Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Ma ktoś pomysł jak kupić bilet w rozsądnej cenie i wolałbym z wyprzedzeniem z Rumunii (Oradea) do Budapesztu CFR nie sprzedaje międzynarodowych on-line (przynajmniej nie byłem w stanie odszukać), MAV sprzedaje, ale bilet międzynarodowy trzeba odebrać w biletomacie (a przecież dopiero będę jechał na Węgry). Na moje oko chyba tylko kasa biletowa jak dojadę do Rumunii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 16 Sty 2018 18:53 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Odnośnie do transportu na trasie Bukareszt-Sofia. Zarówno w hostelu, jak i na dworcu udało mi się uzyskać informację o 4 autobusach/busahc: 6:30, 13:00, 16:00, 22:30. Wybrałem ten o 16:00 - według Pani w okienku bilet kosztował 130 lei lub 100 lei ze zniżką studentów. Finalnie zapłaciłem kierowcy 80 lei, ale bez biletu.

Ciekawą opcją jest też blablacar, jednak nie dostalem odpowiedzi od kierowcy, choć pewien Koreańczyk, z którym rozmawiałem hostelu zorganizował sobie taką podróż z Bukaresztu do Kiszyniowa w cenie niższej od autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Sie 2018 23:00 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Proszę dajcie znać, czy plan podróży z założeniem przemieszczania się koleją (lub autobusem tu o radę proszę) jest OK.

1 dzień przylot do Cluj Napoca
Popołudniu/wieczorem przejazd do Sighisoara (tu 2 noce)
Braszów (3 noce)
Bukareszt (4 noce)

Z chęcią przyjmę wszelkie sugestie dotyczące transportu oraz ewentualne korekty planu. Zależy mi ma spokojnym pozwiedzaniu, jakimś drobnym trekkingu i fajnych lokalnych knajpkach ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:49 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Ktoś coś, że tak się upomnę ;)
Zastanawiam się czy dłużej zostać w Braszowie czy Budapeszcie.
I czy lepiej podróżować po Rumunii koleją czy autobusami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Sie 2018 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Za bardzo nie widzę sensu na spędzenie tak dużo czasu w Bukareszcie. Poświęć go raczej na Sibiu, Sighisoarę, Bran, Rasnov, Brasov. Jeśli masz być tak długo w Rumunii zdecydowanie polecam jeszcze Bukowinę lub/i Deltę Dunaju. Po Rumunii podróżowałem już sporo czasu temu (będzie już z 10 lat) i bardzo sobie wtedy chwaliłem kolej. Jak jest teraz ... może ktoś inny podpowie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 16 Sie 2018 15:52 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Bardzo dziękuję. Ostatecznie zmodyfikowałam plan i odjęłam jeden dzień Bukaresztowi na konto Braszowa, z którego planuję wybrać się na jakiś trekking. Mogę jeszcze odwołać rezerwacje w Bukareszcie, więc zobaczą, co mam po drodze z Braszowa.
A znasz może jakieś ciekawe szakli górskie na które można się wybrać z Braszowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Sie 2018 14:31 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 10
-- 18 Sie 2018 14:30 --

Blisko z Brasova jest pasma górskiego Piatra. Najlepszą bazą wypadową jest miasteczko Zarnesti. Dojedziesz do niego z Brasova zarówno pociągiem (około 50 minut) jak i autobusem. Masz tu stronę:
https://www.visitzarnesti.ro/index.php/en/
Są na niej rozkłady autobusów, pociągów; ciekawe miejsca do zobaczenia, np. Wąwóz Zarnesti (łatwa trasa), La Zaplaz (podobno ciężkie podejście, nie byłem, czytałem relację, mam też mapę, na której między La Zaplaz a najwyższym szczytem masywu - La Om jest wykrzyknik - trudny odcinek trasy).
Niedaleko Brasova są też zamki w Branie i Rasnovie.
Inne górki niedaleko Brasova to masyw Bucegi - dojazd pociągiem do Busteni. A tam kolejka linowa na górę.
Dwa przystanki dalej leży Sinaia - tam też jest kolejka linową na górę ;)
Do tego ciekawe zamki i monastery w Sinaia i Busteni.

Jest co zwiedzać i gdzie chodzić. Jak już pisałem - jeszcze nie byłem w Transylwanii, ale plany są... ;)

-- 18 Sie 2018 14:31 --

Magnet AG napisał(a):
Blisko z Brasova jest pasma górskiego Piatra. Najlepszą bazą wypadową jest miasteczko Zarnesti. Dojedziesz do niego z Brasova zarówno pociągiem (około 50 minut) jak i autobusem. Masz tu stronę:
https://www.visitzarnesti.ro/index.php/en/
Są na niej rozkłady autobusów, pociągów; ciekawe miejsca do zobaczenia, np. Wąwóz Zarnesti (łatwa trasa), La Zaplaz (podobno ciężkie podejście, nie byłem, czytałem relację, mam też mapę, na której między La Zaplaz a najwyższym szczytem masywu - La Om jest wykrzyknik - trudny odcinek trasy).
Niedaleko Brasova są też zamki w Branie i Rasnovie.
Inne górki niedaleko Brasova to masyw Bucegi - dojazd pociągiem do Busteni. A tam kolejka linowa na górę.
Dwa przystanki dalej leży Sinaia - tam też jest kolejka linową na górę ;)
Do tego ciekawe zamki i monastery w Sinaia i Busteni.

Jest co zwiedzać i gdzie chodzić. Jak już pisałem - jeszcze nie byłem w Transylwanii, ale plany są... ;)


* oczywiście chodzi o pasmo górskie Piatra Craiuli
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa lubi ten post.
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 04 Kwi 2019 07:46 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 27
To, że pociągi czy zwykłe autobusy nienajgorzej funkcjonują w Rumunii już wiem, ale czy istnieje tam coś takiego jak marszrutka (czy busiki, zwał jak zwał)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 08 Kwi 2019 13:11 

Rejestracja: 08 Kwi 2019
Posty: 3
Cześć,
Czy ktoś z Was już może kupował bilety na pociągi przez internet na stronie: https://www.cfrcalatori.ro/ ?
Da się zapłacić za nie ze zwykłego polskiego konta bankowego? :)
Wykupiliśmy loty na 17-24 maja i chcielibyśmy zwiedzić więcej niż jedno miasto, ale nie do końca wiemy jak to jest z tymi pociągami :D Wiem, że jeśli kupi się bilety przez internet to wychodzi taniej, tylko nie wiem jak jest z płatnością za takie bilety :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Kwi 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
Czy ktoś może ostatnio był transylwanii? Podobno gondola-kolejka w Busteni jest w remoncie, czy ktoś się orientuje do kiedy?

Nie lepiej wynająć auto zamiast używać pociągów/busów? Cenowo praktycznie to samo w kilka osób osob.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Kwi 2019 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Internety mówią że nieczynna w maju
http://muntii-bucegi.ro/en/cable-transport-busteni/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 22 Kwi 2019 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
Dzięki Kolego ale tutaj nie ma słowa o tym że w maju zamknięta....

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 22 Kwi 2019 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Przeprzaszam, nie ten link. -> https://muntii-bucegi.ro/transport-cablu-busteni/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marwok uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 25 Kwi 2019 11:33 

Rejestracja: 08 Kwi 2019
Posty: 3
Auta mają dosyć duże kaucje i nie opłaca nam się też za bardzo ich wynajem na dwie osoby:) Stąd moje zainteresowanie pociągami:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 25 Kwi 2019 18:08 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
michiru1212 napisał(a):
Cześć,
Czy ktoś z Was już może kupował bilety na pociągi przez internet na stronie: https://www.cfrcalatori.ro/ ?
Da się zapłacić za nie ze zwykłego polskiego konta bankowego? :)
Wykupiliśmy loty na 17-24 maja i chcielibyśmy zwiedzić więcej niż jedno miasto, ale nie do końca wiemy jak to jest z tymi pociągami :D Wiem, że jeśli kupi się bilety przez internet to wychodzi taniej, tylko nie wiem jak jest z płatnością za takie bilety :)


1. Kupowałam przez Internet, bez problemów
2. Tak, płaciłam ze zwykłego konta.
3. Płaci się normalnie. Lepiej kupić przez net, bo na ostatnią chwilę może nie być już miejscówek. A pociągi w Rumunii strasznie się wloką. Pomiędzy Cluj a Sighisoarą kiedy chciałam na GPS sprawdzić gdzie jesteśmy zostałam odczytana jako spacer ;) Ogólnie nie jest źle, można nawet doładować sprzęt elektroniczny podczas jazdy, bo są najczęściej 2 gniazdka na 4 miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
jednak kolejka w Busceni dziala, info od lokalsa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:45 

Rejestracja: 08 Kwi 2019
Posty: 3
DaDa napisał(a):
michiru1212 napisał(a):
Cześć,
Czy ktoś z Was już może kupował bilety na pociągi przez internet na stronie: https://www.cfrcalatori.ro/ ?
Da się zapłacić za nie ze zwykłego polskiego konta bankowego? :)
Wykupiliśmy loty na 17-24 maja i chcielibyśmy zwiedzić więcej niż jedno miasto, ale nie do końca wiemy jak to jest z tymi pociągami :D Wiem, że jeśli kupi się bilety przez internet to wychodzi taniej, tylko nie wiem jak jest z płatnością za takie bilety :)


1. Kupowałam przez Internet, bez problemów
2. Tak, płaciłam ze zwykłego konta.
3. Płaci się normalnie. Lepiej kupić przez net, bo na ostatnią chwilę może nie być już miejscówek. A pociągi w Rumunii strasznie się wloką. Pomiędzy Cluj a Sighisoarą kiedy chciałam na GPS sprawdzić gdzie jesteśmy zostałam odczytana jako spacer ;) Ogólnie nie jest źle, można nawet doładować sprzęt elektroniczny podczas jazdy, bo są najczęściej 2 gniazdka na 4 miejsca.


Bardzo, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. To że się wloką to już słyszałam, ale zawsze jest to też okazja by podziwiać teren :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Maj 2019 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
marwok napisał(a):
jednak kolejka w Busceni dziala, info od lokalsa ;)


witam wrocilem z Transylwanii, kilka updates:
- kolejka w Busceni zamknieta do odwolania,
- drogi wcale nie sa takie zle jak glosza opinie,
- koszt auta to jakies 300 pln za 5 dni (dacia duster),
- nie oplaca sie kupowac RON w kraju - lepiej zabrac Euro i tam wymienic na RON lub placic karta debetowa (PKO BP ma dobry przelicznik)
- trasa transfogarska - nieprzejezdna prawdopodobnie do czerwca
- w gorach okolo 2-5 C i troche sniegu ale w butach trekingowych nie ma problemu (schronisko na szczycie zamkniete)
- zamek drakuli w Branie - otwarty 365 dni w roku
- palac w Sinai - bajka ☺

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Sie 2021 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Jaki jest najtańszy, ale też w miarę wygodny transport na trasę Bukareszt-Braszów-Bukareszt? Chcę to zrobić w jeden dzień. Sam znalazłem regiocalatori dają dobrą cenę w jedną stronę 24 RON. Znalazłem jeszcze cfrcalatori, ale oni krzyczą 48 RON w jedną stronę.

Odpowiem sobie sam na to pytanie. Może komuś się przyda. W obie strony jechałem regiocalatori i nie ma dramatu. Bilety kupione poprzez internet, drukujemy to co przychodzi na maila wsiadamy i potem pokazujemy konduktorowi. Co ważne miejsca nienumerowane, więc siadasz gdzie chcesz, a jak nie ma miejsca to stoisz. Pociąg jedzie 3 godziny i zatrzymuje się na każdej stacji. W teorii wi-fi powinno być cały czas, w praktyce jest jak zatrzymujemy się na stacji. Do Braszowa pociąg stary, wysłużony, ale były gniazdka, droga powrotna to piękny nowy pociąg, ale bez gniazdek. Co ważne pociągi na stacjach początkowych przyjeżdżają z 25 min przed odjazdem i można od razu wchodzić.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.


Ostatnio edytowany przez macio106, 09 Sie 2021 14:41, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Paź 2021 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Cześć,

jak dotrzeć do Cheile Turzii z Turda/Cluj bez auta?

Wiem, że z Cluj do Turdy jeździ pełno busów, ale między miastem, a rezerwatem jest kawałek drogi i nie mogę się doszukać jak tam dotrzeć. Uber OW to 60RON, więc niezbyt tanio.
Zostaje tylko stop?
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group