Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Mar 2019 17:51 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 1
Cześć, witam wszystkich forumowiczów!

W kwietniu lecimy do Hanoi w Wietnamie, na miejscu kilka dni i później ruszamy w trasę do Laosu. W sieci wyczytałem kilka informacji o możliwych przejściach granicznych i transporcie tam.

Z moich wyszukiwań wynikło, że z Hanoi do Wientian jeździ NOCNY BUS, który ową trasę pokonuje w 24h. Jedzie niby przez malownicze miejsca, jednak często w tych busach są przewożone lokalne produkty, jest ciasno i często gorąco. Czy jest ktoś na tym forum, kto miał okazję skorzystać z tej opcji? Czy wysoka osoba taka jak ja(194cm) da radę wytrzymać tyle godzin bez prostowania nóg(a mam z nimi lekkie problemy)?
Czy trudno kupić bilet, ile kosztuje, skąd wyjeżdża bus i o jakich godzinach?

Osobiście zależy mi na samodzielnym przemieszczeniu się do granicy, bez ww. nocnego busa. Czy jest taka możliwość aby jakoś podzielić tę podróż?
Powiedzmy, że jedziemy do jakiejś miejscowości pociągiem w kierunku Laosu, stamtąd np. bierzemy skuter i oddajemy go w innej lokalizacji? Później może jakiś tuktuk czy autostopem do granicy. Jest coś takiego możliwe?
Wiadomo, które przejście graniczne jest najbliżej Hanoi?

I stąd ogólne pytanie czy ktoś z Was pokonywał taką trasę i może podzielić się swoim doświadczeniem i wskazówkami jak to najlepiej zrobić?
Zaznaczam, że będzie nam zależało w miarę na czasie(choć nie jakoś mocno), gdyż musimy się dostać do Tajlandii, prawdopodobnie mostem przyjaźni, więc dobrze by było gdyby trasa przebiegała w tym kierunku.

Pozdrawiam i oczekuję na wiadomość!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 22 Maj 2019 13:08 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Mogę powiedzieć, że według mnie się umęczysz jeżeli postawisz na jazdę nawet sypialnym autobusem Wietnamskim.
Najlepsza opcja to Samolot, ale tanich lotów nie widziałem - 400-700zł za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2019 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
1. podobny temat już był, gdzie pisano o zaletach obu środków transportu : hanoi-lua-prabang,1077,136954
Poza tym nie wiem po co jechać specjalne do Wientian zamiast do LP

2. kolega już jest po wyjeździe
Cytuj:
W kwietniu lecimy do Hanoi w Wietnamie
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group