Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Transport
#1 PostWysłany: 19 Mar 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Nouakchott – firmy busiarskie zlokalizowane są w tej okolicy 18°07'51.9"N 15°55'37.3"W (taxi z auberge menata 100 MRU o 7 rano). Ja za przejazd do Atar zapłaciłem 500 MRU. Czas przejazdu około 7h (w tym 30 minut na zmianę koła). Wyjazdy są rano (8:00) i po południu (16:00-17:00)

Przejazdy taksówkami w mieście to około 10-40MRU w zależności czy jedziesz sam czy z kimś.

Atar – przejazd w pick upie (nazywane tam „cat cat”) z Atar do Chinguetti to koszt 200 MRU. Przejazd trwa około 1,5-2h w zależności od tego ile mamy towaru i czy są ludzie na „pace”. Należy przyjąć, że średnio na dwóch miejscach siedzą 3 osoby dorosłe. Polecam przyjść przynajmniej 30 min przed odjazdem samochodu ponieważ samochody transportują sporo towarów i ludzi i lepiej dać znać kierowcom, że również szukamy przejazdu aby jakoś między sobą to zorganizowali.
W odwrotną stronę gospodarz oberży zarezerwował mi miejsce u kierowcy dzień wcześniej.
Przejazd do Choum 200 MRU (około 2h), wyjazd około 15:00.
Firmy znajdują się przy głównej drodze niedaleko dużego ronda na wjeździe do miasta.

Nouadhibou - przejazdy do Nouakchott kosztują w przedziale 400-600 MRU w zależności od standardu i punktualności. Z tego co się dowiedziałem busy jeżdżą co godzinę od rana do około 16:00 z zwiększonymi ilościami rano i po południu.

Polecam przygotować sobie wcześniej fiche (karta A4 z informacjami z paszportu, później wrzucę wzór) i rozdawać policji na punktach kontrolnych (przyśpiesza procedurę). Ja potrzebowałem około 20 przez 10 dni.

Informacje z początku marca 2019.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Transport
#2 PostWysłany: 10 Paź 2022 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Najłatwiejszą formą 'fiszki' jest kserokopia paszportu. Przyspiesza to znaczenie czas spędzony na licznych checkpointach policyjnych/wojskowych. Jeśli planujemy jeździć po kraju to proponuję przygotować 30 sztuk. Na niektórych odcinkach wystarczy 1-2 sztuki, na innych aż 5-7.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group