Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Maj 2016 14:15 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
Anonymous napisał(a):
Jak poprosisz to się zatrzyma gdziekolwiek. Często tak robiłem. Raz czy dwa pomachałem , jak widziałem że nadjeżdża i też stawał, żeby nas zabrać mimo że przystanku nie było w pobliżu.

Zgadza się, ale sama Paleokastritsa to taka wioska letniskowa, leżąca wzdłuż kilku kilometrowej krętej drogi, przystanków (na żadanie, kierowca wykrzykuje nazwę) jest chyba cztery- pierwszy, zaraz za rozwidleniem do Lakones- przy campingu, drugi przy hotelu Akrotiri, trzeci gdzieś dalej, już nie kojarzę w którym miejscu- to z tego bybyło najbliżej do Pieros Studio Alipa. I ostatni, gdzie autobus zawraca- przy plaży w zatoczce po jednej stronie drogi, a głównym parkingiem po drugiej 8-) -dalej droga już tylko prowadzi pod górę, do Monastyru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#22 PostWysłany: 27 Maj 2016 14:55 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 5
Ok dziękuję :) a czy ktoś z was się orientuję czy można się dostać wodnym taxi do Porto Timoni by tam nie schodzić np z Agios Giogrios -to chyba najbliższa tych bliźniaczych plaż miejscowość???? jaki koszt ? ktoś próbował się tam dostać właśnie drogą wodną ??? i drugie pytanie czy w paleo są jakieś markety , jeśli tak to w jakiej okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Maj 2016 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 5
Co do taxi to nie nie wiem , ale wróciłem stamtąd 2 tygodnie temu i marketów plus sklepy jest zatrzęsienie


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Lip 2016 08:55, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Maj 2016 15:49 

BAJKA831 napisał(a):
dziękuję za odpis , to mam jeszcze jedno chyba juz ostatnie pytanie : czy w stolicy korfu - okloice starej twierdzy można parkować za free po godzinie 18?????????? podpowiedźcie jak wygląda sytuacja z parkowaniem , będę w stolicy ok 15 czerwca


Ja parkowałem dokładnie tutaj.


https://goo.gl/maps/qXk5hNkWRfn

Za free. Nie ma tam żadnych parkomatów itp. Auto stało cały dzień bez problemu. Wprawdzie jest tam oczywiście full, bo to centrum, ale ja trafiłem miejsce od strzału, bo akurat ktoś wyjeżdżał. Można zrobić rundkę czy dwie dookoła i raczej coś się powinno zwolnić.
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Maj 2016 18:52 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 14
W lipcu 2015 około godziny 19:30 parkowałem za free tutaj :
http://www.google.pl/maps/dir/39.624123 ... m2!4m1!3e2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Cze 2016 14:23 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 1
Witam :)
Mam przylot z Poznania na Korfu 08.07.2016 o godz. 23.00 i o tej godzinie bedę organizować sobie i jeszcze 2 osobom transport do Paleokastritsa. Skorzystałam ze strony podeslanej przez sive holidaystaxis.com/pl. Przeraża mnie nieco 90min w autobusie.

W związku z tym zwracam się z zapytaniem czy byłby ktoś chętny na transfer Korfu -> Paleokastrista o godz 23.00 08.07.2016.
Koszt to ok 80 euro za bus mieszczący do 16 osob. Czas transferu ok 35 min.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Cze 2016 15:44 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
To czas teoretyczny, oni układają trasę zależnie od ilości osób i miejsc gdzie jadą- może być szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off
natsur uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 13 Cze 2016 21:28 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 2
Poszukujemy kompanów do taxi :) Przylatujemy na Korfu w piątek 17. czerwca ok. 23.00. Jedziemy do Agios Georgios South. Jest nas dwoje, więc 2 osoby mile widziane do wspólnej podróży i podziału kosztów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Cze 2016 11:54 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 11
piksel napisał(a):
wróciłem stamtąd 2 tygodnie temu i marketów plus sklepy jest zatrzęsienie

A jakie ceny w tych marketach?
Jest sens wieźć ze sobą zakupy z Lidla? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Cze 2016 12:41 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 68
Ceny w lidlu są podobne jak w większych marketach na "wioskach", nie zauważyłem rażących różnic, woda mineralna 6-pak w Lidlu trochę tańsza o ok 0.5-0.8 E, można tez w Lidlu znaleźć tańsze lody czy nabiał (jogurty itp), chleb czy owoce kosztują podobnie. Oczywiście do tego dochodzą lidlowskie promocje na losowe produkty, więc warto tam zajrzeć.
Warto też szukać wina domowego w lokalnych marketach, sprzedawanego w plastikowych butelkach - trafiłem na pyszne winko czerwone lub białe 1.5 l za 3 E. Dla porównania wino z winogron prosto od lokalnego wytwórcy nieopodal Lake Korission kosztowało 5 E, a w smaku ok, ale bez rewelacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 17 Cze 2016 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
jakie ceny w sklepach w Paleokastritsie? czy jest jakiś większy sklep? Zastanawiam się nad targaniem żarcia z lidla z Kerkyry
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Cze 2016 08:12 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
Praktycznie jest jeden sklep. Ceny w nim nie należą do najniższych. Nie pamiętam dokładnie cen (byłem we wrześniu) ale było zdecydowanie drożej niż np. w Lidlu. Oprócz tego "marketu" jest jeszcze jedna ulica ze straganami, ale na nich tylko pamiątki i inne duperele.

Co do samej Paleo - jak dla mnie bardzo urokliwe miejsce (ale zdecydowanie na nie więcej niż 2 noce).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Cze 2016 13:22 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 68
W Paleo w "porcie" warto kupić rejs żółtym stateczkiem - za 10 E od osoby dostajemy 50 minutowe opływanie nabrzeża w okolicy, można porobić fajne fotki.

Image

W ramach rejsu w pewnym momencie schodzimy pod pokład (2 m poniżej lustra wody) i przez szyby w niezłej saunie i ciasnocie podziwiamy podwodne widoki i rybki wabione przynętą.

Image

Kupując rejs dostajemy ofertę zwiedzenia pobliskiego Akwarium w cenie 2.5 E od osoby - normalna cena to 6 E. Za tą cenę warto - co prawda nie ma tam za wiele zwierzaków, ot trochę ryb i gadów - jednak co nieco można zobaczyć i się dowiedzieć - gratisowy przewodnik dużo opowiada (po ang), można też dotknąć, pomacać czy tam pogłaskać pytona lub sympatycznego Georga - mowa o tym osobniku z ogonem na fotce poniżej

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 11 Lip 2016 11:01 

Rejestracja: 11 Lip 2016
Posty: 3
alesikpl napisał(a):
Dwie sprawy :)
1. Szukamy chętnych do taksówki z Lotniska Korfu -> Paleokastritsa, 15.07.2016, lot Poznań - Korfu, lądowanie ok 23 godz.
Może ktoś będzie tam jechał? Albo wynajmuje auto i mógłby nas zabrać? Please... Chętnie pojechałybyśmy busem, ale o tej porze już nie jeździ, niestety... :(

2. Ktoś już wie, ile kosztuje taksówka na tej trasie? Na lotnisku jakoś nie mamy ochoty nocować...

Spróbujemy jeszcze napisać do pensjonatu, gdzie nocujemy, może jakiś transfer byłby możliwy...



Witam Państwa!
2 osoby też lądujemy o 23.00 15.07 na lotnisku Korfu. Jedziemy do Dassii, jadąc do Paleo będziecie przejeżdżać przez tą wioskę, więc moglibyśmy zabrać się w Państwem jeżeli temat jest nadal aktualny.
proszę o maila w tej sprawie - maja.treszczowa@gmail.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Lip 2016 23:23 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Witam, dziękuję bardzo za propozycję, ale za późno o niej przeczytałam, chociaż i tak nie dałoby rady skorzystać. Do Paleo nie jedzie się przez Dassię, tzn. jest ta sama droga do pewnego skrzyżowania, a potem do Dassii trzeba skręcić w jedną stronę, z kolei do Paleo jedzie się prosto jeszcze całkiem daleko. Ostatecznie dawno już zrobiłam rezerwację transferu przez travelrepublic i to była dobra decyzja! Koszt transferu to 24 EUR/2 os. Oprócz nas nikogo nie było do Paleo, więc po ok. 30 min. od wylądowania byłyśmy w Paleokastritse. Jednym słowem rewelacja! Polecam przy tak późnym lądowaniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Lip 2016 11:40 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Cześć, mam prośbę o poradę w następującej sprawie. Otóż mamy samolot z Korfu do Budapesztu o 9:50, ale nie jesteśmy pewni, czy swobodnie zdążymy na niego jadąc Greenbusem z Paleokastritsy o 7:20. Wiem, że szacowany czas przejazdu to godzina, a z dworca w Korfu na lotnisko idzie się kilkanaście minut, więc czasowo dobrze to wygląda, ale chciałem zapytać o Wasze doświadczenia w kwestii ew. opóźnień Greenbusa itd. Czy może nie ma się o co martwić? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Lip 2016 12:49 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Dużo jeździłam teraz Greenbusem, osobiście nie doświadczyłam, żeby były duże opóźnienia, może parę minut. Nie wiem, na którym przystanku będziecie wsiadać w Paleo (jest tam kilka przystanków Greenbusa), ale wg mnie na lotnisku powinniście być ok. 8.45-8.50 (ok. godziny jazdy do Corfu town, no i potem 15-20 min na pieszo z dworca autobusowego na lotnisko), no i dalej zależy, więc na styk, ale powinniście zdążyć na samolot :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 28 Lip 2016 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
alesikpl napisał(a):
Koszt transferu to 24 EUR/2 os.

Rozumiem że to jest koszt transferu do Paleo w jedną stronę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Lip 2016 10:39 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Tak, to jest koszt transferu w jedną stronę, ale dla 2 osób, jak napisałam. W drugą stronę wracałyśmy Greenbusem, ponieważ to już była normalna godzina w ciągu dnia (koszt z Paleo do Corfu to 2,5 EUR/os), a dalej z buta na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Sie 2016 13:26 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 2
lądujemy 15.08 ok. 17.30 szukamy chętnych osób na wspołny transfer do Agios Georgios North!

Bo niestety na travelrepublic cena jest dużo wyższa niż ta podana wyżej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group