Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sie 2015 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 99
Witam. Mam pytanie jak najwygodniej i w miarę tanio dostać się z lotniska Korfu do Paleokastritsa? Sprawdzałem przez stronę easyjeta to życzą sobie 92 funty tj. czyli ok 500 zł w 2 strony. Czy rezerwowac w takiej sytuacji przez neta taxi czy na miejscu dopiero? Bede tam w listopadzie przylot i wylot o 11 jesli to ma jakies znaczenie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 25 Sie 2015 15:39 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 53
Tu masz rozkład. Brakuje mi tylko informacji do kiedy ważny. Zawsze można spróbować zadzwonić lub mejla wysłać. Czas jest.

http://www.ktelkerkyras.gr/?module=default&pages_id=38

A lotnisko do dworca ma się tak:

https://www.google.pl/maps/dir/39.62519 ... m2!4m1!3e2

Z rozkładu widać, że większe znaczenie ma dzień tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
satori lubi ten post.
satori uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sie 2015 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 38
Nie warto iść na żadne resorthoppa czy coś w ten deseń, greenbusem spokojnie zajedziesz i wrócisz. Najtaniej i pewnie.
Paleokastrica piękne miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2016 14:33 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 3
Witam,
szukamy 2 chętnych osób do taksówki Lotnisko Korfu -> Paleokastritsa (13.05.2016 Lot Poznań - Korfu, lądowanie ok 23).
Priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Maj 2016 20:52 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 5
Witaj ja lecę 13 czerwca na korfu powiedź jak Ci się udało dostać z lotniska do Paleokastritsy ??? czy taxi ile płaciłeś , a może taxi podjechać tylko do green busa???? podpowiedźcie coś ??????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2016 21:36 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 15
Rozkład jazdy http://www.greenbuses.gr/index.php/routes-en?rt=A9
Jeżeli lądujesz po godzinie 18 to pozostają moim zdaniem następujące możliwości:
taxi,
wynajęcie samochodu,
wynajęcie skutera,
dogadanie się z właścicielem noclegu w celu uzgodnienia transferu z lotniska,
przeczekania do kolejnego dnia.

Dworzec autobusowy jest oddalony o około 15 minut spacerem od lotniska. Informacje o nowej lokalizacji dworca znajdują się na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Maj 2016 20:12 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
Jeżeli nie planujesz wynajęcia samochodu lub skutera, to jest kilka firm transferowych, tańszych od taxi z lotniska :P (oczywiście zależy ile jest osób w grupie)
Załącznik:
Holidaytaxis.JPG
Holidaytaxis.JPG [ 155.14 KiB | Obejrzany 14337 razy ]
Płacisz dostajesz voucher i jeżeli nikt na Ciebie nie czeka z tabliczką z nazwiskiem, to idziesz do ich punktu w hali przylotów i miła pani pokieruje Cię do ich stanowiska przed lotniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2016 19:20 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 5
Witam ponownie dziękuję za info , ja lecę tylko z mężem na urlop więc jest nas tylko 2 , na lotnisku korfu mamy lądować o 12:05 13 czerwca , zastanawiałam się ocenie taxi lub jakiegoś dojazdu bo poprostu ja nie mogę dzwigać (jestem po operacji kręgosłupa ) i wiem ze busy to koszt za 2 osoby 5 euro do Paleo i jakby taxi zawołało np 20 euro do paleo to byśmy wzięli i już z głowy szybciej itd ale pewnie zawołają więcej ????????? Planujemy wynająć auto na 3 dni ale w kolejnych dniach nie od razu po przylocie , a Pani właścicielka niestety mi napisała ,że nie może po nas nawet za opłatą przyjechać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2016 20:33 

Rejestracja: 03 Mar 2015
Posty: 68
Ceny taksówek z lotniska są wysokie - najtaniej znalazłem 49 E - tu https://www.corfuairporttransfer.com/ - to już lepiej wypożyczyć auto / skuter na 1 dzień, co w Waszym wypadku czyli planowane auto na 3 dni + 1 dzień ekstra na transfer oznacza, że w niewiele drożej powinno wyjść wypożyczenie auta na 7 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Maj 2016 21:01 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 15
Więc wychodzi na to, że o 14.30 masz autobus. Dworzec jest blisko ale pewnie można tam dojechać też taksówką. W dawnych czasach bez telefonów, nawigacji, Google Maps, itp. raz zamówiłem w mieście taksówkę, która zawiozła mnie z przed bloku... za blok. Można i tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Maj 2016 23:21 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
Dwie sprawy :)
1. Szukamy chętnych do taksówki z Lotniska Korfu -> Paleokastritsa, 15.07.2016, lot Poznań - Korfu, lądowanie ok 23 godz.
Może ktoś będzie tam jechał? Albo wynajmuje auto i mógłby nas zabrać? Please... Chętnie pojechałybyśmy busem, ale o tej porze już nie jeździ, niestety... :(

2. Ktoś już wie, ile kosztuje taksówka na tej trasie? Na lotnisku jakoś nie mamy ochoty nocować...

Spróbujemy jeszcze napisać do pensjonatu, gdzie nocujemy, może jakiś transfer byłby możliwy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2016 12:21 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 20
witam
mam pytanie czy z lotniska dostane się piechotą w 20 min do nowej stacji autobusowej green busów?
mam lądowanie 0 17.40 a ostatni autobus jest o 18.00 podobno zmienili lokalizacje stacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Maj 2016 12:31 

Zmienili. 20 minut wystarczy na dojście. Ale jak już po prostu idziesz. A Ty masz dopiero lądowanie . Raczej wątpię, żeby zdążyć. Chociaż... Mój FR z KTW był dokładnie 17 minut PRZED czasem na lotnisku Korfu. :D
Lokalizacja nowego dworca i opis dojścia jest w odpowiednim dziale na forum. Poszukaj. Sam tam coś też dodawałem.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Maj 2016 17:15 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 20
dzięki jacakatowice czyli liczyć na to że samolot wczesniej doleci;)
a jak jest z odjazdami autobusów w grecji?odjeżdzają o punkcie czy mają odchyły?
trochę nie na ręke mi płacić za transfer 20 euro jak za autobus jest 2.5.
jeszcze ewentualnie na stopa ale to już nie wiem jak wygląda zabieranie autostopowiczów z bagażami...może być ciężko;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Maj 2016 17:39 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 14
http://www.alfataxicorfu.net/Alfa-Pricing.html
Góra
 Profil Relacje PM off
gona31 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Maj 2016 17:50 

finchers napisał(a):
dzięki jacakatowice czyli liczyć na to że samolot wczesniej doleci;)
a jak jest z odjazdami autobusów w grecji?odjeżdzają o punkcie czy mają odchyły?
trochę nie na ręke mi płacić za transfer 20 euro jak za autobus jest 2.5.
jeszcze ewentualnie na stopa ale to już nie wiem jak wygląda zabieranie autostopowiczów z bagażami...może być ciężko;/

Przylatujesz o 17.40 w poniedziałek. To chyba ten sam FR z KTW, którym ja leciałem. Jak się spisze dobrze i będzie przed czasem , jak w moim przypadku to możesz zdążyć. Tylko trasę dobrze opracuj i bieeegiem.... :mrgreen:
Autobusy odjeżdżają z dwóch stron budynku dworca. Jak dobrze pamiętam to do Kavos i wszystkiego co poniżej Korfu Town z lewej strony [stojąc przodem do wejścia do budynku] a Sidari i Paleo z prawej. Nawet nie wchodż do budynku, tylko obok szlabanu za terminalem i prosto do autobusu.
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Maj 2016 18:03 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 20
Tak dokładnie lot z Katowic. Rezerwując liczyłem że będzie więcej w sezonie autobusów do Paleo a tu o 18 ostatni;/
Myślałem żeby wziąść pierwsze noclegi bliżej to w paleo niezła okazja z hotelem się trafiła.
Nie ma ryzyka nie ma zabawy! choć na wakacjach jednak to nie najlepsza pora;P
zdam relację jak nam poszło najwyżej będziemy szukać pary na taxi zeby taniej wyszło jak nogi zawiodą;)
2 opcja zmontować kartkę z napisem Paleo i czekać na dobrodusznego Greka.

-- 26 Maj 2016 18:03 --

Tak dokładnie lot z Katowic. Rezerwując liczyłem że będzie więcej w sezonie autobusów do Paleo a tu o 18 ostatni;/
Myślałem żeby wziąść pierwsze noclegi bliżej to w paleo niezła okazja z hotelem się trafiła.
Nie ma ryzyka nie ma zabawy! choć na wakacjach jednak to nie najlepsza pora;P
zdam relację jak nam poszło najwyżej będziemy szukać pary na taxi zeby taniej wyszło jak nogi zawiodą;)
2 opcja zmontować kartkę z napisem Paleo i czekać na dobrodusznego Greka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Maj 2016 23:32 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 5
A słuchajcie wczasowicze , jak jest z zatrzymywaniem się busów w paleo? one stają jak się poprosi wcześniej gdzie chce się wysiaść czy w jakiś wyznaczonych miejscach? ja mam kwaterę koło plaży alipa to jest w sumie początek paleo tu link kwatery z mapki https://www.google.pl/maps/place/Pieros ... 19.7059578
Może ktoś z was się orientuje ...
Pozdrawiam i udanych wojaży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Maj 2016 10:01 

Chłopie ! To Grecja jest. :D A nie poikładana do bólu Szwajcaria czy coś podobnego. :D
Jak poprosisz to się zatrzyma gdziekolwiek. Często tak robiłem. Raz czy dwa pomachałem , jak widziałem że nadjeżdża i też stawał, żeby nas zabrać mimo że przystanku nie było w pobliżu.
To bardzo mili ludzie.
A jak jechałem autem po górskich wioskach też często stają w jakiejś wąskiej uliczce, żeby pogadać , jak się spotkają znajomi.
Wtedy grzecznie czekamy. :mrgreen:
A nie ponaglamy jakimiś gestami, albo broń Boże trąbimy. :D
W sumie sympatyczne to jest. ;)
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Maj 2016 14:01 

Rejestracja: 17 Maj 2016
Posty: 5
dziękuję za odpis , to mam jeszcze jedno chyba juz ostatnie pytanie : czy w stolicy korfu - okloice starej twierdzy można parkować za free po godzinie 18?????????? podpowiedźcie jak wygląda sytuacja z parkowaniem , będę w stolicy ok 15 czerwca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group