Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Kwi 2015 21:54 

Jak wygląda transport publiczny na Fuercie?

Czy bez problemu można się dostać z okolic lotniska np. do Costa Calma?

Jakie są koszty? Częstotliwość odjazdów?
 Relacje PM off
Marcin Jurkiewicz 1 lubi ten post.

#2 PostWysłany: 25 Kwi 2015 22:02 

srebrny
Spróbuj tędy:
http://open.phototrans.net/20,740,0,Fue ... alnej.html
Na dole masz link do opisu przewoźnika, a tam - do jego strony.
 Relacje PM off
Ksawix uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 25 Kwi 2015 23:04 

Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Spisze tak z rozkładu jakie linie są
01 Puerto del Rosario-Morro Jable
03 Costa De Fuste -Puerto del Rosario 1,4e
05 Costa Calma-Morro Jable
06 Puerto del Rosario-Corralejo 3,3e
08 Corrajelo- El cotiillo
10 Puerto del Rosario-morro Jable 9,5e

http://www.tiadhe.com
http://www.fuerteventuratransportes.com
taxi 928163004 jakby było potrzebne
ceny lotnisko - costa de fueste ok13e

promy: dwaj przewoxnicy :ARMAS
FRED OLSEN pływaja pomiedzy Playa Blanca-Corralejo (Lanzarote -Fuerta)

Ogólnie bardzo fajne wygodne autobusy z klimą -trzeba byc tylko chwilke przed czasem bo jak sa szybciej to nie czekaja tylko jada dalej -bilety u kierowcy bez problemu do kupienia, angielski ich dobry.
 Relacje PM off
Piotr Zabrzewski uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 02 Maj 2015 17:55 

Dzięki za pomoc :)
No nic, jesli nie uda sie wypożyczyć auta - okazuje się że komunikacja nie jest taka tragiczna.

Ostatnio edytowany przez marcino123, 16 Wrz 2019 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 25 Lis 2017 14:54 

Pozwolę sobie odświeżyć temat :)
Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale czy jest tak, że korzystając z publicznego transportu można zrobić tak: wsiadasz do autobusu w A i kupujesz bilet do C. Po drodze wysiadasz w B, zwiedzasz, a później znów korzystasz z tego samego przewoźnika (i wcześniej kupionego biletu) i kontynuujesz podróż do C?
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 25 Lis 2017 15:41 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 147 838
złoty
Na samo pytanie nie odpowiem, ale spokojnie sobie kupisz bilety w każdym z autobusów. Nie ma potrzeby kupowania z wyprzedzeniem.

#7 PostWysłany: 25 Lis 2017 18:15 

To, o czym piszesz, wiedziałem...Dzięki!

Ostatnio edytowany przez marcino123, 16 Wrz 2019 22:08, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 28 Lis 2017 22:25 
Awatar użytkownika

Transport nie jest najgorszy, ale w przypadku braku nadmiaru czasu bym uważał - byłem rano na przystanku celem dotarcia na lotnisko, po czym żaden bus nie przyjechał. Pozostała opcja upokarzająca, lecz ostateczna, czyli żebranie (=autostop), byle samolot nie uciekł.

Podobnie mi się zdarzyło na Teneryfie, żaden autobus nie przyjechał, wbrew rozkładowi, więc trzeba było brać taxi przez pół wyspy. Ale może po prostu miałem pecha. I tak samo na La Palmie. Trzeba mieć przygotowaną opcję B.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 19 Sty 2018 19:44 

Gdyby ktoś się wybierał na plażę Cofete, można się tam dostać z Morro Jable:
http://visitfuerteventura.es/wp/wp-cont ... Dnea-1.pdf
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 15 Sie 2018 14:15 

Transport publiczny jest ale zwiedzanie polecam wynajętym samochodem.
Dlaczego?
Wybraliśmy się z Caleta de Fuste do Morro Jable nie dość że bilety dla 2 osób - tam i z powrotem - kosztowały więcej niż najem auta to problem był z powrotem.
Autobusy dojeżdżające do naszego przystanku były już tak obładowane, że po prostu się nie zatrzymywały. Staliśmy ze 2 godziny na przystanku żeby jakiś nas (i innych turystów) zabrał.
Następnego dnia wynajęliśmy samochód co było bardzo dobrą opcją na zwiedzanie wyspy :)
 Relacje PM off
rw30 lubi ten post.

#11 PostWysłany: 15 Sie 2018 15:27 

niebieski
Też będziemy w Caleta de Fuste. Bierzemy auto, zastanawiamy się tylko czy brać od razu z lotniska, czy następnego dnia w mieście lub z dostawą pod hotel. Przylatujemy o 18. Jak z transportem z lotniska do Caleta?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 15 Sie 2018 18:55 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 147 838
złoty
Sprawdź sobie rozkład autobusów guagua. Z tego co pamiętam jeździ bezpośredni autobus, natomiast jest to informacja dostępna na stronie. Sekunda googlowania.

#13 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:45 

Zdzislaw422 napisał(a):
Też będziemy w Caleta de Fuste. Bierzemy auto, zastanawiamy się tylko czy brać od razu z lotniska, czy następnego dnia w mieście lub z dostawą pod hotel. Przylatujemy o 18. Jak z transportem z lotniska do Caleta?

Bierz z podstawieniem do hotelu bo i tak w cenie będzie jeśli wypożyczalnia ma biuro w Caleta, choć z drugiej strony jak nie masz transportu do Caleta to lepiej z lotniska. Koszt taxi z lotniska to około 10 euro.
Ja korzystałem z Cabrera Medina (rejestracja na stronie i rezerwacja). Co prawda podjechali po mnie do hotelu, ale zwrot kluczyków i auta był już w recepcji hotelowej. Auta z pełnym ubezpieczeniem i bez ukrytych w umowie najmu cudów. Zresztą polecili mi to userzy tego forum. W moim przypadku cena auta na 8 dni (Opel Mokka) to 152 euro.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 20 Sie 2018 16:09 

niebieski
Dzięki. Już wszystko załatwione.Auto wzięte z Avis na cały pobyt 14 dni z lotniska Fuerteventura i zwrot na lotnisku Lanzarote. Koszt vw polo 164 euro. To nas najbardziej urządza. Nikt więcej oprócz "goldcarów" - nie biorę ich pod uwagę - nie chciał się zgodzić na zwrot na Lanzarote.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 11 Lip 2022 14:10 
Awatar użytkownika

srebrny
W Corralejo mozna smigac po miescie hulajnogami elektrycznymi Link / superPedestrian.Parkowanie tylko w wyznaczonych do tego strefach, nie można zostawiać 'gdzie popadnie'. Cenowo wychodzi niewiele taniej niz taxi, no ale lansu i przyjemnosci nie przelicza sie na pieniadze : )
widzialem tez hulajnogi, ale jakis inny system, w Caleta del Fuste.
 Relacje PM off  

[ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości