Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2013 13:03 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Witam, mam pytanie czy mieszkając w Polsce można starać się o wizy w innym kraju ? nie bardzo mam ochotę jeździć do Warszawy 6-7h jak mam Berlin oddalony o 2h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Sty 2013 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Co do zasady tak, są wprawdzie kraje, które wymagają uzyskania wizy w kraju w którym wydano paszport (np. Syria), ale jest ich baaaardzo mało.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sty 2013 22:27 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sty 2013 22:55 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Najprościej zadzwonić do ambasady docelowego kraju w PL i zapytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2013 23:06 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
Wize otrzymuje sie w placowce wlasciwej dla miejsca zamieszkania, a wiec jesli, dajmy na to, mieszkasz w Kostrzynie nad Odra to wlasciwa dla Ciebe jest abasada CHRL w Warszawie, chociaz do tej w Berlinie pociagiem jedziesz 90 minut ( pominawszy ceny wiz- Berlin 30 €, Warszawa 220 PLN, ale to juz inna para kaloszy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sty 2013 15:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Niektóre kraje (np. afrykańskie czy Birma) mają w Berlinie swoje placówki dla obsługi obywateli polskich, więc wszystko zależy od tego, dokąd chcesz jechać. Oczywiście w wielu krajach możesz otrzymać wizę na granicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2013 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Sudoku napisał(a):
Niektóre kraje (np. afrykańskie czy Birma) mają w Berlinie swoje placówki dla obsługi obywateli polskich, więc wszystko zależy od tego, dokąd chcesz jechać. Oczywiście w wielu krajach możesz otrzymać wizę na granicy.

Dzięki za info, ale przypominam, że pytanie dotyczy innej sytuacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sty 2013 18:04 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Mi dokładnie chodzi o kraje takie jak: Rosja + republiki byłego ZSSR ( Turkmenistan chyba nie ma w Polsce wiec Berlin to oczywisty wybór) , Chiny, Iran , Gruzja ,Armenia , Azerbejdżan, Indie , USA

Jak wyglada sytuacja z wizami na granicy? Jest szansa, ze pracownik może nam nie dać wizy czy to raczej mało prawdopodobne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2013 15:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
USA i Rosja to zdecydowanie w Polsce.
Do Armenii najprawdopodobniej nie będzie już wiz od 10 stycznia, ale teraz można otrzymać na granicy.
Do Gruzji jest ruch bezwizowy.
Azerbejdżan na pewno możesz załatwiać w innym kraju (np. będąc już w Gruzji), ale mają oni swoje wymogi, więc trzeba poświęcić trochę czasu i pieniędzy.
Do Iranu teoretycznie można otrzymać 15-dniową wizę na kilku lotniskach, ale nie jest to czysta formalność, jak np. w Turcji, zatem jest to opcja ryzykowna. Należy skorzystać z pośrednictwa agencji w Iranie, która załatwi kod autoryzacyjny w ichniejszym MSZ. Przy składaniu aplikacji wybiera się miejsce odbioru wizy - może to być przejście graniczne lub jakakolwiek irańska placówka konsularna, niekoniecznie w Polsce. Nie można natomiast otrzymać wizy na lądowym przejściu granicznym (przynajmniej bez kodu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2013 20:45 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Do Armenii nie ma już wizy od 10 stycznia na pewno, wbijają tylko pieczątkę - tak samo jak do Gruzji czy Ukrainy

Wizę do Azerbejdżanu można bardzo łatwo dostać w Batumi w Gruzji - koszt 60 euro, żadnych zaproszeń, pytań itd. zajmuje to tylko kilka dni, w Tbilisi ponoć już jest bardziej skomplikowane.

Ciekawa sytuacja jest jeśli chodzi o Iran. Mieszkam obecnie w Armenii więc rozważałem wyjazd do Iranu. W Ambasadzie Iranu w Erywaniu dowiedziałem się, że potrzebuje zaproszenia z agencji turystycznej albo prywatnej osoby i dopiero później wystawią mi wizę (do 5 dni). Koszt zaproszenia 50 dolarów + wizy 50 euro. (całość około 2 tygodni)

W Trabzonie w Turcji jak złożymy wniosek rano to mamy po południu wizę, ewentualnie następnego dnia (bodajże 75 euro).

Kilka dni temu byłem w Batumi w ambasadzie Iranu i rozmawiałem o tej sytuacji z konsulem. Powiedział, że wizę wyrobić można w każdej placówce, ale każda placówką dostaje różne uprawnienia i od tego to zależy ile trwa i jak przebiega proces wizowy.
W Batumi wizę do Iranu można dostać w 2 dni, bez żadnych zaproszeń, koszt 50 albo 60 euro (nie pamiętam). Najważniejsza w procesie otrzymania wizy jest rozmowa z konsulem, on decyduje czy wyraża zgodę na wizę i później tylko wysyła nasze dane do Iranu (aby sprawdzili daną osobę) aby dostać kod i wystawia wizę.
Gdy powiedziałem o sytuacji w Armenii był zdziwiony i powiedział, że powinienem udowodnić (jakiś dokument, że się uczę, pracuję), że przebywam na stałe w Armenii i wtedy będzie to łatwiejsze. A co do zaproszenia to powiedzieć, że nie znam jeszcze dokładnie daty i dokładnego miejsca pobyt, a zamierzam podróżować korzystając z couchsurfingu dlatego nie mam żadnego zaproszenia


Wizę do Indii znajomi w Erywaniu dostali w 4 dni, bez żadnych problemów.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group