Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 11 Cze 2015 09:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Darmowe i przyzwoite:
https://goo.gl/maps/rDHJH - Florencja, elegancki dojazd do centrum tramwajem
https://goo.gl/maps/bNZhH - Siena jak przyjedziesz rano, wraz z sąsiednimi ulicami, ale szybko się zapełnia
https://goo.gl/maps/lrx9N - La Spezia
https://goo.gl/maps/tij03 - Piza - zawsze mnóstwo wolnych miejsc
https://goo.gl/maps/PIMOc Volterra
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#82 PostWysłany: 12 Cze 2015 15:01 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Bubu69 napisał(a):
czy ktos moze polecic jakies dobre - darmowe lub platne - parkingi w okolicach : Rzymu, Florencji...?

Rada: zaparkuj na przedmieściach i pojedź pociągiem do centrum. Zaoszczędzisz czas, nerwy, pot i pewnie pieniądze.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
Bubu69 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 14 Cze 2015 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
dmirstek napisał(a):
Darmowe i przyzwoite:
https://goo.gl/maps/rDHJH - Florencja, elegancki dojazd do centrum tramwajem
https://goo.gl/maps/bNZhH - Siena jak przyjedziesz rano, wraz z sąsiednimi ulicami, ale szybko się zapełnia
https://goo.gl/maps/lrx9N - La Spezia
https://goo.gl/maps/tij03 - Piza - zawsze mnóstwo wolnych miejsc
https://goo.gl/maps/PIMOc Volterra



Dmistrek, dzieki wielkie za wskazowki, na pewno skorzystam :)!!!
Gosiagosia - super rady :)!
Maciek78 - pewnie tak zrobimy, zeby nie tracic czasu i nerwow!

Uwierzcie naprawde, ze jest to niesamowicie sympatyczne, jesli ktos odpowiada na twoj post i udziela porad i wskazowek :)!
Postaram sie po powrocie opisac wyjazd (mam nadzieje, ze moze komus cos sie przyda), ktory na razie jest jeszcze w fazie przygotowan i chyba wszystko wyjdzie spontanicznie :P - wyjazd juz w piatek :)!!! Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Cze 2015 09:24 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
To będzie fajnie, jak opiszesz "co i jak " dla potomności. Ja wybieram się w lipcu i też plany na razie w rozsypce. Miłego urlopu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 15 Cze 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Bubu69 napisał(a):
Uwierzcie naprawde, ze jest to niesamowicie sympatyczne, jesli ktos odpowiada na twoj post i udziela porad i wskazowek :)!!

Wierzymy :) Taka idea: dostaniesz - oddasz :D
udanych wakacji :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 17 Cze 2015 22:56 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 20
Witam.
Pod koniec lipca wybieramy się z żoną na tydzień do Toskanii. Oto mój plan wyjazdu. Proszę o ewentualne sugestie co do planu oraz pomoc, ponieważ mam kilka pytań.
1 dzień- wylot do Pizy. Z Pizy pociągiem do Lukka (tam jest nasza baza wypadowa i nocleg). Wieczór w W Lukka.
2 dzień- wypożyczamy auto w Pizie, skąd wybieramy się zwiedzać San Giminiano i Volterre
Tu moje pierwsze pytania: Czy Piza jest miastem bardzo zatłoczonym (chodzi mi o sytuację na drogach) oraz czy kierowcy w tym mieście rzeczywiście są jak to Włosi, porywczy i niezbyt uważni (przynajmniej tak czytałem)?
Kolejne pytanie: jak z parkingiem w Volterze i San Giminiano? Jest duży problem?
Ostatnie pytanie odnoszące się do tego dnia: Którymi drogami lepiej jechać z Pizy do San Giminiano? Jakąś autostradą czy mniejszymi drogami? Zależy nam na krajobrazach.

3 dzień- Oddajemy auto i z Pizy jedziemy do Manaroli (Cinque Terre). Spędzamy tam cały dzień.
Co polecacie tam zwiedzać? Jak zaplanować dzień?

4 dzień- Plaża w Viareggio (wiem, że turystów pewnie będzie tam multum ale to w miarę blisko, a nie chcemy całej wycieczki spędzić w pociągach, poza tym dojazd z Lukki jest świetny)

5 dzień- Florencja

6 dzień- Lukka

7 dzień- Piza
I tutaj kolejne pytanie. Siódmego dnia mamy samolot powrotny do Warszawy z Pizy o 21:25. Nocleg w Lukka kończy nam się o 10 rano, więc chcemy ten dzień przeznaczyć na zwiedzanie Pizy...tylko co zrobić z bagażami????? Czy w Pizie znajdziemy jakieś miejsce gdzie spokojnie możemy przechować bagaże?

Tak w skrócie wyglądać ma nasza wycieczka. Dziękuję z góry za wszelkie sugestie i odpowiedzi na moje pytania :)
Pozdrawiam
Krzysiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 18 Cze 2015 08:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Cześć. Poniżej garść moich porad

Ad 2 - Piza i okolice bardzo zatłoczone, szczególnie w okresie wakacyjnym. Natomiast styl jazdy to mit. Na drodze jest - że tak powiem - po naszemu. Parking w V i SG są na obrzeżach, bardzo łatwo dostępne i raczej bez problemów z miejscem.
Ad 4 - dobry pomysł, plaża piękna tylko poszukajcie w necie bezpłatnego odcinka. 25 e za miejscówkę to chyba zbyt dużo jak na jeden dzień.
Ad 6 - Lukkę i Pizę bym zrobił w jeden dzień. Wg mnie nie ma tam aż tyle do zobaczenia.
Ad 7 - przechowalnia http://www.depositobagaglipisa.it/. Poza tym bagaż na 100% możecie bezpłatnie zostawić w hotelu.
Jeżeli w pkt 6 połączycie Pizę i Lukkę to w 7 dzień polecam San Miniato (można też skoczyć do Castelfiorentino) i np Empoli dla oddechu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof130390 lubi ten post.
krzysztof130390 uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 18 Cze 2015 09:10 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 20
Dzięki wielkie za odpowiedź!
Co do Pizy to problem w tym, że hotel, w którym będziemy mieszkać jest w Lukka. W niedzielę chcialbyśmy zabrać rzeczy i pojechać pozwiedzać Pizę, bo stamtąd też lecimy do Polski. Zostawienie bagażu w hotelu nie wchodzi więc w grę, ale dzięki za link! Czytałem coś, że można zostawić bagaż na lotnisku za 7euro od sztuki....trochę dużo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 18 Cze 2015 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy przez cały pobyt macie nocleg w Lucce? A jeśli tak to czy to już zaklepane?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 18 Cze 2015 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
krzysztof130390 napisał(a):
Kolejne pytanie: jak z parkingiem w Volterze i San Giminiano? Jest duży problem?


San Gimigiano - jest duzy wygodny parking, na nogach podejdziesz w pare minut pod "wieze"
To parking ktory najmocniej zapadł mi w pamieci. Udało mi sie otrzec błotnik o jedne jedyne drzewo ktore rosnie na parkingu ;)

Załączniki:
sg.PNG
sg.PNG [ 35.87 KiB | Obejrzany 1384 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof130390 lubi ten post.
krzysztof130390 uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 18 Cze 2015 10:17 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 20
gosiagosia napisał(a):
Czy przez cały pobyt macie nocleg w Lucce? A jeśli tak to czy to już zaklepane?


Tak to już zaklepane. Dlaczego pytasz? Nie polecasz? Czytałem, że to piękne miasto i do tego w zasadzie wszędzie pociągiem dojedziemy. Bezpośrednio do Pizy, Florencji, Viareggio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Cze 2015 10:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Jako baza jest doskonałym wyborem. Na dokładkę macie auto, więc w pełni skorzystacie z uroków Toskanii.
Niemniej mnie Lukka rozczarowała, szczególnie polecany przez pewien polski przewodnik lokal z wykwintną ponoć kuchnią ;)
Przy okazji - w okolicach Livorno są bardzo urokliwe, skalne plaże. Jeżeli macie możliwość to polecam opalanko bo z kąpielą może być trudniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 18 Cze 2015 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Zdecydowanie polecam bo sama uważam, że Lucca jest jest uroczym miasteczkiem. Chodziło mi raczej o to, że tak trochę chaotycznie ten plan wygląda: z Pizy do Lucci potem znów do Pizy i powrót do Lucci i potem znów do Pizy oddać auto i na sam koniec znów do Pizy. W moim odczuciu zbyteczne są te przejazdy w tę i z powrotem. Ale ja mam jakąś obsesję na punkcie ergonomii na wyjazdach :)
Ale skoro już zaklepane to w ogóle nie ma o czym mówić. I tak będzie super :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 18 Cze 2015 12:44 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 20
gosiagosia napisał(a):
Zdecydowanie polecam bo sama uważam, że Lucca jest jest uroczym miasteczkiem. Chodziło mi raczej o to, że tak trochę chaotycznie ten plan wygląda: z Pizy do Lucci potem znów do Pizy i powrót do Lucci i potem znów do Pizy oddać auto i na sam koniec znów do Pizy. W moim odczuciu zbyteczne są te przejazdy w tę i z powrotem. Ale ja mam jakąś obsesję na punkcie ergonomii na wyjazdach :)
Ale skoro już zaklepane to w ogóle nie ma o czym mówić. I tak będzie super :)


Tak wiem. W pełni się z Tobą zgadzam. W pierwotnym planie Pize mieliśmy zwiedzić w dzień odstawienia auta ale zmienili nam godzinę lotu do Polski na 21:30 więc ostatni dzień mamy cały wolny, w którym albo siedzielibyśmy w Lukka albo pojedziemy od razu do Pizy, zwiedzimy miasto i potem na lotnisko. Wolę ten jeden dzień ekstra przeznaczyć na wyjazd np. do Manaroli, bo jest dosyć dobre połączenie kolejowo-autobusowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 18 Cze 2015 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Maciek78 napisał(a):
Piza i okolice bardzo zatłoczone, szczególnie w okresie wakacyjnym.

Ja z kolei mam odczucia, że ulice Pizy bardzo wyludnione :D ale u schyłku sierpnia mogłam się jeszcze załapać na urlopowanie Włochów ;)

krzysztof130390 napisał(a):
Kolejne pytanie: jak z parkingiem w Volterze i San Giminiano? Jest duży problem?

W San Gimignano jest kilka parkingów, jedyny chaos komunikacyjny jaki nas spotkał to tu, bo wszyscy gnają do tego miasteczka tłumnie ;) Ale miejsce się znajdzie dla każdego.

krzysztof130390 napisał(a):
Ostatnie pytanie odnoszące się do tego dnia: Którymi drogami lepiej jechać z Pizy do San Giminiano? Jakąś autostradą czy mniejszymi drogami? Zależy nam na krajobrazach.

Zawsze lepiej wybierać mniejsze drogi, jeśli chce się widzieć ładne krajobrazy. Niemniej w jedną stronę proponuję, by autostradą pojechać w stronę Florencji, by potem odbić na dół i pojeździć dolinami Chianti - np. San Casciano in Val di Pesa, Greve in Chianti, Castellina in Chianti itp.
Jechałam z San Gimignano nad morze pod Pizę i tuż przy wyjeździe z San G. też było trochę winnic czyli ładnych krajobrazów, ale generalnie był to już schyłek naszej toskańskiej eskapady, więc widoki tu już nie robiły takiego wrażenia - nasza droga przebiegała w stronę morza, a potem autostradą do celu.

Nie da się ukryć, że Lucca i Piza zdominowały Wasz plan;) Ja potraktowałam je na "na godzinkę" w pakiecie ;)

krzysztof130390 napisał(a):
zmienili nam godzinę lotu do Polski na 21:30 więc ostatni dzień mamy cały wolny
Nic tylko pozazdrościć:) My musieliśmy zrywać się na poranny lot i z żalem opuszczaliśmy piękną piaszczystą plażę pod Pizą.

@Bubu69 dobrym strategicznym miejscem w Sienie na parkowanie jest stadion AC SIENY, który jest przy samym centro storico, jest to opcja płatna, chociaż przy wyjeździe bramka była otwarta, więc można powiedzieć, że nam się udało ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof130390 uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 18 Cze 2015 18:31 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 20
Czy ja wiem czy zdominowały? Tak naprawdę Pize będziemy zwiedzać tylko ostatniego dnia, reszta "pobytów" traktowane będą raczej jako punkt przelotowy. Niestety nie mamy tylu funduszy aby wynająć auto na cały tydzień. Musimy zadowolić się jednym dniem ale i tak wydaje mi się, że chyba dosyć dużo zobaczymy jak na tydzień wakacji. Co sądzicie? Co do Lukki to tam będziemy zwykle wracać "na kolację i spać" :) Jeden dzień rezerwujemy na zwiedzanie miasta ponieważ chcieliśmy pojeździć rowerem po murach (czytałem, że fajnie można w ten sposób spędzić czas w tym mieście).

Acha! I może mi poradzicie jeszcze w jednej kwestii. W podróży samochodem mam zamiar korzystać z nawigacji w smartfonie i tutaj moje pytanie: znacie jakąś dobrą nawigację na androida, która w całości będzie działała offline we Włoszech? (najlepiej darmowa, zadowolę się wersją testową, ponieważ będzie mi potrzebna tak naprawdę tylko przez 2 dni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 18 Cze 2015 23:02 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 20
Czy kupowaliście może bilety do Santa Maria del Fiore we Florencji przez ich stronę internetową? Właśnie próbowałem to zrobić. Mogę zamówić bilet na dany dzień na cały kompleks ale pojawiła się też opcja rezerwacji godziny wejścia na kopułę. Niestety mój dzień jest zablokowany, właściwie istnieje możliwość rezerwacji godziny tylko w niedziele. Wiecie może czemu tak jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Cze 2015 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Najprawdopodobniej wszystkie dni/godziny są zarezerwowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 18 Cze 2015 23:53 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 20
gosiagosia napisał(a):
Najprawdopodobniej wszystkie dni/godziny są zarezerwowane.


Aż do grudnia?
Może nie rezerwują godzin w ciągu tygodnia... dziwne.
Chciałbym wiedzieć jak w praktyce wygląda zwiedzanie katedry+wejscie na kopuła? Czy 2 godziny wystarczą biorąc po uwagę to, że bilety na kopuła będą zarezerwowane wcześniej?
I jeszcze pytanie o Galerię Uffizi. Ile mniej więcej czasu potrzeba rezerwować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 19 Cze 2015 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
LaVarsovienne napisał(a):
@Bubu69 dobrym strategicznym miejscem w Sienie na parkowanie jest stadion AC SIENY, który jest przy samym centro storico, jest to opcja płatna, chociaż przy wyjeździe bramka była otwarta, więc można powiedzieć, że nam się udało ;)


Dzieki LaVarsovienne, to tez jest dobra opcja :)

krzysztof130390 napisał(a):
Acha! I może mi poradzicie jeszcze w jednej kwestii. W podróży samochodem mam zamiar korzystać z nawigacji w smartfonie i tutaj moje pytanie: znacie jakąś dobrą nawigację na androida, która w całości będzie działała offline we Włoszech? (najlepiej darmowa, zadowolę się wersją testową, ponieważ będzie mi potrzebna tak naprawdę tylko przez 2 dni)


krzysztof130390 - ja sciagnelam aplikacje "here" (bialy napis na niebieskim tle) - mozna sciagnac kilka map roznych krajow (w calosci lub poszczegolny region), ktore ponoc dzialaja offline - jeszcze nie probowalam, nie wiem tez czy ta aplikacja dziala na androida.

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group