Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 17 Mar 2016 15:41 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 6
Dzięki za rady, naprawdę ciekawe miejsca. Zdecydowaliśmy się jednak na dwa noclegi w Lucca a pozostałą część przenocujemy w pobliżu Sieny, nie bez wpływu na tę lokalizację jest festiwal Palio w Sienie początkiem lipca. Teraz pora opracować rozsądny plan na te dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 12 Kwi 2016 15:15 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
Hej! Chciałabym wybrać się do Toskanii w lipcu na 3 noce. Ląduję w Bergamo i sprawdzałam, że najszybszy pociąg dojeżdża z Mediolanu w godzinę do Pizy, w jakim mieście najlepiej się zatrzymać jeżeli chciałabym poruszać się jedynie pociągami? Które miasteczka najlepiej zobaczyć? I czy polecacie jakieś plaże, do których dostalabym się pociągiem? ( Cinque Terre zaliczyłam w tamtym roku)

a może warto spędzić te 3 dni tylko na Elbie?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 12 Kwi 2016 16:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Tak informacyjnie - pociąg z Mediolanu do Pizy jedzie min. 3h, nie 1h.

I sama Piza jest optymalnym miejscem strategicznym do zwiedzania okolicy koleją - dobre połączenia do Lukki, Piombino (pod Elbę), Florencja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 12 Kwi 2016 16:18 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 53
masz rację, pomyliłam się, chodziło mi o Florencję (1,5h) i Bolonię (1h)


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 12 Kwi 2016 16:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 03 Lip 2016 10:04 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
Hej, wybieram się z chłopakiem na tydzień do Toskanii we wrześniu. Samolot mamy do Bolonii. Szukałam noclegów i zainteresował mnie groupon nocleg+sniadanie w hotelu Executive w Siena i stąd moje pytanie co myślicie o Sienie jako miejscu wypadowym do innych miejscowości? Myśleliśmy przemieszczać się koleją, ewentualnie wynająć skuter, tylko nie orientujemy się jak to wygląda cenowo. Myślałam wykupić 5 noclegów w tym hotelu + dwa nad morzem. Co sądzicie o takiej opcji? Dodam, że mamy dość skromny budżet, dlatego zależy mi na tym, żeby wyszło to w miarę tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 03 Lip 2016 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
w okolicach Sieny do 50 km jest mega-ciekawie. Musiałabyś wypożyczyć małe auto bo skuterem trochę daleko.

Sama Siena jest Extra - jedno z ciekawszych miast jakie widziałem!
W okolicach masz takie perełki że Ci tygodnia może zabraknąć. Jak skuterem odważysz się do 25 km to zaproponuje Ci skromnie:
-Monteriggioni
-Colle di val d'elsa
-Montepulciano
-San Gimigano
-Voltera
-okolice Chianti
-Buonconvento
-Certaldo

Podaje w których byłem ..... a z braku czasy więcej nie zdążyłem zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 04 Lip 2016 08:37 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
A orientujesz się ile kosztuje wynajęcie małego auta? Koleją raczej nie opłaca się tam podróżować? I jeszcze jedno pytanie, jak dostać się z Sieny nad morze? Ten nocleg który znalazłam na grouponie wyjdzie około 85 zł za osobę za dobe + śniadanie wliczone w cene. Myślicie że to dobra cena?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 04 Lip 2016 21:18 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Jeżeli wybrałaś Sienę tylko ze względu na nocleg za 85 zł to nie tędy droga do dobrego wypoczynku (lecicie do Bolonii i z niej wracacie?).
Cena ze śniadaniem w tym hotelu we wrześniu oscyluje ok55 Eur tj zyskujesz ok.10E i przemyśl czy warto.
Tak na szybko proponuję do rozważenia,
jeżeli zwiedzanie i plaża, to lepsze jest Viareggio jako punkt wypadowy i poszukanie w tym kierunku na forum, a przemieszczenie się nawet pociągami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 04 Lip 2016 21:52 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
Lecimy z Bolonii i wracamy z Bolonii. Szukam jakiegoś sensownego noclegu w dobrej, cenie ale nic nie mogę znaleźć. Ten hotel w Siena ma akurat dość spoko opinie, wolałabym jakąś agroturystykę ale cenowo nic fajnego nie znalazłam. Możecie coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 05 Lip 2016 08:02 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Ja mogę polecić to miejsce:
http://www.ilmonastero.com/?lang=en

Do wypoczynku ideał. Cisza, spokój. Do morza 60 minut samochodem. Miasteczko z VIII wieku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 05 Lip 2016 13:22 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
Dzięki :) miejsce świetne, tylko ja osobiście wole wydać mniej na nocleg, a więcej na zwiedzanie. Ten wyjazd ma być bardziej ukierunkowany na zwiedzanie, a nie plażowanie. Jak pogoda dopisze to myślałam jeden dzień poplażować, góra dwa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 05 Lip 2016 15:00 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
Tak chcemy zrobić :) nie chce oszczędzać na podróżowaniu + jedzeniu dlatego chciałam trochę zaoszczędzić na noclegach, bo niestety na czymś muszę :) myślę nad takim planem: Przylot do Bolonii w godzinach wieczornych niestety, Megabusem pojechać do Florencji - tam zostać na dwie noce, następnie wynająć samochód i jechać do Sieny - skorzystać z grouponu na 5 nocy i zwiedzać okolice, dokładnie co jeszcze nie zaplanowałam, wrócić do Florencji oddać auto, megabus i do Bolonii. Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 05 Lip 2016 20:52 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Twój plan nie jest zły jak wszystko wypali i jesteście doświadczonymi turystami.
Możecie już spinać ten wyjazd/plan i zdawać konkretne pytania.

jak pisał @zapinio "w jednej wycieczce jest i niemożliwe i bezsensowne".
Sugerowałem już,że nie tani nocleg,a co chcecie zobaczyć powinno być wyznacznikiem robienia planów;
z doświadczenia:
Przy podróżowaniu samochodem (choć jest niezbędny) trzeba pamiętać,parkingi kosztują, a często nie ma gdzie zaparkować.Stąd,mimo że atrakcje są "małe" (lista @zapinio+Bagnoreggio) to mogą zająć cały dzień, jak nie będzie gdzie postawić auta. Jeździmy wolno,drogami lokalnymi dla pięknych widoków (urokliwe Chianti).
Za wejściówki też trzeba zapłacić.
W tym wariancie plaże bym sobie darował.
Najważniejsze zdążyć do Bolonii na samolot powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 06 Lip 2016 14:35 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
Dzięki za pomoc :) ciąg dalszy moich zmian, mianowicie został mi polecony camping Norcenni Girasole Club jako fajna baza wypadowa do zwiedzania Toskanii, dzisiaj na bookingu jakaś cena promocyjna wskoczyła -37%, wstępnie zarezerwowałam. Był tam ktoś może? To jest w miejscowości oddalonej od Florencji o około 30 km i zastanawiam się czy robić tak jak w poprzedniej opcji miałam zaplanowane tzn kupić 2 noclegi na campingu i 2 we Florencji, czy myślicie, że lepiej kupić wszystkie już w jednym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:31 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Camping we wrześniu we Włoszech jeśli cena jest dobra to optymalne rozwiązanie. Są baseny zieleń i możliwość zrobienia posiłków. Kiedy jest gorąco nie da się zwiedzać od rana do nocy.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 06 Lip 2016 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
magda-i napisał(a):
Dzięki za pomoc :) ciąg dalszy moich zmian, mianowicie został mi polecony camping Norcenni Girasole Club jako fajna baza wypadowa do zwiedzania Toskanii, dzisiaj na bookingu jakaś cena promocyjna wskoczyła -37%, wstępnie zarezerwowałam. ...................?


- Oddalasz się od serca Toskanii
- na Google Maps - camping na wzgórzu - trzeba uważać, wąskie strome uliczki, logistyka utrudniona. Maiłem tak we Florencji - Camping na samym szczycie wzgórza w Fiesole, łatwo nie było. Lepiej sprawdź dokładnie.

Jak Toskania to celowałbym jednak w okolice Sienny
Polecam - spałem tu http://www.sienacamping.com/en.
Na booking.com też powinnaś go znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 08 Lip 2016 09:23 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 32
Co rozumiesz przez sformułowanie łatwo nie było? My chyba jednak zaryzykujemy, podoba nam się zarówno cena jak i baseny, nie chcemy się męczyć jak będzie ładna pogoda, tylko też skorzystać z basenów ;) mam jeszcze parę pytań:
1. Jak wygląda sprawa zwiedzania we Florencji, tzn. czy trzeba kupować jakieś bilety czy główne atrakcje są zlokalizowane tak, że bez problemu można zwiedzać pieszo?
2. Pociąg Bolonia - Florencja, można liczyć na jakieś promocje?
3. Jak dostać się z lotniska w Bolonii na przystanek przewoźnika Megabus i jak to czasowo wygląda?
Dzięki za pomoc !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 08 Lip 2016 11:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@magda-i
Wszystko masz na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 08 Lip 2016 11:19 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
Oczywiście Florencję zwiedzamy pieszo. Zabytków wystarczy na kilka dni zwiedzania. Większość dostępna bezpłanie. Camping Fresole był na wzgórzu i po intensywnym zwiedzaniu miasta wspinaczka nie była zbyt przyjemna.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 30 Lip 2016 23:26 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 164
Witam. 26 sierpnia na tydzień wylatujemy z dziewczyną do Pizy. Mamy tam zarezerwowany hotel i będzie ona naszą bazą wypadową.
Wstępny plan
26.08 - przylot plus zwiedzanie Pizy
27.08 - wypad do Florencji. Z racji tego, że to będą jej urodziny i prawie 6 lat znajomości to będę chciał się oświadczyć. Czy moglibyście polecić mi jakieś miejsce w Firenze w sam raz na tą okazję?
28.08 - Viareggio i plażowanie plus wieczór przy świecach w Marina di Pisa - zauroczyła mnie ta polecana knajpka na plaży:)
29.08 - Livorno - wybranka uwielbia oceanaria itp wiec chcemy sie tam wybrać plus promenada
30.08 - Lukka
Zostają dwa dni do dyspozycji... Będziemy się poruszać niestety głownie pociągami.
Wybrałbym się na pewno do Cinque terre plus zwiedzenie La Spezi ( co myślicie o tym mieście?).
Chętnie również do San Gimignano lub Monteregioni ale tam chyba gorszy dojazd komunikacją publiczną. Chyba, że ktoś wie jak tam w miarę łatwy sposób dostać się w ten sposób to chętnie wysłucham:) Najwyżej powrócę tam w przyszłości już własnym autem:)

Oczywiście każda porada mile widziana:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group