Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Sty 2021 09:53 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 11
Witam. Planujemy tygodniowy wyjazd do Włoch w okolicę Gardy. Proszę o podpowiedzi i sygestię...zastanawiam się czy nie za dużo jest na poszczególne dni zaplanowane:

1) Przejazd Poznań -Trydent
2) zwiedzanie: Trydent (spacer po mieście bez zwiedzania żadnego muzeum), północ jeziora Garda tj -> Riva del Garda i Torbole + Lago di Tenno (nocleg okolice Torbole) + jak da radę Limore sul Garda; nocleg na północy Gardy
3) zwiedzanie wschodni brzeg: W Malcesine, Lazise, Garda (nocleg Peschiera del Garda) + ewent Tarbole (jesli nie damy rady wczesniej)
4) Sirmione + Peschiera del Garda + Desenzano del Garda + jesli da radę to Salo
5) Mediolan + Bergamo (nocleg Peschera del Garda)
I kolejne dn to mam różne opcje bo sa dylematy

6a) zachodni brzeg Gardy (nocleg na północy Gardy)
7a ) do Poznania - może po drodze jeden nocleg i cos zwiedzić

6b) Werona + Padwa
7b) Wenecja
8 do Poznania

Co o tym sadzicie? Damy rade czy może wydłużyć czas pobytu np. na północy? Kusi mnie i Mediolan i Wenecja jak będziemy w okolicy, ale nie wiem czy to nie za dużo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Sty 2021 10:22 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
2. Trochę bez semsu wg mnie. Zwiedzasz okolicę Rivy, potem chcesz jechać (pewnie po południu do Limone) i wrócić na północ na nocleg....

5. Jeden dzień na Bergamo i Mediolan? Razem? Za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Sty 2021 10:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
A kiedy ma być ten wyjazd? Droga wokół Gardy jest wąska i jeździ się powoli. Dodatkowo w różnych miasteczkach/wioskach po drodze przystają autobusy, dołączają do ruchu auta, więc trochę się korkuje. Plus szukanie miejsca na zaparkowanie.

Jak chcecie obejrzeć te miasteczka dokładnie to nie planowałbym więcej niż dwa na dzień. Malcesine, Sirmione - tam szczególnie jest co robić przez pół dnia, a nawet dłużej np. zobaczenie zamku wewnątrz. Jak tylko chcecie się przejść po mieście i porozglądać, to można pewnie i trzy miejsca jednego dnia obskoczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Sty 2021 11:22 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Droga jest w miarę ok. Wolniej jeździ się po wschodnim brzegu (oraz w okolicach Riva), jest tam więcej miasteczek ale nawet w ostatnie wakacje nie było tłoku. Wszystko zależy kiedy jedziecie. W miasteczkach są parkingi i szkoda czasu na szukanie innych miejsc, można się naciąć bo są np. tylko dla lokalesów.

Ad.2. Po trasie Trento-Riva (bocznej) jest Lago di Molveno, b. ładne (chyba najładniejsze w tej okolicy). O Limone zapomnij tego dnia.
ad.3. Największą chyba atrakcją wschodniego brzegu, przynajmniej jeśli chodzi o widoki, jest wjazd na M.Baldo.
ad.4. Sirmione jest b.ładne ale zwykle dość zatłoczone i nie duże (można zwiedzić po drodze), inne miejscowości typu Salo nie są niczym specjalnym. Północ jeziora jest moim zdaniem dużo bardziej atrakcyjna niż południe.
ad.5. Mediolan i Bergamo chyba zostawiłbym na inną okazję.
Zdecydowanie 6b nie 6a. Zachodni brzeg jest pustawy, największą atrakcją jest Limone s/G, dojedziesz szybko z Riva. Miasteczka bardziej na południe są ładne ale dość podobne do siebie i do tych na wschodnim brzegu. Wschodni brzeg jest dla mnie bardziej atrakcyjny, urozmaicony, warto pooglądać imponujące średniowieczne zamki.
Będąc w okolicach Padwy jedziesz do Fusina, wsiadasz do vaporetto i spokojnie zwiedzasz Wenecję przez parę godzin, zamiast pchać się na drogie parkingi bliżej Mestre.

Trochę zdjęć z okolic, zapraszam do zerknięcia, wymienione atrakcje bynajmniej nie wyczerpują tematu
https://portalpodroze.pl/garda/
https://portalpodroze.pl/garda_okolice/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Sty 2021 22:09 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 11
Dziekuje za odpowiedzi. Planujemy jechac pod koniec maja

Jak jest z przejazdem Riva - Limone? W google map pokazuje mi jakas zamknieta droge i jakas jazda na okretke - 2 h

Gdzie sprawdzic moge jak kursuje Vapoletto z Fusina do Wenecji? Czy jest tak gdzie zostawic auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Sty 2021 22:54 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Latem ta droga była normalnie przejedna, to nowa droga, tunele, z 15 minut jazdy. Musi to być jakieś czasowe zamknięcie. Bez sensu jechać naokoło, chociaż ta droga też jest fajna i sporo do zobaczenia. To już lepiej stateczkiem przepłynąć z drugiego brzegu czy z Rivy lub pojechać rowerem (są wypożyczalnie bo Strada del Ponale jest bardzo popularna).

W Fusina jest spory parking, nie powinno być problemu z miejscem. Byliśmy parę lat temu w sezonie w lipcu i było ok. Tramwaje kursowały dość często, teraz jest poza sezonem no i sytuacja wiadomo jaka.
https://www.terminalfusina.it/en/naviga ... na-venezia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2021 01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bylam nad Jeziorem Garda w lipcu w zeszlym roku. Północno - wschodnia część zapakowana turystami. Czasami juz o 11.00 wszystkie miejsca parkingowe były zajęte. Do tego powolny ruch na tym odcinku drogi. Ograniczenia prędkości, ślamazarni turyści, itp.

O wiele bardziej podobało mi się w pozostałych okolicach i w górach powyżej jeziora. Na chodzenie po Monte Baldo poswiecilam jeden dzien, wjechałam wyciągiem krzesełkowym od tylu.

Mediolan i Bergamo w jeden dzien, to chyba chcesz tylko pojechać zaparkować i wyjechać.

W Weronie spędziłam caly dzień, tani parking niedaleko stacji kolejowej.

Pomyśl nad przedłużeniem wyjazdu albo obcięciem listy atrakcji.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sty 2021 06:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
W Weronie spędziłam caly dzień, tani parking niedaleko stacji kolejowej.

Jest coś w Weronie ciekawego, co trzeba koniecznie zobaczyć? Planuję tamtędy być przejazdem i zastanawiam się, czy są jakieś szczególne atrakcje, przy których warto zostać na dłużej.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sty 2021 09:43 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@NikodemFM, byłam kilka lat temu. Warto :) . Arena i uliczki wokół przyjemne dla oka. Dom Julii oblężony przez piszczące z uciechy skośnookie turystki, ale teraz pewnie je
przerzedzi. Bardzo ładne są widoki z brzegu Adygi. Ogólnie miasto na plus. Z tym, że ja uwielbiam Italię :) .
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Sty 2021 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Byliśmy tam ładnych parę lat temu, więc nie pamiętam dokładnie nazwy, ani nawet nie jestem pewien czy dalej działa ale super wrażenie zrobiła knajpka nad rzeką przy starym mieście - samo jedzenie ale i okoliczności "przyrody". Samo ogólnie miasto też całkiem przyjemne, nie za duże, nie za małe ogólnie fajna atmosfera, a z konkretów duże wrażenie dla mnie amfiteatr, a dla mojej Moniki dom Julii. To chyba to co mi w głowie zostało do dziś ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Sty 2021 09:59 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
NikodemFM napisał(a):
Jest coś w Weronie ciekawego, co trzeba koniecznie zobaczyć?


Jedno z najładniejszych miast we Włoszech. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem jest rzymski amfiteatr, minusem tłumy turystów o każdej porze roku, przynajmniej tak było kiedyś.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Sty 2021 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja spędziłam czas chodząc po zabytkowych ulicach, nad rzeka po drugiej stronie i wjechałam kolejka do Castel San Pietro. Stamtad sa ladne widoki na Werone. Pod zamek można tez podjechać samochodem i parking byl za darmo.

Do domu Julii byla kolejka, dom Romeo oblegany przez ludzi robiących zdjęcia. Azjatyckich turystów nie było, ale zastąpili ich inni.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group