Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Toruń
#61 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Lokal (RÓŻE I ZEN) faktycznie z klimatem, również polecam jako kawiarenkę. Ale nie z jedzeniem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Toruń
#62 PostWysłany: 24 Sie 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Jadłem w czerwcu na Łaziennej i wszystko było w porządku. Dania gorące i smaczne (pierogi z pieca - wytrawne), więc może wtedy to był jakiś wypadek przy pracy.

Jeśli chodzi o Róże i Zen to bardzo fajny klimat w środku i zdecydowanie polecam tam zajrzeć. Restauracja jest po remoncie. Menu krótkie, a kucharzem jest jeden z uczestników kulinarnego programu Top Chef (niestety zabijcie mnie, ale nie pamiętam nazwiska). Menu okazało się jednak nie dla mnie, ciężko mi było coś wybrać, ale klimat wyjątkowy - warto wpaść chociażby na kawę i kawałek ciasta - i koniecznie zajrzyjcie na ogródek!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#63 PostWysłany: 25 Sie 2016 21:11 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Dzis wrocilam z Torunia,
jedliśmy obiady w Janie Olbrachcie.
Miedzy 12-sta a 16-sta lunch za 19,99
wczoraj- zupa ogorkowa, medaliony z polędwicy wieprzowej w sosie z ziemniakami i surowka,lody na deser i 0,3l smietanki toruńskiej (może być kawa,herbata,badz sok)

dziś- zupa krem pomidorowa (na szostke + ) ,golonka,opiekane ziemniaki i zasmazana kapusta,na deser koktajl truskawkowy z czapeczka bitej smietany i 0,3l smietanki toruńskiej.

Dwadziescia złotych za takie zestawy to nic tylko brac i jesc :)

Chcialysmy pojsc do Pierogarni,ale pani poinformowala,ze maja inspekcje i wcześniej niż za pol godziny nie przyjmie zamówienia ???
To zrobilyśmy w tyl zwrot i drugi raz poszlyśmy do Olbrachta.
Lody u Lenkiewicza dobre,ale nie doskonale,plus za bardzo duże galki.
Za to pyszne kawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#64 PostWysłany: 25 Sie 2016 21:35 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Lenkiewicz to już nie to samo co kiedyś. W ogóle toruńskie hity jak właśnie Lenkiewicz, Pierogarnia, Metropolis czy kiedyś moja ulubiona Luizjana jadą już tylko na opinii i nie oferują tego poziomu co parę lat temu. Zwłaszcza Metropolis oprócz cen już kompletnie niczym nie przyciąga...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#65 PostWysłany: 29 Sie 2016 20:42 

Informacyjnie: w ostatnie wakacyjne sobotnie popołudnie niestety nie było nam dane zjeść pierogów w Pierogarni Stary Młyn na Łaziennej albowiem czas oczekiwania na wolny stolik wynosił 40 minut :oops:
Nie przypuszczałam, że w taki upał będzie tylu chętnych na ciepłe i w sumie nielekkie dania ;).

Poszłyśmy do Jana Olbrachta ale jakoś nie znalazłyśmy w menu nic co by nas specjalnie interesowało a ceny też jakoś nie zachęcały. Kolejnym miejscem było osławione Róże i Zen -jak wyżej, ostatecznie wylądowałyśmy nad talerzem różnych makaronów w Restauracji Staromiejskiej na ul.Szczytnej,
http://www.restauracja.torun.pl/
która specjalizuje się w kuchni włoskiej-szału nie było ale to co podali było całkiem smaczne i w miarę szybko -ok.20min. od zabrania menu, minusem niezbyt duże porcje -jak ktoś będzie bardzo głodny to może się nie najeść.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#66 PostWysłany: 29 Sie 2016 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Mogłaś spróbować w Pierogarni Stary Toruń na ul. Most Pauliński - ten sam właściciel, co pierogarni na Łaziennej.

Załączniki:
pierogi.JPG
pierogi.JPG [ 42.48 KiB | Obejrzany 4093 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#67 PostWysłany: 30 Sie 2016 07:58 

@LaVarsovienne wiem, że jest druga pierogarnia ale chciałam zjeść w TEJ :P
Góra
 PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#68 PostWysłany: 30 Sie 2016 09:58 

singielka_1976 napisał(a):
Informacyjnie: w ostatnie wakacyjne sobotnie popołudnie niestety nie było nam dane zjeść pierogów w Pierogarni Stary Młyn na Łaziennej albowiem czas oczekiwania na wolny stolik wynosił 40 minut :oops:
Nie przypuszczałam, że w taki upał będzie tylu chętnych na ciepłe i w sumie nielekkie dania ;).

Poszłyśmy do Jana Olbrachta ale jakoś nie znalazłyśmy w menu nic co by nas specjalnie interesowało a ceny też jakoś nie zachęcały. Kolejnym miejscem było osławione Róże i Zen -jak wyżej, ostatecznie wylądowałyśmy nad talerzem różnych makaronów w Restauracji Staromiejskiej na ul.Szczytnej,
http://www.restauracja.torun.pl/
która specjalizuje się w kuchni włoskiej-szału nie było ale to co podali było całkiem smaczne i w miarę szybko -ok.20min. od zabrania menu, minusem niezbyt duże porcje -jak ktoś będzie bardzo głodny to może się nie najeść.


O !! To prawie się minęliśmy. :D Ja byłem dzień wcześniej, w piątek ok 13 i na zewnątrz w ogródku był zajęty tylko JEDEN stolik. :twisted: My zajęliśmy drugi. Byliśmy w 5 osób. Zamówiliśmy całe kopy różnych pierogów. Na słodko, wegetariańskie, pikantne , gotowane, z pieca itp. Całkiem dobre. Ceny również , jak dla mnie nie zawyżone. "Towar" był warty zapłaconej ceny. Następnie kawka, lemoniada, piwko i ciasto w polecanej tutaj "Róża i zen". Napitki normalne . Tak jak w innych lokalach. Ale klimat faktycznie zacny. Siedzieliśmy na ciekawie zaaranżowanym ogródku i było bardzo przyjemnie. Następnie jeszcze krótki kurs do słynnego "Lenkiewicza" na lody. Ale tam był dziki tłum i odpuściliśmy. Spożyliśmy je dopiero w następnym punkcie naszej 4 dniowej podróży czyli w Malborku.
PS. Jeszcze coś związanego z jedzeniem , w Toruniu. Wcześniej , bo o 10 odwiedziliśmy żywe Muzeum Piernika na Rabiańskiej 9.

http://muzeumpiernika.pl/

Bardzo fajne. Nawet pierwszy raz w życiu [ i chyba ostatni] :D wypiekłem piernika. ;)
Podobno pojawiło się już drugie takie muzeum na ul. Strumykowej. Ale jak twierdzą Ci z Rabiańskiej,to oni byli pierwsi , a tamci to żałosna podróba ich oryginału. :mrgreen:
Góra
 PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#69 PostWysłany: 30 Sie 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
@jacakatowice
Ja byłem z córką 2 tyg. w tym na Strumykowej, też robiliśmy pierniki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#70 PostWysłany: 30 Sie 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
singielka_1976 napisał(a):
@LaVarsovienne wiem, że jest druga pierogarnia ale chciałam zjeść w TEJ :P

Spoko, może innym sfiksowanym na pierogi to info się przyda;-) Tak jak pisałam STARY MŁYN i STARY TORUŃ to ta sama firma, to samo menu i w rankingu na tripie mają nawet miejsca po sobie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#71 PostWysłany: 01 Wrz 2016 18:50 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
LaVarsovienne napisał(a):
Dobrze, że mnie wywołałaś do tablicy, chociaż ja nie o pierogach tym razem;) Zapomniałam się pochwalić moim lipcowym odkryciem - restauracją/kawiarnią RÓŻE I ZEN z urokliwym, klimatycznym ogródkiem pośród średniowiecznych murów i smaczną kuchnią. Jakie było moje zaskoczenie, jak kelner powiedział, że istnieje już ona 13 lat. Jestem w Toruniu kilka razy w roku i nigdy wcześniej tu nie trafiłam. Magiczne miejsce. Polecam!
Róże i Zen, ul. Podmurna 18.

Chciałem zajść tam w majówkę ale niestety, akurat mieli remont :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#72 PostWysłany: 20 Wrz 2016 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Tak czytam cały temat i zastanawiam się jakim cudem jeszcze nikt nie wspomniał o CHLEB I WINO http://chlebiwino.eu/

Knajpa w tematyce typowo włoskiej, cenach typowo polskich i jakości mocno włoskiej! Co prawda pizzy nie testowaliśmy(danego dnia akurat nie serwowali), ale pasty mają wyśmienite, takie jakich jeszcze w PL jeść mi nie było dane! Zupy, przystawki, bamba!
Na prawdę polecam!

Manekin też spoko, ale to tylko naleśnik, z braku laku można i tam, ale są inne lepsze miejsca!
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#73 PostWysłany: 13 Mar 2017 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Pojawiła się nowa fajna knajpka w Toruniu.

Chodzi o pizzerie Kolorowy Piec na Łaziennej. Menu jest ograniczone do pizzy, która jest w cenach 18-22 zł i według mnie jest naprawdę przepyszna. Do tego lemoniada, ale nie rozwodniona lura tylko naprawdę treściwa, kwaśna z mięta.

Z minusów brak piwa w tym lokalu, ale jak ktoś lubi fajne kraftowe klimaty to polecam Carpe Kraft, Krajina Piwa, czy Piwnica pod Antałkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#74 PostWysłany: 08 Lip 2017 11:37 

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 59
Loty: 25
Kilometry: 44 472
polecam loft79 i manekina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#75 PostWysłany: 14 Lip 2017 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Manekin jest budżetowy i smaczny, aczkolwiek trochę ciężki. Za to super sprawą są serwowane przez cały dzień śniadania w lokalu "Bułka" przy Szewskiej 6. W Olbrachcie chcieliśmy zjeść, ale czas oczekiwania na dania był około godziny (i mocno drogo), piwo za to całkiem przyjemne chociaż ceny warszawskie (10 zł za zwykłe jasne i 14 zł za "specjalne").
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#76 PostWysłany: 14 Lip 2017 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
a ja ze swojej strony polecam smaczną pizzerię L'ANTICO FORNO na ul. Ducha Świętego 8 - bardzo smaczna pizza, robiona na naszych oczach.

natomiast na kawę proponuję przespacerować się do Ahoj Cafe na Łaziennej 9 (lub piwo do Czeskiego Snu;) ) - klimat nieco "alternatywny", nie mniej mi bardzo odpowiada i byłam już kilkukrotnie.
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#77 PostWysłany: 11 Sty 2018 20:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Jakie puby polecacie na starym mieście? Pilne, bo zaraz idę szukać jakiegoś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#78 PostWysłany: 12 Sty 2018 11:48 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jeszcze nie wiem, czy mogę polecić, ale jutro wybieram się do Coffee & Whisky House przy Św. Ducha 3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#79 PostWysłany: 12 Sty 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Jeśli chodzi o Coffe & Whisky House to jeden z moich ulubionych lokali. Mają Craftowe piwka i fantastyczny wybór whisky. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przekąski są również niczego sobie, więc zdecydowanie polecam!

Co do pubów to moje top3:

Carpe Kraft - ogromny wybór piwa rzemieślniczego
Piwnica pod Antałkiem - mały lokal, ale bardzo klimatyczny - na pewno nie na spotkania w dużym gronie
Krajina Piva - duży wybór piw rzemieślniczych (kran + butelki)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#80 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
To ja mam pytanie nomen omen z innej beczki ;)

Jadę z żoną do Torunia na weekend, żona w zaawansowanej ciąży i niestety z cukrzycą ciążową, więc nie wszędzie znajdzie odpowiedni posiłek. Czy jest gdzieś na szeroko pojętej Starówce jakaś knajpa z jedzeniem tzw. fit ?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group