Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Sty 2019 13:49 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Nic więcej poza eTa nie potrzebujesz. Jeżeli lecisz z bagażem rejestrowanym to zwróć uwagę dokąd jest nadawany. Czy na lotnisko docelowe, czy przesiadkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 25 Lip 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Witajcie robię trasę Gdańsk-Warszawa-Toronto-Calgary. Wszystko an jednym bilecie Lot-u. Jednakże w pierwszym porcie przylotu na terenie Kanady pasażer ma obowiązek oddać bagaż do kontroli celnej. W tym celu należy odebrać swój bagaż na strefie tranzytowej portu lotniczego w Toronto. Następnie trzeba udać się do kontroli celnej i potem nadać walizkę na kolejny lot Toronto-Calgary. Wszystkie te czynności odbywają się w strefie tranzytowej, bez konieczności wychodzenia na strefę ogólnodostępną terminala i przechodzenie przez kontrolę bezpieczeństwa. Pytanie, ile tak realnie czasu mi to zajmie? I drugie pytanie czysto z ciekawości, czy jest wszystko sympatycznie oznakowane by można było łatwo trafić.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Lip 2019 15:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Nie robiłem transferu, gdyż za każdym razem wychodziłem z lotniska. Ale mam takie sobie odczucia:

- trochę trzeba się przejść - dystanse są duże
- bałagan - czekałem na swój bagaż przy stanowisku oznaczonym "Frankfurt"; po jakimś czasie dostawa walizek się skończyła i zostałem ja i całkiem sporo innych zdezorientowanych osób; po jakimś czasie ktoś do nas podszedł i powiedział, że bagaże z Frankfurtu jeżdżą sobie także po innej, nieoznaczonej karuzeli; gdyby nie ten ludek, to pewnie byśmy stracili kupę czasu i nerwów na zgłoszenie zaginionej torby, która sobie gdzieś jeździła w kółko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Sie 2019 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
macio106 napisał(a):
Witajcie robię trasę Gdańsk-Warszawa-Toronto-Calgary. Wszystko an jednym bilecie Lot-u. Jednakże w pierwszym porcie przylotu na terenie Kanady pasażer ma obowiązek oddać bagaż do kontroli celnej. W tym celu należy odebrać swój bagaż na strefie tranzytowej portu lotniczego w Toronto. Następnie trzeba udać się do kontroli celnej i potem nadać walizkę na kolejny lot Toronto-Calgary. Wszystkie te czynności odbywają się w strefie tranzytowej, bez konieczności wychodzenia na strefę ogólnodostępną terminala i przechodzenie przez kontrolę bezpieczeństwa.


Czy słowa kursywą to cytat z jakiejś informacji, którą otrzymałeś np. od LOTu?
Przylecę do Kanady od innej strony, tzn. do YVR (lot Eva Air z TPE) i zastanawiam się, czy tam działa to tak samo? W YVR mam ok. 3-godzinną przesiadkę (potem lot do YYZ). Na razie Eva o niczym takim mnie nie informowała.



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Sie 2019 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
@tropikey to co jest kursywą to cytat z maila jaki otrzymałem od lotu. Polecam ci ten link: http://www.globairgroup.com/pl/air-cana ... nisku.html i ten filmik na dole.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 13 Sie 2019 06:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
macio106 napisał(a):
Witajcie robię trasę Gdańsk-Warszawa-Toronto-Calgary. Wszystko an jednym bilecie Lot-u. Jednakże w pierwszym porcie przylotu na terenie Kanady pasażer ma obowiązek oddać bagaż do kontroli celnej. W tym celu należy odebrać swój bagaż na strefie tranzytowej portu lotniczego w Toronto. Następnie trzeba udać się do kontroli celnej i potem nadać walizkę na kolejny lot Toronto-Calgary. Wszystkie te czynności odbywają się w strefie tranzytowej, bez konieczności wychodzenia na strefę ogólnodostępną terminala i przechodzenie przez kontrolę bezpieczeństwa. Pytanie, ile tak realnie czasu mi to zajmie? I drugie pytanie czysto z ciekawości, czy jest wszystko sympatycznie oznakowane by można było łatwo trafić.


Hej,miałem taką sytuację na locie LH/AC trasa MXP-FRA-YVR-YYC. Po przylocie do YVR normalnie przechodzi się kontrolę paszportową, a następnie były karuzele i odbiór bagażu.Później zamiast kierować się w stronę wyjścia, należało udać się na transfer i tam było już nadanie bagażu (taśma) + pracownik lotniska.

Tak wszystko jest super oznakowane, a do tego Kanadyjczycy są bardzo pomocni. Ile zajmie to czasu? Wszystko zależy od tego jak długa kolejka do odprawy paszportowej będzie. My na nasz pierwotny rejs do YYC nie zdążyliśmy i zostaliśmy przebukowani od razu na następny, jakoś 1h później. Zero spiny, wszystko na totalnym lajcie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 13 Sie 2019 07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Ok, znalazłem jeszcze to - krok po kroku opisany tranzyt w YVR:

http://www.yvr.ca/en/passengers/navigat ... ger-guides

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Wrz 2019 20:32 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 19
Cześć,

Mam lot Frankfurt-Toronto-Montreal-Mexico City, linie Canadian Airlines.

Nigdy nie leciałem przez Kanadę, jakie tam są procedury i jak to wygląda czasowo? Czy też trzeba samemu przerzucać bagaż jak w USA? Dużo czasu zajmuje emigration?

Pytam bo między lądowaniem w Toronto a odlotem do Montreal mam tylko godzinę czasu, nie zwróciłem na to uwagi, a przy zakupie nie byłom ostrzeżenia, że krótki czas na przesiadkę czy że przesiadka na własną odpowiedzialność. Jak duże jest lotnisko w Toronto?

Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Wrz 2019 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
pytanie, które lotnisko, bo są dwa, loty regionalne są wykonywane często z lotniska w centrum na wyspie, które jest małe, międzynarodowe ogromne, ale myślę że wszystkie loty są na jednym bilecie, więc w razie czego będą szukać następnego połączenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Wrz 2019 00:53 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Z bagażem nie pomogę, bo odbierałem go w Toronto, natomiast rozmowa z urzędnikiem imigracyjnym bardzo krótka i sprawna. Dosłownie razem ze staniem w kolejce trwało to może 5 minut. W porównaniu do USA- błyskawica. Ale nie wiem czy to jest reguła czy tylko w moim przypadku tak było. Lecialem w ubiegły piątek z Warszawy, lądowanie około 14.40 w Toronto.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Wrz 2019 08:43 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Leciałem ze dwa lata temu, przesiadka w Toronto do Calgary. Trzeba było odebrać bagaż i go ponownie nadać (przerzucić na inną taśmę). Miałem jakieś 1.5h na przesiadkę na lot do YYC. Spokojnie zdążyłem, kilka minut w kolejce na immigration potem jakaś minuta rozmowy z urzędnikiem, pieczątka i jazda na kolejny samolot.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Wrz 2019 11:09 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Swoja droga, ciekawe linie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 02 Sty 2020 16:07 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Czyli mając 5,5 godziny w Toronto (lądowanie-odlot) nie ma sensu wychodzić na miasto?
Czytając powyższe wpisy odnoszę wrażenie, że wiąże się to z dużym ryzykiem...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Sty 2020 19:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Raczej nie ma sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Sty 2020 20:08 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Zdecydowanie nie ma sensu.Raz zdażyło mi sie czekać do security 1,5 godziny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Sty 2020 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
samaki9 napisał(a):
Raz zdażyło mi sie czekać do security 1,5 godziny...


Co najwyżej "zdarzyło".

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Sty 2020 20:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
dzięki :)....Ale wstyd! Niech zostanie jako nauczka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Przesiadka w Toronto
#38 PostWysłany: 19 Sty 2020 15:56 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 2
Witam. Rozważam kupno biletów do USA, z tym że przesiadka jest w Toronto, Kanada. Stąd moje pytanie, czy potrzebuje w tym momencie eTA do Kanady? Czy jakies inne dokumenty? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Sty 2020 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Konieczna jest eTA, nic innego.
Góra
 Profil Relacje PM off
jou_kiwi lubi ten post.
jou_kiwi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 19 Sty 2020 16:21 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 2
sko1czek napisał(a):
Konieczna jest eTA, nic innego.
\
Wielkie dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group