Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2016 12:16 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Ile czasu trwa "wydostanie się" z lotniska od momentu lądowania? Chodzi mi głównie o odprawy paszportowe. Jak to wygląda w praktyce?

Lot Air France z Paryża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2016 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Wszystko zależy ile jest wtedy innych przylotów i czy będą kolejki do kontroli paszportowej (i wywiadu :) ).
U mnie, przy wieczornym przylocie, wyglądało to tak: od rękawa spacerkiem kilka minut do kontroli paszportowej, tam bez żadnej kolejki na 1,5 minutową rozmowę z pracownikiem i po pieczątkę. Potem piętro w dół po bagaże (tak z 5-10 minut trzeba poczekać przy karuzeli) i jeśli nie masz nic, co zwróci ich uwagę, wychodzisz do hali przylotów. Jak wszystko dobrze się ułoży to da się to załatwić w 20 minut, ale w momencie gdy będzie duży ruch, to wszystkie procedury mogą się wydłużyć.
Natomiast co zapadło mi w pamięć, to bardzo długie kołowanie - dobre 20-25 minut od przyziemienia do podłączenia pomostu pasażerskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2018 13:53 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 123 352
Witajcie.
Lot WAW - YYZ - SAL na jednej rezerwacji.
Linia AC/AC Rogue.
Jak wygląda sprawa bagażu rejestrowanego na lotnisku w Toronto. Z tego co wyczytałem przy lotach do USA trzeba odebrać (odprawa) i ponownie nadać. A jak jest przy lotach INTERNATIONAL-INTERNATIONAL?
I drugie pytanie zależne od pierwszego. Ile czasu na transfer?
Pozdrowionka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2018 14:17 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
w grudniu miałem lot z Europy do NYC przez Toronto; nie musiałem odbierać żadnego bagażu - podczas rozmowy z urzędnikiem imigracyjnym USA miał na ekranie zdjęcie mojej torby i tyle;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2018 12:00 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Bodzio73 napisał(a):
Witajcie.
Lot WAW - YYZ - SAL na jednej rezerwacji.
Linia AC/AC Rogue.
Jak wygląda sprawa bagażu rejestrowanego na lotnisku w Toronto. Z tego co wyczytałem przy lotach do USA trzeba odebrać (odprawa) i ponownie nadać. A jak jest przy lotach INTERNATIONAL-INTERNATIONAL?
I drugie pytanie zależne od pierwszego. Ile czasu na transfer?
Pozdrowionka.


Leciałem teraz przez YYZ do FLL i nikt z pasażerów nie odbierał bagażu, zostały one automatycznie przerzucone na lot do USA.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2018 13:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ile zwykle trwa kontrola paszportowa i bezpieczeństwa przy wylocie?

Lot będę miał o 6:15 rano, więc nie chciałbym zrywać się zbyt wcześnie po to, żeby potem siedzieć na lotnisku.

Czy do security jest fast track dla *A G?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2018 13:58 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Paszportowej to nie miałem w ogóle, a całość zajęła mi z 10-15 minut (około 14-15h)
Nie pamiętam czy korzystałem z FS, ale chyba nie.
Jak to po co się zrywać, salonik AIR Canada całkiem przyjemny do posiedzenia;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Paź 2018 13:59 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ja nie miałem w ogóle kontroli paszportowej przy wylocie. Bardzo mnie to zdziwiło , zapytałem przy bordingu dlaczego tak jest , w odpowiedzi usłyszałem , że kontroli paszportowej przy wylocie nie ma - jako taka jest właśnie przy bordingu-....Dalej juz nie drązyłem tego tematu ...Do security dłuuuuga kolejka , myslę , że straciłem tam 20-30 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2018 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Miał ktoś kiedyś dość krótki czas na przesiadkę na tym lotnisku? Rozkładowo mam 57 minut i tak się zastanawiam...
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Paź 2018 14:38 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ja miałem ok. godziny na przesiadkę na lot do YYC rok temu. Miałem obawy, że nie zdążę, ale wszystko się udało włącznie z odbiorem bagażu rejestrowanego, ponownym nadaniem i immigration. Pamiętam tylko, że była kolejka do kontroli bezpieczeństwa, ale i tak koniec końców miałem jeszcze trochę czasu do odlotu. W sumie jakbym nie poleciał to bym innym leciał do YYC by AC, ale byłem już trochę zmęczony bo LO w WAW odwołał mój lot do FRA i musiałem czekać na ten do YYZ.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:06 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Generalnie jeśli macie do wyboru przesiadkę na YYZ lun na YUL to bezapelacyjnie wygywa Montreal, ale tylko dlatego, że lubię jego sielski i wręcz iddyliczny klimat. Natomiast mając transfer do US to w Toronto zwyczajnie czeka się 30-40 minut aż na monitorze będzie wyświetlony nasz bagaż - Montreal zwyczajnie jest znacznie mniej obłożony takimi trasferowymi paxami.
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie będę miał bagażu, a loty będą na jednym bilecie - mam nadzieję nie opuszczać strefy wylotów.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Pabloo zalezy dokad lecisz, mi przesiadka w YYZ do LaGuardia zajela ok. 45 min. ze wzgledu na odprawe USA i kolejki. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Paź 2018 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Przylatuję z Vancouver, a lecę do St. John's (czyli element z forumowego spotkania na pokładach westjet).
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Paź 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Pabloo, sprawdz sobie online tzw. minimum connection tiime, o ile pamietam na przeloty wewnetrzne wynosi w Toronto 45 min.
Jesli samolot z Vancouver bedzie punktualny to zdazysz. ;)
In worst case zglosisz sie do Westjet, niech Cie jakos przetransportuja. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 08 Gru 2018 13:00 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 20
Loty: 87
Kilometry: 132 673
Hej,

czy wie ktoś jak wygląda sprawa wypadu do centrum Toronto przy długiej przesiadce przy lotach do USA? Będę miał ponad 15h na lotnisku, przylot Air Canada Rouge o 15 i wylot do LGA o 6.30 następnego dnia. Loty tylko z bagażem podręcznym. Czy po przylocie idę do Canada Customs i wychodzę z lotniska, a po powrocie na lotnisko kieruję się prosto do US Customs?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Gru 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@blackpole
Wygląda normalnie. Oczywiście w dniu wylotu czeka Cię jeszcze kontrola bezpieczeństwa zanim udasz się do US Customs.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Gru 2018 16:45 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 20
Loty: 87
Kilometry: 132 673
Kontrola bezpieczeństwa to raczej jeszcze tego samego dnia, bo szykuje się nocka na lotnisku :P Dziękuję za odpowiedź ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Gru 2018 16:31 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Ja ostatnio miałem przesiadkę 6,5 godziny i spokojnie zdążyliśmy do centrum na jedzenie, piwko i krótki spacer. Na wyjściu mieliśmy normalną kontrolę paszportową (obsługiwał nas Polak), a na powrocie tradycyjnie kontrola bezpieczeństwa (paszportów co nas zdziwiło nie sprawdzali). Do US jest oddzielny terminal i chyba dodatkowa kontrola, ale masz tyle czasu, że spokojnie zdążysz :)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sty 2019 13:29 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 64
Loty: 121
Kilometry: 232 323
Jak wygląda przesiadka z Europy do USA na tym lotnisku? Przylatuję o 12 z Zurychu i kolejnego dnia mam wylot o 6 do EWR. Potrzebuję coś oprócz eTA żeby bezproblemowo opuścić lotnisko i wyjść na miasto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group