Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 19 Mar 2017 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Też mnie zastanawia, jakim cudem torebka 20 na 20 ma zmieścić litr płynów :ugeek:
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 19 Mar 2017 11:25 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
meteorka2207 napisał(a):
Ostatnio na Okęciu jest jakaś nadgorliwa ekipa, która rozdaje woreczki plastykowe o pojemności chyba mniejszej niż pół litra i każą się w to przepakowywać. Ma się wszystko w jeden woreczek zmieścić. Na innych lotniskach w UE nadal obowiązują woreczki litrowe.
Zrobiłam gościowi awanturę, to pozwolił mi się spakować z kosmetykami w 2 worki i jeden dać komuś, żeby przewiózł przez taśmę. Chore i idiotyczne.


Ostatnio na WAW własnie obserwowałam jak pan sam usiłował zapakować dziewczynie jej kosmetyki w woreczek, który na pewno nie ma 20X20 cm. Jeden wymiar to było raczej 15 cm ;) . W końcu tez włożył do dwóch. Ja mam idealne, kwadratowe, z jakiegoś lotniska w Europie, wszystko tam się mieści, przechodzą bez problemów. Ale te rozdawane na Okęciu to już przegięcie: tak jak pisze @‌meteorka2207‌, raczej nie mają 1l.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 19 Mar 2017 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W Rzeszowie tez maja takie male torebki. Wyjatkowo nie mialam swojej standardowej z Heathrow i musialam wziac nowe i dali mi takie male cos, ze nie bylo szans zapakowac tych kilku kosmetykow do jednej torebki i musialam uzyc dwoch. Oczywiscie glosno skomentowalam, ze ta torebka jest ponizej dopuszczalnego wymiaru.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 19 Mar 2017 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Antares napisał(a):
Nadgorliwi są jeszcze w Pyrzowicach, każą wszystko wyciągać z pokrowców - aparat, tablet, komputer...

W Modlinie niemal zawsze muszę wyjmować aparat z pokrowca, a często też obsługa każe wyjmować drugi obiektyw i z obu zdejmuje dekle, by zobaczyć czy to są faktycznie obiektywy. Na Stansted też mnie poprosili o otwarcie torby z aparatem i wyjęcie drugiego obiektywu, ale już bez zdejmowania dekli ;) Czasem też interesują ich ładowarki i np. w Modlinie i bodajże w Madrycie otwierałam etui, w którym je wożę, by się kable nie plątały. Za to jak do tej pory nie musiałam się nigdy przepakowywać z płynami do mniejszej torebki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 19 Mar 2017 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Latam ze swoją z ateńskiego lotniska (rozmiar 16 x 25 cm) i zazwyczaj nie ma żadnego problemu. Wyjątkiem byli oczywiście Brytyjczycy gdzie na lotnisku w Manchesterze kazali mi się przepakować do tych swoich malutkich g... ek, których pojemność na pewno miała mniej niż 1 litr. Nic nie mówiłam, ponieważ wszystko ładnie się zmieściło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 19 Mar 2017 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Z lotnisk, na których rozdają darmowe woreczki, największe widziałem w Skavście. Dla porównania, gdańskie torebki mają rozmiar 22x16 cm, natomiast szwedzkie to jakieś 23,5x17 cm. mała różnica, a mieści się sporo więcej. Nikt się takiej torebki jeszcze nie uczepił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 27 Mar 2017 05:41 

Rejestracja: 27 Mar 2017
Posty: 1
meteorka2207 napisał(a):
Ostatnio na Okęciu jest jakaś nadgorliwa ekipa, która rozdaje woreczki plastykowe o pojemności chyba mniejszej niż pół litra i każą się w to przepakowywać. Ma się wszystko w jeden woreczek zmieścić. Na innych lotniskach w UE nadal obowiązują woreczki litrowe.
Zrobiłam gościowi awanturę, to pozwolił mi się spakować z kosmetykami w 2 worki i jeden dać komuś, żeby przewiózł przez taśmę. Chore i idiotyczne.


Dokładnie tak. Koszmarnie irytujące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 27 Mar 2017 07:25 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Potwierdzam. Ostatnio kazali mi się przepakowywać z mojego większego do ich mniejszego. Ledwo co się zmieściłem. Na moje spostrzeżenie/pytanie jak to jest, że na innych lotniskach nie doczepiają się nawet do kilku torebek gościu- ten co siedzi za monitorem w wyjątkowo chamski i bezczelny sposób zareagował stwierdzeniem, że nie dopuści mnie do kontroli a więc nie polecę!

Jak to jest z tą ilością torebek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Mar 2017 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 268
Na szczęście dziś lecę z Gdańska i mam nadzieję, że będzie lepiej...
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 27 Mar 2017 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Dokładnie o płynach mówi Urząd Lotnictwa Cywilnego w oparciu o dyrektywę unijną:
http://www.ulc.gov.pl/pl/component/cont ... -kabinowym

Jedna torba o pojemności nie przekraczającej 1l, pojemniki max 100ml.
O tym, czy torebka ma mieć 20x20, czy ile - ani słowa. Moim zdaniem w to może ingerować ewentualnie linia lotnicza ze swoimi indywidualnymi zasadami, ale nie kontrola bezpieczeństwa na lotnisku.
Czy się mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 27 Mar 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Antares napisał(a):
Jedna torba o pojemności nie przekraczającej 1l,

Myślę, że w tym fragmencie zdania kluczowe jest właśnie powyższe stwierdzenie. Torebka o pojemności, przykładowo 0,5 litra, też spełnia ten warunek :evil:
A w ostatni piątek (24.03.2017) na Okęciu wcale nie czepiali się płynów, prawie nikt nie miał ich wyjętych z bagażu i położonych na tacce. Moja torebka z płynami również przejechała przez kontrolę w plecaku. Za to miniplecaczek 5-latka z książkami dwa razy prześwietlali, a potem jeszcze otwierali :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 27 Mar 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Przepraszam za OT, ale przy okazji tego dziecka przypomniała mi się scena z "Man in Black" - może faktycznie coś było na rzeczy :lol:

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 27 Mar 2017 13:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
o wilku mowa, czyli mini torebka z okecia na zdjeciu (21x15cm)

lekko mnie zirytowali ostatnio, jak czesc rzeczy musiala wyladowac w koszu. Wg pana z obslugi, kosmetyki nie tylko maja sie zmiescic, ale jeszcze torebka ma sie strunowo zamknac :)

Załączniki:
mini.jpg
mini.jpg [ 68.67 KiB | Obejrzany 1728 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 27 Mar 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
ibartek napisał(a):
Wg pana z obslugi, kosmetyki nie tylko maja sie zmiescic, ale jeszcze torebka ma sie strunowo zamknac :)

Bo tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Mar 2017 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Az sprawdzilam rozmiar torebki z Heathrow: 19x19cm. Dobrze, ze piszecie o tych nowych torebkach na polskich lotniskach. Zmuszaja do przepakowania z normalnych do mniejszych? Przypomne sobie o tym, gdyby zachcialo mi sie leciec do Warszawy, od razu mi przejdzie ten pomysl.

Co do ilosci torebek, to jedna na leb i ma sie zamknac. W UK bardzo tego pilnuja. Tez musialam wyrzucic jeden krem, jakby to mialo takie wielkie znaczenie. Natomiast na niektorych lotniskach podchodza do tego dosc luzno, np widzialam kobiete z dwoma torebkami pelnymi kosmetykow w Genewie. Miala jeszcze duze kosmetyki w torbie luzem, ktore jej zabrali.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Mar 2017 15:51 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Cicha_Woda napisał(a):
Antares napisał(a):
Jedna torba o pojemności nie przekraczającej 1l,

Myślę, że w tym fragmencie zdania kluczowe jest właśnie powyższe stwierdzenie. Torebka o pojemności, przykładowo 0,5 litra, też spełnia ten warunek :evil:


To może jeszcze niech dadzą pojemniki 50ml i każą wszystko przełożyć i pastę do zębów wycisnąć i piankę do golenia przepakować.
Pojemnik 50 ml też spełnia warunek < 100 ml.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ale macie problemy z tymi torebkami :lol: A hitem jest zdziwienie, że taka torebka musi się zamknąć :lol:
Jakoś do mnie się nie przyczepili na Okęciu, jak leciałam z miesiąc temu, dokładnie z tą, którą zamieściłam stronę wcześniej. Na potrzebę tej dyskusji zmierzyłam - 19x19cm i ja kobieta jestem się w stanie w coś takiego spakować bez problemu, biorąc perfumy 50ml, olejek do opalania 75ml, fluid, eyeliner, tusz do rzęs, lakier do paznokci itd, itp. (pozdrawiam @‌ibartek‌).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:14 

Ja dopiero teraz ten wątek zauważyłem.A ma już trochę stron. :D
Woreczki, kabelki itp. Ciekawe, czym żyje arystokracja nocująca po Hiltonach, Mariotach itd.
Tylko o zbieranie i "palenie" chorych punktów i statusy tu chodzi ?
Czy autentyczną radość z podróżowania. Szwędania się po różnych dziurach.
Ale co kto lubi...
Góra
 PM off  
      
#99 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja wiem czym :D Żeby wszystkie hotelowe kosmetyki zmieściły im się do woreczka z płynami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:44 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
@‌LaVarsovienne‌ ta ma 15cm i to dosc waska i plaska folia (nie ma "dna" czyli dodatkowego wymiaru glebokosci, ktory robi roznice, zblizona wysokosc czy szerokosc nie ma wowczas znaczenia) ale tu chodzi o element zaskoczenia...

wg mnie nie moze byc tak, ze co lotnisko to inny wymiar wg czyjegos uznania; za chwile zrobia sobie 5x5cm, bo przeciez spelnia warunek <1L

gdybym wiedzial ze dostane taka mini folijke, to bym sie przygotowal, a nie ze stojac tuz przed skanerem, pan spod lady wyciaga torebajke, mam wywalic wszystko ze swojej i ladowac do tej mini co sie zmiesci, a reszta do kosza. i co mam wywalic, spf 50+, mugga 50%, czy octenisept? c'mon...

w przeciagu ostatnich 3 tyg sprawdzali mnie co najmniej 5-6 razy i tylko na okeciu byly cyrki


e: przejrzalem te torebki z rossmanna czy superpharm i dokladnie taka mialem, do ktorej sie przyczepili.


Ostatnio edytowany przez ibartek, 27 Mar 2017 18:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group