Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2019 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To widze, ze musze dopisac pare nowych krajow do listy "nie wybieram sie". Nie wyobrazam sobie spakowania ubran bez plastikowych toreb.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Cze 2019 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Aga_podrozniczka napisał(a):
.. Nie wyobrazam sobie ...

Sama sobie nie wyobrażasz, czyli sama sobie nakładasz jakieś ograniczenia, których nie chcesz (a przecież możesz) obejść. To tym bardziej powinnaś teraz chcieć tam lecieć, bo jakże ten kraj stał Ci się bliski...
Jak śpiewa Artysta: ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze! :twisted:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Cze 2019 00:38 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Jak prosto jest kupić torby wielorazowego użytku i używać ich zamiast foliówek przez lata. Zamiast siatki, którą wyrzucimy bo nam się porwie po pół roku. Jak wprowadzą taki zakaz w EU to się wyprowadzicie bo nie można używać torebek foliowych?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Cze 2019 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Ja dziś znalazłem taką, która jest już nawet taśmą zaklejona :D Lata z nami już od kilku lat (jako opakowanie rzeczy w walizkach). Mamy takich cały zestaw :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Cze 2019 09:42 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Może nie podróżuję tak wiele i na długo, ale trochę już tego było. Nie pomyślałabym, żeby czyste rzeczy pakować do folii. A widziałam, że niektóre moje koleżanki trzymają ubrania (bluzki, swetry) w szafie, w foliach :o W domach.. Wyobrażam sobie-ten zapach świeżego plastiku ;) .

Z brudnymi też jakoś w podrózy można dać radę. Chyba zabieram w ogóle mało ubrań :) .Bywało, że musiałam dokupić. Ale to tak na marginesie.

Mam kupione gdzieś ładne tkaninowe worki na ubrania. Ale fakt-nie zabierałam ich, trochę zapomniałam, a i waga i ilość miejsca ma znaczenie.

Problem jednak istnieje i to dość poważny. I nie uciekniemy przed nim. Chyba, że ktoś wyznaje: po nas choćby potop :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ja uważam, że właśnie do takich krajów warto jechać, bo myślą przyszłościowo o środowisku i dlatego warto ich dodatkowo wspierać.

Fajnie, że powstał ten wątek, bo przy okazji koledzy podali jakieś alternatywy do toreb foliowych.

W przyszłym roku wybieram się do Kenii i tam można podobno trafić za kratki nawet na 4 lata (nie wiem, czy za samo posiadanie, czy ewentualne rozporowadzanie lub też coś innego). Tym samym zmniejszam swoje szanse na wylądowanie prosto z lotniska w afrykańskim więzieniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 67
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Ogólnie idea pozytywna tylko może nie aż tak restrykcyjna. Ja staram się unikać brania reklamówek, ale i tak przez lata całkiem sporo mi się ich nazbierało. Skoro już je mam, to dlaczego nie wykorzystać ich do pakowania, zamiast kupowania czegoś nowego? Też przecież jak ktoś zauważył, takich reklamówek się nie wyrzuca po jednym wypadzie, tylko wykorzystuje kilkukrotnie. W przypadku mojej jednej reklamówki idealnym rozmiarze, to aż szkoda byłoby mi, gdyby ktoś mi ją kazał wyrzucić, tyle ze mną przeszła :D Czasem jak wcześnie rano opuszczam nocleg mam do zabrania jakieś mokre rzeczy, klapki, ręcznik itp. wolę to jakoś odizolować od reszty.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Bez tworzyw sztucznych trudno sobie wyobrazić życie zwykłego człowieka na poziome wyższym od chatki z cegły/desek zaopatrzonego co najwyżej w telegraf. Nic nikomu nie są winne plastikowe torby - winne są: totalna głupota, brak edukacji, lenistwo i brud, który mieszkańcom krajów trzeciego świata nie przeszkadza. Tanzania wprowadza taki program, bo nie jest w stanie inaczej walczyć z głupotą mieszkańców. Europa jest odpowiedzialna za 0.28% globalnej dystrybucji plastiku do oceanów, Azja + Afryka - 94% (Lebreton et. al., 2017). Bez szeroko pojętego plastiku (polimerów) nie mielibyśmy radia, a dopiero laptopów i smartfonów, żeby np. pisać na tym forum. Także zamiast walki z plastikiem: kultura i wynikający z niej recykling + edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja! (choć tutaj wątpliwości ws. Afryki miał sam James Watson, za co mu chcieli Nobla odebrać...)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Cze 2019 16:29 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Ja używam takich organizerów jak jadę z walizką, można mieć osobny na brudne rzeczy. Przydatne jak się jest w dłuższej podróży.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2019 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Teraz już rozumiem dlaczego ludzie jeżdżą na tygodniowe wakacje z kontenerem 15 stopowym
ale tę pięknę pudełka nie rozwiązują problemu wpadnięcia walizki do kałuży i przemoknięcia odzieży
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2019 18:43 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@cypel akurat teraz jestem już od 4 miesięcy w podróży i to bardzo pomaga w organizacji rzeczy. Rozumiem trend jeżdzenia z podręcznym ale przy wyjeździe na pół roku czasem ciężko przezyż z 4 koszulkami. Nigdy mi się nie zamoczyły ciuchy w plastikowej walizce i nie do końca rozumiem jakby to miało wyglądać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2019 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Stary to jest tylko bagaż a nie organizacja życia. Serio nie znasz instytucji pt. pralnia, tudzież nie umiesz sobie uprać? Bo rozumiem, że jak jeździsz z takimi pudełeczkami to raczej nie przebywasz w miejscach bez prądu i wody.
Jeździj z czym chcesz i zabieraj co chcesz. PEACE
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Cze 2019 17:30 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja zawsze trzymam ciuchy w walizce w dużych workach strunowych, przynajmniej pluskwy nie wlizą.
Jak mi ich zabronią, to kupię sobie skórzane. Szach mat eko terroryści.
Które kraje znów robią eko pokazówkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Cze 2019 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Wystarczyło by jakby sobie do przepisu dodali, że turyści mogą wwieźć ile chcą reklamówek ale przy wyjeździe za każdą brakująca płacą karę 50 euro.
I nie było by śmiecenia a jak by było to by mieli dużo kasy na posprzątanie tego po obecnym turyście i pewnie po 10 innych.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Cze 2019 19:06 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@shadowofacloud:
zamienniki-toreb-plastikowych-w-bagazu,245,142327
Szkoda mi na to hajsu.
Ekologia jest fajna pod warunkiem, że nie muszę cały dzień na nią pracować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Gru 2019 13:21 

Rejestracja: 03 Gru 2019
Posty: 1
Czesc wszystkim,

Czy ktoś wie jak dokładnie wyglądają te przepisy w Kenii?
Nie zamierzam brać żadnych jednorazówek, natomiast sporo rzeczy, leki, kosmetyki, mam zwykle popakowane w plastikowe torebki z suwakiem z Ikei. Traktuje je jak kosmetyczki.

Czy zakaz dotyczy tylko jednorazówek - foliowych? Bo tak mówi większość źródeł.

Czytałem tez ze Kenia zlikwidowała jednorazówki, ale nadal można kupić „wielorazowki” które są po prostu droższe.

Wszelkie oponie będą bardzo pomocne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group