Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2017 20:49 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Rozwiążmy ten problem ostatecznie - jadąc na wyspy, pakujemy się w walizkę, plecak czy torbę? I dlaczego tak lub inaczej? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Sty 2017 20:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Walizka. Wygodniejsza, trwalsza. ładniejsza ;-)
No i najważniejsze - bo ją mam. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Jeden będzie preferował wygodną walizkę co ma 4 kółka, drugi taką, jaka ma (hahaha @‌boots‌) trzeci jak najwygodniejszy plecak, czwarty plecak z kółkami a piąty lekki plecak-szmatę, co waży 600g.
Kolejny ma rodzinę i musi obliczyć, ile ma pleców, ile rąk, ile wózków i pewnie mu wyjdzie, że ma wszystkiego za mało (mi w każdym razie tak zawsze wychodzi, bo podróżuję z dwójką dzieci i żoną o wadze 38kg).
Jeden będzie potrzebował dwie szafy ekwipunku na wyjazd, inny 3 t-shirty, szorty i jakieś slipki na zmianę.

Moje osobiste doznania co do Azji są takie:
- chodniki miejskie są raczej przeznaczone dla sprzedawców.
Im więcej planujemy ciągać walizkę po ulicach, tym większa udręka nas czeka a walizka może tego nie wytrzymać.
Dziury, piasek, kamienie, drobiny cementu (reperuje się czasem prowizorycznie dziury po powodziach, czy też formuje nowy podjazd dla wózków dostawczych itp.) szybko wykończą kółka.
- jeśli się dużo lata lokalnie, znaczenie może mieć niski limit bagażu podręcznego, zwykle wynosi on 7 kg.
Preferuję wtedy lekkie plecako-worki (np. cabin-max). Ale nie nadają się one do noszenia na dłuższych dystansach.
Idealnie byłoby się spakować w taką szmatę i osiągnąć wagę 8-9kg, na lotniskach w Azji można zredukować tę wagę, pchając trochę do kieszeni.

Ja po prostu latam jak się da najtaniej i nie wiem, co preferują osoby o bardziej wyrafinowanych preferencjach.
Zabieram walizkę z kółkami, ważącą tak do 2kg,do tego 2 lekkie plecaki na moje jedyne plecy, drugą walizkę z kółkami dla żony i jeszcze mini walizeczkę dla córki. Potem już prosto - córkę przenoszę trzymając z przodu, jej plecaczek zawieszam na wózku, pcham przy tym ten wózek, ciągnę walizkę a na plecach mam te 2 plecaki, uważam na złodziei, pilnuje nawigacji na smartfonie itp itd. Sam czasami nie wiem, za co ja kocham te podróże, hahaha
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2017 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
torbo-plecak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2017 00:08 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Jeden nie za duzy plecak - bo chcemy ominac mafie taksowkowa na wyspach i poruszac sie skuterem od momentu zejscia na lad ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2017 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Byliśmy kiedyś raz z walizkami, przerąbane! Nie wyobrażam sobie poginać z nimi jeszcze raz np. po Phi Phi :D
Tylko plecak!
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Sty 2017 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Wszystko zalezy gdzie w Tajlandii bedziesz. Czy bedziesz musiał do hotelu dotrzeć łódką itd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:16 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
No na wyspy inaczej niż łódką to raczej średnio... (Tak, wiem, można samolotem prosto na Samui ale mówimy o ekonomicznym podróżowaniu ;) )
Torba typu szmaciak dotychczas wydawała mi się najlepszą opcją, bo nie jest sztywna więc łatwa przy transporcie na łódkach/ w pociągu, natomiast trochę boję się, że mi ją na głównych lotach rozwalą (łącznie z zawartością). Poza tym torbę po prostu mam :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
No jezeli łódki i takie różne inne budżetowe transporty, to najlepszy będzie chyba plecak. Wsiadanie do łódki z plaży "z wody" będzie z plecakiem najwygodniejsze.

Pewnie w decathlonach znajdziesz cos sensownego w niedużej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
w te rejony to tylko plecak, ewentualnie torbo-plecak. walizka to najgorszy wybor, chyba ze ktos lubi nosic w rekach, bo chodnikow czesto brak.

jesli torba to szmaciak, to tylko jako podreczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Cytuj:
w te rejony

To znaczy w jakie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:54 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
Strona główna » Forum podróżnika » Azja » Tajlandia » Inne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Ja do Tajlandii zawsze biorę walizkę i podróżuje tak większość osób widywanych na lotniskach. Nie wiem zatem, dlaczego twierdzisz, że tylko plecak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sty 2017 15:16 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Wracając do tematu...
Ja w tym roku (ooops, w zeszłym, 2016) po raz pierwszy wybrałem się na 3 tygodnie do Azji tylko z bagażami podręcznymi. I nie wybrałem się sam - były ze mną żona i córka (lat 16). Trzy plecaki wielkości "Mały bagaż podręczny" wg Wizzair. I daliśmy radę - niczego nam nie zabrakło.
A brak konieczności nadawania/odbierania bagażu był całkiem miły. I tylko jedna sztuka bagażu do pilnowania dla każdego. I łatwość wsiadania w różne łódki, busy czy inne Ubery. Polecam ten wariant.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Sty 2017 17:14 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
I wg mnie w taki wlasnie podreczny plecak mozna sie idealnie spakowac w takie miejsce jak Tajlandia - duzo do szczescia tam nie trzeba, wszystko czego nam zabraknie mozna latwo kupic. Nawet nie wiem co mialabym ze soba zabierac do duzej walizki. Teraz zabieram dwie spore gabarytowo i w zasadzie niepotrzebne rzeczy a miejsce ciagle jest. No ale kazdy podrozuje jak lubi!

A kostiumy zdecydowanie w obydwu wersjach :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sty 2017 17:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Cytuj:
wszystko czego nam zabraknie mozna latwo kupic.

To niestety nie jest prawda. Wiele rzeczy jest trudno dostępnych, albo wręcz niemożliwych do kupienia - w szczególności służących daleko pojętej ochronie zdrowia.. I jeśli potrzebujesz ich używać, to niestety musisz zabrać ze sobą do bagażu rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sty 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@marcinsss JAK wyście się pomieścili? Ja rozważałem brak odbierania bagażu rejestrowanego podczas noclegu oferowanego przez linię lotniczą, bo zbyt dużo bym miał do wrzucania w podręczny, a co dopiero 3 tygodnie z podręcznym... ubrania? Kosmetyki? Elektronika? Ja zawsze liczę, że jedna wielka walizka jest akurat na tydzień. Na dwa tygodnie - dwie wielkie walizki. Nie żebym krytykował, ja tylko PODZIWIAM i chylę czoła przed taką kilogramową ekonomią!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Sty 2017 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
boots napisał(a):
Ja do Tajlandii zawsze biorę walizkę i podróżuje tak większość osób widywanych na lotniskach. Nie wiem zatem, dlaczego twierdzisz, że tylko plecak?


A płynąłeś gdzieś z tą walizką np łódką, do której musiałeś wsiadać z wody? z plecakiem na pewno łatwiej w takich warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Sty 2017 18:42 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
@‌KyokoMai‌, pewnie piszesz o wyjazdach związanych z Twoją pracą? To zrozumiałe, że musisz mieć sporo rzeczy. Ale wyjazd wakacyjny? Sama się zastanawiam, po co lata temu zabierałam dużą walizkę :) . Teraz lecąc Wizzem jakoś daję radę w walizkę Puccini, choć powrót jest stresujący, bo lubię kupić produkty spożywcze i starą ceramikę/szkło jak się trafi :) . Oczywiście wolę Ryanaira, bo ten drugi bagaż i wymiary ludzkie. A zapewniam: chodzę czysta, uczesana, ubrana w miarę ładnie ;) , a nawet umalowana...

Oczywiście mam na myśli raczej wyjazdy europejskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Sty 2017 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
W Tajlandii przeciez są tanie pralnie :) 50 batów za 1kg :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group