Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Top plaże w Wietnamie
#1 PostWysłany: 16 Gru 2015 21:11 

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 2
Witam wszystkich podróżujących,

za 2 tygodnie lecę z mężem do Azji. Pierwszy tydzień spędzimy w Kambodży, i tutaj praktycznie pobyt mamy zaplanowany. Około 6-7 stycznia planujemy przenieść się do Wietnamu i tam spędzić kolejne dwa tygodnie. Na pewno udamy się do Ho Chi Minh (kilka dni na zwiedzanie) i Hoi An (zwiedzanie plus znalezienie dobrego krawca :-) ). I tutaj pojawia się pytanie, jako że między Sajgonem a Hoi An jest dość długa droga do przebycia, zastanawiamy się aby gdzieś pomiędzy (na trasie) zrobić tygodniową przerwę na plażowanie :-) Cenimy sobie kameralny nastrój, spokój i niezbyt tłoczne miejsca, wolimy chodzić za tubylcami, niż tam gdzie turyści. Czy - znając nasze preferencje - moglibyście polecić ładne, w miarę możliwości kameralne i dzikie plaże, z bungalowami na nich? :-) będę wdzięczna za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Gru 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Hej, kilka lat temu spędziliśmy 4 tygodnie w Wietnamie. Wiele nie plażowaliśmy, ale na najładniejszych i kameralnych plażach bylismy w okolicach Hoi An (sprawdź An Bang oraz Cua Dai) oraz na wyspie Phu Quoc, więc obie miejscówki masz w zasięgu - Hoi An w zasięgu roweru od bazy noclegowej, na Phu Quoc dolecisz za niewielką kasę Vietnam Airlines lub VietJet (Air Mekong już chyba nie działa).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Gru 2015 15:25 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Podobnie jak przedmowca, podzielam poglad, ze plaze w okolicy HoiAn sa urokliwe, zwlaszcza dla osob lubiacych spokoj i kontakt z tubylcami, a nie z turystami biur podrozy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Gru 2015 18:21 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 46
Witam, będę w Wietnamie wraz z żoną od 31.12 do 21.01 i poszukujemy miejsca na wypoczynek na plaży na ostatnie 10 dni wyjazdu. Z tego co widzę okolicę Hoi An w tym terminie są raczej chłodne (aktualne prognozy pogody to około 20 stopni). Z kolei na Phu Quoc opinie dot. nurkowania są słabe.
Możecie polecić coś innego, czy lepiej po prostu smyknąć na którąś z wysp Tajlandii? Przeloty z Da Nang gdzie kończymy zwiedzanie na np. Phuket i potem powrót do Sajgonu skąd będziemy wracać do kraju to około 800 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2016 09:44 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Byliśmy na plazy w okolicy Hoi An i było ciepło, morze chłodne ale chętnych do kąpieli nie brakowało. Puste, szerokie plaże, low season tam (byliśmy 22.12-26.12)

Pod koniec wyjazdy spędziliśmy 6 dni w Mui Ne, tam też przepiękne plaże i sporo skorupiaków i muszli na niej (w Hoi An było pusto, sam piasek i drobniutkie muszelki jak kiedyś nad Bałtykiem). Warto mieszkać jak najbliżej Mui Ne Fishing Village, plaże prawie puste, bez naganiaczy. Można podglądać miejscowych rybaków w trakcie pracy, kupić świeży połów. Woda czyściutka, ciepła, wieje - sporo ludzi surfowało, też na kite-surfingu. Sporo punktów wypożyczalni sprzętu.

Napisałam relację tu na forum, zapraszam do obejrzenia zdjęć.
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2016 09:58 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
w październiku 2014 miałem ten sam dylemat odnośnie plażowania po zwiedzaniu wietnamu. Wybrałem wyspy kambodży -> w sajgonu pojechałem do phnom penh sleeping busem i stamtąd na południe na wyspę Ko Rong (warta uwagi jest jeszcze Ko Rong Sanloem) - piękne plaże, niewiele ludzi, cisza spokój ... generalnie bajka. Polecam !!!

-- 01 Lut 2016 09:01 --

dodam jeszcze że byłem w Hoi an na południowej plaży - tej do której się jedzie na rowerze - też ładnie ale mimo wszystko dużo ludzi tam jest. Polecałbym ją na jeden dzień jako przerwa w dalszej podróży do zwiedzaniu Hoi An. Ale na plażowanie 10 dniowe to chyba niekoniecznie - zależy czego oczekujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2016 10:31 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Co polecicie na czerwcowy wypoczynek w Wietnamie? Kambodża chyba odpada w czerwcu :/
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2016 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@Mikolaj2206 - pytasz o plaże czy generalnie co zobaczyć w Wietnamie? Jeśli o plaże, to to co napisałem wcześniej o najładniejszych moim zdaniem plażach jest aktualne - na plażach
Cytuj:
w okolicach Hoi An (sprawdź An Bang oraz Cua Dai) oraz na wyspie Phu Quoc
byliśmy właśnie w czerwcu.
Jeśli pytasz co zobaczyć w Wietnamie, proponuję przejrzeć dział atrakcje lub/i gotowe plany podrózy. Musiałbyś napisać dokąd lecisz (HCMC czy Hanoi) , na ile i jakiego typu wyjazd planujesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2016 09:54 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Pytałem o plaże :). Lecimy do Hanoi a wracamy z Ho Chi Minh. Wiem, że wszyscy chwalą Phu Quoc, ale w czerwcu niestety może być tam różnie z pogodą.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lut 2016 22:39 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 6
@Mikolaj2206

Jak lecicie do Hanoi i jak wracacie z Ho Chi Minh? Szukam właśnie takiej samej kombinacji lotów ale ceny są dość wysokie :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2016 14:17 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
@boboco Do Hanoi lecimy Qatarem z Warszawy przez Doha, z Ho Chi Minh wracamy tez przez Doha do Warszawy. Bilety w promocji - łącznie 2050zł.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Sty 2018 13:44 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Planuję Wietnam, podróż zaplanowana na trasie Ho Chi Minh-Hanoi (lud odwrotnie) na ok. 3 tygodnie w kwietniu/maju.
Natomiast, z uwagi na dziecko, potrzebuję przeznaczyć o. 7 dni na plażę.
I teraz pytanie, bo mogę mieć powrót zarówno z Wietnamu, jak i Tajlandii (Bangok) - poszukać plaży w Tajlandii (byliśmy w zeszłym roku na Koh Phangam) czy zostać w Wietnamie? Różnice w cenie niewielkie, bo wszędzie i tak raczej polecimy, tylko które lepsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group