Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lis 2013 14:54 
Awatar użytkownika

O Japonii pisało się już sporo, więc nie będę Was zanudzał moją relacją.
Zobaczyłem tylko, że jest jakieś zainteresowanie szkoleniem odnośnie trzęsienia. Ja takowy kursik odbyłem i jest on całkowicie za darmo.
Wcześniej byłem w Wellington w muzeum i tam wszedłem do domu który potrzęsło i muszę przyznać, że w Tokio było dużo lepiej.
Zatem do rzeczy:
Miejsce nazywa się Ikebukuro Life Safety Learning Centre (4 piętro) i jak sama nazwa wskazuje mieści się niedaleko stacji Ikebukuro.
Adres to 2-37-8 Nishi-Ikebukuro, Toshima-ku Tokyo tel 03-3590-6565 http://www.tfd.metro.tokyo.jp/hp-ikbskan/
Należy wyjść ze stacji metra wyjściem przy Metroporitan plaza. Przy wyjściu z metra jest mapka i tam należy szukać Ikebukuro Fire Station.
Miejsce jest naprzeciw posterunku policji. Niestety zapomniałem zrobić zdjęcia budynku.
Kursy odbywają się 3 dziennie (wtorek zamknięte) o godzinach 9:30, 11:30 i 15:00 należy być co najmniej 10 min wcześniej i jeśli więcej niż jedna osoba - lepiej zarezerwować wcześniej.
Prowadzący mówią średnim angielskim ale gestykulują i pokazują obrazki, więc wszystko da się zrozumieć.
Szkolenie zaczyna się od filmu o trzęsieniach (pokazujący co przeżyli) - film po Japońsku z angielskimi podpisami.
Następnie było szkolenie z obsługi gaśnicy, fajnie zorganizowane i można było robić zdjęcia. Uczuli jak się krzyczy 'Pożar' po japońsku.
Trzeci punkt to sprawa wydostania się z zadymionego pomieszczenia. Po krótkim opisie i filmikach była część praktyczna w krótkim labiryncie.
Ostatni punkt programu to symulator trzęśienia ziemi. Najpierw jak zwykle filmiki, a potem praktyka. Mój symulator był nastawiony na trzęsienie 6 stopnia.
Na stole leżą podnóżki i warto je wykorzystać pod kolana bo ćwiczenie trwa parę minut i kolana mogą boleć.
Każda część trwała ok 30 min więc trzeba przygotować się na 2 godziny darmowej zabawy.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

http://www.globtr.blogspot.com

Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości