Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lut 2014 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Witam ponownie wszystkich Forumowiczów!

Może ktoś jeszcze pamięta moją poprzednią relację z Nowej Zelandii ;) (http://www.fly4free.pl/forum/nowa-zelandia-zima,217,33970)
Zapraszam także na mojego bloga, gdzie znajdują się też relacje z mniejszych podróży (https://thebackpackermartin.wordpress.com/)

Tym razem wybieram się (już jutro) z Brukseli do Singapuru (z przesiadką we Frankfurcie) liniami Lufthansa. Będzie okazja przelecieć się pierwszy raz Airbusem A380.
Dzięki uprzejmości linii Jetstar Asia wybiorę się także do Hong Kongu i na jednodniówkę do Kuala Lumpur. Dodatkowo w planie mam krótki wypad do Macau.
Jeśli ktoś z forumowiczów chce się podzielić info o jakimś must-see i must-do lub przydatnymi trikami w tych miejscach będę wdzięczny :)
Niestety jak zwykle więcej miejsc do zwiedzenia niż urlopu, więc plan jest dosyć napięty.
Zaplanowałem 8 noclegów w hostelach (5 w Singapurze i 3 w Hong Kongu).
Ponownie wyprawa tylko z bagażem podręcznym.

Mam nadzieje, że będę miał dostęp do internetu codziennie i będę mógł coś pisać, i wrzucać zdjęcia zrobione telefonem. Więcej zdjęć pojawi się po powrocie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez FranekXVI 12 Lut 2014 11:23, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 13 Lut 2014 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Czekam na relacje z jednodniówki do Kuala Lumpur. Przyda mi się na lipiec. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2014 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Pora zaczynać podróż :)
Mam wrażenie, że brukselskie lotnisko ma nowe logo.
Image

737-500 czekający w Brukseli
Image

Oraz A380 we Frankfurcie
Image

Niestety lot do Frankfurtu bardzo krótki. Jedzenia nie dali.
W Brukseli darmowe wifi przez 30 minut, a we Frankfurcie godzina.
Za 5 minut boarding :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzemowy lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2014 22:01 

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 11
Czekam na wrażenia z podróży A380. Mam nadzieję, że w tym roku również mi uda się nim przelecieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Lut 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Przelot A380 całkiem przyjemny. Jest cicho, start i lądowanie delikatne. No i samolot jest ogromny. Miejsca jest w miarę wystarczająco. Lufthansa trochę mnie zawiodła. Liczyłem na większy wybór niemieckich filmów i muzyki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lut 2014 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Polacam ci Batu Caves jak jestes w Kuala. Ale nie wiem jak organizujesz sobie jednodniowke w KL bo nam zajelo pol dnia dostanie sie z lotniska do centrum miasta (tez lecielismy Air Asia z Singapuru).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lut 2014 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Widziałem zdjęcia z tych jaskiń i faktycznie miejsce wygląda na warte uwagi. Co do Kuala Lumpur to jeszcze tydzień temu nie miałem tego w planach. Pomyślałem, że mam za dużo czasu w Singapurze i chcę coś z tym zrobić ;) Więc ta część wyprawy nie jest przemyślana ;)
W samolocie do SIN zaraz za mną też Polacy. Dzięki temu dowiedziałem się o pokazach lotniczych tutaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2014 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Powodzenia, zapowiada się niesamowicie. Czekam na zdjęcia! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lut 2014 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Dziś na telefonie tylko jedno zdjęcie. Chinatown i rok konia.
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lut 2014 21:56 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Również czekam na relację przede wszystkim z SIN i KUL (w maju się wybieram w te rejony ;)).

Udanej wyprawy!
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Lut 2014 00:48 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Ja czekam na Hongkong.Sam tam będę od 22 lutego do 27.02
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lut 2014 13:21 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 1
Loty: 34
Kilometry: 147 228
Super wyprawa, chętnie bym pojechał jeszcze raz w te okolice. To co mogę doradzić:

Macau - szkoda czasu, chyba że lubisz kasyna i inne formy hazardu. Ogólnie nic ciekawego tam nie ma, trochę pozostałości kolonialnej zabudowy portugalskiej i to tyle.

Hong Kong - oprócz samego miasta, które oferuje atrakcje na kilka tygodni warto popłynąć na okoliczne wysepki jak Lantau, Cheung Chau gdzie możesz odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Na Lantau koniecznie trzeba zobaczyć świątynię Po Lin z posągiem Wielkiego Buddy.

Kuala Lumpur - punkt widokowy na wieży telewizyjnej (Menara) pozwala obejrzeć "z góry" Petronas Towers i całe miasto. Warto zwiedzić Narodowy Meczet (Masjid Negara), o wyznaczonych porach są wpuszczani turyści ale pamiętaj o odpowiednim ubiorze.

Singapur - Marina Bay, wyspa Sentosa, China Town, Little India. Wszystko wygląda inaczej w dzień i w nocy, wszędzie dojedziesz metrem. Mieszanka etniczna na ulicach Hindusi, CHińczycy, Malajowie i każda nacja ma swoje jedzenie, swoje świątynie często obok siebie. Miasto doskonale zorganizowane, ład, porządek i czystość co raczej nieczęsto spotyka się w Azji Płd Wsch.

Baw się dobrze i czekam na Twoją relację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lut 2014 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Pierwszy dzień zwiedzania za mną.
Czego się dziś dowiedziałem to to że jest cieplej i bardziej duszno niż przewidywałem. Mam nadzieję, że się nie pochoruję od ciągłego przechodzenia z klimatyzowanych pomieszczeń na zewnątrz.
Przydatną informacją jest to że bilet na metro można doładować 6x oraz że cena biletu zależy od przejechanej odległości.
Dziś odwiedziłem Chinatown (w którym zresztą mieszkam). Pełno straganów ze wszystkim oraz kilka świątyń.
Następnie wybrałem się nad rzekę gdzie znajdują się bary gdzie podobno wieczorami bawią się miejscowi.
Następnie wybrałem się do Marina Bay Sands i wyjechalem na szczyt porobić zdjęcia. Koszt to 23 dolary. Wiem z forum, że można ominąć tą opłatę ale nie próbowałem.
Widok na Marina Bay Sands i Muzeum Sztuki.
Image

Widok z góry na singapurskie wieżowce.
Image

Oraz na boisko.
Image

Zaraz obok Marina Bay Sands znajduje się sporych rozmiarów ogród. A właściwie kilka ogrodów tematycznych oraz dwa budynki z kwiatami i lasem deszczowym. Wstęp do budynków płatny, 28 dolarów, może się tam wybiorę później.
Image

Na kolację wybrałem się do Little India, koszt 28 dolców.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lut 2014 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
@77kylo, to się miniemy o kilka dni, ja mam wylot z Hong Kongu 20/02.
@Delgado, dzięki za informacje, gdybym tylko ja miał te kilka tygodni na każde miejsce ;) Do Macau wybieram się na kilka godzin, chwilę się przejść i promem przepłynąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lut 2014 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Dziś wizyta w dwóch miejscach i oba zdecydowanie polecam.
Rano ogród botaniczny. Jest ogromny, spędziłem tam 3 godziny a i tak nie wszędzie byłem. Wstęp bezpłatny, tylko ogród z orchideami 5 dolarów. W parku poza ogromna liczbą roślin, bardzo dużo ważek, jaszczurek, motyli czy ptaków. Raj fotografa.
Image

Po południu wybrałem się na wyspę Sentosa. Muszę przyznać, że jest tam interesująco, sklepy, plaże, park rozrywki, kolejki linowe ;) Wstęp na wyspę kosztuje 1 dolara. Wszelkie atrakcje oczywiście dodatkowo płatne, można zostawić tam fortunę. Ja przeszedłem się ogólnodostępnymi ścieżkami w stronę plaży. Po drodze złapała mnie kilkudziesięciu minutowa ulewa.
Sentosa przed ulewa.
Image

Jutro rano wyprawa do Hong Kongu, powrót do Singapuru w czwartek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lut 2014 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Dziś dotarłem do Hong Kongu. Lot z Singapuru trwa prawie 4 godziny. Co ciekawe samolot jeździł 30 minut po singapurskim lotnisku, dzięki czemu złapał opóźnienie. W Hong Kongu całkiem spora kolejka do celników ale poszło nawet sprawnie. W przeciwieństwie do Singapuru, tutaj na lotnisku mieli zlodziejski kurs wymiany walut. Zdecydowałem się wybrać kasę z bankomatu. Jak wrócę do domu to się okaże ile mnie to kosztowało. Najszybszą i najdroższą metodą dotarcia do miasta to pociąg. Koszt 100 dolarów hongkońskich. Podróż trwa poniżej 30 minut. Ze stacji Hong Kong poszedłem do hostelu pieszo. Nie było to łatwe, wszędzie niemal autostradym ciężko się chodzi. Powietrze raczej niezbyt przejrzyste. Albo smog, albo mgła.
Image

W hostelu spotkałem Polaków, którzy uswiadomili mi że mam za mało czasu w Hong Kongu. Pewnie kiedyś wrócę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lut 2014 19:37 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Franek XVI za cztery dni ja tam bedę(hongkong) pisz jak najwięcej przydatnych info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Lut 2014 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Również proszę o garść porad budżetowego turysty :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lut 2014 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Dziś w planie były 2 punkty. Victoria Peak i Budda. Udało się częściowo. Mianowicie przez cały dzień w Hong Kongu była niesamowita mgła.
Na Victoria Peak można wyjechać tramwajem. Koszt w dwie strony to 40 dolarów. Jedzie się na górę parę minut. Jak ktoś ma więcej czasu i chce taniej to można sie wybrać busem nr 15. Udało mi się ominąć kolejki, bo ruszyłem o 8.30 rano. Za około 70 dolarów jest tram i wejście na taras. Co jest bez sensu, bo chodząc ścieżkami za darmo można zobaczyć to samo. Przeszedłem się ścieżką circle walk. Zajmuje to godzinke i można wtedy podziwiać także widok na morze. Podobno, jak nie ma mgły ;) Dodatkowo podchodziłem w losowych kierunkach, jest tam sporo wielkich willi z ochrona.
Tutaj widok gdy mgła trochę ustąpiła na chwilkę.
Image

Następnie wybrałem się do Buddy. Najpierw niemal godzina jazdy metrem. Koszt 23 dolary w jedną stronę. Niestety automaty przyjmują tylko monety. Następnie z godzina stania w kolejce (mają wifi ;) ) i 25 minut kolejką linowa. Koszt RT to 150 dolarów lub koło 300 jak ktoś lubi szklaną podłogę. Tutaj także można taniej dostać się busem.
Budda we mgle.
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lut 2014 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Widzę, że się klasycznie minęliśmy. Ja wczoraj o 13:35 wyleciałem z Hong Kongu:) Taka mgła jest niestety od kilku dni. Ja w niedzielę wjechałem na "Peak'a" tylko po to aby wjechać. W dole było wielkie nic:) Zresztą polecam kupno biletu tylko w jedną stronę. Spacer w dół urokliwymi alejkami trwa może 20 minut. Gdzie śpisz? Mniemam, że na HKG Inland skoro szedłeś pieszo?

Na lotnisko taniutko można dostać się wieloma autobusami. My w końcu pojechaliśmy takim za 14 HKD z Kowloonu. Przedstawienie światło i dźwięk moooocno przereklamowane - tak naprawdę dzieje się niewiele więcej niż przed czy po tym spektaklu. Tylko ludzi jest jakieś 100 razy więcej:)
Generalnie o tej porze roku i przy zimnej i pochmurnej aurze HKG nie ma aż tak wiele do zaoferowania. Przynajmniej ja po przylocie tam (a dokładniej do Macau) po BKK i Tajlandii nie zostanę wielkim fanem tego miasta.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Woy oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group