Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Gru 2016 15:36 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
hej sluchajcie,
mam opcje wypadu na jednodniowke w Tijuanie w lutym.
czy warto ? co zobaczyc ? jak wyglada sprawa z bezpieczenstwem ?
myslalem zeby sie poruszac w miescie w ciagu dnia i wieczorem jak juz bedzie ciemno
poprostu pojsc na piechote do USA :-)

pozdrawiam

michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Gru 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Robiłam taką jednodniówkę zeszłego lata. Samochód zostawiliśmy na parkingu pod granicą w San Diego i spacerek do Tijuany. W sumie spędziliśmy tam kilka godzin spacerując po centrum, próbując dobrej meksykańskiej kuchni, pijąc tanią Coronę, margaritę i tequile... :) Kolejka na granicy powrotnej była ogromna (dla samochodów to dosłownie kosmos) i skorzystaliśmy z usługi za kilka usd "jej przyspieszenia". Pakują Cię do busa, ten podjeżdża na pas dla odprawy autobusowej, wychodzisz praktycznie przed budynkiem kontroli paszportowej i po kilku minutach jesteś z powrotem w USA.
Taki wypad to ogólnie fajna odskocznia od poukładanych Stanów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Gru 2016 10:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ok dzieki wielkie barka za pomoc. a jak z bezpieczenstwem ? bylo znosnie ? :)
co masz na mysli mowisz ze kolejka spowrotem do USA byla kosmiczna ? ile trzeba by czekac bez ''pomocy''
o ktorej mowilas ? bo boje sie rano przejsc do Tijuany w dzien odlotu do Europy, lot z lotniska San Diego mam
o 17:00.
czy na granicy jest jakis sklep duty free tak zeby mozna bylo kupic Tequile/Mezcal ?
pozdrawiam
michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Gru 2016 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
My byliśmy za dnia, bezpiecznie bardzo, nie masz się czego obawiać. Co do kolejki, to ona była na kilka godzin czekania, sznurek bez końca - głównie Meksykanie. Ta "pomoc" naprawdę niewiele kosztowała, kilka usd chyba - gdyby było drogo to bym zapamiętała :) Nawet chyba w LP o niej piszą.
Żadnego sklepu duty free nie przyuważyłam, ale chyba bez problemu w Tijuanie można sobie kupić coś i po prostu przenieść? W sumie nie wnikałam w ten temat. Przejście dość specyficzne, bo w stronę Meksyku nie ma żadnej kontroli, idziesz sobie jak w Schengen, za to z powrotem.... ;)
Wklejam 2 zdjęcia - kolejka do USA piesza i samochodowa :)

Załączniki:
granica.JPG
granica.JPG [ 104.08 KiB | Obejrzany 5411 razy ]
auta.JPG
auta.JPG [ 144.53 KiB | Obejrzany 5411 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2018 15:05 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
ktoś coś poleci go oglądnięcia, odwiedzenia w okolicach Tijuany? taki dzienny trip;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Maj 2018 15:48 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Właśnie wróciłem z Kalifornii; odwiedziłem na 2 dni również Tijuanę; to były na prawdę super 2 dni; zdecydowanie polecam, jak ktoś ma czas; super atmosfera, dobre jedzenie; mi i mojemu współtowarzyszowi bardzo się podobało; czuliśmy się tam bezpiecznie; po mieście poruszaliśmy się głównie uberem - średni koszt przejazdu to 10 PLN; do USA wracaliśmy na piechtę - akurat tak trafiliśmy, że nie było żadnej kolejki; przejście granicy zajęło nam 5 min; nie dostaliśmy żadnej pieczątki, tak jak to jest przy przekraczaniu granicy na lotnisku;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Mar 2023 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Byłem w lutym 2023,
granica: USA-Meksyk, bez kolejki
Tijuana, wydaje mi się ze ceny trochę większe ze względu na bliskość USA, ale i tak dużo taniej niż w USA. W miarę bezpiecznie, jedyne co, to zalogować się do hotelu nie mogłem, bo było jakieś dochodzenie policyjne :) . Panie co winkiel także, miasto ma swój klimat :) ... ale dla dobrych Taco, polecam.
granica: Meksyk-USA, kolejka 15 min (na pierwszy rzut oka myślałem ze 2h niewyjęte, bo rządek tak z 150 osób przede mną (zaczynał się przy kładce), ale naprawdę sprawnie to idzie, sama kontrola to skanowanie paszportu i pytanie "coś do oclenia?" )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group