Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#241 PostWysłany: 07 Maj 2022 12:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
@pszczolex polecam swój archiwalny post:

klapio napisał(a):
Miałem kupione bilety krajowe w LO. Przy anulacji nie kontaktowałem się z przewoźnikiem bo chciałem za jakiś czas zmienić bilety przez czat LO. Niestety Ticket.no bez mojej zgody wystąpiło o zwrot od LO, Próbowałem jeszcze mailowo prosić o zwrot całości z TIcket.no (o dziwo bardzo szybko odpisują) ale bez żadnego pozytywnego skutku. Informowali mnie że mogą mi zwrócić sumę potrąconą o ich haracz.

Złożyłem wniosek mBank o chargeback w stosunku do ticket.no. Opisałem sytuacje a do reklamacji dołączyłem mail z eticketami, mail o anulacji, korespondencje z Ticket.no oraz w treści wspomniałem o wyroku TSUE w podobnej sytuacji:
https://www.pasazer.com/news/39439/wyro ... cyjna.html

Wniosek o chargeback złożyłem 25 sierpnia a dziś informacja od mBanku o pozytywnym rozpatrzeniu mojego wniosku wraz ze zwrotem całej sumy na konto. W międzyczasie przyszedł jeszcze przelew z częścią kwoty od Ticket.no więc można powiedzieć że jestem jeszcze na plusie.


@marek2011 @kemot To nie jest tak, że zawsze gdy zawrzemy umowę i na jakieś warunku się zgodzimy, to brak jest potem możliwości podważenia tych zapisów. Przecież jest coś takiego jak klauzule abuzywne czy orzecznictwo TSUE. Polecam zacytowany wyżej artykuł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#242 PostWysłany: 07 Maj 2022 13:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@klapio: stan faktyczny w orzeczeniu był jednak inny od poruszanego tu ; ja nie dostrzegam też jakoś specjalnie abuzywności w zastrzeżeniu wynagrodzenia za czynności podejmowane przez pośrednika na życzenie / wedle wyboru paxa w stosunku do już założonej i opłaconej rezerwacji ; z resztą na ile się orientuje, akurat nie dostrzegają tego w takich przypadkach także organy konsumenckie / sądy w krajach skandynawskich (a o takim OTA mówimy). Może to jednak być dyskusyjne - zwłaszcza w sytuacji, gdy przewoźnik anuluje lot (bilet) z przyczyn niezależnych od pasażera. Z drugiej strony warto jednak zauważyć, że OTA zwykle oferują rożne pakiety usług, w tym gwarantujące darmowe opracowywanie zmian w rezerwacjach - więc to też nie jest tak, że klient nie ma tu wyboru, jeśli decyduje się korzystać z pośrednictwa (co samo w sobie też przecież nie jest obowiązkowe).

Zgadzam się, że kwestia rozliczeń pasażer - przewoźnik - pośrednik powinna wreszcie zostać jakoś jednolicie uregulowana w UE, bo w wielu przypadkach jest problematyczna czy dyskusyjna, a orzecznictwo na razie IMO niewystarczające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#243 PostWysłany: 18 Maj 2022 22:11 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 28
Hej,

Kupiłem bilety przez ticket.se do Male i dostałem tylko kod rezerwacji taki na 5 znaków który nie działa mi w TK.
Nie dostałem maila z numerami biletów. Czy powinienem się obawiać że coś jest nie tak z mogą rezerwacja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#244 PostWysłany: 18 Maj 2022 22:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Skontaktuj się z ticket.se, i poproś żeby Ci podali nr e-tixa.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#245 PostWysłany: 31 Maj 2022 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 54
Po pierwsze dla potomnych informuję, iż zrobiłem rezerwację przez tickets.no przy pomocy chroma i translatora, e-tixy po 15 min na mailu, a bilety ponad 250 zł taniej niż na innym OTA, także nie ma się czego bać. Loty Lufhansa + Eurowings.

Proszę tylko o utwierdzenie mnie w dwóch kwestiach. Logując się danymi z etixa na stronie lufy:

a) (uwaga ulubione pytanie na forum) Jako, że wpisałem na tickets.no pierwsze i drugie imię w jednym okienku (tylko jedno było) - to w rezerwacji na stronie lufy mam w okienku "Pierwsze imię" - wpisane oba imiona, a przy "Drugie imię" - mam pusto. Nie będzie z tym problemu?

b) zmieniłem od razu na stronie lufy dane kontaktowe - wywaliłem numer kontaktowy tickets.no - wpisałem swój oraz dodałem swój adres e-mail i zaznaczyłem jako preferowany kontakt. Nie będzie problemu ani z OTA, ani z linią, która będzie od tej pory na mojego maila wysyłać updejty o zmianie terminów lotów czy ew. anulacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#246 PostWysłany: 31 Maj 2022 17:24 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Nie będzie żadnych problemów w obu przypadkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#247 PostWysłany: 03 Lip 2022 03:21 

Rejestracja: 24 Lip 2018
Posty: 52
Loty: 69
Kilometry: 182 109
ma ktoś z was mail do ticket.se oraz ticket.no ? chciałbym zrobić upgrade do C :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#248 PostWysłany: 04 Lip 2022 10:58 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@ps2slim1 musisz pisać przez formularz kontaktowy na stronie
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#249 PostWysłany: 07 Lip 2022 09:22 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 459
niebieski
Jak szybko ticket.no odpisuje na zapytanie o nr etix przez formularz kontaktowy?
Napisałem 2 dni temu i cisza.
Mam tylko PNR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#250 PostWysłany: 18 Lip 2022 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
Witam, kolejny już raz dokonałem rezerwacji na ticket.no bo wychodziło oczywiście dużo taniej niż na ryanair.com. Ostateczna kwota do zapłaty jaka się wyświetlała to 521 NOK i tyle tez pobrało z karty. Doszedł e-mail z rezerwacją ryanair, wiec teoretycznie temat zamknięty, ale logując się do szczegółów rezerwacji na ticket.no podane jest info, ze ostateczna kwota za bilet to 824 NOK i należy zapłacić jeszcze 303 NOK. Czy jest ryzyko ze ticket.no anuluje bilet? Czy jest sens się wychylać i kontaktować z customer service ticket.no? czy ktoś z was miał już taką sytuację?

Załączniki:
ticket_no.JPG
ticket_no.JPG [ 37.82 KiB | Obejrzany 5461 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#251 PostWysłany: 19 Lip 2022 13:37 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@str84peter ticket.no nie ma możliwości anulacji biletu w Ryanair więc możesz spać spokojnie. Ewentualnie jak będą nadgorliwi to mogą spróbować pobrać z karty te 303 NOK ale jak masz w potwierdzeniu rezerwacji niższą kwotę to wtedy chargeback i po sprawie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
str84peter lubi ten post.
str84peter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#252 PostWysłany: 01 Sie 2022 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Kilka razy próbowałem kupić w Ticket.no bilety (zwykłe Rayanery RW po Europie) wyszukane z przekierowania ze Skyscanner.no, za każdym razem, po uzupełnieniu danych imię, nazwisko, mail itd. podbijało cenę o ponad 100%. Ostatnio z 71 NOK na 167 NOK.

Czym Wy jecie tego ticket.no? bo mnie zbiera na wymioty przy ich efektach specjalnych :roll:
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#253 PostWysłany: 01 Sie 2022 19:56 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
A czy ktoś próbował wybrać ten pakiet wsparcia za 149 NOK, czy przy zmianie rozkładu albo przebukowania na życzenie oni wciąż będą pobierać te nieszczęsne 595 NOK czy wtedy już kiwną palcem za free? Bo jest to bardzo niejasne a w ich regulaminie nie ma ani słowa o tych pakietach.

Załącznik:
ticket.png
ticket.png [ 32.9 KiB | Obejrzany 5135 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#254 PostWysłany: 03 Wrz 2022 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
Cześć,
Przy każdej tranzakcji na ich stronie można zbierać bonusowe korony do późniejszego ich wykorzystania. Może coś robie nie tak ale nie potrafię ich wykorzystać, nawet nie wiem gdzie je znaleźć i sprawdzić ile mam. Transakcje robię bez logowania na stronie. Pisałem do nich ale odpowiedzieli mi tak, że dalej nie wiem. Stąd kilka pytań do Was:
Przy zakupach logujecie się na ich stronie?
Czy bonusy zbierane są bez logowania?
Czy sprzypisywane są do adresu mail w przypadku transakcji bez logowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#255 PostWysłany: 03 Wrz 2022 16:53 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@bim-bam wg regulaminu, punkty powinny przyjść jako kupon na adres e-mail, po odbytej podróży, i jeśli zbierze się co najmniej 100 NOK. Ja też przy ostatnich zakupach zaznaczyłem że chcę bonus, ale podróż jeszcze się nie odbyła więc poczekam. Chociaż nie mam wielkich oczekiwań, obawiam się że kupon może nie działać np. po przejściu ze Skyscanner. A kupując bezpośrednio, ceny są jak wiadomo zawyżone.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: ticket.no
#256 PostWysłany: 15 Paź 2022 09:13 

Rejestracja: 15 Kwi 2022
Posty: 9
Czy ktos ma doswiadczenie z odszkodowaniem u nich za odwolany lot? U mnie sprawa wyglada tak ze linia Virgin Atlantc mi odpisala najpierw ze jak nie mailem bezposredniej rezerwacji to mam sie kontaktowac z firma posredniczaca bo nie wyplacaja w takich wypadkach ,Sytuacja wygaldala tak ze moj lot zostal odwolany i linia wyznaczyla mi nowy termin na 2 gi dzien , poszedelm po 2 godzinach do babki i mnie wrzucli na nowy lot jeszcze w tym samym dniu...ale byl to lot 3.5 godz pozniej . Ktos doradzi mi cos? Z gory wielkie dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ticket.no
#257 PostWysłany: 15 Paź 2022 09:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Fakt zarezerwowania biletu (bezpośrednio w lini, u pośrednika) nie ma wpływu na odpowiedzialność za nieregularności - a ta spoczywa na przewoźniku. VA wprowadza cię w błąd, jeśli uzyskałeś taką informację.
Góra
 Profil Relacje PM off
brady77 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ticket.no
#258 PostWysłany: 15 Paź 2022 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
W tym przypadku odszkodowanie będzie należne jeśli lot miał się odbyć z EU, został odwołany max 14 dni przed odlotem i z przyczyny leżącej po stronie linii.
Nie podałeś żadnych danych i okolicznośc to możmy sobie gdybać. Nie wiemy też czy ubiegałeś się o odszkodowanie czy o zwrot, jesli o to drugie to VA prawidłowo Ci odpisał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brady77 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ticket.no
#259 PostWysłany: 15 Paź 2022 12:50 

Rejestracja: 15 Kwi 2022
Posty: 9
-- 15 Paź 2022 12:45 --

dzieki za wczesniejsze odpowiedzi .wiec opisuje dokladnie moj lot : lot Stockholm -New York odprawiony juz czekam przy bramcena 3 godz przed odlotem .pierwsze info ze 1godz spoznienia po pol godziny drugie info ze lot jest Cancelled...3 cie info ze przebukowali mi na nastepny dzien lot ....juz mialem isc do hotelu ktory podstawiali dla osob ktore poleca na drugi dzien ale cos mnie tknelo i poszedlem do babki ze jestem z tego odolanego lotu dodam ze operatorem tego lotu bylo Delta i babka mi zaproponowala lot za 3 godz FINAIREM i tym wlasnie polecialem... Nie ubiegalem sie jeszcze o nic wlasnie a info wzialem ze strony VA jest regolka taka przy refund....ale to chyba dotyczy wlsnie jakbym chcial kase za bilet a ja chce odszkodowanie za odwolany lot. Tak wiec mam szanse na odszkodowanie za ten lot?pozdrawiam

-- 15 Paź 2022 12:50 --

brady77 napisał(a):
dzieki za wczesniejsze odpowiedzi .wiec opisuje dokladnie moj lot : lot Stockholm -New York odprawiony juz czekam przy bramce na 3 godz przed odlotem .pierwsze info ze 1godz spoznienia po pol godziny drugie info ze lot jest Cancelled...3 cie info ze przebukowali mi na nastepny dzien lot ....juz mialem isc do hotelu ktory podstawiali dla osob ktore poleca na drugi dzien ale cos mnie tknelo i poszedlem do babki ze jestem z tego odwolanego lotu dodam ze operatorem tego lotu byla Delta i babka mi zaproponowala lot za 3 godz FINAIREM i tym wlasnie polecialem... Nie ubiegalem sie jeszcze o nic wlasnie a info wzialem ze strony VA jest regulka taka przy refund....ale to chyba dotyczy wlsnie jakbym chcial kase za bilet a ja chce odszkodowanie za odwolany lot. Tak wiec mam szanse na odszkodowanie za ten lot?pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ticket.no
#260 PostWysłany: 15 Paź 2022 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Jeśli doleciałeś do NY min. 3h później niż ten odwołany lot i odwołanie było z winy lini to tak.
Jeśli nie wiesz jaki był powód odwołania a przyleciałeś min. 3h 2h później to też śmiało możesz się starać.
Wygoogluj sobie najlepiej rodzimego prawnika / firmę, która bierze najmniejszą prowizję i nie dolicza nic za skierowanie sprawy do sądu.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Hose, 15 Paź 2022 13:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group