Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#181 PostWysłany: 02 Wrz 2020 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 889
Kilometry: 1 994 438
niebieski
Wzięcie voucheru od LOT-u to chyba jedyny sposób na wydymanie OTA...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#182 PostWysłany: 02 Wrz 2020 20:03 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ja, gdy otrzymałem email od OTA że zawnioskowali do linii o zwrot, zadzwoniłem na infolinię LOT i tam konsultant powiedział mi, żebym szybko zmienił termin, żeby w ten sposób zablokować OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#183 PostWysłany: 02 Wrz 2020 21:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Ale z historii @silvershark wynika, że zmiana terminu nie blokuje OTA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#184 PostWysłany: 02 Wrz 2020 21:12 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
W moim przypadku minęły już 4 miesiące od zmiany i rezerwacja dalej jest aktywna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#185 PostWysłany: 02 Wrz 2020 21:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
A ile czasu od maila z OTA?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#186 PostWysłany: 02 Wrz 2020 21:31 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
4 miesiące - zrobiłem zmiany w rezerwacji tego samego dnia co przyszedł email od OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#187 PostWysłany: 02 Wrz 2020 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
oskiboski napisał(a):
Uderzanie do LO nic nie zmieni, to,że agent wpisze Ci w rezerwacje by tego nie zwracali jakoś średnio ich obchodzi( w sensie OTA) liczy się prowizja od procesowania zwrotu :)


To ciekawe, ponieważ ostatnio konsultant uparcie twierdził, że zawieszona, lub zmieniona rezerwacja jest nie do ruszenia. Oczywiście nie podważam tego co piszesz, ale jak widać jest sporo nieścisłości.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#188 PostWysłany: 02 Wrz 2020 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Z LOTem już nic pewnie nie ugram (będę ciagle próbował i tak), mimo że miały być nie do ruszenia i mam rozmowy, pytanie czy z ticket.no coś się uda z racji zakupu jeszcze w styczniu przed zmianami regulaminu?
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#189 PostWysłany: 03 Wrz 2020 10:12 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
oskiboski napisał(a):
Uderzanie do LO nic nie zmieni, to,że agent wpisze Ci w rezerwacje by tego nie zwracali jakoś średnio ich obchodzi( w sensie OTA) liczy się prowizja od procesowania zwrotu :)

Ewidentnie powstaje tu pytanie natury prawnej, tj. kto jest "właścicielem" rezerwacji - pasażer, który ją opłacił i korzysta, czy OTA, która jest tylko pośrednikiem w przekazaniu pieniędzy i dokonaniu procesu rezerwacji.
Moim zdaniem wymuszanie zwrotu przez OTA jest wyłudzeniem, a LOT wypłacając pieniądze pośrednikowi mimo jasnej dyspozycji ze strony właściciela rezerwacji też łamie prawo, działając na szkodę pasażera.
Nie jestem prawnikiem, więc dobrze byłoby poznać opinie tych, którzy się tym zajmują zawodowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#190 PostWysłany: 03 Wrz 2020 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Co prawda nie LOT i nie ticket.no ale może komuś się przyda.
Mam lot na wrzesień do KRN SASem, bilet kupiony u mytrip, return na osobnych 2 rezerwacjach. Jakiś czas temu mytrip przysyła maila, że lot do KRN zmieniony i nie ma opcji polecieć. Wysmażyłem do nich maila, że nie interesuje mnie zwrot kasy itp. podałem nowy termin wylotu z konkretnymi lotami. Oczywiście zero reakcji ze strony mytrip.
Zadzwoniłem do SASa, powiedziałem jak sprawa wygląda, przyjęli ode mnie informację, że OTA chce mi skasować lot mimo tego, że chce to wylatać.Poinformowali, że przy pierwszym kontakcie z SAS oni nic nie mogą z tym zrobić bo to jest sprawa OTA ale zrobią adnotację, że kontaktowałem się z OTA i chcę tylko zmiany terminu. Jednocześnie poinformowali, że jeśli się OTA do mnie nie odezwie to mam się z nimi skontaktować.
OTA oczywiście wylane na wszystko więc po kilku dniach drugi telefon do SAS. Podałem konkretny termin i konkretne loty, zmienili rezerwację tak jak sobie wymyśliłem i poinformowali, że oni przejmują moją rezerwację i OTA nie ma już nic do gadania ponieważ był z nimi kontakt z mojej strony a oni mnie olali. Swoją drogą ludzie na infolinii bardzo pomocni i mili.
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, wylot w przyszłym tygodniu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
jabollus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#191 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Sudoku napisał(a):
oskiboski napisał(a):
Uderzanie do LO nic nie zmieni, to,że agent wpisze Ci w rezerwacje by tego nie zwracali jakoś średnio ich obchodzi( w sensie OTA) liczy się prowizja od procesowania zwrotu :)

Ewidentnie powstaje tu pytanie natury prawnej, tj. kto jest "właścicielem" rezerwacji - pasażer, który ją opłacił i korzysta, czy OTA, która jest tylko pośrednikiem w przekazaniu pieniędzy i dokonaniu procesu rezerwacji.
Moim zdaniem wymuszanie zwrotu przez OTA jest wyłudzeniem, a LOT wypłacając pieniądze pośrednikowi mimo jasnej dyspozycji ze strony właściciela rezerwacji też łamie prawo, działając na szkodę pasażera.
Nie jestem prawnikiem, więc dobrze byłoby poznać opinie tych, którzy się tym zajmują zawodowo.


Bardzo słuszny post i na takie coś spróbuję powołać się w reklamacji.

Dziś na infolinii LOTu konsultant poinformował mnie, iż nie mają oni wpływu na zwroty agencyjne. OTA usilnie występowało o zwrot mojego biletu i jako jego wystawca oraz płatnik mieli do tego pełne prawo, nawet mimo moich sprzeciwów, bez mojej wiedzy, a także mimo zapewnień LOTu na czacie, że zwrot nie zostanie dokonany. Dostali dyspozycję - zwrócili.
A OTA pobrało sobie haracz.

W dniu dzisiejszym dostałem zwrot, 30% pierwotnie zapłaconej im kwoty, pobierając sobie resztę jako opłata manipulacyjna (na jakiej podstawie?).

także od dziś koniec biletów u OTA, jednak dalej będę się im naprzykrzał..
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#192 PostWysłany: 03 Wrz 2020 23:42 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
pozbieraj/wyciagnij od LOT potwierdzenia o zmianie, braku dyspozycji o zwrocie i zaloz chargeback. nie zaszkodzi, moze pomoze.

tutaj faq mastercarda, mozna poguglowac wiecej..

https://www.mastercard.com/content/dam/ ... 1.2020.pdf


NYTimes:
Online travel agencies can’t preemptively issue a refund to someone without someone at the hotel or airline signing off on that refund.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#193 PostWysłany: 04 Wrz 2020 02:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Chargeback na zwróconym bilecie ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#194 PostWysłany: 04 Wrz 2020 10:25 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
usluga nie zostala wykonana tylko umowiona na inny termin, ota wnioskowalo o zwrot a nie linia lub kupujacy.

pytanie tez kiedy ta oplata zostala wprowadzona (mozliwe ze niedawno), bo na trustpilot na razie niewiele negatywnych opinii, co przy masowych anulacjach i zabieraniu czesci zwrotu powinno miec miejsce. jesli po zakupie biletu, to jest podstawa do reklamacji.

taka opinia np.

Ticket.nie zmieniono warunki podróży 16.06.2020…
Ticket.no zmienił warunki podróży w dniu 16.06.2020 i obecnie żąda opłaty za zwrot biletu lotniczego. Chociaż robiłem zakupy w marcu 2020 roku, uparcie twierdzą, że warunki podróży nie zmieniły się przez WIELE LAT i że je zaakceptowałem, mimo że wysłałem im migawkę warunków podróży z 16.06.2020, czyli inaczej niż 17.06.2020, zwłaszcza w zakresie opłat za zwrot pieniędzy.
Czy to nie przestępstwo?

Nie zamawiaj rezerwacji przez…
Nie zamawiaj rezerwacji za pośrednictwem tej firmy. Nie otrzyma zwrotu pieniędzy, jeśli bilety lotnicze zostaną anulowane. Zmienili również warunki po zamówieniu. Zawarliśmy umowę na określonych warunkach, po czym oni je zmieniają i pobierają opłatę, której nie mogą pobierać. Bilety zakupione przed dokonaniem zmiany nie mogą zmieniać warunków zgodnie z prawem, nigdy nie są podpisywane przez klienta. Odejdź.

Po 5 miesiącach i złożeniu skargi do Komisji Skarg Lotniczych, w końcu otrzymaliśmy zwrot pieniędzy za odwołany lot, ale nie bez potrącenia za bilet 1190, - opłaty manipulacyjnej.

Muszę powiedzieć, że to genialny model biznesowy, aby pobierać opłatę manipulacyjną za usługę, której nie można wykonać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#195 PostWysłany: 04 Wrz 2020 10:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Moim zdaniem pośrednik wywiązał się z umowy - przekazał pasażerowi bilet. Wykonał swój obowiązek i za to należało się mu wynagrodzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#196 PostWysłany: 04 Wrz 2020 10:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
za sprzedaz biletu jak najbardziej i pewnie dostal prowizje.

za zwrot pieniedzy - pytanie kiedy wprowadzil ta oplate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#197 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
No to jest posrednik, zarabia na uslugach, a jezeli bilet jest anulowany to oni posrednicza 2 razy, raz kupujac i raz zajmujac sie zwrotem. Wiec przy zwrocie oplata jest wyzsza niz ta ukryta podczas kupna biletu.
Z drugiej strony to juz od dawna powinno byc wiadome ze ci tansi posrednicy sa w stanie sprzedawac bilety po cenach nizszych niz bezposrednio u lini lotniczej dzieki:
a) dodatkowym drozszym oplatom za dodatkowe uslugi - ubezpieczenia, bagaz, rezerwacje samochodów czy hoteli itd. Czy tez 10zl za wyslanie ci SMSa z informacja o twoim locie :D
b) gdy bilet jest anulowany- oplata manipulacyjna (podwójna robota)
c) nie zdziwil bym sie jeszcze ze w jakis sposob pobieraja kase za opoznienie za naszymi plecami badz tez jezeli nie polecimy to prosza linie o zwrot podatków (tutaj tez jest oplata manipulacyjna i dlatego kupujac przez posrednika nigdy nic nie wraca do nas)

Czlowiek uczy sie na bledach (choc najlepiej nie swoich :? )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#198 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
pobieranie dodatkowej oplaty przy zwrocie to jakis wymysl tego ota w czasach kiedy bilety sie nie sprzedaja, a zarabiac trzeba.

byl watek Nowa Zelandia w biznesie kilka lat temu, tez ota nie chcialo mi zwrocic calosci za anulowane bilety, tylko potracali cos tam za cos. citibank po chargebacku zwrocil wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#199 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Już abstrahując od ich opłatach manipulacyjnych, które jak mniemam wprowadzili po dacie zakupu biletu, ważna jest kwestia, którą poruszył @Sudoku, tj. czy OTA jako zwykły pośrednik w przekazywaniu pieniędzy i w procesie rezerwacji mając jasne info płatnika, a co za tym idzie właściciela biletu, mają prawo tymże biletem rozporządzać się. Tym bardziej posiadając jasne info o braku chęci zwrotu pieniędzy z mojej strony.

Oraz czy linia pisząc i obiecując jedno, a robiąc drugie, postąpiła zgodnie z prawem.

PS. Ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby pracownik Ticket.no mając mój numer rezerwacji oraz dane, zalogował się na stronie LOTu i wystąpił o zwrot w moim imieniu..
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 04 Wrz 2020 12:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#200 PostWysłany: 04 Wrz 2020 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
@ibartek, ja sie dowiedzialem o tych oplatach manipulacyjnych juz kilka lat temu na edkach i innych tanich OTAch wtedy jak np. nie lecialem i chcialem zgarnac chociaz podatki - tu nawet warto spojrzec z FR czy W6 maja rowniez swoja oplate manipulacyjna - ktora w przypadku nie lecenia zwraca nam podatki pomniejszone o jakies 75zl (co przy 1 bilecie daje 0 zwrotu). Wiec mnie to nie dziwi teraz i czesciej kupuje bilety bezposrednio jak roznica jest nieznaczna, a jak jest wieksza to spodziewam sie tego ryzyka.

Ja widze to tak, idziesz sobie zrobic tatuaz "Polska mistrzem swiata 2020", a jak Polska nie wygra to nie wymagam od tatuazysty zeby mi go usunal za darmo, bo to nie jego wina.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group