Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 255 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#221 PostWysłany: 11 Gru 2020 07:43 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Epopei pt. prośba o otwarcie sporu ciąg dalszy. Kilkanaście dni temu pisałem o tym, że otrzymałem zwrot na kartę Revolut od ticket.no. Wczoraj mail od Revoluta takiej treści. Bałagan?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda,, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
 Relacje PM off  

#222 PostWysłany: 11 Gru 2020 13:38 

niebieski
Ticket.no oddał pieniądze, dlatego Revolut wycofał wniosek o obciążenie zwrotne. Miałem podobną sytuację i taką informację uzyskałem po kontakcie z nimi.

Ostatnio edytowany przez yarciak, 11 Gru 2020 23:57, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.

#223 PostWysłany: 11 Gru 2020 15:37 

srebrny
@nelson 1974
Dziwi Cię, że nie dostałeś podwójnego zwrotu?
 Relacje PM off  

#224 PostWysłany: 11 Gru 2020 17:17 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nie liczyłem na podwójny zwrot. Spodziewałem się innej odpowiedzi od Revoluta, ale w porządku. Cel został osiągnięty.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda,, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
 Relacje PM off  

#225 PostWysłany: 16 Lut 2021 20:06 

Loty: 97
Kilometry: 162 900
Co myślicie o takiej sytuacji: mam bilety do USA na czerwiec AF kupione przez ticket.no. Właśnie zmienili mi godziny wylotów. Załóżmy, że zaakceptuję nowe godziny wylotów, więc bilety nie zostaną anulowane. Poszperałem na stronie AF i zainteresowało mnie, że AF cały czas sprzedaje bilety z Warszawy do USA, chociażby na jutro. Przedzwoniłem na infolinię i powiedziano mi, że są pewne kategorie osób, które mogą lecieć do USA, w związku z czym oni sami nie będą anulowali tych biletów. Czyli - nawet jeżeli utrzymane zostaną obecne obostrzenia - anulowania biletów nie będzie pomimo tego, że do USA wlecieć nie mogę. Skoro AF mi nie anuluje biletów, to generalnie jest problem. Nie ma przecież opcji anulowania biletów na ticket.no. A skorzystać z uprawnień na stronie AF nie mogę, bo mnie odsyłają do pośrednika. Coś przegapiłem, jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
 Relacje PM off  

#226 PostWysłany: 16 Lut 2021 20:17 
Awatar użytkownika

złoty
generalnie nie możesz anulować biletów bez powodu (powodem nie jest to, że nie wszystkich wpuszczają do USA); poszukaj na stronie AF albo do nich zadzwoń i zapytaj czy jest opcja zwrotu/wystawienia vouchera, gdy nie zgadzasz się nie zaproponowane przez nich zmiany. Jeżeli nadal odeślą Cię do pośrednika0 spróbuj np. z innym konsultantem. A jak to się nie uda to zostaje załatwienie czegoś z t.no. Takie minusy kupowania u pośrednika.
Zeus lubi ten post.

#227 PostWysłany: 16 Lut 2021 20:36 

Dzięki za odpowiedź. Nie wpuszczają pewnie 99,99% obywateli UE, w tym mnie. Ktoś sprzedał mi usługę, która nie może być zrealizowana, co w mojej ocenie jest jakimś powodem do anulowania biletu:).
 Relacje PM off  

#228 PostWysłany: 16 Lut 2021 20:50 
Awatar użytkownika

złoty
usługa może być realizowana, bo loty mogą się odbywać...a to nie obowiązkiem sprzedającego, a kupującego jest zweryfikować czy może on dostać się do swojej destynacji
2 ludzi lubi ten post.

#229 PostWysłany: 16 Lut 2021 21:48 

Trochę odchodzimy od tematu, ale mam inne zdanie. Jak zarezerwuję pokój w hotelu, a potem rząd wprowadzi ograniczenia powodujące, że jedynie np. lekarze będą mogli korzystać z hoteli, wówczas zachodzą podstawy do anulowania rezerwacji (pomimo tego, że ktoś inny może korzystać z hotelu). Istotne jest jedynie to, czy ja w chwili kupowania usługi mogłem skorzystać z tej usługi (hotel, lot) i czy to uległo zmianie po rezerwacji.
 Relacje PM off  

#230 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:16 

Loty: 90
Kilometry: 130 142
Odradzam Ticket.no. Właśnie dostałem informacjję o anulowaniu lotu. Mogę przebukować (oczywiście telefonicznie) albo odwołać. Chciałem zdecydować się na tę drugą opcję, ale przy anulacji jest informacja, że za lot międzykontynentalny zostanie potrącona opłata manipulacyjna 595 NOK za osobę czyli w przypadku tej rezerwacji 1190 NOK. Cała rezerwacja kosztowała 3945 NOK. Czyli teraz firma ticket.no ma zarobione na czysto 30% rezerwacji mimo że nie świadczyła usługi. Oszuści. Jeszcze nie wiem jak z tym reebokiem, zadzwonię, ale raczej spodziewam się dopłat.
 Relacje PM off  

#231 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:19 

HON fly4free
@pszczolex
A czytałeś i akceptowałeś ich warunki w trakcie dokonywania rezerwacji ? ;)
Dlaczego oszuści? Opracowanie zwrotu wymaga zaangażowania pracownika, który to musi przeklinać zamiast zajmować się czymś innym. Ty, prowadząc firmę, robiłbyś to wszystko za darmo?
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#232 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:45 

Nie, nie czytałem dokładnie regulaminu. Natomiast już zdarzyło mi się mieć odwołane loty przez pośredników i opłaty manipulacyjne były, ale to był mały procent ceny rezerwacji.
Dlaczego oszuści? Ano dlatego, że to stawka wręcz niewyobrażalnie wysoka. Wystarczy sobie tak losowo poodwoływać trochę międzykontynentalnych rezerwacji i jest się ostro do przodu. Wg Ciebie to ok, że z 1860 złotych za lot, który się nie odbył potrącą mi 560 złotych? Naprawdę, gdyby kasowali te 50-70 zł od osoby to bym uważał, że ok. A przecież oni powinni żyć z prowizji za sprzedane bilety na loty, które się odbyły a te prowizje na pewno nie są tak horrendalnie wysokie. A efekt jest taki, że zapłaciłem 560 złotych za nic i do tego nie mam lotu. To jak to nazwać inaczej?
Poza tym przy takiej złodziejskiej polityce to się nie bój o zaangażowanie pracownika -> myślę, że mają dedykowanych pracowników do procedowania zwrotów :)
Ponadto jak kupuje się lot bezpośrednio i jest odwołany to refundują Ci całość a tam też musi być jakiś biedny pracownik zaangażowany :)

Ostatnio edytowany przez pszczolex, 06 Maj 2022 12:49, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#233 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:48 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 273 432
platynowy
Przeczytaj wątek. Wszystko to już było przerabiane.

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off  

#234 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

@pszczolex jeśli nie pasują CI warunki na które przystałeś, dlaczego skorzystałeś z usług akurat tego pośrednika, a nie innego, w Twojej opinii, bezproblemowego?

Firmy muszą na czymś zarabiać i na ogół tak jest, że oferując niższą cenę za lot, zarabiają więcej na "usługach dodatkowych"
 Relacje PM off  

#235 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:49 
Awatar użytkownika

platynowy
W sytuacji gdy mają to napisane w regulaminie, a Ty kupując bilet ten regulamin zaakceptowałeś, należy to nazwać normalnym uczciwym biznesem.
 Relacje PM off  

#236 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:51 

No z ciężkim sercem oddam im tę kasę, bo nie mam wyjścia, przynajmniej będę wiedział tyle, że korzystanie z ich usług jest bez sensu, bo mogą sobie losowo odwołać parę rezerwacji, żeby nabić kabzę :P
A czemu skorzystałem? Promocja była na f4f albo innym portalu publikującym okazje. To myślałem, że jednak od sprawdzonych firm, ale jak widać pomyliłem się.
 Relacje PM off  

#237 PostWysłany: 06 Maj 2022 13:04 

HON fly4free
@pszczolex: Loty odwołuje przewoźnik a nie pośrednik - ten ostatni generalnie nie ma na to wpływu, tak jak i ty jako pasażer. Prowizja jest ryczałtowa i nie ma nic wspólnego z ceną biletu - im tańszy bilet, tym potencjalnie większą część jego ceny może stanowić. Co do pracowników - nie ma znaczenia, czy oni są dedykowani do tego, czy tamtego - prowadząc działalność musisz każdemu z nich zapłacić za odebranie telefonu od twojej szacownej osoby, wklepanie i przeprocesowanie twojego wniosku o zwrot itp. Nikt tego nie robi za darmo, praca kosztuje plus, jak już wspomniano, pośrednictwo to nie działalność charytatywna tylko zarobkowa, więc w tym wszystkim musi być jeszcze jakaś marża.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#238 PostWysłany: 07 Maj 2022 12:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 253 935
@pszczolex polecam swój archiwalny post:

klapio napisał(a):
Miałem kupione bilety krajowe w LO. Przy anulacji nie kontaktowałem się z przewoźnikiem bo chciałem za jakiś czas zmienić bilety przez czat LO. Niestety Ticket.no bez mojej zgody wystąpiło o zwrot od LO, Próbowałem jeszcze mailowo prosić o zwrot całości z TIcket.no (o dziwo bardzo szybko odpisują) ale bez żadnego pozytywnego skutku. Informowali mnie że mogą mi zwrócić sumę potrąconą o ich haracz.

Złożyłem wniosek mBank o chargeback w stosunku do ticket.no. Opisałem sytuacje a do reklamacji dołączyłem mail z eticketami, mail o anulacji, korespondencje z Ticket.no oraz w treści wspomniałem o wyroku TSUE w podobnej sytuacji:
https://www.pasazer.com/news/39439/wyro ... cyjna.html

Wniosek o chargeback złożyłem 25 sierpnia a dziś informacja od mBanku o pozytywnym rozpatrzeniu mojego wniosku wraz ze zwrotem całej sumy na konto. W międzyczasie przyszedł jeszcze przelew z częścią kwoty od Ticket.no więc można powiedzieć że jestem jeszcze na plusie.

@marek2011 @kemot To nie jest tak, że zawsze gdy zawrzemy umowę i na jakieś warunku się zgodzimy, to brak jest potem możliwości podważenia tych zapisów. Przecież jest coś takiego jak klauzule abuzywne czy orzecznictwo TSUE. Polecam zacytowany wyżej artykuł.
 Relacje PM off  

#239 PostWysłany: 07 Maj 2022 13:58 

HON fly4free
@klapio: stan faktyczny w orzeczeniu był jednak inny od poruszanego tu ; ja nie dostrzegam też jakoś specjalnie abuzywności w zastrzeżeniu wynagrodzenia za czynności podejmowane przez pośrednika na życzenie / wedle wyboru paxa w stosunku do już założonej i opłaconej rezerwacji ; z resztą na ile się orientuje, akurat nie dostrzegają tego w takich przypadkach także organy konsumenckie / sądy w krajach skandynawskich (a o takim OTA mówimy). Może to jednak być dyskusyjne - zwłaszcza w sytuacji, gdy przewoźnik anuluje lot (bilet) z przyczyn niezależnych od pasażera. Z drugiej strony warto jednak zauważyć, że OTA zwykle oferują rożne pakiety usług, w tym gwarantujące darmowe opracowywanie zmian w rezerwacjach - więc to też nie jest tak, że klient nie ma tu wyboru, jeśli decyduje się korzystać z pośrednictwa (co samo w sobie też przecież nie jest obowiązkowe).

Zgadzam się, że kwestia rozliczeń pasażer - przewoźnik - pośrednik powinna wreszcie zostać jakoś jednolicie uregulowana w UE, bo w wielu przypadkach jest problematyczna czy dyskusyjna, a orzecznictwo na razie IMO niewystarczające.
 Relacje PM off  

#240 PostWysłany: 18 Maj 2022 22:11 

Hej,

Kupiłem bilety przez ticket.se do Male i dostałem tylko kod rezerwacji taki na 5 znaków który nie działa mi w TK.
Nie dostałem maila z numerami biletów. Czy powinienem się obawiać że coś jest nie tak z mogą rezerwacja?
 Relacje PM off  

[ 255 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości