Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#161 PostWysłany: 24 Lip 2020 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
@nick Odnioslem sie do Twojej wypowiedzi odnosnie klauzuli abuzywnej, nie ma ona tu zasadnosci. To ze chargeback moze sie udac to co innego, natomiast nie mozna sie na nia powolywac . P.S to bardzo ciekawe co mowisz, bo chyba bedziesz jednym z niewielu ktorym ticket.no daje w prezencie swoje prowizje ktore sa zapisane w ich regulaminie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#162 PostWysłany: 24 Lip 2020 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Flyguy
W moim przypadku była Duńska spółka siostra ticket.dk i prowizję musieli oddac, w DK jest to klauzula abuzywna i odnosi się równiez do pośredników, o ile są zarejestrowani w DK.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 24 Lip 2020 10:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#163 PostWysłany: 24 Lip 2020 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Dobra nie bede dalej tego ciagnal bo robi sie Off-top, w PL tez jest klauzula abuzywna ale ona odnosi sie bezposrednio do przewoznika, a nie do OTA. Jesli bezposrednio ktos kupil u przewoznika to jak najbardziej moze powolac sie na ta klauzule
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#164 PostWysłany: 27 Lip 2020 22:13 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
@nick mógłbyś proszę podesłać swoją argumentacje ? ( tu albo na prv)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#165 PostWysłany: 29 Lip 2020 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Przeczytałem kilka ostatnich stron o zwrotach/chargebackach ale w dalszym ciągu nie nabrałem jasności czy jeżeli ticket.no zwrócił mi w końcu kasę za loty zakupione 22.01.2020 i później odwołane z powodu COVID potrącając sobie przy tym 790 NOK (były to bilety dla 2 osób więc wychodzi 395 NOK na głowę czyli wartość, która się tutaj przewijała) to pobrali sobie ten "haracz" w końcu legalnie czy też nie czyli innymi słowy czy można im jakoś udowodnić że w dniu zakupu (22.01.) regulamin nie zawierał zapisu uprawniającego do pobrania sobie tych 395 NOK za bilet? A może jest nawet wręcz przeciwnie i istnieją jakieś dowody na to, że w tamtym czasie takie zapisy regulaminowe już były? Idzie jakoś odtworzyć T&C z tamtego dnia? Przejrzałem z lupą maile z rezerwacją, wszystkie zawarte w nich informacje i odnośniki ale do pełnego regulaminu się nie dokopałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#166 PostWysłany: 09 Sie 2020 10:08 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Czy komuś z sukcesem udało się zawalczyć o 595 NOK Ew o zmniejszenie tej kwoty (jeśli kupował bilety przed prawdopodobna zmiana regulaminu ) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#167 PostWysłany: 09 Sie 2020 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Mam pytanie o sam proces zwrotu w ticket.no, mam Qatar WAW-HAN na listopad, ale szczerze nie nastawiam się na ten wyjazd dlatego że Wietnam raczej w tym roku się nie otworzy. Czy w sytuacji kiedy Qatar anuluje mi te loty i nie zaproponuje alternatywy, ticket.no wysyła notyfikację o tym że lot jest anulowany i mam "zaakceptować" tą sytuację? Myślę czy nie da się w takiej sytuacji wziąć vouchera 110% załatwiając to bezpośrednio z Qatarem pomijając OTA, ale jeśli oni od razu procesują ten zwrot bez pytania to "nie zdążę" zapytać nawet o voucher w Qatar, myślicie że da się tu coś ugrać bez płacenia tego 595 NOK za 2 osoby?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#168 PostWysłany: 02 Wrz 2020 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Cześć,
niedawno pisałem w covidowych żalach, że do tej pory udało się wszystko bez straty złotówki. Wykrakałem.

9 stycznia zakupiłem poprzez Ticket.no bilety LO do Libanu. czyli jeszcze przed całą szopką i zmianami regulaminów OTA.
Z wiadomych powodów nie poleciałem. Pisałem na temat rezerwacji bezpośrednio z LO. Jak wiecie umożliwiają opcję bezpłatnego zawieszenia i/lub zmiany terminu lotu.

Poprosiłem o adnotację, że mają nie zwracać pieniędzy Ticket.no i czekam z datą nowej podróży. Dostałem odpowiedź, że nie ma problemu i mam czas na wybór nowego terminu lotu do 9 stycznia 2021. Adnotacja według konsultanta również została wpisana.

W dniu wczorajszym dostałem maila od Ticket.no o dokonanym zwrocie na moje konto za bilety. Z całej kwoty oczywiście potrącili sobie po 250zł za każdą osobę z rezerwacji, a na konto dostałem całe nic (dobrze, że jeszcze nie musiałem im nic dopłacać...).

Ludzie nie mogli doprosić się o zwroty, a ja dostałem nie chcąc?
Screeny rozmów wysłałem do LO. Oczywiście zero konkretów, proszą o kontakt z OTA. Nauczka na przyszłość jest. Pytanie czy w tej sytuacji jestem w stanie coś ugrać?
czy moim poprzednikom coś się udało z ticket.no w związku ze zmianą regulaminu po zakupie, czy mogę złożyć reklamację w LO i czy jest tego sens? dzięki za pomoc!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#169 PostWysłany: 02 Wrz 2020 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Moim zdaniem to jest po prostu bezczelne i z pełną premedytacją działanie z ich strony bo oni robiąc Ci zwrot z potrąceniem tego swojego haraczu de facto zarabiają na Tobie więcej niż gdybyś utrzymał bilet i zmienił termin. W tym drugim wypadku zarobiliby po prostu standardowo jakiś niewielki % prowizji od biletu, a tak skasowali całe 250 zeta od głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#170 PostWysłany: 02 Wrz 2020 14:16 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ja miałem analogiczną sytuację z innym norweskim OTA. Po anulowaniu przez PLL LOT majowego lotu dostałem od OTA kłamliwy e-mail z informacją, że przewoźnik nie oferuje żadnych alternatyw poza anulowaniem rezerwacji i że wystąpili w moim imieniu o zwrot.
Od razu zadzwoniłem do LOT i zmieniłem rezerwację na inny termin żeby zablokować OTA.

Załączniki:
airngo.jpg
airngo.jpg [ 81.77 KiB | Obejrzany 4115 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#171 PostWysłany: 02 Wrz 2020 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
U mnie również przyszedł mail o odwołaniu i o braku alternatyw w kwietniu. Zrobiłem jak Ty i stąd moja wiadomość do linii o adnotacji o niezwracaniu kasy, tylko niestety nie wybrałem nowego terminu lotu. Jak widać to był błąd..

Tak jak pisałem dali mi czas do 9 stycznia, więc czekałem na rozwój sytuacji z COVID i ślepo zaufałem ich zapewnieniom. Nagle jednak nie wiadomo skąd i dlaczego zwrócili kasę do OTA.. a ci potrącili sobie złodziejski procent. Nie wiem jaki w tym interes miała linia, pozbywać się kasy, która leżała u nich.

Pytanie czy mogę coś wywalczyć u linii mając rozmowy, gdzie postąpili z moją usługą i pieniędzmi co innego, niż zostało ustalone na papierze?
Jeżeli nie, to co z regulaminem OTA, który uległ zmianie po zakupie biletów?
Załącznik:
Screenshot_2020-09-02-15-39-11.png
Screenshot_2020-09-02-15-39-11.png [ 79.82 KiB | Obejrzany 4081 razy ]

Załączniki:
Screenshot_2020-09-02-15-38-43.png
Screenshot_2020-09-02-15-38-43.png [ 81.92 KiB | Obejrzany 4081 razy ]
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#172 PostWysłany: 02 Wrz 2020 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Linia nie miała żadnego interesu,
jedną z opcji jest to że formalnie nie wprowadzili do rezerwacji zmian o które prosiłeś,
a bardziej prawdopodobną, że OTA to po prostu zignorowało widząc w tym dobry interes dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#173 PostWysłany: 02 Wrz 2020 17:29 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Miałem podobną sytuację z BudgetAir.se. W czerwcu informacja o odwołaniu lipcowego lotu, za dopłatą zmieniłem na infolinii LOTu na inną trasę na koniec sierpnia. Kilka dni przed lotem mail od OTA, że linia nie zaoferowała żadnych alternatyw i wystąpili o zwrot. Na infolinii LOTu powiedzieli, że nie mogą w tej sytuacji niczego zrobić i rezerwacja jest poza ich kontrolą.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#174 PostWysłany: 02 Wrz 2020 17:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Niestety linia nie ma na to żadnego wpływu jak agent wystąpi o zwrot kasy to go dostaje. Pomijam już kretyńskie maile za odwołany Poznań w marcu zmieniony w LO na czerwiec a oni mi co kilka dni wysyłają maila z przeprosinami,że refund trwa tak długo.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#175 PostWysłany: 02 Wrz 2020 17:49 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
@silvershark To leciałeś w tym sierpniu? Czy OTA zdążyło anulować Ci tą rezerwację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#176 PostWysłany: 02 Wrz 2020 18:20 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@jabollus BudgetAir ma wyłączone telefony, a na maila nie odpisali, więc nie miałem możliwości polecieć, niestety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#177 PostWysłany: 02 Wrz 2020 18:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To są niezłe jaja w takim razie.
Miałem loty na majówkę, które się nie odbyły. Przełożyłem je na majówkę 2021.
W zeszłym tygodniu dostałem maila z OTA, że rozpoczynają procedurę zwrotu. Założyłem, że skoro już zmieniłem rezerwację, to sprawa jest zamknięta i olałem tego maila. Czy teraz powinienem uderzać do LOT-u, żeby nie uruchamiali zwrotu, czy do OTA, co jak wiadomo, może być trudne/niemożliwe?
Mam podobny przypadek z innym lotem, ale tam wziąłem vouchery, więc zakładam, że tych już nikt mi nie anuluje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#178 PostWysłany: 02 Wrz 2020 18:59 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
@silvershark Obawiam się, że twoja nowa rezerwacja na sierpień nie została anulowana. Nie dostałeś przypadkiem żadnego mejla dot. no-show ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#179 PostWysłany: 02 Wrz 2020 19:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Uderzanie do LO nic nie zmieni, to,że agent wpisze Ci w rezerwacje by tego nie zwracali jakoś średnio ich obchodzi( w sensie OTA) liczy się prowizja od procesowania zwrotu :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#180 PostWysłany: 02 Wrz 2020 19:11 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@jabollus rezerwacja zniknęła z Amadeusa, na infolinii powiedzieli, że nie da się polecieć. Nie było no-show, bo to nie była nowa rezerwacja, tylko stara (ten sam PNR) ze zmienioną trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group