Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#141 PostWysłany: 15 Cze 2020 18:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Przeczytaj że zrozumieniem to, co napisałem i do czego się odnosiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#142 PostWysłany: 16 Cze 2020 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
Widze ze ticket no dopiero zwraca pieniadze jak zlozy sie chargeback... i tą samą opłate mi dowalili czyli 595 nok....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#143 PostWysłany: 16 Cze 2020 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Ja złożyłem CB, po 2 tygodniach dostałem maila z ticket.no z wyliczeniem ile mi zwrócą (z potrąceniem 595 NOK) w ciągu 3 dni. teraz prawie mija drugi tydzień od tego maila więc liczę że niebawem dostanę całość od banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#144 PostWysłany: 16 Cze 2020 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
pisałam juz w innym wątku ale też się tutaj podzielę naszą sytuacją z ticket.dk

loty z Air China zostały anulowane 24.03 (wylot miał być 1.04)
cierpliwie czekaliśmy i tylko wysłaliśmy zapytanie o status zwrotu i po ok 2 dniach była informacja o zwrocie a 8.06 wpłynął zwrot na kartę

za 6 biletów płaciliśmy 17.941 DKK
zostały pobrane opłaty: Formidlingsafgift - 265 DKK ; Afbestillingsgebyr formidlet fly - 3.570 DKK
otrzymaliśmy więc 14.106 DKK
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ticket.no TAP TAPem
#145 PostWysłany: 22 Cze 2020 12:15 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Taka sytuacja.
Dziś przyszedł mail od ticket.no w sprawie lotu TAP z Berlina TXL do Lizbony:
Cytuj:
Kansellert fly

Ditt fly med bestillingsnummer NUMER er dessverre kansellert av flyselskapet. De tilbyr deg å booke om flybilletten din, eller å søke om refusjon av flybilletten.

Klikk her for å kontakte oss og book om flybilletten >>

Klikk her for å søke om refusjon av flybilletten >>

Hvis du ønsker å søke om refusjon av flybilletten, sender vi en forespørsel om dette til flyselskapet. Siden Ticket er en formidler av flybilletter, dvs. et mellomledd mellom deg og flyselskapet, kan vi bare videreformidle informasjonen vi mottar fra flyselskapet, og kan ikke selv håndtere refusjonssøknaden eller gi deg informasjon om håndteringstiden. Vi vil komme tilbake til deg så snart vi får svar på refusjonssøknaden fra flyselskapet, og vi vil gjøre alt vi kan for å få dem til å håndtere saken din så raskt som mulig.

Vennlig hilsen,

Ticket


Lot od połowy maja był zmieniany trzy razy. Najpierw z TXL na SXF, potem godziny wylotu, potem wrócił z SXF na TXL, by dziś zostać skasowany (jeszcze wczoraj wieczorem rezerwacja była u TAP-a i na stronie ticket.no). Dziś w linkach rezerwacyjnych nie ma informacji o podróży.

Lot jest ciągle do kupienia na stronie TAP-a za 2723 PLN.

Nie chciałbym szarpać się z ticket.no o zwrot pełnej kwoty za rezerwację.

Przy wcześniejszych zmianach pisałem z TAP-em na fejsie. Raz tylko odpowiedzieli i zapytali o numer rezerwacji, potem się kontakt urwał. Pisałem również na maile do nich, które pozostały bez odpowiedzi.
Z ticket.no tylko raz kontaktowałem się wypełniając ich formularz dotyczący zmian lotów i zgadzając się na zmiany:
Kod:
https://ticketresor.wufoo.com/forms/801-tidendrings-skjema/

Po wypełnieniu formularza pojawiał się formułka, że:
Cytuj:
Takk for din e-post, du kan forvente svar innen 3 uker.


Pytanie moje czy jest szansa na przywrócenie rezerwacji skoro bilety ciągle w sprzedaży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#146 PostWysłany: 23 Cze 2020 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
lukas124 napisał(a):
-- 15 Cze 2020 15:48 --

mihau napisał(a):
Nie wiem skąd nagle opłata jednak się zmniejsza o 200 NOK, może z każdym mailem będą dorzucać po parę koron?


Bo w ich poprzedniej wersji regulaminu była opłata 395 nok i jednocześnie zapis, że w przypadku anulacji lotu przez linię oddają całość kasy. Teraz jak widać ten regulamin podmienili i rżną głupa. Jak kupowałeś tej podmianki nie było więc stąd pewnie oddali Ci 200 nok, które rzekomo pobrali nadmiarowo.

-- 15 Cze 2020 15:57 --

Ich regulamin obecny:

Cytuj:
12.0.3 Dersom flyselskapet innstiller din flyreise uten å tilby alternativ, tilbakebetaler vi summen for den innstilte billetten etter at vi har mottatt refusjonen fra flyselskapet. Vi vil ta et administrasjons gebyr på 595 NOK/reisende.


ten sam regulamin z 20.05.20 (dane z web Archive):

Cytuj:
12.0.3 Dersom flyselskapet innstiller din flyreise uten å tilby alternativ, tilbakebetaler vi summen for den innstilte billetten etter at vi har mottatt refusjonen fra flyselskapet. Vi vil ta et administrasjons gebyr på 195 NOK/reisende for innenlandsreiser, 395 NOK/reisende for internasjonale reiser og 595 NOK/reisende for interkontinentale reiser.




Gdzie w starym regulaminie jest zapis mowiacy o tym ze oddaja calosc kasy w wypadku anulowania przrz linie ?, bo z tego co zamiesciles wynika jednoznacznie, ze za anulowanie rowniez pobierali pieniadze tylko w zaleznosci od lotu te kwoty byly rozne:

Przetlumacony zapis ktory wrzuciles z dnia 20.05.2020

12.0.3 Jeśli linia lotnicza anuluje lot bez oferowania alternatywy, zwrócimy kwotę anulowanego biletu po otrzymaniu zwrotu od linii lotniczej. Pobieramy opłatę administracyjną w wysokości 195 NOK / podróżnego za podróże krajowe, 395 NOK / podróżnego za podróże międzynarodowe i 595 NOK / podróżnego za podróże międzykontynentalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#147 PostWysłany: 26 Cze 2020 22:40 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
To co wrzuciłem to jest regulamin z 20.05.20, tylko taki był dostępny na Archive.org. Oni w ostatnim czasie próbują pewnie zarobić jak najwięcej hajsu więc zmieniają sobie regulamin jak chcą. Wcześniejsza wersja jakoś z marca/kwietnia miała taki zapis. Nie mam screenów tego ale gdzieś na forum ktoś wrzucił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#148 PostWysłany: 22 Lip 2020 15:31 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Miałem z ticket.no maila o zmianie daty moich lotów na rezerwacji, odpisałem im, że nie zgadzam się na taką zmianę i że proszę o zarezerwowanie lotu w innych datach. O dziwo nawet szybko odpisali na tego maila i zapytali się o nową datę po czym odpowiedzieli, że sprawdzą taryfy. Teraz widzę że bez mojej zgody skasowali starą rezerwację. Czyli pewnie nie będę miał możliwości załatwienia bezpośrednio w linii zmiany lotu. Co radzicie teraz zrobić kontaktować się z linią (swiss) czy czekać jak ticket odpisze? Pewnie jeszcze na koniec będą mnie próbowali naciągnąć na tą ich opłatę administracyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#149 PostWysłany: 22 Lip 2020 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Powinni zażądać opłaty nim w ogóle się wezmą za sprawdzanie innych możliwości, jeśli Ci zmiana nie odpowiada


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 22 Lip 2020 15:50, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#150 PostWysłany: 22 Lip 2020 16:26 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Pewnie wysłali wniosek o refund, opłatę zabiorą z tego co linia im zwróci. Tylko, że ja ich o refund nie prosiłem ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#151 PostWysłany: 22 Lip 2020 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Nie musza, w regulaminie maja wyraznie napisane, ze kazda zmiana jest platna, wiec z automatu jesli ktos wyraza jakakolwiek chec zmiany to oni nawet slowem o tej oplacie nie wspominaja. Jedna z niewieliu OTA ktora nawet przy anulacji lotow przez linie pobiera sobie slynne 600kr. Mialem u nich 6 biletow, i z kazdego potraca 600kr, prawie 250€ na tym zarobia. Tak to niestety dziala, raz my ich, raz oni nas....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#152 PostWysłany: 22 Lip 2020 17:03 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Gwoli wyjaśnienia trochę: o zmianę dat poprosiłem przez ten ich formularz, który wysyłają do akceptacji proponowanych przez linię nowych lotów w zamian za skasowanie starych (to jest bezpłatna usługa u nich). Jest tam możliwość niezgodzenia się na propozycję i zasugerowania nowej daty podróży, na co oni mi odpowiedzieli, że sprawdzą taryfy nowych biletów. Potem kontakt się urwał.

Natomiast tu nie chodzi o to, tylko o fakt, że oni bez mojej wiedzy i zgody skasowali rezerwację (nawiasem mówiąc dali mi argument do chargebacku) - co jest mi trochę nie na rękę bo chciałem to inaczej załatwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#153 PostWysłany: 22 Lip 2020 17:57 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
A czy w ogóle ich regulamin opisuje sytuację, że to linia kasuje bilet? Bo ta opłata jest pobierana w razie, jakbym to ja chciał skasować rezerwację, a przypadku @lukas124 chyba regulamin nie obejmuje.

Przy okazji - ticket.no lot krajowy (czyli oplata 195 nok) rozumie jako lot wewnątrz Norwegii. Ale w razie sprzeciwu jednak uznają że 195 NOK dotyczy wszystkich domestic flights a nie tylko norweskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#154 PostWysłany: 22 Lip 2020 21:57 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
@zolty, nie ma takiego zapisu i powinni oddać całą kwotę. Jest jednak pewien haczyk bowiem jeżeli linia zaproponuje alternatywę, a Ty ją odrzucisz to wtedy niby mogą pobierać tą opłatę swoją. Co do jej wysokości to też kwestia dyskusyjna bo oni regulamin zmieniają codziennie i co ciekawe właściwie tylko ten jeden punkt o tej opłacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#155 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
-- 22 Lip 2020 22:14 --

zolty napisał(a):
A czy w ogóle ich regulamin opisuje sytuację, że to linia kasuje bilet? Bo ta opłata jest pobierana w razie, jakbym to ja chciał skasować rezerwację, a przypadku @lukas124 chyba regulamin nie obejmuje.

Przy okazji - ticket.no lot krajowy (czyli oplata 195 nok) rozumie jako lot wewnątrz Norwegii. Ale w razie sprzeciwu jednak uznają że 195 NOK dotyczy wszystkich domestic flights a nie tylko norweskich.




To o czym piszesz to regulamin sprzed Covid 19 - zostal on zmieniony. Wszystko zalezy kiedy bilet byl kupowany. Tlumaczenia google:

12.0.3 Jeśli linia lotnicza anuluje lot bez oferowania alternatywy, zwrócimy kwotę anulowanego biletu po otrzymaniu zwrotu od linii lotniczej. Pobieramy opłatę administracyjną w wysokości 595 NOK / podróżnego.
12.0.4 Jeśli linia lotnicza anuluje lot, ale zaoferuje ci wybór pomiędzy alternatywną podróżą lub anulowaniem, postępujemy zgodnie z zasadami linii lotniczej dotyczącymi opłat za anulowanie. Jeśli zdecydujesz się anulować, chcielibyśmy pobrać opłatę administracyjną w wysokości 595 NOK / podróżnego.

-- 22 Lip 2020 22:18 --

lukas124 napisał(a):
@zolty, nie ma takiego zapisu i powinni oddać całą kwotę. Jest jednak pewien haczyk bowiem jeżeli linia zaproponuje alternatywę, a Ty ją odrzucisz to wtedy niby mogą pobierać tą opłatę swoją. Co do jej wysokości to też kwestia dyskusyjna bo oni regulamin zmieniają codziennie i co ciekawe właściwie tylko ten jeden punkt o tej opłacie.


Jest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#156 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:51 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Ja mam taka sytuacje, ze bilety kupiłem w listopadzie a 3 marca (jeszcze przed pandemia) dostałem info ze jeden z lotów został anulowany, w zw z czym jest propozycja lotu alternatywnego lub full refund (minus opłata administracyjna)

Wybrałem zwrot ponieważ opłata administracyjna miała wynosić 100NOK za osobę ( „Om denne endringen ikke er akseptert av deg som kunde kan vi forespørre om refusjon av hele reisen. Observer at vi tar en administrativ avgift på 100,- nok per person”)

Dziś dostałem od nich maila o zwrocie z tym ze opłata potrącona to 1190 NOK (Håndteringsgebyr innstilt formidl reise), na dodatek potrącono tez 133 NOK z tytułu opłaty za płatność karta (Gebyr kortbetaling)

Czy mogli pobrać 595 za osobę zamiast 100 o których była mowa w mailu dot zmiany rozkładu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#157 PostWysłany: 23 Lip 2020 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@Zjadacz

Z tekstu wynika, ze jesli zgodzilbys sie na zaproponowana zmiane zto wtedy pobrali by dodatkowo 100kr/pax. Ty sie nie zgodziles i zleciles refund co oznacza zgodnie z regulaminem oplate w wysokosci 595kr/pax. Wszystko sie zgadza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#158 PostWysłany: 23 Lip 2020 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Zgłaszaj chargeback, bez litosci dla nich. Opłata za zwrot to klasyczna klauzula abuzywna.
Zjadacz napisał(a):
Ja mam taka sytuacje, ze bilety kupiłem w listopadzie a 3 marca (jeszcze przed pandemia) dostałem info ze jeden z lotów został anulowany, w zw z czym jest propozycja lotu alternatywnego lub full refund (minus opłata administracyjna)

Wybrałem zwrot ponieważ opłata administracyjna miała wynosić 100NOK za osobę ( „Om denne endringen ikke er akseptert av deg som kunde kan vi forespørre om refusjon av hele reisen. Observer at vi tar en administrativ avgift på 100,- nok per person”)

Dziś dostałem od nich maila o zwrocie z tym ze opłata potrącona to 1190 NOK (Håndteringsgebyr innstilt formidl reise), na dodatek potrącono tez 133 NOK z tytułu opłaty za płatność karta (Gebyr kortbetaling)

Czy mogli pobrać 595 za osobę zamiast 100 o których była mowa w mailu dot zmiany rozkładu ?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#159 PostWysłany: 24 Lip 2020 07:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@nick Ona absolutnie nie ma zasadnosci w tym wypadku. Poczytaj tutaj na ten temat. Ona nie dotyczy OTA, tylko bezposrednio przewoznika.

koronawirus-a-chargeback,1498,151008&p=1349470&hilit=klauzula+abuzywna#p1349470
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#160 PostWysłany: 24 Lip 2020 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Flyguy

Bank, a właściwie Visa za pośrednictwem banku uwzględniła każde moje żądanie zwrotu pełnej pobranej kwoty w przypadku tego pośrednika. Fakt- nie jest to bank mający siedzibę w PL a w DK i nie miało by to miejsca, gdybym zakupił pakiet lot+hotel.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group