Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Mar 2020 22:47 

srebrny
@hubson
Jest różnica pomiędzy płaceniu OTA za zmianę w bilecie, a próbą dochodzenia zwrotu całości kwoty z powodu niezrealizowania usługi przez przewoźnika. Oczywiście zakładam, że rejs został odwołany.

#122 PostWysłany: 23 Mar 2020 22:51 

niebieski
tak, rejs który miał odbyć się w sobotę został odwołany [LH cięła siatkę połączeń do HKG]
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#123 PostWysłany: 24 Mar 2020 04:47 

srebrny
Poprosiłem ticket.no o zmianę terminu biletu Turkish Airlines (linia pozwala zrobić to bezkosztowo). Zaśpiewali sobie 595 NOK od pasażera (czyli 230zł). Powiem szczerze, że w sytuacji pandemii liczyłem na jakiś gest dobrej woli z ich strony i darmowe przebukowanie. Albo chociaż za mniejszą stawkę, to jest kilka minut pracy agenta.

#124 PostWysłany: 24 Mar 2020 10:50 
Awatar użytkownika

Loty: 95
Kilometry: 111 177
Zjadacz napisał(a):
U mnie 100NOK od osoby, nastąpiła zmiana rozkładu i mogłem albo wybrać inny lot albo full refund i wybrałem to drugie

Dlaczego u Ciebie aż taka kwota ?

I długo już się z nimi bujasz ?
U mnie lot został całkiem odwołany.
595 NOK mają zapisane w regulaminie. Podali, że zwrot może potrwać do 8 tygodni
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:02 

niebieski
LOT odwołał, złożyłem wniosek na ich stronie. Informacja od LOT - ticket.no zażądał zwrotu pieniędzy za bilet. Dzwonie do ticket.no - mówią, że dostali automatyczne info o tym ze lot jest cancelled i nie da się go przebookować, więc czekają na $$ od lotu. Jak tylko ją dostaną, to mi oddadzą po potrąceniu 595 NOK fee.

Czyli wychodzi na to, ze ticket.no wyrolował klientów, złożyli wniosek o zwrot kasy mimo że ja bym chciał przebookować lot i zabierają tę kasę dla siebie. :(

A skąd wiem że jawnie okłamują klientów? Bo w SEAT24 też miałem rezerwacje i je udało się przez formularz przełożyć, nawet kod promocyjny od LOT dostałem.
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:33 

srebrny
O tak, dla ticket.no (i innych OTA) obecne czasy to prawdziwe eldorado. Obłowią się na tych haraczach jak nigdy.

Ode mnie chcieli 595 NOK to zmianę terminu lotu w Turkish Airlines, mimo że powinna być darmowa. Na szczęście będę to mógł zrobić bezpośrednio w linii lotniczej gdy będzie mniej niż 24h do odlotu.

Chyba wszyscy mamy nauczkę, aby od teraz kupować bilety bezpośrednio w liniach lotniczych (o ile to możliwe, bo czasami niektóre kombinacje są tylko u agentów). Dla 50-100zł oszczędności nie warto sobie szargać nerwów.

#127 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:38 

złoty
Z drugiej strony z czegoś muszą przeżyć i się utrzymać , zwłaszcza że liczba nowych rezerwacji (= prowizji i różnych dodatkowych haraczy wciskanych przy okazji) spadła pewnie niemal do zera. Opracowywanie i zmiany rezerwacji też angażują dodatkowo agentów czasowo, nawet jeśli to tylko parę klików i kilka minut poświęconych. Pobieranie tych opłat i prowizji jest też zgodne z warunkami umowy, które świadomie lub nie akceptujemy dokonując rezerwacji.

Najlepiej omijać jednak rzeczywiście większość OTA z daleka, jeśli da się dany bilet zarezerwować bezpośrednio u przewoźnika z niewiele więcej.
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 14 Kwi 2020 18:01 

niebieski
Korzystając z okazji - czy ktoś w ostatnim czasie otrzymał od nich zwrot ?

Niezła mam nauczkę, na drugi raz dopłatę ta stówę i kupię od przewoźnika
 Relacje PM off  

[ 128 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość