Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Mar 2020 22:47 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@hubson
Jest różnica pomiędzy płaceniu OTA za zmianę w bilecie, a próbą dochodzenia zwrotu całości kwoty z powodu niezrealizowania usługi przez przewoźnika. Oczywiście zakładam, że rejs został odwołany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#122 PostWysłany: 23 Mar 2020 22:51 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
tak, rejs który miał odbyć się w sobotę został odwołany [LH cięła siatkę połączeń do HKG]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#123 PostWysłany: 24 Mar 2020 04:47 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Poprosiłem ticket.no o zmianę terminu biletu Turkish Airlines (linia pozwala zrobić to bezkosztowo). Zaśpiewali sobie 595 NOK od pasażera (czyli 230zł). Powiem szczerze, że w sytuacji pandemii liczyłem na jakiś gest dobrej woli z ich strony i darmowe przebukowanie. Albo chociaż za mniejszą stawkę, to jest kilka minut pracy agenta.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 24 Mar 2020 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 130
Kilometry: 161 911
Zjadacz napisał(a):
U mnie 100NOK od osoby, nastąpiła zmiana rozkładu i mogłem albo wybrać inny lot albo full refund i wybrałem to drugie

Dlaczego u Ciebie aż taka kwota ?

I długo już się z nimi bujasz ?
U mnie lot został całkiem odwołany.
595 NOK mają zapisane w regulaminie. Podali, że zwrot może potrwać do 8 tygodni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#125 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:02 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
LOT odwołał, złożyłem wniosek na ich stronie. Informacja od LOT - ticket.no zażądał zwrotu pieniędzy za bilet. Dzwonie do ticket.no - mówią, że dostali automatyczne info o tym ze lot jest cancelled i nie da się go przebookować, więc czekają na $$ od lotu. Jak tylko ją dostaną, to mi oddadzą po potrąceniu 595 NOK fee.

Czyli wychodzi na to, ze ticket.no wyrolował klientów, złożyli wniosek o zwrot kasy mimo że ja bym chciał przebookować lot i zabierają tę kasę dla siebie. :(

A skąd wiem że jawnie okłamują klientów? Bo w SEAT24 też miałem rezerwacje i je udało się przez formularz przełożyć, nawet kod promocyjny od LOT dostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#126 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:33 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
O tak, dla ticket.no (i innych OTA) obecne czasy to prawdziwe eldorado. Obłowią się na tych haraczach jak nigdy.

Ode mnie chcieli 595 NOK to zmianę terminu lotu w Turkish Airlines, mimo że powinna być darmowa. Na szczęście będę to mógł zrobić bezpośrednio w linii lotniczej gdy będzie mniej niż 24h do odlotu.

Chyba wszyscy mamy nauczkę, aby od teraz kupować bilety bezpośrednio w liniach lotniczych (o ile to możliwe, bo czasami niektóre kombinacje są tylko u agentów). Dla 50-100zł oszczędności nie warto sobie szargać nerwów.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#127 PostWysłany: 14 Kwi 2020 15:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Z drugiej strony z czegoś muszą przeżyć i się utrzymać , zwłaszcza że liczba nowych rezerwacji (= prowizji i różnych dodatkowych haraczy wciskanych przy okazji) spadła pewnie niemal do zera. Opracowywanie i zmiany rezerwacji też angażują dodatkowo agentów czasowo, nawet jeśli to tylko parę klików i kilka minut poświęconych. Pobieranie tych opłat i prowizji jest też zgodne z warunkami umowy, które świadomie lub nie akceptujemy dokonując rezerwacji.

Najlepiej omijać jednak rzeczywiście większość OTA z daleka, jeśli da się dany bilet zarezerwować bezpośrednio u przewoźnika z niewiele więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#128 PostWysłany: 14 Kwi 2020 18:01 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Korzystając z okazji - czy ktoś w ostatnim czasie otrzymał od nich zwrot ?

Niezła mam nauczkę, na drugi raz dopłatę ta stówę i kupię od przewoźnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#129 PostWysłany: 15 Cze 2020 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Napisałem o zwrot za anulowany bilet LOT, za który według infolinii LOT pośrednik otrzymał w całości zwrot. Co ciekawe ticket.no odpisało już następnego dnia, że oczywiście, już zwracają.

Z ceny biletu 662 NOK dostałem zwrot 67 NOK. To około 10% wartości. Pobrana została opłata 595 NOK za anulowanie biletu.

Napisałem kolejny mail, że nie zgadzam się na tak wysokie koszty w związku z tym że to bardzo wyjątkowe okoliczności i udało się wytargować zwrot dodatkowych 200 NOK

"I can see that the adminsitration fee was supposed to be 395 instead of 595 according to our terms and conditions that you accepted when you booked your flight."

Czy komuś udało się uzyskać od nich pełny zwrot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#130 PostWysłany: 15 Cze 2020 11:52 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
A powoływałeś się na ich regulamin, który mówi, że przy anulacji lotu z winy przewoźnika oddają całą kwotę bez potrąceń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#131 PostWysłany: 15 Cze 2020 12:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@lukas124
No, niestety, powoływanie się na ich regulamin to strzał w kolano:
Cytuj:
12.0.3 Jeśli linia lotnicza anuluje lot bez oferowania alternatywy, zwrócimy kwotę anulowanego biletu po otrzymaniu zwrotu od linii lotniczej. Pobieramy opłatę administracyjną w wysokości 595 NOK / podróżnego.
12.0.4 Jeśli linia lotnicza anuluje lot, ale zaoferuje ci wybór pomiędzy alternatywną podróżą lub anulowaniem, postępujemy zgodnie z zasadami linii lotniczej dotyczącymi opłat za anulowanie. Jeśli zdecydujesz się anulować, chcielibyśmy pobrać opłatę administracyjną w wysokości 595 NOK / podróżnego.


Chociaż, w innym wątku, pojawił się screen, że tej adnotacji wcześniej nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#132 PostWysłany: 15 Cze 2020 12:08 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
zmienili regulamin? ale cb. i tak obowiązuje ten w momencie kupna biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#133 PostWysłany: 15 Cze 2020 12:12 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Na końcu jest adnotacja taka
Cytuj:
10. Wejście w życie
Niniejsze Warunki dotyczące zorganizowanych podróży obowiązują od 01.07.2018 i zastępują od tej samej daty te same warunki co od 1.1.2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#134 PostWysłany: 15 Cze 2020 12:17 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
-- 15 Cze 2020 12:15 --

hmm, coś mi się wydaje, że regulamin jeszcze miesiąc/dwa temu był inny. Takie coś mogą sobie w każdej chwili dopisać. Ja bym robił chargeback.

-- 15 Cze 2020 12:17 --

mihau napisał(a):
Napisałem o zwrot za anulowany bilet LOT, za który według infolinii LOT pośrednik otrzymał w całości zwrot. Co ciekawe ticket.no odpisało już następnego dnia, że oczywiście, już zwracają.

Z ceny biletu 662 NOK dostałem zwrot 67 NOK. To około 10% wartości. Pobrana została opłata 595 NOK za anulowanie biletu.

Napisałem kolejny mail, że nie zgadzam się na tak wysokie koszty w związku z tym że to bardzo wyjątkowe okoliczności i udało się wytargować zwrot dodatkowych 200 NOK

"I can see that the adminsitration fee was supposed to be 395 instead of 595 according to our terms and conditions that you accepted when you booked your flight."

Czy komuś udało się uzyskać od nich pełny zwrot?


Kiedy Ty kupowałeś ten bilet? Jeśli oni sami twierdzą, że w momencie kupna biletu opłata administracyjna wynosiła 395 nok, a jednocześnie teraz w regulaminie pisze, że niby od 1.07.2018 obowiązuje opłata 595 nok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#135 PostWysłany: 15 Cze 2020 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
lukas124 napisał(a):
-- 15 Cze 2020 12:15 --
Kiedy Ty kupowałeś ten bilet? Jeśli oni sami twierdzą, że w momencie kupna biletu opłata administracyjna wynosiła 395 nok, a jednocześnie teraz w regulaminie pisze, że niby od 1.07.2018 obowiązuje opłata 595 nok?


Bilet kupiłem 10.01.2020.

W Polsce, zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta, mamy obowiązek otrzymania regulaminu w wersji utrwalonej, np. w załączniku do e-maila z potwierdzeniem zamówienia. Sprzedawca nie może odsyłać do linku na stronie, bo po czasie nie jestem w stanie zweryfikować jak on wyglądał w dniu zakupu. Jak jest z tym w Norwegii, nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że to zdecydowanie bardziej cywilizowany kraj niż Polska, więc spróbuję się powołać na taki argument w dalszej korespondencji z Ticket.no.

Pod adresem https://www.ticket.no/bestill/vilkar.html znajduje się regulamin, gdzie aktualnie widnieje info o opłacie 595 NOK, punkt 7.0.2. Nie kupowałem żadnej usługi dodatkowej ochrona przed anulowaniem (avbestillingsbeskyttelse), która zwalnia z tej opłaty.

Nie wiem skąd nagle opłata jednak się zmniejsza o 200 NOK, może z każdym mailem będą dorzucać po parę koron? :)

Dlatego pytam, kto z Was uzyskał zwrot od tego pośrednika bez potrąceń, a może ktoś już złożył chargeback i dostał jakąś decyzję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#136 PostWysłany: 15 Cze 2020 15:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@mihau
Cytuj:
W Polsce, zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta, mamy obowiązek otrzymania regulaminu w wersji utrwalonej, np. w załączniku do e-maila z potwierdzeniem zamówienia.

Przeczytaj art.3 tej ustawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#137 PostWysłany: 15 Cze 2020 15:57 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
-- 15 Cze 2020 15:48 --

mihau napisał(a):
Nie wiem skąd nagle opłata jednak się zmniejsza o 200 NOK, może z każdym mailem będą dorzucać po parę koron?


Bo w ich poprzedniej wersji regulaminu była opłata 395 nok i jednocześnie zapis, że w przypadku anulacji lotu przez linię oddają całość kasy. Teraz jak widać ten regulamin podmienili i rżną głupa. Jak kupowałeś tej podmianki nie było więc stąd pewnie oddali Ci 200 nok, które rzekomo pobrali nadmiarowo.

-- 15 Cze 2020 15:57 --

Ich regulamin obecny:

Cytuj:
12.0.3 Dersom flyselskapet innstiller din flyreise uten å tilby alternativ, tilbakebetaler vi summen for den innstilte billetten etter at vi har mottatt refusjonen fra flyselskapet. Vi vil ta et administrasjons gebyr på 595 NOK/reisende.


ten sam regulamin z 20.05.20 (dane z web Archive):

Cytuj:
12.0.3 Dersom flyselskapet innstiller din flyreise uten å tilby alternativ, tilbakebetaler vi summen for den innstilte billetten etter at vi har mottatt refusjonen fra flyselskapet. Vi vil ta et administrasjons gebyr på 195 NOK/reisende for innenlandsreiser, 395 NOK/reisende for internasjonale reiser og 595 NOK/reisende for interkontinentale reiser.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#138 PostWysłany: 15 Cze 2020 16:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
boots napisał(a):
@mihau
Cytuj:
W Polsce, zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta, mamy obowiązek otrzymania regulaminu w wersji utrwalonej, np. w załączniku do e-maila z potwierdzeniem zamówienia.

Przeczytaj art.3 tej ustawy.

Pytanie czy pobrana opłata jest za usługę transportu czy za pośrednictwo i m.in. wystawienie biletu. Jak rozumiem linia lotnicza zwraca 100% do OTA, która to następnie zatrzymuje sobie "kilka" koron za pośrednictwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#139 PostWysłany: 15 Cze 2020 17:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Odpowiedź będzie w regulaminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [OPINIE] Ticket.no
#140 PostWysłany: 15 Cze 2020 18:11 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
@boots To po co chlapiesz artykułami skoro nawet nie czytałeś regulaminu, @mihau czytał i nie pytał o wykładnie praw konsumenta.
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 275 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group