Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lut 2018 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Kupowałem na LHR w sklepie, ale na 100% da sie tez przez internet, bo kiedyś tak ładowałem.

Three nie ma dostępu do danych karty wiec zmyślaj taki który przejdzie (jak nie PL, to UK).

Ewentualnie kup kod poza oficjalnym kanałem - strony z doładowaniami, ebay itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#22 PostWysłany: 18 Lut 2018 15:41 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Nie polecam. Testowaliśmy ją w USA - blokowane robienie hot-spot (dało radę jedynie zrobić przez iPada). Aktualnie testuję MTX i hula aż miło. Można spokojnie udostępniać na inne urządzenia, sprawnie działa doładowania on-line.

https://www.mtxc.eu/en/index.html
Góra
 Profil Relacje PM off
sqbaluki uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 18 Lut 2018 18:02 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Musi być karta wydana w UK. Ja zawsze proszę znajomych którzy tam mieszkają żeby doładowali mi konto.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Lut 2018 18:25 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Być może przejdzie Revolutem.
Ich karty rozpoznawane są jako wydane w GB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:32 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@Chan polecam przeczytać wcześniejszą stronę.

@jarp mógłbyś napisać coś więcej o tym MTX, mma kilka pytań, czy np. za Messenger'a rzeczywiście nie nalicza opłat?
opcja 'Pay as you go' wygłąda ciekawie z ceną €0,015*/MB, jeśli messenger rzeczywiście byłby darmo danych używałbym jednynie do map, tripadvisora czy wikipedii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:37 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Szczerze powiem, że mniejsze pakiety mnie nie interesowały. Używałem Monster Data, potrzebowałem tego akurat w Izraelu i w najbliższym czasie przetestuję w USA. W Izraelu dwukrotnie sprawdziło mi się idealnie, łącznie z tym ze wykorzystywane było właśnie jako hotspot do połączeń voice po wifi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Lut 2018 20:55 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Do listy Feel at Home dołożyli Wietnam i kilka krajów w Am Płd: http://www.three.co.uk/feel-at-home/

@jarp na jakim urządzeniu korzystasz z MTXC w USA? Bo z tego co piszą na stronie to musi to być LTE o danej częstotliwości, sprawdzałem kilka smartfonów i żaden nie obsługuje podanych wartości "USA: 25 (MANDATORY BAND), 26, 41".
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Lut 2018 21:13 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
-- 18 Lut 2018 20:02 --

Aktualnie mam ją w routerze Huawei, jak nie zahula to pewnie w jakieś jabłko wrzucę. Ale z doświadczenia po Izraelu i tak wybiorę albo auto wybór sieci w routerze albo w jabłku 3G. Przy wyborze LTE w Izraelu w jabłku niestety często się rozłączało, co było mega irytujące. Po przełączeniu na 3G śmigało aż miło.

-- 18 Lut 2018 20:13 --

Widzę że mój E5573Cs-322 powinien zadziałać na 26 czyli jeśli dobrze odczytuję pasmo 850 Mhz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Lut 2018 21:32 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@jarp tylko jak przeliczam te pakiety, to oprócz Monster Data reszta nie opłaca się, chyba lepiej wybrać 'Pay as you go' i płacić €0,015*/MB. Dzięki za wrzutę, w październiku wybieram się na RTW, USA, Tajwan Filipiny i tak karta będzie dla mnie wybawieniem. Mam nadzieję że dodadzą też inne kraje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Lut 2018 02:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
@M4R10 Jak coś mogę pomóc w płatności - mam kartę w Barclaysie. Jak dalej potrzebujesz to odezwij się na PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Kwi 2018 09:31 

Chan napisał(a):
Być może przejdzie Revolutem.
Ich karty rozpoznawane są jako wydane w GB.


Mi nie przeszło, próbowałem kilkukrotnie. Support Revoluta nie pomocny kompletnie, support Three UK ręcznie próbował ustawiać adresy Revoluta ale caly czas otrzymywałem informacje iż adres wystawcy karty nie zgadza się z tym wpisanym na Three UK.
Próbowałem również doładować przez pośrednika który miał to niby umożliwiac ale również się nie udało.

Odradzam zakup tej karty chyba że ktoś ma działajaca kartę z UK.
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Kwi 2018 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
Może nie darmowy ale się opłaca apple sim z pakietem truephone
https://www.truphone.com/pl/apple-sim/#plans
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2018 19:16 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Zastanawiam się nad użyciem karty Three i Feel At Home podczas najbliższej podróży do USA. Cenowo wygląda faktycznie fajnie w porównaniu do zakupu karty SIM na miejscu.

Zazwyczaj zużywam sporo transferu, zdjęcia, wideo, etc, dlatego zależy mi na stabilnym i dobrym połączeniu. Na angielskim forum znalazłem mieszane recenzje Feel At Home, w dużej mierze pokrywające się z opinią @luftairways.

Pomijając kwestię prędkości internetu zależnie od lokalizacji i zasięgu (np. duże miasto vs. pustynia), czy ktoś intensywnie korzystał z Feel At Home ostatnio i może podzielić się doświadczeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Kwi 2018 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Tak, wykorzystałem maksymalną liczbę GB. Było ok - da się normalnie przeglądać strony, Facebooka, odpalić YT (chociaż szkoda transferu). Nie jesteś dużo gorzej traktowany od normalnego użytkownika. No i masz do wyboru 2 sieci, więc wybierasz co lepsze.

Warto wybierać hotele z (tanim/bezpłatnym) wifi, bo na mieście trochę lipa.
Góra
 Profil Relacje PM off
xkr lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 13 Kwi 2018 03:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mam abonament w sieci Three i moim zdaniem internet lokalnych operatorow dziala szybciej w wiekszosci miejsc. Np w Polsce, korzystając z tej samej sieci w roamingu i polskiej karty sim, internet bedzie powolny w roamingu, ale bedzie szedl jak burza na polskiej karcie, w tej samej lokalizacji.

W USA mam tylko 3G, niektóre sieci dzialaja ok w roamingu, niektóre tak sobie albo w ogole nie ma internetu. Ogolnie da sie sprawdzic poczte, poczytac cos czy wrzucic zdjecia, ale nie jest to demon predkosci. Mi pasuje, bo mam w cenie i korzystalam w wielu krajach. Ale jak roznica w cenie jest niewielka miedzy Three pre-paid, a lokalna karta, to kupilabym lokalna.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
xkr lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 02 Maj 2018 23:06 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
Trafiłem ostatnio na świetną opcję w przypadku podróży do USA. Pakiet Euroatlantycki w Plus za 39zł daje aż 1GB na 30 dni. I żadnego ograniczenia w prędkości być nie powinno bo nawet sam regulamin precyzuje że można "wysyłać lub odbierać dane w roamingu międzynarodowym w technologii LTE, HSPA+, HSPA, UMTS, EDGE lub GPRS." - ale wiadomo że to czy będzie LTE zależy od naszego telefonu bo w USA mają inne częstotliwości.

Szczegóły:http://www.plus.pl/uslugi/roaming-w-plusie-mix-i-na-karte#MixKartaPromocje
Regulamin: http://www.plus.pl/documents/16/1091687 ... 9.2017.pdf

Działa też w taryfach na kartę więc jak ktoś nie jest klientem to można w kiosku kupić startera za 5zł i korzystać.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
eukaliptus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 04 Maj 2018 16:51 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
https://surfroam.com/pages/rates
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Maj 2018 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Hej,

Posiadam kartę Three UK z darmowym pakietem 200MB do wykorzystania w każdym miesiącu.
Aktywowaną kartę kupiłem na allegro w 2016 roku i póki co działa, choć zdarzały się okresy, gdy nie używałem karty przez pół roku.
Do tej pory używałem karty w Europie + USA i pakiet ten mi w zupełności wystarczał.

W przyszłym roku będę prawdopodobnie podróżował do Chin, Nowej Zelandii, Australii i Tahiti.
Zależałoby mi, aby mieć najlepiej jedną kartę sim, która obejmie pakietem internetu te kraje.
W ofercie Three jest opcja wykupienia pakietów internetu, ale z powyższych krajów działa on tylko w Australii i Nowej Zelandii (opcja Feel at Home)

Image

Natomiast jeśli chodzi o Chiny, to internet jest w kosmicznych cenach (£6 per MB), z kolei na Tahiti nie ma wcale pokrycia (Data not available).

Sprawdzałem linki do kart, które wrzuciliście w tym temacie i widzę, że jest też karta MTX, która oferuje pakiety internetu (np. 14,99EUR/1GB). Pokrywa ona Chiny i Nową Zelandią, ale nie Australię (link)
Na Tahiti jest natomiast jedynie pokrycie w Surfroam, z tym że nie ma pakietów internetu (koszt 1MB to 0.49EUR).

Czy znacie jakieś inne karty, które zasięgiem internetu objęłyby wszystkie te kraje? (w ostateczności mógłbym mieć dwie karty sim, każda pokrywająca inne kraje)

I jeszcze kwestia doładowania karty Three UK. Z tego co piszecie, do wykupienia pakietów internetu potrzebna jest angielska karta płatnicza. Czy komuś udało się to obejść?

Pozdrawiam

edit:
Zrobiłem małe rozeznanie i z tego co widzę, nie ma karty, która obsługiwałaby wszystkie te regiony.
Co do Tahiti, najlepiej kupić kartę lokalnego operatora Vini, w której otrzymujemy pakiet 500MB ważny 30 dni za około 17EUR.
Myślę, że ostatecznie będę starał się mieć 2 karty sim (Three UK/MTX i prepaid wykupiony na Tahiti).

Jeżeli komuś uda się doładować kartę Three UK z użyciem polskiej karty, to może się podzielić informacją ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Cze 2018 16:22 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Sprawdź jeszcze raz te Chiny z MTX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Sty 2019 01:58 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Poszło doładowanie na stronie Three nie-brytyjskim Amexem :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Lut 2019 18:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group