Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Maj 2019 19:21 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Cześć,
na początku czerwca będę mieć możliwość spędzenia 5 dni na Florydzie. Chciałabym zobaczyć trochę więcej niż samo Miami, pojechać choćby do Everglades czy Key West. Szukałam połączeń autobusowych z Miami, ale... nie ma takich, poza nielicznymi ofertami biur podróży. Lubię podróżować samodzielnie, chodzić swoim tempem, wycieczki zorganizowane to nie mój żywioł.

I tu zaczyna się problem, bo nie mam prawa jazdy, a w USA, zdaje się, samochód jest naprawdę niezbędny przy transporcie miedzymiastowym. Proszę więc Was o pomoc: co ciekawego można zobaczyć w 5 dni na Florydzie, bez samochodu? Biorąc pod uwagę, że 2 dni planuję przeznaczyć na plażowanie. Z góry dzięki za sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Maj 2019 19:34 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Hej. Jest transport do Key West. Mozesz zwiedzic downtown w dzien, wieczorem koniecznie w ktorys dzien mecz NBA (klimat niesamowity). Poszukaj przede wszystkim transportu do pobliskich miast, np. Palm Beach czy Pompano, sa o wiele bardziej urokliwe od Miami. Rowerem po downtown fajnie sie smiga, mozna objechac dookola, w parkach posiedziec. Z sobe do downtown najlepiej z buta, fajnie podziwiac te chaty na bogato. Wez browara na droge pod koszulke, to zaledwie pare km. Polecam browar przykitrac bo drony lataja, raz jeden znizyl sie moze metr nad moja glowe i robil mi fotki, bo spacerowalem tam o 4 nad ranem (tak mialem jet laga).

Ogolnie miami to wiocha, bez samochodu ciezki temat!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Maj 2019 19:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Weź taksówkę, albo Uber/Lyft
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Maj 2019 23:27 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
-- 13 Maj 2019 23:23 --

Bez samochodu masakra, w miami nie ma nic ciekawego oprócz plaż i everglades (dotarcie albo samochodem lub oferta biura turystycznego). Key West tak samo jak w powyższym przypadku. Co do wędrówek pieszych to powyższy rozmówca chyba nie miał tylko jeg laga. Przy tym klimacie to człowiek po kilku krokach ma już dosyć.
Żeby nie zmarnować wyjazdu to polecam z skorzystania z ofert biur podróży znajdujących South Beach na Ocean Drive na zorganizowaną wycieczkę do everglades i key west. A potem posiłkować się uberem.

-- 13 Maj 2019 23:27 --

Dodatkowo proponuje 1 dniową wycieczkę na Grand Bahama.

-- 13 Maj 2019 23:27 --

Dodatkowo proponuje 1 dniową wycieczkę na Grand Bahama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Maj 2019 08:02 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
A co jeszcze mialem? Moim zdaniem to przyjemny spacer, bez przesady.

Ale tak zgadzam sie, to zadupie i bez auta jak bez reki. Ja i moja dziewczyna wspolnie stwierdzilismy, ze gdyby nie auto to bysmy tam umarli z nudow.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Maj 2019 12:13 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Dzięki za wszystkie wskazówki :)
Do głowy przyszedł mi jeszcze pomysł kilkudniowego wyjazdu na Kubę, zamiast siedzenia w Miami - ale to zaledwie na około 4 dni, więc pewnie tylko liznęłabym Hawanę i została z niedosytem. Myślicie, że taki szybki wypad na Kubę ma sens?

A jeśli zostanę w Miami, wyprawę zarówno do Key West, jak i do Everglades będę w takim razie rezerwować przez biuro podróży. Czy warto to zrobić przez Internet, czy lepiej na miejscu?

pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Maj 2019 12:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Leć do Hawany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Maj 2019 12:35 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
W Miami tez znajdzie...Havana...but Little :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Maj 2019 12:36 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Zarowno key west jak i everglades to wycieczki niezbyt wysokich lotow. W wiekszosci to chaszcze. Na key west obejrzysz dodatkowo pijanych grubasow, w everglades mozesz nie zobaczyc krokodyli w naturalnym srodowisku, bo w pewnych porach roku ich tam nie ma. Chyba ze po drodze w rezerwacie. Ale to u nas w zoo w chorzowie tez zobaczysz, za 10 zl. Dla mnie najwieksza atrakcja key west byla nabitka w Wendys (zjadlem potrojnego), bo na co dzien nie jem takich swinstw. Atrakcje warte zobaczenia, przy okazji, samochodem, na pewno bym za to kroci nie zaplacil.

Dobra rada zrobic prawo jazdy ..

Jedynie fajnie sie ogladalo bloodline po objazdowce key west :D


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Maj 2019 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
4 dni na Hawanę to w mojej opinii zupełnie wystarczająco, jeśli mieści się to w Twoim budżecie to leć śmiało.
Moje $0.03 - Everglades są faktycznie przereklamowane, ja w trakcie całodniowej wycieczki zobaczyłam 2 krokodyle (styczeń) poza tymi w zoo/hodowli. Ale z kolei nie zgodzę się z opinią @Asfalto o Key West - dla mnie to było obrazkowe karaibskie miasteczko, takie, jak sobie zawsze wyobrażałam i tak naprawdę nie spotkałam (Kuba, Martynika/Gwadelupa, nawet Bahamy) - rezultat połączenia fajnego klimatu z amerykańskimi pieniędzmi/infrastrukturą. Choć oczywiście niektórzy wolą bardziej "dzikie" klimaty ;-)
BTW ja mam prawo jazdy ale na Florydzie też nie zdecydowałam się na wynajęcie samochodu i jakoś nie żałuję, stres prowadzenia/parkowania tam pewnie by mi popsuł pobyt :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Maj 2019 13:26 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
W miami jest multum parkingów za 25$ na "noce" i to w ścisłym sobe. Na key west parkujesz generalnie wszedzie, nie rozumiem stresu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Maj 2019 13:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Polski kierowca i stres w USA???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Maj 2019 14:02 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Generalnie jazda samochodem po USA jest bezstresowa a tym bardziej parkowanie. Jedyna stresująca sprawa przy parkowaniu to cena jaką trzeba zapłacić ale to już wszystko zależy gdzie i na jak długo.
Everglades - zgoda można nie zobaczyć krokodyla tudzież aligatora zawsze to mylę ale sama przejażdżka wodolotem po rezerwacie robi wrażenie. Ja osobiście dwa razy w trakcie przejażdżki widziałem krokodyla ale bez szału. Tam gdzie nas zawiozło biuro podróży był również pokaz krokodyli i można było sobie zrobić zdjęcie z takim ponad metrowym trzymając go własnymi rękami - super uczucie.
Z tego co wiem to tych miejscówek w rezerwacie jest kilka więc nie wiem akurat gdzie kto trafi.
Ja dodatkowo wychodząc z parku przy parkingu zauważyliśmy w wodzie (zaroślach) kilkanaście małych takich 20-30 cm nic nie robiąc sobie z naszej obecności.
Little Havana punkt obowiązkowy ale mocno można rozczarować się ale być i nie zobaczyć to grzech.
Kupić można bilet na everglades lub key west jeden dzień lub nawet w dniu wyjazdu.
Plaże super ale bardzo gorąco i wilgotno - czasem nie do zniesienia.
Proponuje aplikacje ubera, internet w telefonie np karta simglob po możecie nie mieć czasu na zakup karty miejscowej i z jej konfiguracją a tak od razu macie internet i wszystko pod ręką.
Jeśli macie budżet to jak wcześniej pisałem rejs na grand bahama rano wyjazd w nocy powrót - męczące ale warto nawet dla samej wody i plaż.
Ogólnie samo Miami nudne dobre tylko do plażowania ale bez przesady oraz jako punk wypadowy w dalsze kierunki ale już bez auta bez szans chyba że samolotem do Orlando + uber.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Maj 2019 18:37 

Rejestracja: 24 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 24
Kilometry: 42 131
Ja byłam z koleżanką w Miami w kwietniu na parę dni, też nie wynajmowałyśmy samochodu i bardzo dobrze się bawiłyśmy.

Z South Beach do Downtown można dojechać autobusem. Do Little Havany trochę trudniej się dostać, najlepiej chyba iść na pieszo, a potem wrócić darmowym busikiem. My zrobiłyśmy na odwrót i jechałyśmy zupełnie na około - zamiast 15 min trwało to godzinę, ale za to pooglądałyśmy sobie mniej turystyczną okolicę.;)

Na Key West pojechałyśmy autokarem, który nas odebrał spod hostelu i odwiózł w to samo miejsce. Ok. 4 h jazdy w jedną stronę, na miejscu ok. 6 h, potem powrót. Na miejscu za 10$ wynajęłyśmy rowery i objechałyśmy wszystko, co chciałyśmy, plus spędziłyśmy trochę czasu na Fort Zachary Taylor Beach. 6 h, IMO, to trochę mało, obiad jadłyśmy już w biegu, ale ogólnie zobaczyłyśmy to, co chciałyśmy. Samo miasteczko jest urocze, ma cudowny wakacyjny klimat i naprawdę bardzo nam się podobało.

Do Everglades NP też wykupiłyśmy wycieczkę. Sama przejażdżka łodzią po bagnach była super. Aligatorów widziałyśmy sporo, poza tym inne zwierzęta, a potem pokaz, no i możliwość zrobienia sobie fotki z małym aligatorkiem. (Z tego co nam mówił przewodnik, to krokodyli w ogóle nie pokazują, bo są bardziej niebezpieczne). Jednak ogólne wrażenie było takie, że to wszystko jest bardzo komercyjne i robione pod turystów. Miesiąc wcześniej byłyśmy na podobnej wycieczce na bagna w Luizjanie i tam bardziej mi się podobało, bo po prostu było mniej turystów, tylko dzika przyroda i my.
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group