Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 17
Loty: 4
Kilometry: 20 026
Hej, wybieram sie w maju na 2 tygodnie na Thassos w okolice Pefkari. Pomalu robie plan co mozna tam zobaczyc itp.
- chce wypozyczyc auto, objechac wyspe w okolo, czy ktos ma jakies miejsca gdzie nie znajde w internecie a warto zobaczyc? mile widzine dzikie bez turystow a z pieknym widokiem.
- jako ze to nie moja pierwsza podroz do Grecji, z czasem czlowiek staje sie bardziej wymagajacy. Odwiedzil bym chetnie winnice czy fabryke oliwy (podobno sa 4). Ktos cos moze polecic? gdzies wyczytalem ze winnice sa niestety najblizej w Kavali... to prawda?
- mysle o najwyzszym szczycie Ipsarion ale bardziej samochodem niz piesza wedrowka, Warto? czy taki Suzuki Jimny jakbym wzial na jeden dzien poradzi sobie? cos jeszcze warto zobaczyc majac wyzsze auto?
- chetnie poznam Wasze opinie o plazach gdzie warto spedzac wiekszosc czasu oraz gdzzie wg Was warto cos zjesc bedac przy okazji :)
- jako ze planuje auto moze macie jakas polecana wypozyczalnie, gdzie maja dobre ceny i nie ma problemow? jak wyglada transfer promem jesli chcialbym autem zahaczyc o Kavale? wiem ze tez wiaze sie to z wyzsza oplata w wypozyczani, duzo?
- w ktorych rejonach mozna upolowac dzikie oregano czy liscie laurowe? moze cos jeszcze pojawia sie na Thassos? Oregano od pewnego czasu przywoze z Grecji i nie wyobrazam sobie nie zebrac go tym razem :) Moze tez poelcicie co warto sobie dobrego przywiezc poza feta i oliwa?
- i ostatni temat, zakupy. Gdzie zaopatrywac sie najtaniej w produkty na codzien i do zabrania do PL?

Mam nadzieje ze ktos cos mi podpowie kto juz widzial ta wyspe i chetnie podzieli sie swoja wiedza ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 27 Mar 2018 13:07 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Rozpatrywałam tą wyspę na wakacje i z tego co się z orientowałam to na sam szczyt nie wjedziesz - musisz część trasy przejść i jeśli dobrze pamiętam to po jakiś krzakach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Mar 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2013
Posty: 17
Loty: 4
Kilometry: 20 026
znalazlem opis: "Ipsarion, najwyższa góra mająca wysokość 1204 m n.p.m. O ile do wioski Theologos prowadzi asfaltowa droga i można dojechać do niej samochodem osobowym, to na szczyt Ipsarion najlepiej dotrzeć po górskich drogach Jeepem lub wejść pieszo. Szlak pieszy zaczyna się w miejscowości Potamia, a wejście na górę trwa około cztery godziny. "
wiec przypuszczam ze podjechac i tak moge tylko kawalek a piesza wedrowka mnie nie ominie.

ew to:
"rano autobusem do Potamii; góra - dół i z powrotem ;-)
Z tym, że wchodzisz i wracasz tą samą ścieżką - jest tylko jedna. Chyba, żeby spróbować pętlę z powrotem przez Dyokefalosa - ale to robi sie sporo."
czyli wyjasnione :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2022 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@minerek & inni: i jak tam u Was z tym Ipsario? udało się wjechać/wejść na górę? jakieś wskazówki którędy na- łatwiej/szybciej/ciekawiej?

Na YT są filmiki z wjazdu na górę przy użyciu aut 4x4:
Duster:


Jimmy z wypożyczalni:


Tiguan:


autor tego ostatniego filmu podał też trasę w GM którędy jechał: https://goo.gl/maps/YxZay3dZD7MNf6tX9
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lis 2022 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
W 2006r. wjechaliśmy na Ipsarionn właśnie Suzuki Jimny.
Gdzieś w połowie trasy, drogę zagrodził nam leżący na niej wielki kamień. Po wyjściu z samochodu, aby go przesunąć, kamień zaczął uciekać, bo okazało się, że to był wielki żółw :D Na zdjęciu poniżej już był poza drogą.
BTW chyba już nie ma tej konstrukcji na szczycie góry?

Załączniki:
CRW_4938.jpg
CRW_4938.jpg [ 149 KiB | Obejrzany 1671 razy ]
CRW_4943.jpg
CRW_4943.jpg [ 210.92 KiB | Obejrzany 1671 razy ]
CRW_4972.jpg
CRW_4972.jpg [ 196.09 KiB | Obejrzany 1671 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group