Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2016 17:48 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Opinie, recenzje, uwagi dotyczące linii THAI AIRWAYS zarowno loty krajowe jak i miedzynarodowe.

Udalo sie kupic bilet Bangkok (BKK) - Krabi (KBV) na styczen 2017 w troche nizszej cenie niz oferuje Air Asia.
Kupilem glownie ze wzgledu na bagaz rejestrowany w cenie, wylot z glownego lotniska BKK i wiekszy samolot A330.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 31 Lip 2016 14:10 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 1
Bede korzystal z ich uslug w listopadzie oraz grudniu 2016.
Zalezalo mi na bezposrednim locie MUC - BKK. Na razie 0 problemow, oprocz tego, ze po rezerwacji biletu bank zablokowal moja karte kredytowa (transakcja bookowana w Bangkoku) i musialem dzwonic, zeby ja odblokowali.

Lot bedzie na B747. Same maszyny nienowe, ale podobno wyremontowali je w srodku. Wg. google z miejscem na nogi powinno byc tam lepiej niz przecietnie (86cm vs. 79 lub 81cm u konkurencji). Sam lot to 10-11 godzin i czlowiek jest na miejscu bez zbednych przesiadek.
Z minusow (dla niektorych to plus) brak wifi ale mozna w tym czasie pospac albo poczytac ksiazki :)

Po powrocie dam znac jak sie lecialo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2016 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Leciałem nimi na trasie BKK-AKL-BKK. Kabina wymagałaby trochę odświeżenia a i IFE trochę trąciło myszką. Nie były to jednak jakieś wielkie (dla mnie) niedogodności. Duża zaleta to układ 3-3-3 i dość dużo miejsca na nogi. Także jedzenie było całkiem niezłe. Bez problemu można było także poprosić dolewkę. Załoga przyjazna i uśmiechnięta.
Generalnie zdecydowanie na plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Gru 2016 06:36 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Ja leciałem B777 BKK-AKL-BKK i jak dla mnie rewelacja. Sporo miejsca, smaczne jedzenie i urocze CC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Gru 2016 07:30 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Leciałem z nimi w zeszłym tygodniu na trasie Krabi (KBV) - Bangkok (BKK), samolot A330, dobre jedzenie, fajny samolot i najszybszy bording ever - byliśmy w szoku jak szybko spakowali ludzi i przygotowali samolot do startu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Gru 2016 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Ostatnio mialem nimi dwa loty,
oba na A330, lokalne po Tajlandii.
Samoloty w porządku, wiadomo że na takie krotkie loty krajowe to nie dają najnowszych i najlepiej wyposazonych,
serwis dobry, ciepła przekąska podczas godzinnego lotu.
W cenie bagaż 30kg, wiec jak ktos potrzebuje tyle kilogramów to jedyna sensowna opcja, bo kombinowanie z Air Asia i dokupywanie kilogramow to wychodzi drozej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2017 18:05 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A czy ktoś podpowie, jaki program warto założyć na przelot TG? Mam lot w klasie W, więc ani w Miles&More, ani w Miles&Bonus mile mi nie przysługują. To może coś innego, czy po prostu w "trzeciej" klasie nie dają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sty 2017 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Coś tam niby dają... http://www.wheretocredit.com/polski/tha ... national/w
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2017 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Mi ostatnio grudniowych krajowych lotów TG po Tajlandii nie dopisało do MilesMore, ale akurat to tamten rok więc i tak walczyć o to nie będę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2017 09:11 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
A czy może mi ktoś doradzić jak zrobić najtaniej przelot (transport) z Siem R. do Krabi?

Mam plan mniej więcej taki:
BKK->Chiang Mai>Siem Reap->Krabi->BKK

i na końcu pojawiają się schody. Będziemy z plecakami 20 kg, czyli przelot Thai lub Air Asia (+dopłata za bagaż) kosztuje dla 2 osób aż 200 dolarów i to jak się zabukuje dużo wcześniej...Czy ma ktoś pomysł jak to ogarnąć dużo taniej? Nie upieram się na ten przelot, bo mamy około 3,5 tygodnia, aczkolwiek było małe ultimatum ze strony żony - Kambodża tak, jeśli zgodzę się na przelot z Kambodży do Krabi;))))

Czy drogą wodną można się jakoś dostać z Kambodży w okolice Krabi? (tak czysto teoretycznie...- tak jak wspomniałem, mamy czas;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2017 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
a czemu przy 20kg dopłata za bagaz ? w Thai masz 30kg wliczone w cene.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2017 10:28 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Zauważ, że użyłem nawiasu przy Air Asia - może zbyt enigmatycznie to wygląda. Ogólnie, w Thai masz bagaż w cenie 100$, a w AirAsia 67$+35$ za bagaż, więc wychodzi na to samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2017 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Okej,
czyli najwieksza roznica to lotnisko wylotu, ktore Ci bardziej pasuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:13 

phantomek napisał(a):
Mi ostatnio grudniowych krajowych lotów TG po Tajlandii nie dopisało do MilesMore, ale akurat to tamten rok więc i tak walczyć o to nie będę :)

O, ciekawe. Moich wew. lotów po Tajlandii (BKK-HKT-BKK) w listopadzie zeszłego roku też nie dopisali do M&M...
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lut 2017 19:56 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Na krajówce lecieliście Thai czy Thai Smile? , bo za ten drugi mil nie będzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2017 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
to normalne w M&M, że nie dają mil, we wszystkich tanich biletach klasy rezerwacyjne z zerowymi milami, sam miałem w zeszłym roku 4 długie odcinki z nimi i 0 mil,
i jeszcze jedna uwaga, TG jako chyba jedyna dobra linia, nie daje kosmetyczek z pastą i szczoteczką do zębów, trzeba mieć swoje pod ręką,
po za tym serwis ok, a szczególnie stroje stewek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lut 2017 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
SPLDER napisał(a):
Na krajówce lecieliście Thai czy Thai Smile? , bo za ten drugi mil nie będzie


Normalnym duzym Tajem,


ok, nie chodzi mi nawet o mile, ale segmentów podrozy tez mi nie dopisali,
a jak wiemy, to bardziej w M&M sie przydaje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lut 2017 22:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Niestety w M&M w srebrnej promocji liczą się segmenty wykonywane wyłącznie przez linie M&M, a nie wszystkie loty Star Alliance.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lut 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Ok, czyli wszystko jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Mar 2017 21:10 

phantomek napisał(a):
SPLDER napisał(a):
Na krajówce lecieliście Thai czy Thai Smile? , bo za ten drugi mil nie będzie

Normalnym duzym Tajem,
ok, nie chodzi mi nawet o mile, ale segmentów podrozy tez mi nie dopisali,
a jak wiemy, to bardziej w M&M sie przydaje...


no dokładnie chodzi o segmenty. A nie o jakąś srebrną czy inną promkę. Powinni naliczyć segmenty + 500statusowych
lot Thai, klasa W
http://www.wheretocredit.com/calculator ... T-BKK-TG-W
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group