Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Egipt a covid19
#1 PostWysłany: 02 Paź 2020 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Czy ktos z Was moze potwierdzic ta informacje, ze przy przylocie do Hurghady testy nie sa wymagane ?:

Cytuj:
Starting 15 August, a negative PCR test - in English or Arabic - is required to enter Egypt, which cannot be older than 72 hours. However, no PCR test is required for entry to the airports of the southern Sinai, the Red Sea and Matrouh (arrival at the airports Sharm el-Sheikh, Taba, Hurghada, Marsa Alam or Marsa Matrouh). If a negative result of a PCR test, which is no older than 72 hours, cannot be shown, you must have a PCR test carried out at the airport for the price of £ 30,-. (Take note: this is not possible at the other airports in the country, such as Cairo. At these airports, you will be denied entry if you cannot present a negative PCR test.)


Zrodlo:
https://e-visa.ie/egypt/corona
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez klapio 09 Wrz 2021 12:44, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 02 Paź 2020 11:38 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
przecież piszą że jest wymagany, a jak go nie masz zrobią Ci na lotnisku za 30 funtow.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Paź 2020 12:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Paź 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Troche niefortunnie jest to spormulowane i mozna interpretowac dwuznacznie. Sprawdzielm na stronie ministerstwa turystyki i tam jest to potiwerdzone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Paź 2020 12:32 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
SSH, RMF i HRG (turystyczne kurorty) test na lotnisku za 30USD (część biur płaci za testy) , pozostałe miejscówki - test przed wjazdem 72h.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Paź 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Zastanawia mnie jak wyglada kwestia oczekiwania na wynik skoro nawet biura za to placa? Czy te osoby rowniez jada transferem do hotelu autobusem z cala reszta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Paź 2020 13:05 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Tak, wynik dostajesz juz w hotelu, co jest totalna glupota. Tez monitoruje wjazdy do Egpitu mam wyjazd w listopadzie i zrobie wszystko zeby poleciec?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Paź 2020 13:35 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Czyli jak ktos ma korone to wie o tym dopiero w hotelu razem z innymi i cala obsluga?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Paź 2020 13:37 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Tak samo jak w Grecji do tej pory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Gru 2020 22:15 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 10
Czy ktos wie czy ten test na lotnisku mozna go otrzymac w wersji na maila zeby wydrukowac ? Z tego co wiem to informuja tylko jak masz wynik pozytywny ? Ktos wie gdzie w Hurghadzie zrobie taki test ? Albo gdziekolwiek w Egipcie ? Bede potrzebowal taki na lot z Egiptu do Turcji


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 28 Gru 2020 09:58, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Gru 2020 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Na tripadvisorze ktoś niedawno pisał w tej sprawie, że:

"You can get Covid-19 test and certificate from EL Gouna hospital for 2500Le or Al Mokhtabar Charge 2000Le (For Stamped Certificate) and will visit you at Hotel or Apartment in Hurghada".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Gru 2020 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Po zrobieniu testu na lotnisku, nie dostałem żadnej wiadomości o wyniku, więc to nie jest sposób na wejście w posiadanie zaświadczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Mar 2021 01:05 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Czy po zrobieniu testu na lotnisku mam kwitnąć w pokoju hotelowym aż do wyniku, czy mogliście korzystać z infrastruktury?

Mam hotel - chyba jak każdy - z prywatną plażą i chciałbym wiedzieć czy można uzywac do momentu wyniku testu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2021 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Teoretycznie powinno się siedzieć w pokoju do wyniku, praktycznej wszyscy robią co chcą i korzystają ze wszystkiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2021 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Przede wszystkim nie dostaje się wyniku, chyba że pozytywny, więc nie ma na co czekać, od momentu wyjścia z lotniska z wszystkiego można korzystać normalnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:40 

Rejestracja: 11 Cze 2021
Posty: 1
te 30 usd na ten test wykonany w egipcie to musze mieć w gotówce czy kartą mogę zaplacić? czy mogę to np wybrać kartą w bankomacie na lotnisku w Egipcie ? czy musze kupić 30 usd w kantorze w Polsce na test pcr w Egipcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Wex 30 USD z Polski i będziesz spokojny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Cze 2021 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Tylko gotówka, na miejscu bankomat dopiero przy wyjściu więc trzeba mieć kasę ze sobą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Cze 2021 14:53 

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 2
Hej, zauważyłem na stronach niektórych linii lotniczych, że wymagają, aby na teście PCR przy wjeździe do Kairu (gdzie nie można zrobić testu na lotnisku) należy okazać test nie tylko wydrukowany i zrobiony w ciągu 72h przed lotem, ale też fizycznie opieczętowany. Wszystkie laboratoria, które udało mi się znaleźć (Warszawa) wydają testy w formie linku do wersji .pdf testu. Będzie tam pieczątka, będzie kod QR, będzie może nawet jakiś podpis diagnosty - ale nie fizyczna pieczątka... Czytam relacje, gdzie ludziom odmówiono boardingu z tego powodu. Telefony do linii lotniczych nic nie dają, bo odsyłają tylko do "oficjalnych" źródeł, w konsulacie byli zdziwieni pytaniem (mówimy o podróżujących w okolicach kwietnia-czerwca tego roku). W oficjalnych źródłach stoi jedynie, że władze akceptują tylko papierowy test, resztę linie sobie ewidentnie dopowiadają.
czy ktoś z tu obecnych w ostatnim czasie lądował w Kairze np. z AEGEAN albo KLM i wszystko było ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Cze 2021 16:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ja leciałam do Egiptu w kwietniu. Robiłam test PCR w Diagnostyce. Wynik wydrukowałam. Jest na tej kartce wynik, rodzaj testu, data i godzina, kod QR, numer paszportu oraz podpis i pieczątka lekarza. Zarówno na lotnisku w Polsce jak w Egipcie nie było problemów.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Cze 2021 23:03 

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 2
Wielkie dzięki! To ma sens. Wydaje mi sie, że tylko określone linie mają takie dziwne wymagania... pamiętasz może, którą linią leciałaś?


Ostatnio edytowany przez klapio, 15 Cze 2021 23:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group