Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 11.06, wprowadzono kilka zmian dot. kwarantanny dla podróżnych przylatujących do Polski.

Z kwarantanny zostaną zwolnione ❗️dzieci do 12. roku życia❗️, podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w okresie 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19

[ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 14 Cze 2021 11:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 11.06, wprowadzono kilka zmian dot. kwarantanny dla podróżnych przylatujących do Polski.

Z kwarantanny zostaną zwolnione ❗️dzieci do 12. roku życia❗️, podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w okresie 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 14 Cze 2021 11:35 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
@Zeus dzięki

Kod:
3) w § 3:
a) w ust. 2:
– pkt 14 otrzymuje brzmienie:
„14) przez osoby, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko
COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej i upłynęło co
najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia, zwane dalej „osobami zaszczepionymi przeciwko
COVID-19”;”,
– w pkt 22 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 23 w brzmieniu:
„23) przez dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny
wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed
przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych
będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.”,
Zeus uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 14 Cze 2021 11:38 

Dobrze rozumiem, że ta zasada nie testowania dzieci nie dotyczy wyłącznie Unii Europejskiej?
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 14 Cze 2021 11:43 

złoty
Początek kampanii "zachęcania" do szczepień młodzieży. :) Jak Pfizer przetestuje szczepionkę na dzieciakach młodszych, z pewnością ten przepis się zmieni.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.

#45 PostWysłany: 16 Cze 2021 09:43 

Dzieci do lat 12 są zwolnienie z kwarantanny jeśli przekraczają Polska granicę z osobą która zrobiła test do 48h przed przekroczeniem granicy lub z osobą zaszczepiona. Obowiązuje od 12 czerwca br, rozporządzenie z dnia 11 czerwca strona 3. Tej informacji nie ma na żadnej rządowej stronie, dzwoniłem na sanepid i babka była w szoku ze straż graniczna jeszcze nie zaktualizowała tego na swoich stronach. Ona również nie wiedziała o tym ale przyznała mi rację na infolinii po tym jak przeczytała rozporządzenie.
 Relacje PM off
vetka87 lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.

#46 PostWysłany: 16 Cze 2021 10:36 

niebieski
...a dzieci 12-16 zaszczepionymi II dawkami, ale jeśli nie minęło 14 dni od drugiej dawki? I jaka jest praktyka?
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 16 Cze 2021 11:57 

Zibid napisał(a):
......potrzebuje informacji w jaki kierunek można uderzyć oszczędzając testów siedmioletniemu dziecku. znalazłem jak poniżej :https://zdrowie.trojmiasto.pl/Wakacje-w-pandemii-Czy-dziecko-musi-robic-test-na-COVID-19-n155770.htmlBułgaria - obowiązek testu dotyczy również dzieci i niemowląt,Malta - obowiązek testu dotyczy również dzieci i niemowląt(...)uzupełnienie i uaktualnienie mile widziane.
Ważna aktualizacja odnośnie Malty. Dzieci poniżej 5 roku życia są zwolnione z obowiązku posiadania przy sobie negatywnego wyniku testu PCR.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 16 Cze 2021 21:38 

Pytanie do przedmówców .Sa sprzeczne informacje w sieci odnosnie przylotow z dziecmi poniżej 12 r. I ich zwolnienia z kwarantanny .

https://www.airport.gdansk.pl/lotnisko/ ... n2037.html

Czyli tylko spoza UE i schengen ? Czy ogolnie wszystkie kierunki?
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 16 Cze 2021 21:52 

Loty: 185
Kilometry: 240 622
srebrny
Dzisiaj jako zaszczepiony przyleciałem z Schengen z dzieckiem i dziecko zostało skierowane na kwarantannę. Jednocześnie usłyszałem, że w przypadku przylotu Non Schengen, byłoby zwolnione. Interpretacja SG z Pyrzowic.

#50 PostWysłany: 16 Cze 2021 21:58 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
komedia!!!
 Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.

#51 PostWysłany: 17 Cze 2021 00:32 

Loty: 58
Kilometry: 44 716
To są jaja.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 17 Cze 2021 08:10 

być może ustawodawca pisząc na kolanie się machnął i zamiast "z UE i schengen", wpisał "spoza" ?!
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 17 Cze 2021 08:23 
Awatar użytkownika

HON fly4free
[joke]
A mogli znów wpisać "przylatujący z Andory" :lol:
[/joke]
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#54 PostWysłany: 17 Cze 2021 10:16 

Zwolnieni są tylko przylatujący z San Escobar. Słuszną linię ma nasza władza.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:20 

srebrny
Najzabawniej było jak mi strażnik "przełożony" - bo się wykłócałem - tłumaczył co to jest strefa Schengen. "Gdyby przyleciał Pan z Hurghady, kwarantanny by nie było. Ale tutaj w okienku może Pan zrobić wymaz." No dzięki, będę maltretował 9-miesięczne dziecko testem, bo nasi najważniejsi ustawy nie umieją napisać. [teoria spiskowa]Ciekawe jaki ma SG procent od laboratorium.[/teoria spiskowa] Zachciało się nowobogackim Majorki. Ma ktoś statystykę czyj elektorat lata do Egiptu?

Natomiast do meritum. Dziś wykonałem telefon w przyjacielskim tonie do sanepidu, przedstawiłem sytuację i Pani zdjęła z kwarantanny dziecko. "W drodze wyjątku". Kurtyna.

Aha, w Pyrzowicach jest niezły burdel na przylotach przy tych formularzach. Widziałem przypadki, że ludzie im uciekali bokiem.
Gaszpar lubi ten post.

#56 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:22 

dziecko pod opieką rodziców, czy rodzica?
jak żona zaczipowana, a ja ozdrowieniec - to rozumiem mam się na granicy nie przyznawać do rodziny?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#57 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:27 

srebrny
@bronek40

Ja jestem zaszczepiony, żona ozdrowieniec, dlatego od początku utrzymywałem, że dziecko podróżuje ze mną. Ale żona się nie chowała :) Także to nie byłoby problemem, tylko cholera przylot nie był z Hurghady.
bronek40 lubi ten post.

#58 PostWysłany: 17 Cze 2021 12:50 

Loty: 180
Kilometry: 623 397
J29 napisał(a):
Natomiast do meritum. Dziś wykonałem telefon w przyjacielskim tonie do sanepidu, przedstawiłem sytuację i Pani zdjęła z kwarantanny dziecko. "W drodze wyjątku". Kurtyna

Prawidłowo, że zdjęli ale nie powinno być to "w drodze wyjątku" ale zgodnie z przepisami w ramach prostowania błędu Straży Gr., skoro rozporządzenie zwalnia z kwarantanny dzieci do lat 12 podróżujące z rodzicem zaszczepionym lub mającym ujemny wynik testu zrobiony przed przekroczeniem granicy.

W rozporządzeniu zmieniającym z 11.06.2021 mamy bowiem"

W par.3 ust 2 (są to przypadki niestosowania kwarantanny) dodaje się pkt 23 w brzmieniu:
„23) przez dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny
wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed
przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych
będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.”,

Ale z tego wynika chyba, że rodzic z testem zwalnia dziecko z kwarantanny tylko w przypadku podróży wewnątrz Schengen? Bo skoro spoza Schengen w momencie przekraczania granicy test nie zwalnia rodzica, gdyż trzeba go zrobić na terenie Polski . No i rodzic-ozdrowieniec też dziecka nie zwalnia, bo o takim przypadku nie ma nic.
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 17 Cze 2021 14:26 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Czyli najlepiej bokiem wrotki palic.
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 17 Cze 2021 16:53 

przepisy swoje, interpretacja swoje.

Lotnisko Gdansk: Dzieci mogą latać do Polski bez testowania, ale tylko spoza Schengen i UE

Lotnisko Poznan: Przylatujący z krajów Strefy Schengen oraz Irlandii, Chorwacji, Cypru i Bułgarii
Dzieci do lat 12, których rodzice okażą zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciwko COVID-19 (minimum 14 dni po ostatnim szczepieniu) szczepionką dopuszczoną do obrotu w obrębie UE, nie musza wykonywać testu w kierunku COVID-19 i nie są kierowane na kwarantannę.Dzieci do lat 12, których rodzice wykonali test w kierunku COVID-19 w kraju, z którego przylecieli do Polski i uzyskali wynik negatywny, nie muszą wykonywać testu w kierunku COVID-19 i nie są kierowane na kwarantannę.

Takze ten...
 Relacje PM off  

[ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość