Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:17 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
10-ta to już późno, byłem kiedyś ok. 9:20 i już na parkingu stało kilka autobusów z wycieczkami.
Żeby mieć pewność zakupu w kasie trzeba byłoby być grubo przed 9-tą.

Nie wiem jak jest z biletami internetowymi, ale podejrzewam, że można je bez problemu przebukować na inny termin w przypadku zamknięcia kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off
rafcio_br lubi ten post.
rafcio_br uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:23 

miałem podobną zagwozdkę w styczniu br, podobnie jak ty zarejestrowałem się online na wejście na Teide z wydrukiem potwierdzenia, bilety na kolejkę kupiłem na miejscu po 10, bliżej 10:30 praktycznie bez kolejki zakup i wjazd (tłumy z tego co pamiętam zjeżdżają po 11, po 13 bilety na kolejkę wyprzedane)

ps. a i należy pamiętać, że tam dzień nawet latem wstaje później (- godzina w stosunku do czasu w Polsce, w styczniu jasno robi się ok. 9 naszego czasu)
Góra
 PM off
rafcio_br lubi ten post.
rafcio_br uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:40 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Górny77, musiałeś trafić na wyjątkowy dzień, skoro nie miałeś żadnych kolejek. Jak byłem w marcu i wtedy już po 9tej stało sporo autobusów na parkingu, a innym razem w październiku przejeżdżałem drogą obok Teide ok. 10tej i też parking na drodze dojazdowej też był zawalony samochodami i autobusami. Być może w styczniu wycieczki się zjeżdżają później...?

A co do późnego wschodu słońca - nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w lecie dzień jest tam dużo krótszy niż w Polsce, w czerwcu-lipcu nawet o 3 godziny w stosunku do północnej Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Cze 2015 22:46 

aż spojrzałem na zdjęcia: bramkę kontrolną na Teide i zdjęcie w drodze na stożek zrobiłem 22.01.2015r. o 11:32 słonecznie, bezchmurne niebo (samochód zaparkowałem 30 m od wejścia do kas, po 14:00 wracając na dole tłumy, miejsca parkingowe tu i na dolnych parkingach wszystkie zajęte, biletów do kolejki brak)
Góra
 PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Wrz 2015 09:12 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Mamy rezerwację między godz. 15-17 (ze względu na późne bookowanie wejścia tylko takie godziny były możliwe). Czy Waszym zdaniem kupić, przez internet bilet na kolejkę, żeby mieć pewność że bilety nie zostaną wyprzedane.
Co z biletami jeżeli będzie zła pogoda w nasz dzień? Przepadają, oddają kasę, czy proponują inny termin?
Czy jest sens przyjechać szybciej i liczyć na to że wpuszczą wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Wrz 2015 09:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
O tej porze kolejka do kolejki jest już z reguły mniejsza.
Jeśli kolejka nie jeździ to można zmienić datę albo poprosić o zwrot pieniędzy.
Jeśli na górze nie będzie dużo ludzi do wejścia na szczyt to jest szansa, że wpuszczą Was wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Wrz 2015 09:55 

Ja ze względu na fakt, że przy złej pogodzie zamykają kolejkę nie rezerwowałem online, tylko kupiłem w kasie na miejscu. Z własnego doświadczenia wiem, że do ok. 10 rano zero kolejek do kas lub niewielkie, ale po tej godzinie zaczynają się "godziny szczytu" i przy ładnej pogodzie są tłumy z wykupieniem biletów na wjazd po 12
Jak macie plan na zagospodarowanie co robić do 15 to zakup na popołudnie biletów online też nie jest złym pomysłem, jedyny problem to z miejscem na zaparkowanie samochodu jak się nim wybieracie
Góra
 PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Wrz 2015 17:32 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Skoro w razie co pieniądze nie przepadają to chyba wykupimy przez internet bilety.
Z parkingiem to faktycznie może być problem. Ale mam nadzieję, że prędzej czy później coś znajdziemy.

Czy u góry (górna stacja kolejki) jest jakieś schronienie typu kawiarnia, restauracja? Pytam na wypadek gdybyśmy jednak wcześniej wjechali licząc na to, że strażnicy nas wpuszczą, a ci nas nie wpuszczą. Może być sytuacja że będziemy musieli przeczekać gdzieś kilka godzin.

Czy można wysiadać na stacjach pośrednich (chyba takie są?) i potem znowu wsiąść żeby pojechać dalej na jednym bilecie?

Wyczytałem (chyba w tym temacie), że po rezerwacji wejścia na Teidę dostaliście na maila jakiś kod kreskowy (lub inny) po zeskanowaniu którego strażnicy pozwalają wejść. My nic takiego nie dostaliśmy, mimo podania przy rejestracji adresu mailowego. Po ukończonym procesie rejestracji wyświetlił nam się kod który spisaliśmy i to wszystko. Była na zakończenie informacja na czerwono napisana, że należy ten kod spisać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Wrz 2015 21:50 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Kolejka ma tylko dwie stacje: dolną i górną, nie ma po drodze żadnych przystanków.
Na górze nie ma żadnej restauracji. Jest nieduży budynek z toaletami i automat z batonikami i napojami.
Jedyne co można robić to podziwiać widoki a ponieważ jest się gdzie przejść to można zobaczyć dużo więcej niż to co widzą Ci, którzy tylko wjeżdżają na górę i zjeżdżają w dół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 03 Wrz 2015 22:08 

kempin napisał(a):

Wyczytałem (chyba w tym temacie), że po rezerwacji wejścia na Teidę dostaliście na maila jakiś kod kreskowy (lub inny) po zeskanowaniu którego strażnicy pozwalają wejść. My nic takiego nie dostaliśmy, mimo podania przy rejestracji adresu mailowego. Po ukończonym procesie rejestracji wyświetlił nam się kod który spisaliśmy i to wszystko. Była na zakończenie informacja na czerwono napisana, że należy ten kod spisać.


Pamiętam, że miałem wydruk potwierdzenia wejścia, przy czym osoby wchodzące z górnej stacji kolejki na szczyt okazują swój paszport, a on czyli osoba sprawdzająca odhacza nazwisko z dokumentu ze swojej wydrukowanej listy osób z rezerwacją
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Wrz 2015 21:51 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
ok, dzięki
Widzę faktycznie są tam trasy dookoła gdzie można połazić. Chyba jednak nie za długie co? Myślę że zrobimy tak, żeby być tam na 12, jak nas nie wpuszczą to 3 godzinki chyba nam zejdą na podziwianiu widoków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Lis 2015 23:36 

Rejestracja: 05 Sie 2010
Posty: 48
wybieramy sie na teneryfę za 2 tyg. totalnie nic nie mamy obcykane:) jedziemy prawie rocznym synkiem więc jakiekolwiek widełki czasowe sa absolutnie nie do przewidzenia:) zastanawiam się też czy wyjazd na szczyt z bobasem to dobry pomysł... pod kątem pogody wiadomo nie da sie niczego przewidzieć...
zastanawiam się też czy celować w bilety prze 9 czy skorzystać ze zniżki i jechać po 15? poruszać się będziemy autem więc też istotny jest parking (płatny?)
doradźcie coś:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Lis 2015 23:51 

Suri napisał(a):
.... zastanawiam się też czy wyjazd na szczyt z bobasem to dobry pomysł... pod kątem pogody wiadomo nie da sie niczego przewidzieć...



to co cię zajmuje to pierdoła, zapominasz o
Kod:
Szczyt ten o wysokości 3718 m n.p.m


Ja polecam jeśli po zaznajomieniu się z wiedzą i opiniami z internetu co do wjazdu na szczyt z tak małym dzieckiem się jednak zdecydujecie wypożyczenie samochodu i przy dobrej pogodzie (głównie zachmurzenie bo jest wtedy wyraźnie chłodniej na szczycie) udanie się tam rano tak po 9, by na dolną stację kolejki dojechać do 10:30-11:00, kupno biletów na kolejkę na miejscu
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Lis 2015 00:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
@Suri
Jak kolejka nie będzie jeździła to masz wybór: albo zwrot kasy albo zmiana na inny dzień.
Możesz być 0,5 godziny przed swoją godziną rezerwacji. Kolejka do odbioru rezerwacji robione przez internet jest oddzielna i po prostu nie ma tam kolejki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Lis 2015 22:35 

Rejestracja: 25 Lis 2015
Posty: 10
correos napisał(a):
sunday, januari 18th 2015
PICO DEL TEIDE ACCESS PERMIT
WARNING
• WE REGRETFULLY INFORM THAT ACCESS TO MOUNT TEIDE IS CLOSED UNTIL FURTHER NOTICE, DUE TO THE ACCUMULATION OF FROZEN AND SLIPPERY PACKED SNOW


No właśnie, gdzie można znaleźć podobną informację dotyczącą otwarcia i zamknięcia szlaku na szczyt i działania kolejki? Nie namierzyłam jej w żadnych logicznych miejscach, a byłaby mi wielce przydatna...
I drugie pytanie: czy w wypadku śniegu wpuszczają na szczyt? nie wiem, czy brać ciężkie trapery, czy też półbuty wystarczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Lut 2016 04:48 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 314
niebieski
Może się komuś przyda:
"Dla Czytelników naszego Portalu mamy kody promocyjne uprawniające do zakupu biletu online ze zniżką 10%.
Kod promocyjny wyspy-szczesliwe10
Kod wpisuje się w rubryce "promotional code" po wprowadzeniu danych osoby rezerwującej bilet na oficjalnej stronie administratora kolejki Teleferico del Teide pod tym linkiem: https://www.telefericoteide.com/en/volc ... _cable_car"
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group