Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Gru 2019 17:27 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Skąd
  • POZ, SXF, TXL, WRO, WAW, WMI

Dokąd
  • Teneryfa

Data wylotu
  • 24.01.2020

Data powrotu
  • 09.02.2020

Długość pobytu
  • 7-14

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 3

Sam znalazłem
  • +-230€ za osobę WMI-TFS, SXF-TFS dużo za dużo...

Dodatkowe informacje
  • Cześć. Ten temat to właściwie kopia moich poszukiwań lotu na Maderę, który na razie jest nieudany :) Mam nadzieję, że nikt z tego powodu nie wyrzuci go do kosza.

    Szukam niemożliwego czyli tego aby było tanio, szybko i wygodnie ;) Gdyby nie to, że to okres ferii szukałbym czarteru ew. lasta z biura ale w tym okresie graniczy to z cudem.
    Jest nas trójka czyli rodzinka z czterolatkiem, choć właściwie trzech i pół ;) Żona w ciąży więc szukam możliwie najwygodniejszego dolotu. Problem z przesiadką jest taki, że przydałby się nam rejestrowany bagaż a to znacznie podnosi koszta :|

    Przeglądam azair, patrzę na lastminuter i na razie nic sensownego jeszcze nie wymyśliłem. Lecieć możemy z Poznania, Berlina, Warszawy, Wrocławia. Budżet bliżej nieokreślony ale gdyby tak dolecieć tam i z powrotem ok. 500zł/os/ byłoby idealnie.

    Ktoś zainspiruje pomysłem? Z góry dzięki :)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 15 Gru 2019 17:50 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
rmk napisał(a):
Szukam niemożliwego czyli tego aby było tanio, szybko i wygodnie ;)

No i sam już sobie odpowiedziałeś :)

230 EUR za loty bez przesiadek w tym okresie to wcale nie taka tragiczna cena. Ja sam lecę dwa razy na Kanary w lutym i na przełomie lutego i marca i kombinuję nawet z dwiema przesiadkami, żeby było jak najtaniej ;) Jak to Cię w jakiś sposób urządza, to spróbuj znaleźć tańsze połączenie na jedną z innych wysp, a potem dolot na Teneryfę np. Canaryfly za 23 EUR z bagażem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Gru 2019 18:22 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 216
srebrny
Z przesiadką mam wiele możliwości poniżej 100€. Tylko wtedy odpada rejestrowany no i podróż się wydłuża co jednak w ciąży ma znaczenie :|
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2019 21:24 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
tu masz loty za ~213€, co prawda z przesiadkami, ale z wliczonym bagażem rejestrowanym (a także wyborem miejsc oraz przekąskami)
Załącznik:
waw-tfs.png
waw-tfs.png [ 18.6 KiB | Obejrzany 2917 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Gru 2019 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
rmk napisał(a):
dolecieć tam i z powrotem ok. 500zł/os/ byłoby idealnie
:lol:

~€215-230 za RT z bagazem to bardzo dobra cena. Ja bym sie dlugo nie zastanawial.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Gru 2019 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
p.wl napisał(a):
rmk napisał(a):
dolecieć tam i z powrotem ok. 500zł/os/ byłoby idealnie
:lol:

~€215-230 za RT z bagazem to bardzo dobra cena. Ja bym sie dlugo nie zastanawial.


Ehh, Vouchery Ryanair wróćcie :)

20 EUR RT :)

Załącznik:
tfs.jpg
tfs.jpg [ 109.7 KiB | Obejrzany 2846 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sty 2020 10:53 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 27
podłącze się do tematu '
znalazłem lot na Teneryfę z Katowice 319 PLN osoba i powrotem 429 PLN pozdroz 2+1niemowlak.
Czy to dobra cena jaką proponuje Wizzair ?
Lot 26.4 do 10.5 2020


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sty 2020 16:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sty 2020 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
@Gutierrezz tak, ceny na TFS/TFN z PL kształtują się od 800 do 1100 jako standardowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Sty 2020 22:51 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
Gutierrezz napisał(a):
podłącze się do tematu '
znalazłem lot na Teneryfę z Katowice 319 PLN osoba i powrotem 429 PLN pozdroz 2+1niemowlak.
Czy to dobra cena jaką proponuje Wizzair ?
Lot 26.4 do 10.5 2020

W tej cenie to chyba tylko z samym podręcznym (Bezpłatny bagaż podręczny (40 x 30 x 20 cm) w kabinie, umieszczony pod fotelem), czyli bilety Basic.
Na dziś dla 2 osób + niemowlę mi pokazuje dla WDC łącznie 1.772 PLN (niemowlak bilet gratis, ale jest opłata 2x118 PLN ).
Dwa tygodnie z podręcznym - chyba bym nie umiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sty 2020 10:15 

Rejestracja: 19 Sty 2020
Posty: 27
@Jacek_Wo dokładnie tak jest pisałem o cenie za osobę dorosłą, jest to jednak mój pierwszy wyjazd na "własną rękę" i niestety Niemam porównania czy taka cena jest w miarę dobra czy przepłacamy, ale jeśli poprzednik napisał o cenach na TFS w granicach 1000 to wydaje się że podróż za 1700 cała rodzinka (oczywiście że Z dodatkowym bagażem) wydaje się chyba ok? Chyba że czegoś niewiem i chcecie mi doradzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Sty 2020 23:43 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
Gutierrezz napisał(a):
@Jacek_Wo dokładnie tak jest pisałem o cenie za osobę dorosłą,
..
jeśli poprzednik napisał o cenach na TFS w granicach 1000 to wydaje się że podróż za 1700 cała rodzinka (oczywiście że Z dodatkowym bagażem) wydaje się chyba ok? Chyba że czegoś niewiem i chcecie mi doradzić ?

Na dziś system mi pokazuje ca 2500 za 2 osoby + niemowlę, dla dorosłych po 1 bagażu rejestrowanym 20 kg, czyli duża walizka. Opcja rejestrowany 10 kg to 50 złotych taniej, ale walizka 10 kg to wydaje mi się trudny temat. Moja małżonka pakuje się do średniej walizki na około 13-15 kg, ja potrzebuję jakię 5 kg wiecej.
IMHO to i tak dobre ceny za lot bez przesiadek itp.
Ale do tego dochodzi kwatera, wyżywienie, samochód?

Po kilkunastu latach jeżdżenia z dziećmi budżetowo na własną rękę, przeszedłem na wyjazdy (wyloty) kupowane w biurze podróży, bo ze względu na konieczność ograniczenia terminów wyjazdów do terminów wakacji i ferii szkolnych (= high season), nie byłem w stanie konkurować z gotowymi pakietami - przy zachowaniu pewnego minimum standardu kwater i wygody podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Sty 2020 07:16 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Jacek_Wo napisał(a):
Po kilkunastu latach jeżdżenia z dziećmi budżetowo na własną rękę, przeszedłem na wyjazdy (wyloty) kupowane w biurze podróży, bo ze względu na konieczność ograniczenia terminów wyjazdów do terminów wakacji i ferii szkolnych (= high season), nie byłem w stanie konkurować z gotowymi pakietami - przy zachowaniu pewnego minimum standardu kwater i wygody podróży.

W to akurat nie uwierzę, chyba, że piszesz o kierunkach, gdzie mało co lata z linii tanich/tradycyjnych i ceny biletów lotniczych są drogie lub potrzeba np. 2 niewygodnych przesiadek, żeby się tam dostać. Wtedy rzeczywiście lepiej lecieć bezpośrednio z biurem podróży nawet nieco nadpłacając.
W innych przypadkach niemal zawsze da się taniej znaleźć osobno kupowany lot + hotel + wypożyczenie samochodu niż pakiet z biura podróży, także w wysokim sezonie, a im droższy i w lepszym standardzie hotel, tym oszczędności są większe.
Przykład z tego roku z Dubaju dla 2+2 w ferie, a więc high season - hotel 5* z all. Osobna organizacja to ok 14k vs. ten sam hotel i termin w biurze podróży - ponad 22k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Sty 2020 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1557
HON fly4free
Przykład Teneryfy w sezonie 2019 przy 6 os:

KRK - TFS - BCN - GRO - WRO
Odcinkowo (zaokrąglając):
KRK - TFS - 200 PLN/os
TFS - BCN - 60 PLN/os
BCN - GRO - 45 PLN/os
GRO - WRO - 180 PLN/os
+ priority ~ 200 PLN/os
Transport wychodzi ~ 700 PLN/os
7 noclegów na Teneryfie ~ 100 €/os ~ 425 PLN/os
Nocleg w Barcelonie ~ 16€/os ~ 75 PLN/os
Samochód ~ 190 €/6os + dwa baki paliwa ~ 80€/6 os = 270 € / 6 os ~ 45 € / os ~ 200 PLN/os
Metro w Barcelonie ~ 20 PLN/os
Jedzenie + napoje (zakupy na miejscu, gotowaliśmy sami) + 2 razy restauracja ~ 700 PLN / os
Surfing ~ 20 € / os ~ 90 PLN
Wycieczka statkiem ~ 20 € / os ~ 90 PLN

Podsumowując wyjazd 9 dniowy (8 noclegów) z transportem wyszedł ok 2300 PLN. W tym czasie w biurze w podróży wychodziło 3500 na tydzień bez zwiedzania Barcelony. Lepszy hotel? Wyjeżdżaliśmy o 8 rano, a wracaliśmy o 18~19.

Przy 6 pax daje nam to różnicę już znaczą 13800 PLN vs 21000 PLN. Dwie osoby leciały za darmo na wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotr_POZ lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Sty 2020 12:23 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 156
Loty: 80
Kilometry: 188 383
niebieski
Jacek_Wo napisał(a):
Gutierrezz napisał(a):
@Jacek_Wo dokładnie tak jest pisałem o cenie za osobę dorosłą,
..
jeśli poprzednik napisał o cenach na TFS w granicach 1000 to wydaje się że podróż za 1700 cała rodzinka (oczywiście że Z dodatkowym bagażem) wydaje się chyba ok? Chyba że czegoś niewiem i chcecie mi doradzić ?

Na dziś system mi pokazuje ca 2500 za 2 osoby + niemowlę, dla dorosłych po 1 bagażu rejestrowanym 20 kg, czyli duża walizka. Opcja rejestrowany 10 kg to 50 złotych taniej, ale walizka 10 kg to wydaje mi się trudny temat. Moja małżonka pakuje się do średniej walizki na około 13-15 kg, ja potrzebuję jakię 5 kg wiecej.
IMHO to i tak dobre ceny za lot bez przesiadek itp.
Ale do tego dochodzi kwatera, wyżywienie, samochód?

Po kilkunastu latach jeżdżenia z dziećmi budżetowo na własną rękę, przeszedłem na wyjazdy (wyloty) kupowane w biurze podróży, bo ze względu na konieczność ograniczenia terminów wyjazdów do terminów wakacji i ferii szkolnych (= high season), nie byłem w stanie konkurować z gotowymi pakietami - przy zachowaniu pewnego minimum standardu kwater i wygody podróży.



Ja sprawdziłem cenę z zeszłego roku leciałem w listopadzie bilet kupowany we wrześniu 2+1 oraz jeden bagaż nadawany wyszedł mi 1064 zł (wylot i powrót do Krakowa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Sty 2020 21:10 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
-- 24 Sty 2020 20:00 --

sranda napisał(a):
Jacek_Wo napisał(a):
Po kilkunastu latach jeżdżenia z dziećmi budżetowo na własną rękę, przeszedłem na wyjazdy (wyloty) kupowane w biurze podróży, bo ze względu na konieczność ograniczenia terminów wyjazdów do terminów wakacji i ferii szkolnych (= high season), nie byłem w stanie konkurować z gotowymi pakietami - przy zachowaniu pewnego minimum standardu kwater i wygody podróży.

W to akurat nie uwierzę, chyba, że piszesz o kierunkach, gdzie mało co lata z linii tanich/tradycyjnych i ceny biletów lotniczych są drogie lub potrzeba np. 2 niewygodnych przesiadek, żeby się tam dostać. Wtedy rzeczywiście lepiej lecieć bezpośrednio z biurem podróży nawet nieco nadpłacając.
W innych przypadkach niemal zawsze da się taniej znaleźć osobno kupowany lot + hotel + wypożyczenie samochodu niż pakiet z biura podróży, także w wysokim sezonie, a im droższy i w lepszym standardzie hotel, tym oszczędności są większe.
Przykład z tego roku z Dubaju dla 2+2 w ferie, a więc high season - hotel 5* z all. Osobna organizacja to ok 14k vs. ten sam hotel i termin w biurze podróży - ponad 22k.

1. Dla dojaśnienia - teraz latam bez dzieci, czyli 2 osoby dorosłe.
2. Powtórzę - przy zachowaniu pewnego minimum standardu kwater i wygody podróży. Dla każdego to co innego znaczy.

-- 24 Sty 2020 20:10 --

MTalma napisał(a):
Przykład Teneryfy w sezonie 2019 przy 6 os:

KRK - TFS - BCN - GRO - WRO
...
7 noclegów na Teneryfie ~ 100 €/os ~ 425 PLN/os
Nocleg w Barcelonie ~ 16€/os ~ 75 PLN/os
Podsumowując wyjazd 9 dniowy (8 noclegów) z transportem wyszedł ok 2300 PLN. W tym czasie w biurze w podróży wychodziło 3500 na tydzień bez zwiedzania Barcelony. Lepszy hotel? Wyjeżdżaliśmy o 8 rano, a wracaliśmy o 18~19.
Przy 6 pax daje nam to różnicę już znaczą 13800 PLN vs 21000 PLN. Dwie osoby leciały za darmo na wakacje.


Powtórzę się ponownie: przy zachowaniu pewnego minimum standardu kwater i wygody podróży. Dla każdego to co innego znaczy.
Dla mnie to:
1) lot na trasie do 5-6 godzin bez przesiadek
2) wylot z i powrót na to samo lotnisko w Polsce
3) godziny wylotów ludzkie, powrotnych szczególnie, czyli np. nie bardzo chciałbym mieć lot powrotny o 2 nad ranem
4) brak dodatkowych noclegów, z wyjątkiem zimowych wylotów i powrotów w porze nocnej - dotyczy hotelu przy lotnisku w Polsce

No i znowu, przy 2 osobach ciężko znaleźć nocleg za 16 Eur/os w sezonie w hotelu, nie w hostelu ze wspólną łazienką ...
I znowu - mojego minimum standardu kwater.


Ostatnio podbity przez Jacek_Wo, 24 Sty 2020 21:10
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group