Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Cze 2017 08:20 

Cześć,

Czy polecacie do jazd na Teneryfie auto zasilane gazem? Zastanawiam się nad tym, czy na górskie i kręte trasy warto wybrać ten typ. Moje auto w PL zasilane LPG nie jest takie żwawe, jak na benzynie.
Mam możliwość wypożyczenia "zagazowanego" Fiata Bravo. Cena za 10 dni jest o ok. EUR 10,- wyższa. Koszt 1 litra paliwa o połowę niższy. Finansowo chyba będzie oszczędność. Tylko czy nie będzie problemu na górskich serpentynach?

Jarek

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2 Pro-1380F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 01 Cze 2017 09:02 
Awatar użytkownika

niebieski
Na dobrze założonej instalacji LPG osiągi silnika zazwyczaj będą niższe o około 2-3% czyli jest praktycznie niezauważalne więc moim zdaniem można śmiało brać. Warto też napisać, że dobre silniki (a jest ich mało) zazwyczaj mają rzeczywiste osiągi troszkę lepsze niż te zadeklarowane przez producentów. Dla przykładu moje 1,8T seryjnie powinno mieć 180KM, a jak się okazało ma 187KM. Po prawidłowym montażu LPG dalej ma 183KM czyli więcej niż seria:D Podsumowując, LPG to świetne paliwo ze względu na cenę oraz bardzo niską emisję rożnego rodzaju zanieczyszczeń, tylko trzeba pamiętać o tankowaniu na dobrych gazowniach oraz bieżącej wymianie filtrów.

PS
Na Teneryfce również jeździłem fajnym fiacikiem grande punto i na Pb chwilami trzeba było redukować do dwójeczki bo było tylko 60KM :/
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 01 Cze 2017 09:26 
Awatar użytkownika

srebrny
Jeśli na Teneryfie jest duża dostępność stacji z gazem, to śmiało bierz gaz.Nawet jeśli jakiś problem by się pojawił z gazem ,to zawsze możesz jeździć na benzynie.
 Relacje PM off
koleje.com lubi ten post.

#4 PostWysłany: 01 Cze 2017 10:00 

niebieski
Ale to auto na gaz chcecie aby oszczędzać ? Bo jeśli tak to nie widzę jakoś szczególnej oszczędności.
Teneryfa nie jest duża i wątpię, że przejedziecie tam więcej niż 1000 km.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 01 Cze 2017 10:43 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
koleje.com napisał(a):
...Mam możliwość wypożyczenia "zagazowanego" Fiata Bravo...Tylko czy nie będzie problemu na górskich serpentynach ?

jaki rocznik i jaki silnik ? ;)

każdy po za tym 90konnym da sobie radę ;)

#6 PostWysłany: 01 Cze 2017 23:05 

Dzięki za odpowiedzi.

rysiekkk napisał(a):
koleje.com napisał(a):
...Mam możliwość wypożyczenia "zagazowanego" Fiata Bravo...

jaki rocznik i jaki silnik ? ;)

każdy po za tym 90konnym da sobie radę ;)

Nie wiem. Tego w ofercie auta nie ma.

ZENNNEK napisał(a):
Jeśli na Teneryfie jest duża dostępność stacji z gazem, to śmiało bierz gaz.Nawet jeśli jakiś problem by się pojawił z gazem ,to zawsze możesz jeździć na benzynie.

Dokładnie. Pstryk i śmigam na benzynie. Może dużo stacji z LPG nie ma, ale przy tych odległościach na wyspie zawsze jakaś powinna być w pobliżu.

boryzo napisał(a):
Ale to auto na gaz chcecie aby oszczędzać ? Bo jeśli tak to nie widzę jakoś szczególnej oszczędności.
Teneryfa nie jest duża i wątpię, że przejedziecie tam więcej niż 1000 km.
.

Spróbujmy policzyć. Załóżmy średnio 6 ltr benzyny na 100 km po EUR 1,2/ltr, to razem EUR 72,-. Zużycie gazu jest chyba ok. 20% większe. Czyli 7,2 ltr na 100 km po EUR 0,6/ltr, to razem EUR 43,20. Różnica to ca EUR 29,-. Odjąć EUR 10,- za droższe wypożyczenie. Zostaje EUR 19,-. Nawet niech to będzie EUR 15,-. Moim zdaniem warto. Ma sens ta moja kalkulacja?

Pozdrowienia, Jarek
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 01 Cze 2017 23:33 

Według mnie NIE

Z ciekawości, we właściwym temacie
wypozyczalnia-samochodow,1435,855&p=929250&hilit=teneryfa#p929250

0 postów z treścią "lpg" czy "gaz"

Ale z powodu cen benzyny na Kanarach i ogólnie biorąc pod uwagę bezstresowe wczasy/wakacje/wypoczynek wcale mnie to nie dziwi :)
 PM off  

#8 PostWysłany: 01 Cze 2017 23:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Może da radę, może nie, ale patrząc na ceny benzyny, warto mieć coś porządniejszego, co prawda za pierwszym razem sam miałem chyba seacika 1,4 i dał radę, no ale... :-)

#9 PostWysłany: 03 Cze 2017 00:13 

Moim zdaniem nie warto oszczędzać wypożyczając auto na LPG.

Dla uzasadnienia:
- koszt Pb95 to ok. 0,90-1.00 euro
ceny paliwa znajdziesz tu http://servicios.elpais.com/gasolineras/

- koszt LPG to ok. 0.55- 0.80 euro ( dla Kanarów przyjmijmy 0.60 )
ceny ze strony https://www.mylpg.eu/stations/spain/prices

Przy założeniu 1000 km koszty przedstawiają się następująco:
60 x 1.00 = 60,00 euro x Pb95
72 x 0.60 = 43,2 euro LPG
Oszczędność 16,80 euro

Nie widziałem za bardzo stanowisk do tankowania LPG, ale może nie rozglądałem się za bardzo :)
Patrząc na szybko to nie ma za wiele stacji, ale może niech wypowiedzą się bardziej obeznani w temacie.
https://www.mylpg.eu/stations/spain#map

Reasumując to ma być urlop, a nie szukanie stacji z gazem.
Ale jeśli wiesz że masz taką po drodze ( lub w pobliżu zamieszkania) to musisz sam podjąć decyzję.

#10 PostWysłany: 03 Cze 2017 18:13 

Loty: 30
Kilometry: 68 079
Również za bardzo nie kojarzę stacji z LPG na Teneryfie. Odpuściłbym temat.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 06 Cze 2017 19:40 

Cześć,

Dziękuję​ wszystkim za wpisy i opinie. Po przeanalizowaniu za i przeciw zrezygnowałem z wypożyczenia auta zasilanego LPG.

Pozdrowienia,
Jarek

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2 Pro-1380F przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość