Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 10 Maj 2020 11:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
3 piętro krzesła obite skora i prąd
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#322 PostWysłany: 08 Wrz 2022 16:28 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Nie znalazłem lepszego tematu :D .

Izrael zakazuje wlotu czterosilnikowych samolotów.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosc ... bbC0Vl3AcE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 09 Wrz 2022 21:56 

Rejestracja: 09 Wrz 2022
Posty: 1
Cześć. Mam dwa pytania do osób które ostatnio lądowały w TLV. Jaki jest aktualnie czas od wylądowania do przejścia na airside z bagażem
oraz ile godzin przed odlotem otwierają i zamykają check in?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 16 Paź 2022 03:22 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Lot Wizzair z Krakowa. Od wylądowania do wyjścia z lotniska minęło jakieś 1,5h.

Powrót o dziwo ekspresowo. Od momentu wjazdu samochodem na lotnisko do wejścia pod gate 1h i 5 minut. Lecieliśmy z terminala T1 i ten wygląda bardzo ubogo w porównaniu do T3, kto ma porównanie to wie o czym piszę. Na T1 były też dostępne poidełka, ale w sumie to nie wiem po co skoro można wnieść wodę 1,5 litra bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#325 PostWysłany: 21 Paź 2022 09:41 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Przeglądając tablice odlotów na dzisiaj i na jutro (dalej się nie da) stronka https://www.iaa.gov.il/en/airports/ben- ... departures sugeruje że wszystkie międzynarodowe odloty (w tym FR,W6,itd) są teraz z T3.
Z T1 widzę tylko wyloty do Eilatu.

Wie ktoś czy coś tutaj się zmieniło / czy to tymczasowe? Google nie znajduje mi odpowiedzi na szybko. Standardowo wszystkie wyloty FR i W6 były z T1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 21 Paź 2022 09:43 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
We wrześniu też tak miałem, łącznie z apką FR,ktora pokazywała odlot z T3. W rzeczywistości wylot z T1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#327 PostWysłany: 03 Lis 2022 19:20 

Rejestracja: 26 Mar 2019
Posty: 9
Loty: 69
Kilometry: 147 474
Wylatuję 05.11 Ryanairem prośba jeszcze raz o wytułmaczenie jak będę odlatywał do PL to udać się na T3 i tam czekać na jakiś transfer czy od razu udać się do T1 ( lecę z bagażem rejestrowym )
Ile realnie trwała kontrola bezpieczeństwa ?

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 05 Lis 2022 20:58 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Prosto do T1. Resztę opisałem kilka postów wyżej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 09 Sty 2023 21:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jak już było napisane, w tym bankomacie wypłata z Revo bez prowizji, menu po angielsku, bez zbędnych problemów oddał kartę ;) Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 13 Sty 2023 16:15 

Rejestracja: 29 Gru 2018
Posty: 13
Moje doświadczenia z teraz: z Jerozolimy przyjechałem pociągiem o 13:39, o 13:59 był na lotnisku. Odlot z terminalu T3. Byłem ponad trzy godziny przed odlotem i zupełnie zdezorientowany, gdzie mam iść, skoro podróżuję tylko z plecakiem.
Ok. 14:30 podszedłem do jednej z dziewczyn przed check-inem linii lotniczych. Popatrzyła na paszport, zapytała standardowo, z kim podróżuję (sam), czy się sam pakowałem i dała na paszport żółtą naklejkę i powiedziała, żeby od razu iść do kontroli bezpieczeństwa. (Na duże torby przeznaczone chyba do nadania dawała paski.)
Przed kontrolą bezpieczeństwa inna dziewczyna popatrzyła na naklejkę i posłała mnie do kolejki. W kolejce czekałem chyba 10 minut. Plecak przeszedł, ja też. Nikt niczego nie otwierał ani o nic nie pytał.
Potem poszedłem do kontroli paszportowej z biometrycznym paszportem, który tym razem nie przeszedł (po raz pierwszy w życiu) i maszyna posłała mnie do okienka. Tam inna kobieta wzięła paszport, niebieską karteczkę z przylotu i dała różową bez jakichkolwiek pytań. O 15:11 byłem przy fontannie ;) i pozostało mi dokładnie dwie i pół godziny do wylotu o 17:40.
Wszystkie kontrole trwaly w sumie maksymalnie 41 minut, z tego ok. 15 bylo staniem w kolejkach, kolejne 10 chodzeniem i czytaniem informacji o Icchaku Rabinie.
Przyznam szczerze, że gdyby nie półminutowa rozmowa z dziewczyną przed kontrolą bezpieczeństwa, nie zauważyłbym żadnej różnicy w stosunku do wylotu z jakiegokolwiek innego lotniska poza Schengen. Zastanawiam się, czy po prostu miałem szczęście czy coś coś zmieniło w tych osławionych kontrolach przy wyjeździe z Izraela :?: .
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#331 PostWysłany: 13 Sty 2023 19:38 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Raczej nie - zawsze tak było.
Przy czym mało kto widzi, że to owe "dziewczę" jest wysoce szkolone w szerokim spektrum wykrywania mikroekspresji połączonej z psychologią (i paru innych "sprawach"). Z całą jednoczesną powierzchowną "sympatycznością" potrafi tak mocno przeszyć wzrokiem delikwenta, że aż boli (jeśli ktoś to widzi i czuje). :D
Także ja tutaj żadnych zmian nie widzę - przed pandemią też tak było. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 13 Sty 2023 22:33 

Rejestracja: 29 Gru 2018
Posty: 13
Więc po co się tak bałem i czemu mi nikt tego wcześniej nie powiedział, tylko wszyscy straszyli, że będzie strasznie, długo i okropnie :D. Pojechałbym późniejszym pociągiem :D.
A dziewczę jak go dziewczę - robi to, co do niej należy. Na mnie akurat jej wzrok nie zrobił wrażenia :D.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 13 Sty 2023 22:50 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Wylatywalen z TLV ladnych kilka razy. Zdazylo sie przejsc wszystko w kilkanascie minut, a zdazylo sie ze 3 godzin ledwo wystarczylo. Wiec nie zakladalbym, ze za kazdym razem pojdzie Ci tak sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 16 Sty 2023 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Wróciliśmy wczoraj. Przeszliśmy dokładnie 4 kontrole bezpieczeństwa, paszportowe , bagażowe itd. Mieliśmy zapasu 3h 20 m do odlotu. Przy gate zameldowaliśmy się raptem 50 minut przed odlotem - TRAGEDIA. Po wylądowaniu w Krakowie (Ryanair) okazało się , iż nasz bagaż oraz kilkunastu innych par został w Izraelu. Po spisaniu protokołu wyruszyliśmy do domu. Temperatura w okolicach zera, non stop padał deszcz a my w samych bluzach na parking do auta.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 27 Mar 2023 11:44 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
W najbliższym czasie mogą być problemy z odlotami z TLV w związku z protestami przeciwko "reformie" sądownictwa.
https://www.timesofisrael.com/histadrut ... or-strike/

"The head of the Histadrut labor federation on Monday declared a “historic” labor strike in an attempt to “stop the madness” of the government’s controversial judicial overhaul, ..... As part of the labor action, workers at Ben Gurion Airport swiftly announced they would prevent departures."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 18 Maj 2023 17:04 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
podzielę się na gorąco wrażeniami, bo właśnie wróciłem z 3 dniowej wycieczki..
leciałem Wizzairem, wylot z WAW do TLV 14.05 rano, powrót z TLV do KRK 16.05 późnym wieczorem, również Wizzair..

przylot: lądowanie na T1 i zostaliśmy przewiezieni autobusem do T3, tam najpierw kolejka do automatów skanujących paszporty biometryczne, coś nie działało dobrze albo była zbyt duża kolejka bo w pewnym momencie kazali nam iść dalej do miejsca gdzie było kilka stanowisk i były krótkie tam przeprowadzane krótkie rozmowy, tam też były automaty do skanowania paszportów i trzeba było się najpierw zeskanować i dostać biało-niebieski bilecik, potem krótka rozmowa z miłą panią w mundurze (czy pierwszy raz, co zamierzam zwiedzić, czy jestem sam, czy znam kogoś w Izraelu) i tyle.. żadnej naklejki na paszport mi nie nakleili... czas od wejścia do budynku do wyjścia to może 15 minut , długie korytarze + kilka minut stania w kolejce...

wylot: zgodnie z zaleceniami byłem ok 3 godziny przed odlotem, nie doczytałem wcześniej że trzeba od razu jechać na T1 tym specjalnym autobusikiem, ale zostałem tam skierowany z T3. krótka rozmowa z panem w mundurze, spytał czy znam może rosyjski i rozmawialiśmy chwilę łamanym rosyjskim :) pytania: czy sam pakowałem plecak i co zwiedzałem. miła, ale błyskawiczna rozmowa, uśmiechy i dostałem białą naklejkę na paszport (bez numeru, napisane tylko IL), później do Security i tam po zobaczeniu białej naklejki na paszporcie kazali mi przejść do mniejszego pomieszczenia (po prawej), tam nie kazali otwierać plecaka ani niczego wyjmować, woda 1,5 litrowa też bez problemu przeszła.. jedna z szybszych i przyjemniejszych kontroli jakie miałem w życiu.

i to tyle.. zostało mi 2,5h do odlotu.

EDIT: cały czas się zastanawiam od czego zależy to czy dostaje się naklejkę na paszport po przylocie, z tą kategorią w postaci cyfr 1-6 :) bo ja takiej nie dostałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 02 Sie 2023 13:16 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Wizzair na TLV tak ma czy spodziewać się jakichś niedogodności?

Image
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 02 Sie 2023 13:20 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
...Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 uważa post za pomocny.
 
      
#339 PostWysłany: 02 Sie 2023 13:23 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Eh…
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 02 Sie 2023 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
harti napisał(a):
EDIT: cały czas się zastanawiam od czego zależy to czy dostaje się naklejkę na paszport po przylocie, z tą kategorią w postaci cyfr 1-6 :) bo ja takiej nie dostałem.


Naklejkę dostajesz na powrocie na „pierwszej linii” ;)
Dużo zależy od tego czy sam czy z kimś przyleciałeś, jak długo byłeś, gdzie byłeś, odwiedzone kraje czy czysty paszport jest wiele czynników czy zostaniesz potraktowany łagodnie czy zaprosza Cię na rozmowę do pokoju. Tutaj na forum była ekipa co poleciała do TLV na bodajże 1 dzień z czego polowe spędzili na rozmowie.

@jaras724

Daj znać jak się skończyło
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group