Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat ten dotyczy: Informacji praktycznych lotniska

Pytania dotyczące dojazdów zapraszam tu:
Z TLV do Jerozolimy: lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
Z TLV do Tel Awiwu : lotnisko-ben-gurion-tel-aviv,1166,55458


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 09 Mar 2018 12:24 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
-- 09 Mar 2018 10:38 --

Powrót z Tel Avivu do Lublina, w bagażu rejestrowanym (ten co leci pod nami, do którego nie mamy dostępu) (NIE PODRĘCZNYM) zrobili kontrolę, otworzyli walizkę i zabrali nam scyzoryk szwajcarski nówka. Nie rozumiem dlaczego?
Dla mnie to kradzież.

-- 09 Mar 2018 11:24 --

Odnośnie szczegółowej kontroli bagażu podręcznego, u nas brane były osoby samotnie podróżujące oraz pary dziewczyna-dziewczyna, itp., z reguły osoby do 40 lat.

Rodzina z dziećmi to ekspresowo wszystko trwało, tylko dwa pytania: Czy coś kupowaliśmy? I czy ktoś nam coś dawał?

Przyloty czy odloty na terminal to mogą się zmienić, więc tym bym się nie przejmowała, shuttle bus jeżdżący między terminalami to maksymalnie 15 minut.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 09 Mar 2018 12:14, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#222 PostWysłany: 11 Mar 2018 15:38 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 1
Czy na TLV akceptują mobilne karty pokładowe (WizzAir)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 28 Mar 2018 14:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Chyba pytanie jeszcze nie padło (według search'a) więc byłbym wdzięczny za jakieś aktualne informacje.

Ile czasu można się spodziewać na kontrole po przylocie o 3:30 w nocy? Czy da się wyjść szybko i sprawnie?
Spodziewać się kolejek? Czy nadanie bagażu nas spowolni czy raczej po odstaniu swojego w kolejce paszportowej (o 3 w nocy?) bagaż i tak już będzie krążyć na taśmie?

Pytam się bo zastanawiam się czy lądując o 3:30 mam szanse odebrać bagaż, autko i zdążyć do Masady na wschód słońca o 06:30 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 28 Mar 2018 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Z lotniska do Masady to ok. 2 godzin jazdy autem, obojętnie czy pojedziesz 6 czy przez Palestynę. Jak kontrola szybko pójdzie i formalności z wypożyczeniem, to na styk powinieś zdążyć, moim zdaniem. Teoretycznie powinieneś zdążyć a prakfycznie nie :lol:
Jechałem i jedną i drugą trasą. 1 do Jerozolimy i póżniej 90 jest ładniejsza widokowo i za darmo, ale i tak będziesz jechał w nocy więc bez różnicy. Za autostradę 6 prawdopodobnie pobierze opłatę za odcinek z lotniska do Soreq Interchange, bo darmowa jest od tego węzła do Beer Szewa. Pisałem o tym w innym wątku.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 28 Mar 2018 17:07 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Właśnie, czy na TLV akceptują mobilne karty pokładowe Wizzaira? A karty pokładowe w PDF na telefonie? Trzeba wcześniej drukować, czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 28 Mar 2018 19:25 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Nie trzeba drukować , pdf wystarczy
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 30 Mar 2018 19:24 

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 2
@ NBE322
Obawiam się, że nie zdążycie. My po błyskawicznej wręcz 'rozmowie' powitalnej czekaliśmy na bagaż 25 minut! (Ryanair). Podstawienie auta z parkingu wypożyczalni to kolejne kilkanaście minut.
Do tego musisz pamiętać, że jeśli chcesz zobaczyć wschód słońca, musisz wchodzić na Masadę od wschodniej strony, a wejście od dołu, nawet na luzaka, to min. 25-30 min.
Tak czy owak - czy zdążysz, czy nie, warto być tam maksymalnie wcześnie, potem trudno u góry wytrzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:55 

Rejestracja: 19 Sty 2018
Posty: 6
Szanowni Państwo !

Mieszkam kilkanaście lat w Izraelu.

Chcę wyjaśnić wszystkim przylatującym i wylatującym z lotniska Ben Guriona w TLV.

Na chwilę obecną t.j. kwiecień 2018 wszystkie samoloty przylatują na terminal 3 .

Z terminala 1 odlatują tylko linie tzw. low cost ( Wizzair , Ryanair itp.)

Jeżeli nie jedziesz taxi na lotnisko ( w zasadzie nie ma takiej potrzeby bo pociag za grosze podjeżdża pod terminal 3)
to później bez problemu masz żółty gratisowy autobus , który Cię przetransportuje na termina 1.

Na chwile obecna taxi kosztuje ok. 135 - 150 szekli a pociąg 13 szekli.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Cze 2022 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
szarik uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 10 Kwi 2018 20:59 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 4
@hamilton
Mam pytanie i do Ciebie @hamilton i do reszty która mogłaby mi podpowiedzieć w sprawie transportu z BenGurion

"Na gorąco" kupiłem 2 bilety Poznań-Tel awiw (188zł w dwie strony) - wyszło że przybycie o +-13 w sobotę i wylot +- 12 w następną sobotę.
Dopiero teraz dowiedziałem się o prawie i zwyczajach tam panujących.

Jaki jest najtańszy sposób na dostanie się w sobotę w tych porach do Tel awiw?
Szukanie innych ludzi do taxi na 4 osoby?
Słyszałem że 2 kursy taxi w sobotę wychodzą ok 200zł x2, czy to prawda?
Jak może działać wynajem samochodu tylko na jedną dobę (dalej nie potrzebuję podczas pobytu, tylko aby dotrzeć do Tel awiw)

Niestety, dopiero zaczynam z podróżami i władowałem się w "okazję"

Z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 11 Kwi 2018 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Jeszcze do niedawna w sobotę wieczorem można było jechać pociągiem z lotniska do TA, ale teraz wyszukiwarka Israel Railways pokazuje, że nic nie kursuje. Robiłem tak wiele razy lądując koło 20-21 w sobotę, ale teraz nie sprawdzałem.

Chyba temat pt. "Dojazd z/na lotnisko w szabat" powinien być pierwszym wyróżnionym postem na stronie nt. Izraela, bo to samo pytanie wszyscy zadają po sto razy :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:56 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
W soboty ostatnimi czasami są problemy co jest związane z jakimiś pracami w Tel Avivie. Zawsze powinien być shuttle bus minimum do Tel Aviv, raz zawieziono mnie w Listopadzie do samej Hajfy, docelowo miało być Akko, a z tamtąd już kolej działała. Pociąg w sobotę po 20 już powinien jeździć. Autobusy czekają na przystanku zlokalizowanym na samym końcu po wyjściu z lotniska w prawo gdzieś tu Pinezka
w pobliżu Derekh ha-Mamri'im, Ben-Gurion Airport, Izrael
https://goo.gl/maps/2PxtGRCtNgN2
Zasadniczo jak wejście na peron jest zagrodzone to najlepiej zapytać o shuttle bus do Tel Aviv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 12 Kwi 2018 08:26 

Rejestracja: 10 Kwi 2018
Posty: 4
@consigliero
Czyli tak jak mówisz, te shuttle busy kursują w sobotę? i Taksówka została by tylko ostatecznością?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 12 Kwi 2018 08:44 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
Tak kursują oczywiście jak się skończy szabas, z Krakowa samolot ląduje na Ben Gurion już po jego zakończeniu. Oczywiście idąc trzeba do busa trzeba uważać bo będą propozycje kursu takim mikrobusem a to już jest płatne. Ten autobus w obydwu przypadkach jest gratis, zarówno do Haify ( gdy były duże roboty na kolei) jak i do Tel Aviv, wysiada się przy stacji kolejowej tylko nie pamiętam której
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 12 Kwi 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ten shuttle bus do TA dojeżdża pod stację Savidor Center. Jest tam trochę miejskich busów, ale wciąż lepsza komunikacja jest z HaHagany, na którą dotarcie w nocy jest problematyczne - autobus nr 5 jedzie godzinę naokoło przez całe miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 17 Kwi 2018 11:06 

Rejestracja: 02 Sie 2016
Posty: 14
Witam wszystkich pięknie.
Lecimy z rodziną (czworo dorosłych) w najbliższą sobotę 21 kwietnia, na krótki turystyczne pobyt w Izraelu.
Głównym naszym celem jest Jerozolima ale chcemy też spędzić część ostatniego dnia nad morzem w Tel Awiwie.
Podobnie jak kolega piszący powyżej kol Mefi ląduję w Tel Awiwie w sobotę lotem z Lublina o 10:50.
Jedziemy od razu do Jerozolimy i ze względu na Szabas pozostaje nam taxi lub busik.
Stąd mam kilka pytań
1. Skąd konkretnie przy Terminalu 3 startuję busy do Jerozolimy i czy konieczna jest rezerwacja miejsc poprzez internet?
2. Potrzebuję kupić lokalną kartę sim do uruchomienie internetu w telefonie. Którą sieć polecicie?
3. Czym najrozsądniej jest pojechać do Betlejem (taxi czy może autobus) i ile to kosztuje?
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 17 Kwi 2018 11:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
W ramach dobroci...

1. lotnisko-ben-gurion-jerozolima,1166,31013
2. izrael-internet-pre-paid-wifi,1222,43850
3. jerozolima-betlejem,1208,71227
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 04 Maj 2018 21:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Na lotnisku TLV w hali przylotów od niedawna działa Public Transportation Information Center. Dość się rzuca w oczy, duży zielony szyld. Można sobie u nich kupić kartę Rav Kav i od razu doładować. Karta kosztuje 5 szekli, doładowania są możliwe na 30, 50, 100 i chyba 200. Przy doładowaniu dostaje się na kartę automatycznie bonus 25% więcej (np. doładowując 50 szekli dostajesz 62,50), czyli korzystanie z karty to automatyczna zniżka 20% na transport publiczny w całym kraju.
Punkt ma godziny otwarcia 7.00-23.00 i jest nieczynny w szabas, ale przed nim jest automat, w którym też można kupić i doładować kartę poza godzinami otwarcia. Alternatywnie kartę można kupić i doładować także u kierowcy autobusu 485 do Jerozolimy (tego ostatniego nie testowałem).
Kartą Rav Kav można płacić zbliżeniowo za transport publiczny w całym Izraelu - pociągi, autobusy miejskie, autobusy Eggedu, autobus 485 do Jerozolimy, tramwaj w Jerozolimie, za wyjątkiem jedynie arabskich autobusów w Jerozolimie.
Platność za kartę i doładowanie tylko w szeklach, więc trzeba je sobie przywieźć z Polski albo skorzystać z bankomatu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 07 Maj 2018 09:37 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Jedno pytanko odnośnie karty Rav Kav - czy na jedną kartę można kupować bilety dla kilku osób?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 07 Maj 2018 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Na autobus - tak.
Na pociąg - nie.

Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
Wintermute uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 17 Maj 2018 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Ktoś próbował tranzytu na T3? FT twierdzi, że jest coś takiego, ale osobiście mam wątpliwości.
Innymi słowy: czy da radę przesiąść się z Ryanair/Wizz na long-haul pozostając w strefie tranzytowej?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 350 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group