Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Gru 2016 10:21 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Cześć,

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy z perspektywy dojazdu do Ein Bokek (Morze Martwe)
łatwiej jest dojechać z lotniska Tel Awiw czy Eljat?


Z góry dzięki za pomoc.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Mar 2017 07:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 19 Gru 2016 11:20 

Rejestracja: 19 Gru 2016
Posty: 2
Cześć,
Z lotniska w OVDA-Eilat (bo tam pewnie lecisz z Krakowa) jest transport do samego kurortu - ok. 60 km - koszt 21 NIS linia podajże 242 i dopiero dalej z dworca można dojechać do Morza Martwego.
Ja jechałem aż do Jerozolimy linią 444 - około 4,5 godz - cena 70 NIS. Po drodze busy zatrzymują się na przystankach nad Morzem Martwym, Massada itd.
Sprawdź rozkład jazdy autobusów sieci Egged.
Aha - uwaga na dni wolne tj. SZABAS, mniej więcej od piątkowego zachodu słońca do soboty -
transport publiczny jest praktycznie wyłączony.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Mar 2017 12:43, edytowano w sumie 1 raz
M x4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2016 12:06 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Czyli jest transport publiczny z jedną przesiadką, cała podróż ok 4.5h ?
A kojarzysz czy jest możliwość "wydania troche więcej" i dojechania jakimś transportem/autobusem prywatnym bez przesiadek?
Nie orientuję się na bieżąco w tych rejonach - czy na tej trasie (Eljat-Morze Martwe) bezpieczeństwo jest na poziomie akceptowalnym?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Mar 2017 12:46, edytowano w sumie 1 raz
2 x M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Mar 2017 03:23 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 8
Loty: 38
Kilometry: 81 855
mateop napisał(a):
Cześć,

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy z perspektywy dojazdu do Ein Bokek (morze martwe) łatwiej jest dojechać z lotniska w Tel Aviw czy Eljat?

Z góry dzięki za pomoc.



Na Eilat nie leciałem, ale byłem w samym Eilat. Na pewno jednak lepsza opcja to Eilat. Masz prostą drogę nad Morze Martwe i autobus bespośredni, albo autostop (polecam). Z Tel Aviwu jest też autobus bezpośredni (przynajmniej był 2 lata temu), ale jeździ chyba 1 czy 2 dziennie, więc trzeba się dostać z TLV do Jerusalem i stamtąd do Ein Bokek.

A poza tym....po co En Bokek? Jedź do Ein Gedi. Dużo mniej turystów i komercji.

-- 25 Mar 2017 02:24 --

mateop napisał(a):
Cześć,

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy z perspektywy dojazdu do Ein Bokek (morze martwe) łatwiej jest dojechać z lotniska w Tel Aviw czy Eljat?

Z góry dzięki za pomoc.



Na Eilat nie leciałem, ale byłem w samym Eilat. Na pewno jednak lepsza opcja to Eilat. Masz prostą drogę nad Morze Martwe i autobus bespośredni, albo autostop (polecam). Z Tel Aviwu jest też autobus bezpośredni (przynajmniej był 2 lata temu), ale jeździ chyba 1 czy 2 dziennie, więc trzeba się dostać z TLV do Jerusalem i stamtąd do Ein Bokek.

A poza tym....po co En Bokek? Jedź do Ein Gedi. Dużo mniej turystów i komercji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Mar 2017 10:32 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Nie jedź do Ein Gedi jak radzą przedmówcy, tylko do Ein Bokek, bo w Ein Gedi darmowa plaża jest zamknięta ;)

Łatwiej (ale nie szybciej) do Ein Bokek będzie chyba dojechać z lotniska Eilat (Ovda) z jedną przesiadką w Eilacie - linią 282 z Ovdy do Eilatu (skomunikowany z każdym lotem) i dalej 444 z Eilatu do Ein Bokek (ok. 4 kursy dziennie). - całość zajmie ok. 5-6h
Ewentualnie możesz jechać linią 392 ze skrzyżowania kilometr z buta od lotniska do Beer Shevy i tam przesiąść się na autobus 384 do Ein Bokek - całość zajmie ok. 5,5h

Jeżeli chcesz jechać z lotniska w Tel Avivie, to podróż co prawda będzie szybsza, ale musisz 2 razy się przesiąść - najpierw wsiadasz w autobus 5, po czym przesiadasz się na El Al Junction na autobus do Jerozolimy, a następnie w Jerozolimie na 486 lub 444 do Ein Bokek (przy czym warto uwzględnić, że w przypadku kompletu miejsc do Eilatu, autobus 444 nie bierze pasażerów do Ein Bokek, tylko kieruje aby czekać na najbliższy 486). Ta opcja zajmie ok. 3,5h w jedną stronę.

*Dobra, dopiero teraz zauważyłem datę dodania pierwszego posta, problem chyba już został rozwiązany - mój post do usunięcia :D *
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Wrz 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Dokładnie, plaża w Ein Gedi jest opuszczona od przynajmniej 3 lat, pozostały ruiny parasoli i zarośnięty parking ze stacją benzynową. Jest też jakiś hostel. Płatna plaża jest przy SPA kawałek dalej, ale ceny zaporowe (najtańsza opcja to ok. 100 zł za osobę, a zamykają o 18:00). Warto pojechać do Ein Bokek na plażę obok hoteli (jest nawet McDonald's na środku pustyni :D ). Infrastruktura jest bardzo dobra, leżaki, parasole, prysznice, nawet daszki nad wodą - temperatura w sierpniu to nawet +46 stopni, a samej wody - niewiele mniej, oparzyć się można. Niestety, chodzi tam czasem jakiś typ i każe sobie płacić 10 szelki za leżak, ale ma niby-oficjalne bilety, więc chyba te opłaty są legalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group