Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:25 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Moi drodzy,

Pytanie praktyczne.

Wlot z Iranu do domu mam o chorej godzinie 4.00. W Iranie doradzono mi aby zadnego noclegu nie szukac, bo na lotnisku musze byc co najmniej 3 godziny przez wylotem (czyli z centrum wyruszyc o polnocy).

No to rzeczywiscie nie ma to sensu. Postanowilam zatem udac sie prosto na lotnisko busem z Isfahania lub kashan. Autobus dojezdza na lotnisko kolo 21.00.

Moje pytanie: czy mozna sie juz o tej porze odprawic i przejsc w strone gejtow, a tam znalezc sobie jakies zaciszne miejsce na sie kimniecie na kilka godzin?

Albo przynajmniej zdac bagaze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: IKA Teheran
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2014 11:51 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Nie, odprawa zaczyna się 3 godziny przed odlotem. Możesz przejść co najwyżej pierwszą kontrolę bezpieczeństwa i znajdziesz się w hali odpraw, jednak panuje tam taki tłok, że lepiej poczekać w hali przylotów gdzie można się spokojnie kimnąć lub korzystać z internetu za free. Po przejściu kontroli paszportowej znajdziesz się w strefie wolnocłowej, tam możesz zjeść śniadanie lub napić się kawy czy herbaty. Herbata kosztuje coś ok 50000 riali, choć mogę się mylić. Następnie by znaleźć się w miejscu z którego odbywać się będzie boarding musisz przejść drugą kontrolę bezpieczeństwa. Po tym etapie można znaleźć wygodne leżanki przy gate.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IKA Teheran
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2014 12:36 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
dzieki wielkie za odpowiedz!

mam zatem jeszcze jedno pytanie w celu uscislenia: rozumiem ze ta druga kontrola bezpieczenstwa tez jest mozliwa na 3 h przed? Zatem jest mozliwe znalezienie sie przy gate na 3 h przed lotem?

I jeszcze jedna rzecz dot. arrivals. Bede z malym dzieckiem (2-letniem) i tak naprawde to chodzi raczej o jej drzemke niz o moja. W arrivals da sie znalezc jakies spokojne miejsce do sie rozlozenia? Na m-narodowowym forum znalazlam info, ze ludzie masowo kimaja w prayer rooms?
No sorry, ale akurat do naszej destynacji nie bylo lotow w rozsadnych godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IKA Teheran
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:09 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Odprawa zaczyna się mniej więcej 3h przed odlotem. Moja rozpoczęła się na 2,5h przed wylotem (Pegasus). Zanim odstoisz swoje w kolejce do odprawy i w kolejce do kontroli paszportowej minie przynajmniej godzina, jak się zepniesz i będziesz czatował na otwarcie odprawy może zmieścisz się w 30-40min. Co do prayer room to nie mam informacji. Tak, myślę, że spokojnie rozłożycie się i dziecko przekima sobie kilka godzin.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: IKA Teheran
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:13 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
dzieki

My tez Pegasusem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#6 PostWysłany: 25 Sty 2017 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Szybkie pytanie: czy na IKA są skanery termo sprawdzające temperaturę ciała ? Jeśli tak to przed imigracyjnym czy po ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#7 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:18 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Czy na IKA są obsługiwane mobilne karty pokładowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#8 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
trochę z innej beczki
sprawdź dokładnie autobus - mój niby na lotnisko a się okazało, że obok i wyrzucił mnie na autostradzie
i stamtąd jest kawałek :) oczywiście zaraz jakiś uczynny Irańczyk Cię zabierze ale gdyby się nie udało to z 5 km marszu jest :)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misha Preston2 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#9 PostWysłany: 29 Wrz 2018 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Mobilne karty nie działają na lotnisku IKA, mimo iż w anglojezycznym internecie znalazłem informację, ze podobno działają. Nic bardziej mylnego!

Dziwna sprawa z tym autobusem. Zwłaszcza, że tym, którym jechałem masa ludzi wysiadała właśnie na lotnisku.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#10 PostWysłany: 14 Lis 2018 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
kojot_lubin napisał(a):
trochę z innej beczki
sprawdź dokładnie autobus - mój niby na lotnisko a się okazało, że obok i wyrzucił mnie na autostradzie
i stamtąd jest kawałek :) oczywiście zaraz jakiś uczynny Irańczyk Cię zabierze ale gdyby się nie udało to z 5 km marszu jest :)
pozdrawiam


widzę że nie jest to przypadek, mieliśmy podobne przygody - wracaliśmy autobusem z Isfahanu, kupiliśmy bilet na lotnisko a wysadzono nas kilka km od celu na środku autostrady. próbowali wyłudzić kasę za podwózkę autem pod terminal. Szkoda, że tak postępują bo ogólnie ludzie przemili i uczynni a na zakończenie taki niesmak ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#11 PostWysłany: 16 Lis 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
mój nawet nie miał zamiaru jechać pod lotnisko - nie miał nawet zamiaru się zatrzymywać - normalnie minął zjazd i śmigał autostradą prosto do Teheranu
zatrzymał się po mojej interwencji u kierowcy - gdybym przeoczył zjazd na lotnisko to nie wiem ile dalej bym wysiadł :)
nikt nic ode mnie nie chciał - po prostu się zatrzymał i mnie wyrzucił bo nie jechał pod terminal i koniec :)
także uważajcie
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#12 PostWysłany: 08 Mar 2019 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 103
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Ląduje na IKA o 1:05 AM. Czy dam radę kupić wtedy kartę sim i wymienić walutę, czy trzeba będzie czekać jakiś czas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#13 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Z walutą bez problemu, co do karty sim nie podpowiem, bo nie brałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#14 PostWysłany: 10 Mar 2019 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Ja też wymieniałem walutę po północy. Trzeba pokazać dokumenty. Przyjmowali dolary USA tylko z dużymi głowami. AUD i MYR też bez problemu wymieniłem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#15 PostWysłany: 24 Mar 2019 20:11 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
kojot_lubin napisał(a):
mój nawet nie miał zamiaru jechać pod lotnisko - nie miał nawet zamiaru się zatrzymywać - normalnie minął zjazd i śmigał autostradą prosto do Teheranu
zatrzymał się po mojej interwencji u kierowcy - gdybym przeoczył zjazd na lotnisko to nie wiem ile dalej bym wysiadł :)
nikt nic ode mnie nie chciał - po prostu się zatrzymał i mnie wyrzucił bo nie jechał pod terminal i koniec :)
także uważajcie
pozdrawiam
Na lotnisko nie zajeżdżają wszystkie autobusy. Mnie mój właściciel hotelu powiedział, że tylko określone autobusy i nie te co jadą do Teheranu, ale do Karadż. Z Kaszan (i pewnie też z Isfahan) jest jeden dziennie, przeważnie o 18:00, ale lepiej podpytać, bo czasami jeździ o innej godzinie. Autobus pięknie zatrzymuje się na autostradzie przed samym terminalem.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#16 PostWysłany: 30 Wrz 2023 18:26 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 21
Czy ktoś z was Mógłby wskazać mniej więcej gdzie znajduje się kantor na lotnisku oraz sklep gdzie można kupić kartę sim do telefonu i bilet na metro? Mamy 3h 20m od wylądowania na dostanie do stacji pociągów z którego mamy przejazd do Yazd. Wizy ogarnięte więc pewni ekontrola paszportowa na lotnisku i dalej ogarnięcie wyżej wspomnianych rzeczy, metro podobno jeździ co 5-10 minut i żeby nie przesiadać się 3 razy jak pokazuje nam mapa chcemy wysiąść na Shouz i przejść pieszo 1,7km pieszo do samej stacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [IKA] Teheran
#17 PostWysłany: 03 Paź 2023 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
W 2017 wymieniałem $ w jakimś Banku na lotnisku. Chcieli niezniszczone banknoty z dużymi głowami i paszport też był potrzebny. Z tego co pamiętam, to było już po landside. Wymieniłem tylko 100$ na początek.
Później mój znajomy z Iranu ogarnął mi nieoficjalną wymianę 'na mieście'.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Iranu
#18 PostWysłany: 27 Paź 2023 01:54 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 21
system89 napisał(a):
Czy ktoś z was Mógłby wskazać mniej więcej gdzie znajduje się kantor na lotnisku oraz sklep gdzie można kupić kartę sim do telefonu i bilet na metro? Mamy 3h 20m od wylądowania na dostanie do stacji pociągów z którego mamy przejazd do Yazd. Wizy ogarnięte więc pewni ekontrola paszportowa na lotnisku i dalej ogarnięcie wyżej wspomnianych rzeczy, metro podobno jeździ co 5-10 minut i żeby nie przesiadać się 3 razy jak pokazuje nam mapa chcemy wysiąść na Shouz i przejść pieszo 1,7km pieszo do samej stacji.


Pociąg/Metro wahadłowe z lotniska (czerwona linia) jeździ co ok 70 minut. warto na lotnisku rozmienic jakikolwiek banknot z kantoru aby zaplacić za metro, choć ja mialem sytuacje 3 krotnie że nie płaciłem nic, kwota jest tak niska że pracownikowi nie chce się bawić w organizacje reszty do wydania, co nie znaczy że wam się uda, raz musiałem zapłacić więcej bo nie miał jak wydać.
Wysiadając na drugiej stacji gdzie trzeba się przesiąsć na metro do miasta (też czerwnona linia) przechodzicie na drugą stronę. Tutaj jeździ już co 5-10 minut.

Jeśli jedziecie w drugą stronę - na lotnisko, może być trudno wam odgadnąć w które metro wsiąść. Przyjedzie ono z przeciwnej strony (prawej) niż metro jeźdzące co 5-10 minut
Jeśli nie macie gotówki na wyczerpaniu po prostu lepiej użyć snappa

Kantory na lotnisku są dwa - na dolnej i górnej płycie, natomiast wysepka z zakupem karty sim irancell jest na dolnej płycie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 12 Mar 2024 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1525
Loty: 185
Kilometry: 335 678
platynowy
Czy na lotnisku jest obecnie wifi? Pytam głównie w kontekście pobrania Snappa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Mar 2024 04:15 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
@tunczaj Snappa możesz pobrać jeszcze w PL (z alternatywnych platform np. Bazaar) , ale nie skorzystasz z niego bez irańskiego nr telefonu (przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wymagane jest podanie nr telefonu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group