Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Paź 2018 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Wyżej wymieniona Machakhela jest otwarta 24h. Przy okazji można zaliczyć poranne zwiedzanie pobliskiego starego miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#42 PostWysłany: 17 Lis 2018 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 44
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Będąc w ilstopadzie w Tbilisi, własciciel hostelu, polecił mi tą knajpe, które ja równiez polecam

Jest to Adjarian Khachapuri przy Rustaveli Ave 24 / Lagidze Str 1
Jak nazwa mowi zajmują się wyłącznie z khachapurami.
Klimat miejsca przypomina ery komunistycznej, ale jak właściciel hostelu mi powiedział knajpa ma ze 80 lat.
Nie sprzedają tu alkoholu, natomiast można dostać przepyszne lemoniady własnej roboty.
Mają ze 6 smaków (pamiętam tylko granat, czekolada i biała czekolada).

Duze porcje i naprawdę smaczne i świeże.
Menu po gruzińsku i po angielsku.

Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ghostwriter uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 23 Lut 2019 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Też byłem w Adjarian Khachapuri, zgadzam się, że smacznie, zalecam ostrożność w doborze porcji i dań, bo mogą okazać się zbyt duże :) Co do wnętrza to nie tyle przypomina czasu komuny, co metro :)


Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 24 Lut 2019 09:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
friderikos lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 24 Lut 2019 02:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jak już wypłynął wątek na wierzch to swoje 3 grosze wtrącę na temat osławionej tu Rachy.
No cóż. Byłem. Na wszelki wypadek nie raz, żeby nie było, że może jakoś źle trafiłem czy zły nastrój miałem. Do tego wydało mi się obowiązkowe dla forumowicza.
I... hmm... jakby tu delikatnie... D... nie urywa. Na plus: winko owszem tanie i pijalne. Jedzenie też zjadliwe i drogo bardzo nie jest. Ale: bród, smród i ubóstwo a obsługa delikatnie mówiąc niegrzeczna żeby dosadniej nie określić. Nie żebym jakoś za luksusami przepadał. Przyzwyczajony jestem do spelun dla lokalsów w Indiach. Ale znajoma przesiadała się kilkukrotnie bo zatęchłego smrodu wytrzymać nie mogła. (A smród głownie od grzyba i pleśni porastających ściany, którymi to zresztą nikt się nie przejmuje.) Może jak ktoś komuny nie pamięta to pieje z zachwytu nad GSowskim klimatem gdzie kelnerka szmatą przypomina klientom kto tu rządzi i łaskę zrobi, ze obsłuży. Ja pamiętam i uważam za czasy słusznie minione. Taniość też trochę dyskusyjna. 0,65 za chinkali owszem niedużo. Ale biorąc pod uwagę, ze bodajże za 0,70 można zjeść takie chinkali na tarasie restauracji przy górnej stacji funikularu na białym obrusie i z super panoramą Tbilisi przed oczyma zamiast ceraty i grzyba na ścianach to już te 0,65 się jakby mniej konkurencyjne robi. Pójść i zjeść można, szczególnie jak ktoś chce się przekonać jak wygląda osławiona "niemal forumowa" knajpa ale polecić za spokojnym sumieniem bym nie mógł.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Także polecam Maspindzelo, czekałem 15 minut w kolejce do wejścia, ale zdecydowanie warto było, świetne chinkali serowe! Ceny generalnie nieco wyższe (po 0,80-0,90 za szt), ale jest fantastyczne jedzenie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Maj 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
byłem w Racha - jak ktoś chce się tanio najeść to miejsce jest dobre. Kebab smaczny - wiele razy jadłem lepsze, ale zawiedziony i tak nie byłem. Winko jak ktoś wyżej napisał tanie (chyba 7 lari za karafkę) i nie jest złe.
Syfu ani brudu nie zauważyłem, pani stołówkowa niezwykła - jednocześnie, parzy kawę, kroi sałatkę i podlicza rachunek na liczydle. Nie jest to świetna restauracja, ale nie rozumiem tych opisów że syf smród i ubóstwo. Ot, stołówka.
Z bardziej normalnych restauracji:
- Ezo. Bardzo dużo stolików, z czego połowa na dziedzińcu co tworzy bardzo przyjemną atmosferę (coś jak na dziedzińcach w Budapeszcie). Jedzenie bardzo smaczne, jedynie wołowina im nie wyszła podczas naszej wizyty. Ale np. sałatka Joljoli (nie wiem czy dobrze piszę nazwę tego warzywa i sałatki) z piklowanego jakiegoś warzywa bardzo mi przypadła do gustu, podobnie jak warzywa w sosie pomarańczowym, oraz danie podobne do Ostri, choć nazywało się inaczej, nie pamiętam jak.
- Cafe Leila: wege knajpka z bardzo dziwnym wystrojem wnętrza oraz przepysznym jedzeniem. Trochę drogo w odniesieniu do wielkości porcji, ale polecam.
- nie udało nam się tam dostać ale wielu lokalsów polecało Salobie Bia (niedaleko Ezo). Trzeba zrobić rezerwację bo lokal jest mały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Wrz 2019 22:29 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Salobe Bia - świetne miejsce. Rewelacyjne jedzenie. Przyjemna miejscówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Wrz 2019 10:26 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Gdyby ktoś nocował w okolicy Gorgasali Squre to polecam restaurację Ortachala:
https://www.google.com/maps/place/Ortac ... 44.8268708
Dobre jedzenie i rozsądne ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Paź 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja od siebie mogę polecić koło stacji metra Avlabari bar Old Tbilisi (ul. Gonashvili). Dobre jedzenie w rozsądnej cenie (Khinkali po 0.70 - trzeba zamówić 5szt, Zupa Ostiri 6.00, Zupa Kharko 7.00, Lavash 1.00, mięsne dania od 8 Lari)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Gru 2019 18:25 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Mariusz Sa napisał(a):
Salobe Bia - świetne miejsce. Rewelacyjne jedzenie. Przyjemna miejscówka.


Byłem w weekend i polecam. Dobre zupy mają, lemoniada też niczego sobie no i ten świeży wypiekany chlebek.

Od siebie dodam - Khinkali House on Rustaveli. Byliśmy tam ze znajomymi i było naprawdę dobrze. Ceny znośne jedzenie dobre, alkohol też w dobrych cenach.
TA - https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... ilisi.html
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:20 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
jakieś nowe odkrycia kulinarne w Tbilisi? Miejsca z gruzińską kuchnią godne uwag?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Tyle knajp polecanych masz. Polecam także samemu zaryzykować i poszukać nowe perełki. Trafić na złą restaurację w Tbilisi/Gruzji, to mega sztuka.
Im bardziej spelunowato, tym lepiej. Do tego nauczyć się podstawy gruzińskiego to można trafić na boskie jedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:36 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Trzy razy odwoływano mi lot do Gruzji. Mam nadzieję, że w sierpniu sprawdzę tezy @zeusa i będzie pysznie. Oczywiście moje doświadczenia tu zamieszczę
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 24 Cze 2021 07:35 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 111
To ja od siebie podrzucam dwie knajpki: 1) Honoré z bardziej nowoczesnym menu, zlokalizowane w klimatycznym ogródku - szczególnie dobre były żeberka, przepiórka oraz kraftowe piwko. Wejście dosyć słabo oznaczone, trzeba szukać tabliczki na metalowej bramie na rogu Constitution St oraz Egnate Ninoshvili St. https://goo.gl/maps/h8UJEW4wC1a29dq38 2) Dla fanów kuchni gruzińskiej bardzo polecam Café Kala na Erekle II St - wspaniałe skhmeruli i adjapsandali, duży wybór win, szaszłyki również wyglądały zachęcająco ale już nie zmieściliśmy https://goo.gl/maps/pxhTty7bRobYUe9m8 :)

PS. Salobie Bia również zdecydowanie warto - klimatycznie i świetne ojakhuri.
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Lip 2021 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
Racza spoko,

ale myślę tylko na tłusty lunch, polecam tam pójść na bakłażany, charczo, chleb i wino, cała reszta trochę cienka i słona, od ich chinkali z mięsem lepiej z daleka

najlepsze chinkali w Chinkali House, ale tylko te z mięsem, tych innych nie ruszajcie, z mięsem najlepsze jakie jadłem w całej Gruzji, wino też dobre i tanie, inne potrawy cieniutkie, i przynoszą wszystko za 1 zamachem (wtf)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 15 Sie 2021 13:28 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 214
Racha, 10.08.
Była blisko noclegu a czasu było mało na szukanie czegoś-tam-bardziej-gruzińskiego, tym bardziej po kilkunastu dniach na miejscu.
No i... Ani świetnie ani słabo. Ani brudno ani kultowo. Ani tanio.
Nie wiem skąd fenomen tego miejsca. Ani skąd skrajnie negatywne opinie. Miejsce jakich wiele. Sensacji żołądkowych nie było. Portfel też jak zwykle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 19 Paź 2021 01:43 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Wypróbowałem Racha, było OK.
Ceny jak na stolicę i bliskość centrum miasta dobre.
Jedzenie też w porządku, zamówiliśmy wiele dań: ostri, chaczapuri, czkmeruli, chinkali z mięsem, kebab, frytki nie było powodów do narzekań.
Minus to brak możliwości płacenia kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Gru 2021 04:08 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
I ja wypróbowałem Rachę. W połowie grudnia.Braliśmy chaczapuri, chinkali, charczo i lobio. Nam też smakowało. Raczej niewiele osób i ceny też w porządku. Wina nie zamawialiśmy bo kupowaliśmy na bazarze Didube.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Gru 2021 13:08 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Jeśli ktoś by akurat podróżował autem w okolicach Tbilisi to bardzo polecam restauracje Kakhelebi przy głównej drodze wylotowej w kierunku wschodnim od Tbilisi. Pomiędzy lotniskiem a centrum handlowym Lilo. Kuchnia gruzińska. Jedzonko fenomenalne. Cenny lekko wyższe niż normalnie. Polecam!

W mieście trudno trafić na kiepskie miejsce. Wszędzie przyjemnie, smacznie i podobnie. Wymienię tutaj tylko Mapshalia które było chyba najtańszą restauracją w jakiej w życiu byłem :P Najdroższe danie w menu kosztowało oidp 6.5 lari. Mają tam wszystko oprócz Chinkali, które i tak prawdopodobnie lepiej spróbować w Chinkali House.

Najlepsze Lobiani w mieście (i ogólnie fajna piekarnia) wg mojego gospodarza to Rachian (nie mylić z wymienianym w tym wątku Racha). Nie wiem czy faktycznie najlepsze w mieście bo próbowałem tylko tam. Ale polecam :)

Niedaleko wymienionego Mapshalia powyżej jest MaHroosa Coffee gdzie dostaniemy świeżo smażone pączki w cenie 20 tetri 8-) oraz znośne espresso / mleczne kawy za 2 lari.


Ponadprzeciętnie dobrze zaopatrzony Carrefour (produkty opisane po Angielsku!) jest kawałek za placem Orbeliani: https://goo.gl/maps/MXJiSWsgb9DVyJWh9
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 30 Mar 2022 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Chciałbym opisać moje wrażenia z dwóch często powtarzających się w tym wątku knajp:

Racha - lokal w nawet klimatycznej piwnicy niedaleko Placu Wolności.
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ilisi.html
W niedzielny wieczór lokal był pełen i pomimo obaw, że będą w większości turyści z Polski, to jednak dominowali lokalni.
Nie ma co ukrywać - wyświechtane menu i zamawianie przy barze, wprawdzie robi klimat knajpy dla lokalsów, ale jest to bar, a nie restauracja.
Niestety jak przyszło do zamawiania, to okazało się, że połowy dań nie ma - w tym oczywiście podstawy dla każdej wizyty w knajpie w Gruzji czyli chinkali - szefowa za barem powiedziała, że dopiero za godzinę mogą być.
Stwierdziliśmy, że w takim razie bierzemy szaszłyk, frytki, bakłażana i litr wina i poczekamy.
Jedzenie dostawaliśmy na raty - pierwsze było wino przy barze, potem dostaliśmy bakłażana, po 15 kolejnych minutach szaszłyk i po kolejnych kilku frytki.
W międzyczasie ludzi przy innych stołach zaczęli dostawać chinkali, więc poszedłem do baru dowiedzieć się czy już można zamówić i okazało się, że już są. Problem był tylko taki, że siedzieliśmy prawie godzinę zanim je dostaliśmy.

Khinkali House - byłem zaskoczony i lekko onieśmielony, bo na forum było opisane, że dobrze i tanio - a to restauracja z prawdziwego zdarzenia, bardzo elegancka i przestronna.
Jedzenie bardzo dobre, ceny zaskakująco niskie jak na standard lokalu.
Dużo zdjęć jedzenia i lokalu na TA: https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... ilisi.html

Poniżej wrzucam fotki pełnego menu po angielsku.

Załącznik:
IMG_8847.JPG
IMG_8847.JPG [ 865.64 KiB | Obejrzany 630 razy ]

Załącznik:
IMG_8848.JPG
IMG_8848.JPG [ 950.05 KiB | Obejrzany 630 razy ]

Załącznik:
IMG_8846.JPG
IMG_8846.JPG [ 554.01 KiB | Obejrzany 630 razy ]

Załącznik:
IMG_8845.JPG
IMG_8845.JPG [ 544.91 KiB | Obejrzany 630 razy ]


Podsumowując - jedzenie smakowało mi w obu miejscach.
Jeżeli chcemy zjeść w bardziej eleganckich warunkach to zdecydowanie Khinkali House, jeżeli mamy ochotę na klimat gruzińskiej lokalnej knajpy to Racha.
Jeśli chodzi o koszt, to będzie on porównywalny i moim zdaniem albo Racha jest za droga, albo Khinkali House jest za tani :lol:

Ale chyba najlepiej odwiedzić oba miejsca i samemu wyrobić sobie opinię o każdym z nich.
Na elegancki obiad/kolację zdecydowanie Khinkali House.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group