Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Gru 2019 22:06 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Od 1 marca ma pojawić się "te-osiem" , tzn T -Familiar
8 osobo-przejazdów które można wykorzystywać w grupie , cena ... 10 euro z.1.
(taka mniejsza, mniej ekonomiczna i krótko ważna (30 dni) T-10)

Abcn napisał(a):
Nowości (niezbyt dobre) na 2020 rok:
Ta co była T-10 staje się 1-osobowa
tzn nie będzie można korzystać w kilka osób naraz,
tzn robi się to inny rodzaj karty i będzie nazywać się
T- Casual , cena wyniesie 11,35 euro ,
owszem, ważna do końca roku kalendarzowego i dwa miesiące dłużej.
:?
T-70 zmienia się na T-Grup
=70 osobo-przejazdów/30 dni (79,45 eu = 7x T-Casual)
=nie widzę sensu, chyba że akurat potrzebna grupie dla Metra na lotnisku, albo na dłuższy pobyt.

1dniowy T-Dia 10,50 eu
bitllet Aeroport 5,15 eu
1-przejazdowy 2,40 eu
karty Hola drożeją też pewnie 10...20%
T-50 znika

ceny dla zona 1.
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 13 Gru 2019 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
znieśli T10? w ramach protestu ludzie z forum f4f przestaną jeździć do Barcelony. Albo będą chodzili z lotniska do miasta piechota
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Gru 2019 14:00 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 360
srebrny
Abcn napisał(a):
Nowości (niezbyt dobre) na 2020 rok:
Ta co była T-10 staje się 1-osobowa
tzn nie będzie można korzystać w kilka osób naraz,
tzn robi się to inny rodzaj karty i będzie nazywać się
T- Casual , cena wyniesie 11,35 euro ,


Nowy rodzaj biletów wchodzi od 1 stycznia czy później?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Gru 2019 16:49 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@Nvjc ,
T Casual , T grupal , T Usual od 1.1
https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares- ... ose-ticket
(są na końcu)
Familiar "te osiem" jw od 1 marca

Dopis - słyszę od turystów że T-Casua daje się kasować 'kilka razy naraz' tzn możnaby pojechać w kilka osób jeśli jest się w sytuacji awaryjnej - nie namawiam, bo bliskie spotkanie 1-go stopnia z kontrolerem może skutkować mandatem, choć z drugiej strony kto miałby być karany a kto (uni-persona) - nie ?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Gru 2019 18:51 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
No dobra, a jak ja tam jadę w połowie lutego to co będzie działać? Te dotychczasowe od nowego roku znikają, a T8 wchodzi od marca.
Jedziemy w dwie rodziny po 4 osoby na tydzień. Kwaterę mamy w okolicach Sagrada Familia.

Z lotniska na kwaterę to z przesiadką trzeba, więc pewnie transfer się w tym momencie opłaci najbardziej (wychodzi po ok. 7,5 EUR/os.) ?

A co dalej?

Chyba, że jednak będzie wtedy jakiś bilet grupowy działał, na którym będzie można jeździć i po mieście i na lotnisko?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Gru 2019 23:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Gru 2019 01:31 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Doczytałem w międzyczasie, że będzie bilet T-grup na 70 przejazdów (tyle, że o 10 EUR droższy od dotychczasowego) - to jest bilet grupowy za 80 EUR
i
bilet T-casual czyli odpowiednik dotychczasowego T-10 - ale to jest bilet indywidualny za 11,5 EUR

czyli jak mam rodzinę 4 osobową, to za 4 bilety zapłacę 46 EUR. I jak mi te 10 przejazdów nie starczy i kupię kolejną pulę to już płacę w sumie 92 EUR. No to chyba jednak lepiej ten grupowy. I jak rozumiem oba te bilety "działają" na pociąg regionalny na T1 na El Prat?

Ale tu znowu mam wątpliwości. Przy "starym T-10" było tak, ze jak się przesiadało w ciągu godziny to nie zaliczało kolejnego przejazu. Czy przy tych nowych (a zwłaszcza T-grup) też tak jest?
No i jak ten bilet grupowy działa "manualnie". Przechodzę przez bramkę i daję bilet kolejnej osobie i wtedy ona przechodzi, i tak dalej? Czy go sie w jakimś kasowniku odbija?

I tak całkiem obok tematu. Pociąg+przesiadka+autobus to będzie razem wg google maps około godziny. Ile czasu zajmie transfer? Głupio to zabrzmi, ale ponieważ lot będzie na miejscu około 19:30, a sklepy zamykają o 21, a to będzie sobota (a w niedzielę zdaje się wszystko zamknięte), to może się okazać, że pół godziny zaważy na tym, czy w niedzielę będzie co zjeść :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Gru 2019 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@mkuldane@o2.pl
Nie panikuj! Dzielny imigrant z Pakistanu obsłuży Cię i po 21
i w niedziele i święta.
pisze to dzielny imigrant z Polski
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 31 Gru 2019 18:14 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Dzięki. Sorki, że tak bułę męczę, ale lubięmieć wszytsko ogarnięte. Jak to jest z tym jednym przejazdem w ciągu 75 minut? Jak się przesiadam i włożę bilet w bramkę/kasownik to on po prostu "nie zje" mi jednego przejazu? I jak 4 osoby jadą (czyli na jednej bramce 4 razy był odbity bilet) to będzie na tyle mądry, że przy przesiadce przepuści 4 osoby bez zabrania impulsu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Gru 2019 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@mkuldane@o2.pl
Tak, ale nie wiem jak to będzie jutro wyglądać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2020 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mkuldane@o2.pl napisał(a):
Dzięki. Sorki, że tak bułę męczę, ale lubięmieć wszytsko ogarnięte. Jak to jest z tym jednym przejazdem w ciągu 75 minut? Jak się przesiadam i włożę bilet w bramkę/kasownik to on po prostu "nie zje" mi jednego przejazu? I jak 4 osoby jadą (czyli na jednej bramce 4 razy był odbity bilet) to będzie na tyle mądry, że przy przesiadce przepuści 4 osoby bez zabrania impulsu?

Jeśli to będzie stare T-10 to tak właśnie będzie. Bilety zawsze trzeba kasować aczkolwiek nie zawsze zabiera przejazd.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Sty 2020 11:10 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Hej, to znowu ja :D
Teraz mam rozkminę jak to jest z tymi 75 minutami. Bo na "oficjalnej" stronie TMB jest napisane tak:
Cytuj:
In the case of one-zone cards, passengers have 75 minutes between the first and last validation when changing lines or mode of transport

oraz
Cytuj:
In the metro, your validated ticket or pass is valid for the following two hours.
On the bus, the validation gives the right to travel to the end of the route in the chosen direction

czyli ja bym to zinterpretował tak, że te 75 minut musi być między pierwszą a ostatnią validacją. Czyli jak po 74 minutach od pierwszego skasowania wejdziesz do ostatniego autobusu/metra i zdążysz odbić bilet, to dokonałeś walidacji przed upływem 75 minut i potem sobie już możesz jechać tym autobusem do końca trasy (a metrem przez dwie godziny)?
Ale już na takiej stronie piszą tak:
Cytuj:
The Zone 1 T-Casual ticket 75 minutes journey time begins the moment you use the card at the first journey. It is your responsibility to ensure that the card is revalidated if your journey takes more than 75 minutes. For example, if you are on the train from the airport and then catch the metro and then you catch a bus and during the bus journey your 75 minutes is used up then you need to re-enter your card into the validation machine on the bus. If you do not revalidate your card and the 75 journey time is exceeded, then you could be subject to a fine if an inspector does a spot check on your card.

No to jak to jest? 75 minut między pierwszą a ostatnią walidacją, czy 75 minut od pierwszej walidacji do końca podróży?
I jeszcze jedna kwestia. Wydawało mi się wcześniej, że jest ograniczona ilość przesiadek (chyba do 3 środków transportu). Ale nic nie mogę się na ten temat doszukać. To jest ograniczona, czy nie?
A-ha - wszystkie pytania dotyczą poruszania się po pierwszej strefie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Sty 2020 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Dobra wiadomość dla odwiedzających Barcelonę w okresie do końca lutego 2020 - w związku z niezadowoleniem społecznym, bilet T-Casual może być używany do 29. lutego (czyli do czasu uruchomienia T-Familiar od 1.3.2020), jako bilet wieloosobowy, tak jak wcześniej T-10 :)

http://billsinclair.es/how-to-use-the-t ... barcelona/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Sty 2020 16:09 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Trzepię wszytskie oficjalne strony i nigdzie tej informacji nie ma. Jesteś pewien, że to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Sty 2020 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Zapytałem o to autora bloga. Czekam na odpowiedź. Sądzę jednak, że to nie jego wymysły, bo ma chyba dość ugruntowaną pozycję na tym "rynku" i nie ryzykowałby wrzucaniem jakiś plotek (i to pogrubionych na czerwono).
Też chciałbym mieć jednak jakieś oficjalne źródło, żeby sobie zrobić wydruk, najlepiej po hiszpańsku.

Edit: Autor odpowiedział:


I cannot find anything official in English, but here’s a link to aticles (Spanish) in El Periodico https://www.elperiodico.com/es/barcelona/20200103/la-t-casual-sera-multipersonal-hasta-marzo-7793070 and a link to La Vanguardia:https://www.lavanguardia.com/local/barcelona/20200103/472677150226/catalunya-la-t-casual-sera-multipersonal-hasta-marzo-por-motivos-tecnicos.html. These will hae been based on an official press release from TMB/ATM. I can tell you that currently the T-Casual is multi-personal — my partner and I shared at T-Casual on Friday evening with no problems.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Sty 2020 16:56 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Myślę że jest to faktycznie zamierzone i legalne , w świetle źródeł źródła @tropikey -
i doswiadczenia
bo na karcie jest wydrukiwane 'unipersonal'
a faktycznie można jeździć w kilka osób, czego nie można było robić -technicznie- np z T-50.
Dopisywałem powyżej (myśląc wtedy że to dziura w systemie) ,

Abcn napisał(a):
@Nvjc ,
---
T Casual , T grupal , T Usual od 1.1

Dopis - słyszę od turystów że T-Casua daje się kasować 'kilka razy naraz' tzn możnaby pojechać w kilka osób jeśli jest się w sytuacji awaryjnej - nie namawiam, bo bliskie spotkanie 1-go stopnia z kontrolerem może skutkować mandatem, choć z drugiej strony kto z takiej grupy miałby być karany a kto (uni-persona) - niekarany?

Google : T-Casual multipersonal
swoją drogą nie rzuciły mi się w oczy wiadomości tv czy artykuły
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Sty 2020 18:06, edytowano w sumie 1 raz
Google : T-Casual multipersonal [url]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Sty 2020 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
Pytanie czy te nowe bilety działają na lotnisko (RENFE) tak jak działał T-10?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Sty 2020 20:54 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
W czwartek wróciłem z Barcelony, T-Casual działa jak T-10. W pociągu z lotniska bez problemu, skasowanie za dwie osoby też działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 22 Sty 2020 13:25 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Znajomy wysłał maila do TMB i mu potwierdzili, że T-Cas można (tymczasowo) używać jak T-10 .

Ja z kolei dopytywałem o ilość przesiadek (bo nie byłem pewny czy są 3 przejazdy czy 3 przesiadki) i jak się liczy te 75 minut na podróż.
Odpowiedzieli, że:
- jedna podróż może składać się z max. 4 przejazdów (czyli pierwszy środek lokomocji i potem 3 przesiadki)
- 75 minut to czas od rozpoczęcia podróży do wykonania walidacji w ostatnim środku transportu i po tej walidacji cała podróż jest bezpłatna. Nie trzeba np siedząc w autobusie w korku, po minięciu 80 minut kolejny raz walidować biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Sty 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Czy bilet T-Casual (T-10) działa na nocne autobusy ?
Zamierzam jechać linią N16 z Viladecans na lotnisko.
Czy nie będzie również problemu, żebym podróżował na tym bilecie z Viladecans do centrum Barcelony linią R2 (kolej) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 28 Sty 2020 21:58 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
T-cas działa w nocy, tylko nie wiem czemu nie wydrukowało mi daty i liczby przejazdów, natomiast rano na wydruku odjęło nocne przejazdy. Pociągiem nie powinno być problemu, to ta sama strefa.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group