Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taxi / Careem / Uber
#1 PostWysłany: 05 Sty 2017 02:59 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Właśnie wróciłem z Dubaju. Byłem tam 14 dni i cały czas podróżowałem "ekonomicznymi" taxówkami zamawianymi przez aplikację Careem.
Samochodami zazwyczaj były Lexusy, choć zdarzył się Lincoln, Infinity czy też Hyundai Genesis. Kierowcami zazwyczaj są Pakistańczycy.
Tylko raz trafił się nam "kierowca", który nie powinien nigdy prowadzić, ale po wystawieniu mu oceny "1" w ciągu 10 sekund zadzwonił przedstawiciel firmy Careem w celu wyjaśnienia sytuacji, przeproszenia i że wyciągną konsekwencje wobec kierowcy i sprawdzą jego umiejętności.

Warto szukać kuponów rabatowych, bo można bardzo obniżyć podróżowanie.
Ja miałem 3 telefony i na każdym miałem zainstalowaną aplikację na różne numery, abym mógł często korzystać z tych samych rabatów.

Obecnie na pewno działa na 1 przejazd kupon 50WELCOME - 50% taniej na 1 przejazd.
Kuponów szukać w google / facebook / twitter. Często dostępne są kody obniżające przejazd o 10-15%.

Zamieniłem także swoje punkty z programu Emirates na vouchery 25$ do Careem i w sumie nazbierałem 200$, więc praktycznie cały pobyt podróżowałem za darmo.

Zamówiłem na lotnisko taxi i pomimo godzinnego opóźnienia kierowca czekał na mnie z kartką na hali przylotów.

Przykładowy rachunek bez kuponu rabatowego (po północy w Sylwestra z plaży pod Burj Al Arab do dzielnicy Deira)
Starting: 7.00
Moving: 65.20
Waiting (Initial + In Journey): 40.33
Peak surcharge: 22.51
Tollgate: 4.00
Peak factor: 1.2
Subtotal: 139.04
Amount charge: AED 139
Trip duration: 73 minutes (0 minutes initial wait time)
Distance: 32 KM
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 05 Sty 2017 14:51 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Promocje od Careem:

Kod:
Hi there,


Visa’s impossible deals are back. Are you ready?

Here are all the amazing offers we have for you,

Evergreen: Enjoy 15% off 6 rides to anywhere in Dubai using promo code: VISADSF

Impossible Saturdays: Every Saturday we are giving the first 500 users a ride to Mall of the Emirates, from anywhere in Dubai, for only AED 2 using promo code: IMPOSSIBLE

Visa impossible car type: Visa brings 200 lucky users a chance to purchase an iPhone 7 for only AED 600. Just make a LATER booking from 1pm on 6th, 13th, 22nd and 27th January, and you may get a chance to WIN an iPhone 7.

Here are a few steps to help you book the “Visa Impossible” car:

1. Download and sign up to the Careem app
2. Add your Visa card in the Wallet
3. Scroll left on the car type selector at the top, to pick the ‘Visa Impossible’ car type
4. Insert pick up location (where you want the iPhone delivered)
5. Select ‘Ride LATER’
6. Select date and insert a time between 2–5pm for delivery
7. Ensure the payment option display shows ‘Visa’
8. Tap Yalla

Once you get the confirmation this means you are among the users who MAY win, but have not won just yet. You will know whether you are a winner when you receive an SMS that your Captain has arrived.

Please make sure you are available and at the pick up location between 2-5pm as delivery times are subject to availability of Captains.

Terms & Conditions:
• All the above offers have to be paid for using your Visa card. Bookings made with non-Visa cards or cash will be cancelled.
• VISADSF: Available on all car types. Valid until 28th January, 2017. Max discount 20 AED.
• IMPOSSIBLE: Valid on 7th, 14th, 21st, 28th January 2017. For economy car type only. This can only be used once per user. Available for NOW bookings only.
• Visa Impossible car type: You can start making your booking at 1pm on the set date. Please book your delivery between 2-5pm.
• Once the Captain arrives, they will be at the location for a maximum of 30 minutes. The iPhone deal will go to the next booking if not picked up.
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2017 20:20 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Uber Dubaj działa bardzo sprawnie. Mi się trafił na lotnisko nowy Lexus ES i kierowca pod krawatem. Szybko i bezpieczny przejazd.

Jeśli zamierzamy jeździć Uberem, warto kupić kartę SIM za 55 AED.

http://www.du.ae/personal/mobile/prepai ... ourist-sim

Mamy tam kupon o wartości 80 AED. Trzeba pamiętać o wklepaniu kodu i zamówienie Ubera z tej karty SIM korzystając transferu danych (nie wifi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Kwi 2017 10:57 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
KOD -20% dla Uber

20AprilDXB

Do 22.04.2017
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lip 2017 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Czy zwykłe taksówki na ulicy nadal są powszechnie dostępne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2018 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Akna tak, zamawialem nie raz w ten weekend bezposrednio z ulicy. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Cze 2018 13:34 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Kod:
Download Careem from the App Store or Google Play Store. To enjoy your first Careem ride free, simply add your Mastercard card and enter promo code MC1RIDE when booking. To enable the 20% discount on up to three rides per month, enter promo code MASTERCARD when booking.
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lut 2022 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Po trzech latach warto, abym wspomniał poparty doświadczeniami, że Careem działa absolutnie świetnie i zdecydowanie polecam używać tej aplikacji.

Po pierwsze, zawsze przejazdy zamawiałem z przekierowania Google Maps, bo jakoś wydaje mi się, że łatwiej było znaleźć trasę.

Po drugie, nie warto rozglądać się, łapać taksówkę "w locie" czy szukać innych alternatyw, bo ceny są takie same (oczywiście według aktualnego taryfikatora), serwis jest tak samo dobry i rozliczenie w ponad 90% się zgadza z predykcją. Raz zdarzyło mi się, że zapłaciłem mniej, raz zdarzyło mi się, że zapłaciłem o niecałe 2AED więcej (ale jest to wszystko zgodne z taksometrem). Wydawało mi się, że zamawiana taksówka przez apkę będzie tańsza, ale gdy hotel zamawiał ją dla mnie (lub wsiadałem do tej, która akurat przywiozła gościa), cena bazowa była taka sama, cena finalna była zgodna z tą, która proponowana była w apce.

Może dla jednej osoby lepiej korzystać z mega zatłoczonego metra, ale dwie i więcej - zdecydowanie polecam taksówki. Przez tydzień miałem ponad 30 kursów i łączna kwota była mniejsza niż gdybym wynajął auto, tankował, płacił za parkingi + martwił się, czy znajdę miejsce.

Mała podpowiedź. Jeżeli wracacie wieczorem z Dubai Mall (powiedzmy od fontann), to zawsze będzie tam kilkudziesięciominutowa kolejka. Raz staliśmy półtorej godziny. Warto nie iść do Dubai Mall (wracając od fontann), tylko pójść sobie w okolice restauracji Arabeska (25.19375655927253, 55.27599810484814) i tam zamawiać taksówkę przez apkę, która podjedzie nawet o północy w ciągu 5 minut - bez kolejki i czekania w dusznym korytarzu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Lut 2022 10:23 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
chciałem ostatnio napisać podobny post, tylko zupełnie odwrotny, więc teraz inny punkt widzenia :roll:
Moim zdaniem nie opłaca się korzystać z apki careem, ja skorzystałem 2 razy - za pierwszym nie zorientowałem się, że nie wybrałem taxi, tylko zwykły samochód i było znacznie drożej niż za taxi na tej samej trasie. Później już to ogarnąłem i przy zamawianiu taxi ogólnie cena jest z taksometru, różni się tylko opłata początkowa (za apkę jest o 2 albo 3 AED więcej) zgodnie z cennikiem na szybie. Więc te 2-3 złote różnicy czyli praktycznie nic, pewnie bym korzystał, ale w Dubaju taksówki są wszędzie, zazwyczaj złapanie taksówki jest szybsze niż wyklikanie w apce gdzie chcemy jechać. Nawet będąc w miejscu gdzie myśleliśmy, że tym razem jednak będzie trzeba użyć apki zawsze jakaś taksówka się przyplątywała. Jedyna zaleta careem moim zdaniem to to, że automatycznie ściąga płatność z karty (ale tu też należy wspomnieć, że w każdej taksówce można zapłacić kartą). Więc moim zdaniem decydujące są indywidualne preferencje. Apkę i tak bym zainstalował żeby mieć alternatywę na wypadek utknięcia gdzieś na odludziu.

Zgadzam się natomiast z częścią o taksówkach w Dubai Mall. Więc wskazówka z punktem alternatywnym dobra. Utknęliśmy w tej kolejce i nie chciało nam się szukać innego punktu odbioru. Trochę trzeba postać (choć w naszym przypadku to było bardziej 20 minut niż 1.5h), więc hint z innym punktem odbioru dobry. Natomiast gdyby ktoś był już w tej kolejce to moja wskazówka jest taka, żeby nie zrażać się tym, że jak podejdziecie, to przez np. 5 minut ta kolejka w ogóle się nie poruszy. Mają tam taki system, że jest długa kolejka taksówek, wypuszczają jakąś liczbę grup osób (np. 30) które wsiadają do taksówek, zanim wsiądą mija jakiś czas więc kolejka stoi. Taksówki odjeżdżają, podjeżdżają nowe (które już czekały w kolejce) i wypuszczają kolejne grupy ludzi. Więc ta kolejka "skacze", przez jakiś czas się nie porusza żeby nagle poruszyć się znacząco
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Gru 2023 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Odkopie trochę temat garscia aktualnych informacji.

W Abu Dhabi careem działa ale wg mnie w ogole nie oplaca sie z niego korzystac. Taksowka z AUH z kolejki taksówek do WTC czyli okolo 40km wyszla 90aed kursem nocnym vs careem 140aed.

Kursy krótkie rowniez byly tansze a zamawiajac careema i tak dosc czesto przyjezdza taxi RTA. Aktualna stawka w Abu to 1,8aed za km i 5aed za wejście. W srodku mozna placic karta.

W Dubaju sprawa wyglada ciut inaczej. Niestety zwykle RTA zdarzalo sie ze chcieli nas wykrecic np z Old Dubai do Burja zazyczyl sobie 200aed. W dodatku w Dubaju dzialaja wszelkiej masci kody rabatowe wiec mozna pozbijac z ceny.

Plus careema ze mozesz zamowic auto z fotelikiem dla dziecka ale niestety czesto sa nieosiagalni. Ubera sprawdzalem raz i wychodzil chyba najdrozej.

Niestety jak to w przypadku tego typu aplikacji mozecie spotkac sie z syruacjami jak na polskich uberach. Nie znaja czesto miasta, bladza nawet dookola popularnych atrakcji i dosc czesto z angielskim jest problem.

Ostatnia rzecz nt careem. Bywalo to roznie, ale dosc czesto po autoryzacji karty za przejazd srodki nie wracaly na karte, ale na ich saldo. Nie zaweze tak sie dzialo, ale mialem sytuacje ze kurs za 30aed autoryzacja na 60 i pozniej zwrotna karte, a mialem tez kurs za 25, autoryzacja na 100 i zwrot na saldo. Niby malo upierdliwe, ale jednak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Sty 2024 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
Takie info od rezydentów mam: Uber w Dubaju jeździ głównie Lexusami. Nie jest oznakowany, jak w Europie, bo to bardziej luksusowy przewoźnik - a co za tym idzie, oczywiście droższy, od zwykłej taksówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Sty 2024 12:14 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Potwierdzam. W Dubaju z Uberem jechałem kilka razy - zawsze był to faktycznie Lexus. Jeśli nawet jeździ dla nich coś innego to Lexusy muszą dominować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Sty 2024 13:01 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 131
niebieski
Mogę potwierdzić, że taxi w Abu Dhabi faktycznie wychodzi najtaniej. Kilka dni jeździliśmy Careem / Uberem i cenowo wychodziły prawie identycznie. Na przykładzie trasy z hotelu na dworzec, taxą wyszło 20 dirhamów a Careemem w przeciwną prawie 30.

W Dubaju taniej od Ubera wychodził Careem a tematu taksówek tam nie rozgryzaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Sty 2024 22:54 

Rejestracja: 18 Sie 2021
Posty: 13
Careem wychodzi praktycznie tak samo jak taxi. Ale w careem możesz znaleźć kupony, np 3 przejazdy -20%. W careem też łatwiej wskazać punkt docelowy, nie musisz kierowcy tłumaczyć gdzie dokładnie chcesz się dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lut 2024 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Przed chwilą Taxi z AUH na DXB wyszło wg meter: 252 AED (najszybsza trasa przez tollway). Nie było korków. Sensowną cena jak jest więcej osób.
Była to oficjalna taxi na którą się czeka w kolejce przy wyjściu z AUH. Dostaliśmy duży VAN z napisem Airport Taxi. Chyba na 7 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group