Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#21 PostWysłany: 05 Sty 2018 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Może warto sprawdzić w temacie obok, poświęconym transporcie po Jordanii?

transport lokalny w Jordanii
Kod:
Akaba - Petra

Nie jechałem bezpośrednio z Akaby do Petry, ale na pewno jest kilka busów w obie strony. Bilet kosztuje 10 JD(52 zł). W piątki jeżdżą tylko rano.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#22 PostWysłany: 03 Lut 2018 03:00 

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 77
littleboy1989 napisał(a):
Jak by ktos potrzebowal to podaje namiary na taxi drivera, ktory zawiozl nas za 5 JD. Sam nas zaczepil na dworcu i dal wizytowke. Cene sam zaproponowal. Taxi oficjalne zielono-niebieskie. Mozna napisac do niego na Whatsappie. Szybko odpisuje i byl punktualnie pod naszym hotelem tak jak sie umowilismy. Mowil ze organizuje inne wycieczki: Petra, Wadi Rum itd. Bardzo sympatyczny pan. Mial kajecik gdzie wpisywali mu sie klienci i bylo kilka wpisow z Polski. Polecam [WHITE SMILING FACE]

Odah Al-Khaliefh
00962 77 707 3632
odah_khalyfah@yahoo.com


W ramach podziękowania dla kierowcy + jeszcze niedawno sama szukałam tego typu informacji, napiszę dla innych, że również teraz w styczniu 2018 korzystałyśmy z usług ww. kierowcy i jesteśmy zadowolone.

Przed wyjazdem napisałam do tego Pana na maila z prośbą o przesłanie oferty cenowej na transport z granicy Wadi Araba do Petry + następnego dnia z Petry do Wadi Rum Visitor Center. Od tego Pana dostałam najkorzystniejszą ofertę (a wysłałam trochę zapytań). Miałyśmy jechać we trójkę, ale na granicy dołączyła do nas jeszcze jedna osoba i tym sposobem było taniej :) Kierowca nie miał nic przeciwko, że jedzie 4 os. zamiast 3. Czasowo też był punktualny (zarówno na granicy, jak też następnego dnia w Wadi Musa, zabierając nas z hotelu). W drodze Pan sporo opowiadał/ odpowiadał na nasze pytania dot. Jordanii, sam z siebie zatrzymał się przy punktach widokowych, żebyśmy mogli zrobić sobie zdjęcie. Poczęstował nas herbatą... Polecamy zatem i same też na pewno skorzystamy ponownie, jeżeli wybierzemy się kiedyś do Jordanii :))

Aha, notesik z rekomendacjami też widziałyśmy ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#23 PostWysłany: 09 Mar 2018 16:31 

Rejestracja: 19 Gru 2015
Posty: 107
Pan faktycznie sprawnie odpowiada na watsupie, niemniej ceny jakie oferował były wygórowane w stosunku do tego co można wynegocjować na miejscu.
Ostatecznie nie korzystaliśmy.

Ceny z lutego 2018:
Akaba (miasto) - Petra 35 JOD
Petra Wadi Rum - 35 JOD
Akaba (miasto) - granica 8-10 JOD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#24 PostWysłany: 09 Mar 2018 17:09 

Rejestracja: 28 Sty 2012
Posty: 40
Loty: 247
Kilometry: 432 597
Luty 2018

Akaba ( miasto ) - Petra - taxi 28JOD za 4 osoby ( bilet na busa kosztuje 7JOD ) - choć być może mielismy szczęście bo taksówkarz mówił ze własnie wraca do domu
Akaba - granica - taxi spokojnie za 6 JOD po minucie " targowania" za dwie osoby
Wadi Rum - Akaba - pojechaliśmy na płatnego stopa ( dwie osoby ) 5JOD do autostrady i kolejne 5 do Akaby - myśle ze spokojnie możnaby taniej.

Targowanie kulturne - po prostu dla mnie za duzo i dziękuję - poczekam na następnego. Nigdzie nie czekalismy zbyt długo ( max 10 minut )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#25 PostWysłany: 18 Mar 2018 19:26 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Aktualne ceny(z dzis) taksowek z Araba border.Image

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#26 PostWysłany: 29 Kwi 2018 20:53 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 9
Jeden z polecanych tutaj taksówkarzy, tuż po ustaleniu ceny przez mail, poprosił mnie o zdjęcia paszportów. Twierdzi że jest to potrzebne aby zgłosić coś na granicy.
Jestem daleki od wysyłania takich informacji obcym osobom, więc chciałbym Was podpytać czy mieliście podobne sytuacje? Po co potrzebne jest zgłoszenie danych na granicy przez taksówkarza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#27 PostWysłany: 29 Kwi 2018 20:55 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Żaden taksiarz na tej granicy nie zaglądał mi do paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#28 PostWysłany: 29 Kwi 2018 22:30 

Jeśli chodzi o taxi z granicy do centrum Akaby/byłem w ubiegłym tygodniu/ to cena oficjalna jest już 11 dinarów ale za dwie osoby żaden nie pojedzie w tej cenie życzą sobie 15. To jest mafia taksówkowa i nic idzie utargować. Jeśli komuś przyjdzie do głowy zapłacić w szeklach to stanowczo odradzam ,bo równą 100 wołaja lub 22 usd czy 20 eur. W kantorze na granicy za euro i dolara płacą po równo 0,68 dinara a w banku w Akabie już odpowiednio 0,7 i 0,85. Naganiaczy taxi jest tylu że nie idzie się odpędzić i krzyczą 40 dinarów do Petry i 25 na pustynię Wadi Rum. Nie dałem się namówić i w ciemno tak ok 11 przed południem poszedłem na dworzec i za godzinę miałem busa do Petry za równe 5 dinarów bez targowania. W samej Petrze hoteli bez liku i taniej niż na Bookingu bo za 15 dinarów pokój 1 os ze śniadaniem lub 18 za 2 osoby. Najlepszy hotelik w samym centrum Wadi Musa /Petra/ przy małym rondzie to koszt 25/30 dinarów od 1 czy 2 osób. Do wejscia na szlak można pojechać taxi za 1 dinara i sami zaczepiają .to 1,5 km.
Teraz ,aby wrócić do Akaby to bus jest tylko o 9 rano ,jednak ja udałem się jeszcze na pustynię Wadi Rum i wysiadłem na skrzyżowaniu dróg i innym busem w ciemno za 2 dinary pojechałem do wejścia na pustynię. Wcześniejszy bus z Petry kosztował mnie też równe 5 dinarów. Każdego dnia z Petry do Wadi Rum jest turystyczny bus o 6,30 za jedyne 7 dinarów ale po co się zrywać bez śnadania jak na to samo wychodzi. Powrotny bus z Wadi Rum do Akaby jedzie też o 9 ale nie idzie na niego zdążyć ,więc śmiało za 2 dinary można jechać do skrzyżowania i odczekać jakiś czas i coś będzie z tamtąd jechało do Akaby też za 2 dinary. Taxi kosztuje 25 dinarów i śmiało w 3-4 os można jechać w tej cenie. W Centrum Akaby jest bazar a na nim handluje przyprawami arab co mówi po polsku i sam zaczepia oferując taxi do granicy za 6 dinarów bez względu na ile osób.
Byłem 4 dni a 3 noclegi i żadnych kosztów wizy Jordańskiej czy innych opłat nie poniosłem z wyjątkiem 106 szeki wyjazdowej z Izraela /30,25 usd/ karta aliora/ Straciłem 190 dinarów płacąc wszystko na miejscu w tym 50 za samo wejście do Petry i 20 za 2,5 godzinne safari jeppem. Taki nieoficjalny cennik pobytu dla 1 os z noclegiem i all wyżywieniem bez piwa i innego alkoholu,4 godzinnym safari i 3 godzinnym powrotem następnego dnia na wielbłądzie to 100 dinarów, które można utargować na 80 za os. Moj nocleg na campie Oasis który polecam bardzo z ciepłą obfitą kolacją ,śniadaniem i indywidualnym kursie po pustyni ok 2,5 godz kosztował mnie 35 dinarów
Góra
 PM off
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#29 PostWysłany: 08 Cze 2019 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Jak wygląda kwestia przejazdu taxi z granicy Wadi do Akaby z dzieckiem ok 1roku? Czy muszę mieć fotelik/nosidełko? Chciałbym wynająć auto z fotelikiem już w Akabie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#30 PostWysłany: 08 Cze 2019 15:32 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
NIkt w Jordanii nie zwraca na to uwagi. Byłem z półtorarocznym dzieckiem w 2018 roku. Zarezerwowałem w Europcar w Akabie samochód na wynajem z fotelikiem. Na miejscu moje pytanie o fotelik najpierw wzbudziło zdziwienie, a potem jak się upierałem to w popłochu znaleźli mi najpierw nosidełko co wózka maxicosi, a potem coś co przypominało fotelik, ale było tak nie wygodne, ze ostatecznie wylądowało w bagażniku. Młoda jeździła na kolanach lub w nosidle z mamą aby była bezpiecznie do czegoś przypięta. Byliśmy wielokrotnie kontrolowani przez policję i nikt nigdy nawet sie nie zapytał o fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#31 PostWysłany: 30 Gru 2022 16:50 

Rejestracja: 11 Gru 2020
Posty: 5
alesikpl napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
Jak by ktos potrzebowal to podaje namiary na taxi drivera, ktory zawiozl nas za 5 JD. Sam nas zaczepil na dworcu i dal wizytowke. Cene sam zaproponowal. Taxi oficjalne zielono-niebieskie. Mozna napisac do niego na Whatsappie. Szybko odpisuje i byl punktualnie pod naszym hotelem tak jak sie umowilismy. Mowil ze organizuje inne wycieczki: Petra, Wadi Rum itd. Bardzo sympatyczny pan. Mial kajecik gdzie wpisywali mu sie klienci i bylo kilka wpisow z Polski. Polecam [WHITE SMILING FACE]

Odah Al-Khaliefh
00962 77 707 3632
odah_khalyfah@yahoo.com


W ramach podziękowania dla kierowcy + jeszcze niedawno sama szukałam tego typu informacji, napiszę dla innych, że również teraz w styczniu 2018 korzystałyśmy z usług ww. kierowcy i jesteśmy zadowolone.

Przed wyjazdem napisałam do tego Pana na maila z prośbą o przesłanie oferty cenowej na transport z granicy Wadi Araba do Petry + następnego dnia z Petry do Wadi Rum Visitor Center. Od tego Pana dostałam najkorzystniejszą ofertę (a wysłałam trochę zapytań). Miałyśmy jechać we trójkę, ale na granicy dołączyła do nas jeszcze jedna osoba i tym sposobem było taniej :) Kierowca nie miał nic przeciwko, że jedzie 4 os. zamiast 3. Czasowo też był punktualny (zarówno na granicy, jak też następnego dnia w Wadi Musa, zabierając nas z hotelu). W drodze Pan sporo opowiadał/ odpowiadał na nasze pytania dot. Jordanii, sam z siebie zatrzymał się przy punktach widokowych, żebyśmy mogli zrobić sobie zdjęcie. Poczęstował nas herbatą... Polecamy zatem i same też na pewno skorzystamy ponownie, jeżeli wybierzemy się kiedyś do Jordanii :))

Aha, notesik z rekomendacjami też widziałyśmy ;))

Chyba czytałem Wasze rekomendacje w tym notesiku :- )

Korzystaliśmy z usług transportowych Odaha. Bardzo fajny, sympatyczny, starszy pan :)
Odah Al-Khaliefh
00962 77 707 3632

Niestety ceny transportu w Jordanii uległy zmianie ale i tak jest to cena mocno konkurencyjna.
Petra tam i z powrotem 80JOD.
Wadi Rum tam i z powrotem 40JOD.
Hotel w Aqabie -> Lotnisko 10JOD (one way)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Taxi Aqaba
#32 PostWysłany: 22 Sty 2023 23:59 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Dojazd taxi z lotniska do Centrum Aqaby to koszt 10 JOD (koszt za taxi). Nie było problemu, żeby dogadać się z 2ką turystów podzielić koszty po 5 JOD i pojechać w 4 osoby.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group