Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lis 2015 09:30 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Pociągiem z Barcelony ze stacji Sants koszt około 8-8,5 euro. Autobus z lotniska ok 20 euro. Plaże w Tarragonie rzeczywiście odgrodzone od miasta linią kolejową. Ale do Tarragony nikt nie przyjeżdża na plażowanie. 10 kilometrów od miasta jest Salou, znakomity kurort wybrzeża Costa Dorada ze wspaniałymi plażami, zatokami, deptakami i tanimi noclegami. Dojazd do Taragony podmiejskim autobusem za 1 euro. Dlatego wypoczynkowo- turystycznie moim zdaniem dużo lepiej i taniej mieszkać w Salou i z tamtąd wybrać się na zwiedzanie zabytków Tarragony. Dojazd do Salou z Barcelony pociągiem za 8,5.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lis 2015 10:01 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Na plażę w Tarragonie (wcale nie tak tragiczną) przejście dość daleko od dworca-ok. 800-1000m/o ile pamiętam. Wychodząc z budynku, trzeba w lewo.
Chyba są schody. Z wózkiem da radę, ale nie będzie b. łatwo. A sama Tarragona dla mnie to odkrycie, włączając akwedukt rzymski (daleko od miasta).
Piękny spokój po zatłoczonej, hałaśliwej Barcelonie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lis 2015 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
@jawach - dzięki - zależy mi na jakieś starówce - poczuć klimat, itd - żle się czuje w takich turystycznych molochach... Salou chyba takie jest. Miałem upatrzone Sitges, ale reputacja miasta i .... nie mogę w miarę taniego apartamentu znaleźć
Masz może jakąś stronę tych autobusów - rozkład jazdy, gdzie startują, i gdzie startują z Tarragony itd

@ewaolivka - mam upatrzony apartament w okolicach ruin rzymskiej areny - nie orientujesz się czy te przejście to w tych okolicach jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lis 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Salou nie ma starówki ani klimatu
Ma za to fajno plażę

Sitges z miejscówek na południe od BCN jest faktycznie najciekawsze. No, ale powiedzmy że rozumiem że nie każdemu musi waginosceptyczność wielu gości odpowiadać.
Anyway, wolałbym Sitges nawet jakbym mógł w Salou za darmo spać.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Lis 2015 21:56 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
@Zibid, arena jest po przeciwnej stronie plaży oddzielona torami. Z mojego planu miasta wynika, ze jest przejście podziemne po lewej od areny (patrząc w stronę morza). Droga, którą ja szłam jest dużo dalej.
Autobusy do akweduktu odjeżdżają z Plaça Imperial Tarraco (wysiąść na przystanku Pont del Diable ). Numeru nie pamiętam. Fajnie można tam pochodzić, pusto zupełnie choć słychać niedaleką autostradę.
No i super jest w Parku Archeologicznym, wstęp płatny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Lis 2015 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
kkatarzyna21 napisał(a):
Co do transportu do Tarragony:
1) metrem do centrum Barcelony i dalej pociągiem do Tarragony (przesiadka na stacji Barcelona Sants)
2) z samego lotniska kursują autobusy firmy BUSPLANA http://www.busplana.com/new2013/ Szybko i sprawnie, wydaje mi się, że będzie Wam wygodniej z dzieckiem wybrać tę opcję. Zatrzymują się na dworcu autobusowym w Tarragonie (Placa de la Imperial Tarraco).

Tarragona to świetny wybór, mniej oklepany, z pewnością się Wam spodoba. Jednak topograficzne ułożona kaskadowo. Plaża na dole, w połowie amfiteatr, cała starówka na górze. Jeśli chodzi o plażę to polecałabym wybrać tę na wschodzie miasta (mniejsza różnica poziomów). Wiedzie do niej kawałek krętego asfaltu, więc bez problemu się tam dostaniecie. Zaznaczyłam na mapce.
La casa del vermut - polecam zamówić Clara/Champu - jasne piwo + zamrożony sok z cytryny/sprite, ratunek w upale:)
Dzielnica rybacka - dużo restauracji z owocami morza, promocyjnych zestawów nie ma co się spodziewać, ale jeśli macie ochotę na dobrej jakości jedzenie to jest to właściwy adres
Zaznaczyłam też schody ruchome ;)
https://mapsengine.google.com/map/edit? ... kFY8O6vzlQ

Jeśli mało Wam będzie architektury, pojedźcie do Reus (autobusem z dworca).
Bez bagażu warto też pójść na spacer z plaży w La Mora do Altafulla Tamarit (tani i szybki przejazd z Tarragony pociągiem - stacje zaznaczone na mapce). Malownicza trasa po klifach, raczej płaska. W Tamarit jest zamek - wcześniej trzeba umówić się na zwiedzanie. http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=5561469
@kkatarzyna21 dzięki

Plan rodzi się taki - pierwszy tydzień Bar-na , drugi Tarragona pociągiem i powrót autobusem na lotnisko

Martwi mnie tylko dojście na plaże w Tarragonie - mam miejscówkę przy Rambli. Trochę to daleko ...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lis 2015 00:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Gru 2015 20:40 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
Jeśli to nadal aktualne...
Zibid napisał(a):
Martwi mnie tylko dojście na plaże w Tarragonie - mam miejscówkę przy Rambli. Trochę to daleko ...

Najbliższa centrum plaża w Tarragonie to Platja del Miracle (ta właśnie, którą widać z balkonu widokowego na końcu Rambla Nova). Żeby dostać się na nią z Rambli musisz najpierw dojść do amfiteatru (Amfiteatre Roma), potem na lewo od głównego wejścia są schody prowadzące w dół:
https://goo.gl/maps/cC3p3EdJvP32
Schodzisz, mijasz niewielki parking przed blokiem i kierujesz się na małą uliczkę przy torach, która doprowadzi cię do przejścia podziemnego i na plażę:
https://goo.gl/maps/cUdU5Pu6wY92
Głupie, fakt. Miasto już dawno powinno mieć normalny dostęp do plaży z centrum. Póki co, są tylko jakieś mgliste plany budowy wiaduktu/kładki nad torami... podejrzewam, że jeśli w ogóle kiedyś się zmaterializują to raczej nieprędko :roll:

Ale co do samej plaży - nie wiem czy Miracle warta jest zachodu, moim zdaniem to bardziej taka plaża na szybką kąpiel w morzu albo wieczorny spacer niż na całodzienny pobyt (kiepska infrastruktura)...
Zgadzam się z kkatarzyna21:
kkatarzyna21 napisał(a):
Jeśli chodzi o plażę to polecałabym wybrać tę na wschodzie miasta (mniejsza różnica poziomów). Wiedzie do niej kawałek krętego asfaltu, więc bez problemu się tam dostaniecie. Zaznaczyłam na mapce.

Arrabassada, od centrum piechotą to dłuższy spacerek, ale nie aż tak znów strasznie daleko. Chociaż idąc z Rambli i tak raczej najpierw musisz zejść na wspomnianą wyżej plażę Miracle...

Jeśli poruszacie się z dzieckiem w wózku to najlepszą wg mnie opcją są autobusy - linie 8, 11, 12 (w sezonie letnim jakieś dodatkowe) łączą centrum miasta z kolejnymi plażami (Arrabassada, Savinosa, Cala Romana, Platja Llarga, "12" dojeżdża do La Mora). Wszystkie mają przystanek przy Rambla Vella:
https://goo.gl/maps/hXjSX33xwU32

Poza wspomnianymi plażami i Akweduktem (Pont del Diable), Tarragonę spokojnie zwiedzicie na piechotę.
Co do Pont del Diable - autobusem jakieś 10-15 min, dojazd liniami 5 i 85, przystanek o tej samej nazwie, przy autostradzie, powrót do centrum dokładnie z tego samego przystanku - https://goo.gl/maps/2aZTuMUV8Kk
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Gru 2015 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski

Co do Pont del Diable - autobusem jakieś 10-15 min, dojazd liniami 5 i 85, przystanek o tej samej nazwie, przy autostradzie, powrót do centrum dokładnie z tego samego przystanku - https://goo.gl/maps/2aZTuMUV8Kk

dzięki za wskazówki
Właśnie jak z powrotem z Akweduktu. Na stronie komunikacji Tarragony wychodzi jak by nie było powrotów z tego przystanku. Na rozkładzie też nie mogę tego znaleźć - linia 5 i 85. Będę wdzięczny za sprawdzonę info

http://emtanemambtu.cat/detalldelineas/ ... tail=mapes
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Gru 2015 15:59 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
Zibid napisał(a):
Właśnie jak z powrotem z Akweduktu. Na stronie komunikacji Tarragony wychodzi jak by nie było powrotów z tego przystanku. Na rozkładzie też nie mogę tego znaleźć - linia 5 i 85. Będę wdzięczny za sprawdzonę info


Żeby wrócić do centrum wsiadasz w autobus na dokładnie tym samym przystanku (Pont del Diable), na którym wysiadałeś. Minus taki, że trasa powrotna zajmuje dużo więcej czasu niż trasa "do", bo autobus z Pont del Diable jedzie najpierw do dzielnicy Sant Salvador, objeżdża ją całą, a dopiero potem wraca autostradą do centrum. Ale to jedyna możliwość powrotu autobusem (linia 5 i 85, podobnie - choć "5" ma nieco krótszą trasę z centrum).
Wrócić można tez pieszo, ale skoro będziecie z małym dzieckiem, to raczej ciężko... Jedna trasa prowadzi przez las do dzielnicy Sant Pere i Sant Pau (stamtąd dojazd/dojście do centrum), druga trasa biegnie nad rzeką Francolí (najpierw przejście podziemne pod autostradą). Gdyby was to interesowało - możecie zerknąć na ten plan tras: http://web.tarragona.cat/xarxacamins/document.pdf

Co do autobusów, haczyk: przystanki są na żądanie, więc musisz wiedzieć, gdzie wysiadasz :)

Info raczej sprawdzone, mieszkam w Tarragonie ;)
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Gru 2015 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
[quote="Ethel"...
Wrócić można tez pieszo, ale skoro będziecie z małym dzieckiem, to raczej ciężko... Jedna trasa prowadzi przez las do dzielnicy Sant Pere i Sant Pau (stamtąd dojazd/dojście do centrum), druga trasa biegnie nad rzeką Francolí (najpierw przejście podziemne pod autostradą)....[/quote]

Tam przy tym przejściu jest taka obrotowa blokada żeby tylko z buta przejść, dlatego z wózkiem to ja bym się tam nie pchał.
Poza tym, nie wiem czy szłaś tą trasą (oraz ja nie jestem pewien czy szedłem właściwą ale wydawało się że innej nie ma) to tam z buta jest taki krótki ale dość stromy i trudny odcinek. Z wózkiem czy w ogóle pieszo to mało atrakcyjne.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Gru 2015 23:45 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
namteH napisał(a):
Tam przy tym przejściu jest taka obrotowa blokada żeby tylko z buta przejść

Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie... ale pokonywałam tak jedną, jak i drugą trasę pieszą dobry rok (jeśli nie dwa) temu, więc przez ten czas mogło się coś zmienić. Natomiast opcja piesza z wózkiem rzeczywiście zdecydowanie odpada (zwłaszcza drogą przez las).

Podoba mi się tytuł tego wątku :D
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Gru 2015 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Ethel napisał(a):
Zibid napisał(a):
Właśnie jak z powrotem z Akweduktu. Na stronie komunikacji Tarragony wychodzi jak by nie było powrotów z tego przystanku. Na rozkładzie też nie mogę tego znaleźć - linia 5 i 85. Będę wdzięczny za sprawdzonę info


Żeby wrócić do centrum wsiadasz w autobus na dokładnie tym samym przystanku (Pont del Diable), na którym wysiadałeś. Minus taki, że trasa powrotna zajmuje dużo więcej czasu niż trasa "do", bo autobus z Pont del Diable jedzie najpierw do dzielnicy Sant Salvador, objeżdża ją całą, a dopiero potem wraca autostradą do centrum. Ale to jedyna możliwość powrotu autobusem (linia 5 i 85, podobnie - choć "5" ma nieco krótszą trasę z centrum).
Wrócić można tez pieszo, ale skoro będziecie z małym dzieckiem, to raczej ciężko... Jedna trasa prowadzi przez las do dzielnicy Sant Pere i Sant Pau (stamtąd dojazd/dojście do centrum), druga trasa biegnie nad rzeką Francolí (najpierw przejście podziemne pod autostradą). Gdyby was to interesowało - możecie zerknąć na ten plan tras: http://web.tarragona.cat/xarxacamins/document.pdf

Co do autobusów, haczyk: przystanki są na żądanie, więc musisz wiedzieć, gdzie wysiadasz :)

Info raczej sprawdzone, mieszkam w Tarragonie ;)


Dzięki za przydatne info ..... mam jeszcze pytania
- jaki jest orientacyjny czas powrotu wracając na "okrętkę"
- jakie są ceny biletów autobusowych w Tarragonie, gdzie najlepiej kupować,.........bilety jednorazowe, wielorazowe, rodzinne?
- co możesz polecić mi jeszcze w okolicach do zobaczenia, najbardziej interesuje mnie architektura, cudami przyrody tez się zadowolę , :)

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Gru 2015 05:18 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
Zibid napisał(a):
- jaki jest orientacyjny czas powrotu wracając na "okrętkę"

Powrót autobusem z Pont del Diable do centrum Tarragony (Pl. Imperial Tarraco) - tak jak opisałam wyżej - zajmuje ok. 30 minut.
Zibid napisał(a):
- jakie są ceny biletów autobusowych w Tarragonie, gdzie najlepiej kupować,.........bilety jednorazowe, wielorazowe, rodzinne?

Z tych, które najbardziej mogą się wam opłacać przy tygodniowym pobycie:

- bilet jednorazowy, kupowany u kierowcy, kosztuje 1,45€ (dzieci do lat 4 bezpłatnie)

- karta 20/90 - 20 przejazdów w ciągu 90 dni, może korzystać kilka osób naraz (kasujesz=przykładasz do czytnika w autobusie odpowiednią ilość razy), koszt 15,50€ + 3,50€ za wydanie karty, do kupienia m.in. w biurze obsługi klienta EMT przy Pl. Imperial Tarraco (wewnątrz budynku dworca autokarowego) albo w kiosku z gazetami, też przy Pl. Imperial Tarraco.

Jak wspominałam, centrum Tarragony/Stare Miasto spokojnie można zwiedzić na piechotę. Autobus przydaje się przy wycieczkach na plaże i do Akweduktu.

Zibid napisał(a):
- co możesz polecić mi jeszcze w okolicach do zobaczenia, najbardziej interesuje mnie architektura, cudami przyrody tez się zadowolę , :)

W skrócie? :)

a) w Tarragonie:
- trasa Circ Romà-podziemia-Torre del Pretori (jeden bilet) - warto wjechać zwłaszcza na tą ostatnią (jest winda) - świetny widok na miasto i morze
- tuż obok przy Pl. del Rei jest muzeum archeologiczne
- wnętrze i dziedziniec katedry
- amfiteatr (obejrzysz nawet bez wchodzenia)
- mury otaczające Stare Miasto - wejście przy Portal del Roser
- generalnie Stare Miasto - Pl. del Forum, Pl. de la Font, zabytkowe kamienice etc.
- Pedrera del Médol - kamieniołom z czasów rzymskich, poza miastem - dojazd linią 12 do La Mora a stamtąd krótka trasa piesza
- port i dzielnica rybacka Serrallo - skromna, ale ma swój urok
...

Pisałeś, zdaje się, że przyjeżdżacie w czerwcu? Jeśli będziecie 23/24-go to możecie zobaczyć obchody Nocy Świętojańskiej (Nit de Sant Joan) z nieodłącznym correfoc :)
Tarragona to też miasto castellers - pokazy "ludzkich wież" organizowane są zwykle albo na Pl. de la Font, albo przed katedrą, albo na Pl. del Rei.
Polecam zajrzeć na portal turystyczny miasta: http://www.tarragonaturisme.cat/en
Na stronie Urzędu Miasta można znaleźć kalendarz imprez: http://www.tarragona.cat/la-ciutat/agenda

b) w bliższych i dalszych okolicach Tarragony:

Dużo zależy od tego, czym (i jak daleko) chcecie jeździć i ile macie czasu... Samochód na pewno ułatwiłby sprawę, ale bez niego też można sporo zwiedzić.

- miejscowości "letniskowe" na wybrzeżu - La Pineda, Salou, Cambrils, łatwy dojazd autokarem z dworca przy Pl. Imperial Tarraco - jeśli lubicie klimaty plażowo-turystyczne ;)
- Port Aventura?
- Reus - dla mnie miasto jak miasto, trochę modernistycznych zabytków... w sumie czemu nie; szybki dojazd autokarem
- średniowieczne miasteczko Montblanc - można, ale też wg mnie nie jest to "punkt obowiązkowy", no i dojazd już nie tak szybki
- Monestir de Poblet - zabytkowy klasztor Cystersów, b. ładny i warty zwiedzenia, ale dojazd autobusem też do najwygodniejszych nie należy
- Serra de Montsant i wieś Siurana- dla mnie absolutny numer 1 jeśli chodzi o dalsze okolice Tarragony (ok. 40km), góry, winnice, niesamowite widoki... - http://tinyurl.com/hgcojmn - ale dojazd autokarem ciężki (do Siurany tylko samochodem/z buta), są połączenia Tgn-Cornudella de Montsant, ale mało...

Ehm... coś pewnie jeszcze pominęłam... :D

W kwestii połączeń - polecam tą wyszukiwarkę: http://mou-te.gencat.cat (jest wersja ang.)
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zibid uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Gru 2015 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Jakby ktoś wybierał się do Salou to tutaj salou-costa-dorada,1255,29102 wrzuciłem pare fotek, reszta jest na blogu. Byłem na weekend w drugiej połowie kwietnia.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lut 2016 05:04 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 16
Ethel napisał(a):
b) w bliższych i dalszych okolicach Tarragony:

Dorzucam:

W miejscowości Montferri, ok 30km na północ od Tarragony - Santuari de la Mare de Déu de Montserrat, przepiękny kościół zaprojektowany przez ucznia i współpracownika Gaudiego Josepa Marię Jujola:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Cate ... _Montferri

Dojazd raczej samochodem, ewentualnie w dni powszednie autokary Tgn-Valls i Valls-Montferri, ale godziny kursowania raczej kiepskie :(
_________________
Katalonia Bez Przewodnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lut 2020 21:49 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
Dołączam się do pytania autora.

Świadomie olewam Barcelonę i za bazę obieram sobie Tarragonę. Chcę w niej spędzić na spokojnie półtora dnia, max 2.

Gdzie pojechalibyście komunikacją publiczną z Tarragony na jakieś jednodniowe krótkie wypady? Znacie jakieś fajne miasteczka, wioski, ewentualnie coś w górach, na łonie przyrody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2020 22:21 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@zlo1991 , jak Tarragona to pozwolę sobie przenieść do tego wątku*.
Co do miasteczek to Reus , Sitges,
(Port Aventura ? ;) a! *to i wiele więcej we wcześniejszym poscie @Ethel
widziałeś co-zwiedzic-na-trasie-valencia-barcelona,1255,32922&p=1162427&hilit=Tarragon%2A#p1162427 itp?
Pytanie kiedy będziesz
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lut 2020 23:15 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 38
@ dziękuję :) własnie rozważam również miejscówki podane przez Ciebie.

Poza tym, chyba nr 1 u mnie jest Tortosa: ładnie wyglądają widoki i dojazd wydaje się cywilizowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w sumie to z Tarragony na 1 dzień polecałbym coś takiego:

http://www.trendelsllacs.cat/en/index/

rusza toto ze stacji kolejowej w Lleidzie, można jechać albo starym historycznym pociągiem (jest drożej, zatrzymuje się raz czy 2 x na jakąś degustację lokalnych potraw i wina, goście z obsługi ubrani w stare stroje pracowników kolei animują dzieci i rozdają katalońskie kiełbaski + bardzo fajne widoki z samego pociągu) i parę godzin spędza się w tej malowniczo położonej wioseczce na końcu trasy albo można jechać tym nowoczesnym.... chyba jest taniej, ale nie wiem bo ja jechałem tym starym.

Ogólnie to polecam, tylko zostaje kwestia dostania się z Tarragony do Lleidy, na pewno jeździ Ave ( przy czym ze stacji położonej za miastem), ale jeżdżą też chyba zwyczajne regionalne pociągi które powinny być sporo tańsze. Sama Lleida też nie jest zła.... nie jest też super ale naprawdę ok (nieporównywalnie lepsza od Tortosy), ładne tereny zielone nad rzeką, fajna ta długa ulica handlowa, bardzo ładna katedra (nie byłem w środku) i wieczorny widok z jej dziedzińców na miasto. Aha, i Bronx / favela gdzieś tam w drodze z centrum do katedry.... bardzo ciekawe przeżycie :P
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group