Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 25 Lis 2021 17:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@abelincoln zawsze mozna poradzić tym hitem w tym temacie: tap-portugal-opinie-recenzje-uwagi,226,107603&p=1396153&hilit=butapren#p1396149

Koniec off, ja bym napisał do ULC Portugalskiego. I tak szybko nie dostaniesz od TP ale papier będzie jakis

@OSK mi tak samo ota zmieniło loty, bez zgody. Jak byłem w MX to mnie bombardowali mailami zeby zadzwonić i mam 5 dni do decyzji. Pisałem zeby poczekali, powiedzieli nie, i zmienili. Suma sumarum, tragedii ni ma, ale czeka mnie nocka w LIS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#942 PostWysłany: 25 Lis 2021 18:14 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
No ale do mnie kompletnie nic nie przyszło z OTA, nawet nowych godzin nie wysłali. Przyszedł tylko nowy bilet z TP z informacją o zmianie. Zmieniłbym to najchętniej bo mam 6h kiblowania w LIS i przylot do BCN o 1:30 w nocy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#943 PostWysłany: 29 Lis 2021 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Witam
Bagaż podręczny (lot europejski) to walizka na kółkach 8kg + np.torba z laptopem.
Czy w tej linii będą to szczegółowo pilnować co do centymetra - czy biorąc poza walizką standardowej wielkości plecak (zamiast torby na laptopa) spodziewać się problemów?
Przykładowo w LOT, który też nie jest low costem, nikt się plecakiem oprócz walizki nie przejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 29 Lis 2021 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
@rdw Na moje kilka ostatnich lotów, to się nikt tym nie przejmował - raz ogłaszali, że z powodu obłożenia można zabrać na pokład jeden bagaż podręczny oraz jeden przedmiot osobisty - ale znowu, nikt się nie przejmował sprawdzaniem. A ludzie mieli duże bagaże...
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw lubi ten post.
 
      
#945 PostWysłany: 29 Lis 2021 13:23 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nawet więcej.
Leciałem przedwczoraj, przy checkin zaproponowano mi darmowe nadanie bagazu. Niestety ważył 12kg., zamiast 8kg., więc agent ostatecznie go nie nadał, ale też nic nie powiedział o nadbagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#946 PostWysłany: 29 Lis 2021 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Super. A powiedzcie coś o losowym doborze miejsc, mam taryfę Discount czyli najtańszą - losowy przydział miejsc.
Czy dla 2 osób system złośliwie rozdziela podróżnych jak jest to w niektórych lowcostach?
Czy system cały czas losuje miejsca, czy jest jakaś wskazówka by odprawiać się jako pierwszy albo ostatni (np. Vueling najlepsze miejsca zostawia ostatnim odprawiającym się bez dopłaty za siedzenia)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 29 Lis 2021 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Raz mi się zdarzyło w tym roku lecieć podwójnie i siedzieliśmy razem.
Co do odprawy - mnie TAP odprawia "z automatu" (i przypisuje miejsca) w momencie rozpoczęcia odprawy online, nie wiem czy ja coś włączyłem czy tak ma każdy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Lis 2021 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#948 PostWysłany: 29 Lis 2021 15:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Leciałam 4 razy w tym roku TAP i system sam mnie "odprawiał". Za każdym razem miejsca były przyznane obok siebie.
Jak już pisałam wcześniej, przy stanowisku odprawy udało mi się dodatkowo zmienić bezpłatnie na te lepsze z przodu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 29 Lis 2021 16:46 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
W momencie otwarcia odprawy online miejsca są już przypisane pasażerom, więc nie ma znaczenia kiedy się odprawisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:04 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Jakie macie doświadczenie z nimi w sprawie zmiany biletów na open ticket? Mam w styczniu zaplanowany lot na Maderę, ale w związku z nowymi ograniczeniami (testy), nie zamierzam się tam pchać. Zbyt duże ryzyko tego, że na powrocie mi lub żonie wyjdzie test pozytywny i skończy się to kwarantanną. Chciałbym polecieć, ale później. Bilety kupione po mocno promocyjnej cenie, więc dopłata do nowych mi się nie uśmiecha. Warto dzwonić i odczekać swoje na infolinii? Jest szansa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#951 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
W zeszłym roku, przy zmianie >5h nie było problemu. Bez zmiany terminu nie próbowałem (znaczy się, próbowałem, ale przez OTA i skończyło się chargebackiem -ale to przy banie na turystów w USA było).
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#952 PostWysłany: 30 Lis 2021 11:02 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Niestety zmiana była, ale dość dawno temu i ją zaakceptowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:24 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ewentualnie jak z odwołaniem rezerwacji? Oddają całość w voucherach? Jedna zmiana jest darmowa, a informacja na stronie sugeruje, że dotyczy to również jej odwołania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 30 Lis 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
d-t-x napisał(a):
Jakie macie doświadczenie z nimi w sprawie zmiany biletów na open ticket? Mam w styczniu zaplanowany lot na Maderę, ale w związku z nowymi ograniczeniami (testy), nie zamierzam się tam pchać. Zbyt duże ryzyko tego, że na powrocie mi lub żonie wyjdzie test pozytywny i skończy się to kwarantanną. Chciałbym polecieć, ale później. Bilety kupione po mocno promocyjnej cenie, więc dopłata do nowych mi się nie uśmiecha. Warto dzwonić i odczekać swoje na infolinii? Jest szansa?


Zaszczep sie, a nie bedziesz musial robic testu. Nigdzie nie widze informacji, aby osoby zaszcepione musialy taki test wykonac

''https://www.visitmadeira.pt/en-gb/useful-info/corona-virus-(covid-19)/information-to-visitors-(covid-19)''
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
@Flyguy problem jest w lotach via LIS i obowiązek testu tam
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#956 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:07 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dokładnie tak.
Jestem zaszczepiony i wybacz, ale nie zamierzam jeszcze dodatkowo się testować przez fanaberie Portugalczyków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:17 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
Tydzień temu zawieszałem rezerwacje. Konsultant mi wytłumaczył, że przy wyborze nowego terminu trzeba wnieść dodatkową opłatę za reaktywację biletu (chyba ok 40 eur) plus dopłatę do ceny biletu (jeśli na dany termin będą wyższe). Tych dopłat nie ma, jeśli któryś z lotów był odwołany.

Kilka prób dodzwonienia (średnio po godzinę), aż następnego dnia rano o godz. 8:00 (9:00) zadzwoniłem na holenderski numer i od razu miałem połączenie z konsultantem. Sama zabawa trwała niecałą godzinę, bo połączył mnie z kolejną osobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#958 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:31 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Okej, dzięki za odpowiedź. Zmianę jedną mam darmową, ale trzeba dopłacić różnicę w cenie, która w najlepszym przypadku, jest taka, jak pierwotna cena biletu.
A czy przerabiał ktoś zwrot? Dają voucher na pierwotną kwotę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#959 PostWysłany: 03 Gru 2021 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 601
Kilometry: 704 684
srebrny
Czy tylko u mnie jest problem z rezerwacją na stronie TAP? Access denied - zarówno bezpośrednio jak i po przekierowaniu z google flights.

P.S. Tak, wiem że mogę kupić przez OTA. :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#960 PostWysłany: 05 Gru 2021 05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Sprawa nietypowa - w związku z tym co wprowadziła Portugalia - jeśli będę leciał zza granicy na Maderę z przesiadką w Lizbonie, to muszę mieć test mimo że jestem zaszczepiony - ale jak to się ma do lotu powrotnego jeśli jest lot z Madery do Lizbony - jest to niby lot krajowy tyle że nadal na kontynent? (Pytałem o to w dziale Portugalia ale tam nikt nie wie może jest tu ktoś związany z tą linią lotniczą?) Bo potem jest przesiadka i lecąc już np. z Lizbony do Niemiec przecież nie muszę robić testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group