Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#821 PostWysłany: 24 Wrz 2021 14:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
a co to ma wspólnego z TAPem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#822 PostWysłany: 24 Wrz 2021 21:38 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Polecam sprawdzić swoje rezerwacje, bo TAP postanowił zmienić samoloty i teraz do Bostonu, Nowego Jorku (Newark) i Waszyngtonu lata wąskokadłubowym samolotem a321LR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#823 PostWysłany: 25 Wrz 2021 12:36 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Chciałbym zmienić rezerwację w TAP kupiona w TAP. Znajduję nowy lot, wybieram, a następnie dostaje informację, że lot został zmieniony. Nie przychodzi nawet potwierdzenie, a lot nadal pozostaje tak jak był.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#824 PostWysłany: 25 Wrz 2021 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
we wrześniu miałem lot z Nowego Jorku do Paryża przez Lizbonę. Lot nie został odwołany, ale nie doleciałem do Nowego Jorku i musiałem anulować bilet (zakaz lotów turystycznych do Stanów).
Zakupiłem go płacąc voucherem za poprzednio anulowaną podróż (przez TAP) dopłacając różnicę.
Różnicę TAP zwrócił mi jako kolejny voucher, ale już za poprzedni voucher już nie.
Czy miał ktoś taką sytuację i TAP zwrócił całość ? Czy jest szansa dochodzić zwrotu za pierwszy voucher ?
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#825 PostWysłany: 25 Wrz 2021 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1477
złoty
abelincoln napisał(a):
A tak poważnie - nie chciało mi się aż tak dogłębnie przeszukiwać lotniska - poszedłem zgodnie ze wskazówkami do biura i odbiłem sie od kraty. Pewnie gdybym był bardziej zdesperowany i czekała mnie nocka na lotnisku szukałbym dłużej...

Karma is a bitch. Wracając, pierwszy lot wylądowal z takim opóźnieniem, że było już tuż po odlocie mojej przesiadki. Jako że leciałem starym dobrym ATRem, to po podwózce autobusem, w terminalu czekała na nas pani z nowymi kartami pokładowymi (dla tych, których przesiadki się zdezaktualizwały). Na moje pytanie o jakieś centrum przesiadkowe czy też biuro TAPu - zostałem skierowany do tego wspomnianego wcześniej za kratą. Najwyraźniej przesiadki są tutaj załatwiane ad-hoc.

A i dostałem kupon na całe 10 euro, za co mogę sobie kupic zestaw big maca (z dodatkowym hamburgerem) bądź średniej wielkości kanapkę z szynką i kawą, badź promocyjny zestaw 3 kawałków pizzy z napojem.
Aczkolwiek nie powinienem narzekać. Ostatnio jak mi Lot odwołał samolot w KRK, to voucher starczał tylko na rosół w jednym miejscu. Do kanapek trzeba było dopłacić... :lol:

...ktoś już przerabiał ubieganie sie od szkodowanie? Nie widzę póki co na ich stronie żadnego fomularza - wiec pewnie infolinia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#826 PostWysłany: 01 Paź 2021 19:51 

Rejestracja: 01 Paź 2021
Posty: 4
Typowa (TAPowa w sumie), opiszę w skrócie.
W 7 osób mieliśmy lecieć, grupowa rezerwacja, płatna za całość z mojego konta i maila.
Niestety z różnych powodów (po naszej stronie), musieliśmy odwołać rezerwację, a ją samą wymienić na vouchery (rok ważności).
6 przyszło prawie natychmiast, nie dostałem tylko ja :) Po 10 miesiącach przyszedł mój, ale tylko z 1/2 wartości.
Vouchery rozbito na osoby, choć płacone były razem.

Teraz czas je wykorzystać, a dokładnie kilka (4 vouchery wystarczą by polecieć 6 osobową grupą, poza tym kilka osób swój wkład wykorzysta w innym terminie.
Na stronie mogę zrobić rezerwację dla kilku osób, ale wykorzystać kilka voucherów już nie. Skoro przez system nie przejdzie, to ręcznie przez pracownika infolinii się da, taką mam nadzieję. Przez fb, maila? Kontakt ciężki, a czasu nie ma.

Sporo osób miało takie sytuacje, jak to rozwiązać?
Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#827 PostWysłany: 01 Paź 2021 20:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@abelincoln: przerabiałem kilka lat temu, była to droga mówiąc delikatnie wyboista ;-) A i tak byłem w lepszej sytuacji, bo sprawa dotyczyła overbookingu w biznesie i TP na wstępie od razu na lotnisku "przyznał" odszkodowanie 400 euro potwierdzone jakimś kuponem czy papierowym kredytem. Jego realizacja trwała chyba z 8 miesięcy i na którymś etapie wymagała wysłania pocztą tradycyjną do Lizbony owych świstków ;-) Ale w końcu się udało :D

Co do posiłków - linia ma je zapewnić w ilości "adekwatnej" do czasu oczekiwania w razie opóźnienia / odwołania itp. Więc jeśli daje symboliczne kupony na kawę to można domagać się zwrotu extra wydanej kasy za posiłek-posiłki, no ale właśnie, często trzeba się potem o to boksować. Z drugiej strony kryteria są płynne, więc trzeba podjeść do tego racjonalnie - przy jakimś 3 godzinnym (extra) oczekiwaniu nie liczyłbym, że przewoźnik z biegu zrefunduje czterodniowy obiad z deserem 😉
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#828 PostWysłany: 02 Paź 2021 11:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 50
@sapryk Kilkoma voucherami można zapłacić dzwoniąc na infolinię TAP. Na infolinii mogą też połączyć kilka voucherów w jeden.
Ewentualnie można zrobić np. dwie rezerwacje w ramach jednej grupy osób (2x po 3 osoby). Przez internet dopuszcza bowiem chyba 3 vouchery dla jednej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#829 PostWysłany: 03 Paź 2021 00:39 

Rejestracja: 01 Paź 2021
Posty: 4
emesem napisał(a):
@sapryk Kilkoma voucherami można zapłacić dzwoniąc na infolinię TAP. Na infolinii mogą też połączyć kilka voucherów w jeden.
Ewentualnie można zrobić np. dwie rezerwacje w ramach jednej grupy osób (2x po 3 osoby). Przez internet dopuszcza bowiem chyba 3 vouchery dla jednej rezerwacji.

WIELKIE DZIĘKI!
Udało się.
Tak jak kolega wspomniał przy jednej rezerwacji można wprowadzić 3 vouchery.
Musi być ta sama waluta przy bukowaniu co na voucherach, inaczej nie wprowadzimy kuponu.

Na razie na pewno odpocznę od TAPa 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#830 PostWysłany: 06 Paź 2021 10:22 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
-- 06 Paź 2021 09:45 --

Czy niewykorzystana kwota vouchera przepada? Niby w mailu jest napisane, że nie, ale na stronie, w podsumowaniu rezerwacji, że tak:
Cytuj:
Wartość wprowadzonej zniżki przekracza cenę lotów i usług dodatkowych. Jeśli korzystasz ze zniżki w postaci bonu podarunkowego, pozostała kwota nie zostanie zwrócona ani nie będzie można jej użyć ponownie.

Link z regulaminem nie działa.

-- 06 Paź 2021 10:22 --

Odpowiadam sobie sam - nic nie przepadło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#831 PostWysłany: 17 Paź 2021 23:09 

Rejestracja: 17 Paź 2021
Posty: 1
Witam. Jak wygląda sytuacja, jeżeli nastąpi konieczność zmiany daty lotu na tej samej trasie? Na jakiej zasadzie się to odbywa, trzeba coś dodatkowo wykupić czy jest taka możliwość przy każdym bilecie? Ile wczesniej przed lotem nalezy dokonac takiej zmiany i jaka jest rozpietosc czasowa na ktora mozna zmienic date?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#832 PostWysłany: 18 Paź 2021 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mizrym witamy na forum.

Prawdopodobnie masz zero doswiadczen z lataniem i sporo pytan. Zadzwon na infolinie, tam sprawdza w jakiej klasie masz wykupiony bilet i otrzymasz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.
Pozdr. i powodzenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#833 PostWysłany: 18 Paź 2021 08:23 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8851
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
cccc napisał(a):
Zadzwon na infolinie.

No jak można tak źle życzyć koledze?
Odechce mu się latania po próbach dodzwonienia się na infolinię TAP. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#834 PostWysłany: 18 Paź 2021 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1477
złoty
Może nie będzie tak źle, w poprzednim tygodniu udało mi się połączyć po 20 minutach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#835 PostWysłany: 18 Paź 2021 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Strona TAPa mimo kolorowych animacji to jest taki szajs, że szkoda gadać, za 10 razem udało mi się zaakceptować zmianę i wybrać nowy lot, w każdej z prób proces wywalał błąd na innym etapie wyboru lotów, ale cóż, w końcu się udało.. Wybranie miejsca mając taryfę Classic (czyli że wtedy za free) graniczy z cudem, również raz pojawił mi się coś a'la koszyk i z wybranymi miejscami mogłem przejść do końca "zakupu" za 0 zł, bo po tych zmianach lotu nas wyrzuciło gdzieś daleko i chciałem zmienić, ale po zapisie coś pokręci i nie dzieje się nic. Idąc dalej, chciałem wysłać formularzem reklamacji prośbę o te miejsca no i zwraca na końcu błąd "An error occurred, please try again later.", kiedyś już też z tym ich formularzem miałem problem, ale za tysięcznym razem się udało, jakaś chyba loteriada, wtedy prosiłem o dodanie Miles&More i zrobili to o dziwo w 2 dni, szok. Na infolinię dostanę się pewnie po 3h godzinach, NIGDY WIĘCEJ TAPa. Mam nadzieję, że chociaż samolot poleci :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#836 PostWysłany: 18 Paź 2021 10:24 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dokładnie tak, jak piszesz. To dziadostwo do n-tej potęgi. Nawet język sam się przełącza, a zaakceptowanie jakichkolwiek zmian graniczy z cudem - mi udało się za 20-stym razem i to w środku nocy. Kilka miesięcy temu, przy innym locie, próbowałem 100 razy, jak nie więcej i nie dałem rady - mogłem tylko odwołać. Samo podejrzenie rezerwacji sprawia, że zastanawiam się trzy razy, zanim się za to zabiorę - trzeba się naklikać i naczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#837 PostWysłany: 18 Paź 2021 11:23 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
To ja z pytaniem może mało ekscytującym ;) , ale jak wyglada voucher za odwołany lot ? Czy to ROR i dalej 12 cyfr ? I jak długo jest wazny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#838 PostWysłany: 18 Paź 2021 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
ROR to identyfikator zgłoszenia, voucher przyjdzie w oddzielnym mailu. Powinien być ważny przez rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#839 PostWysłany: 18 Paź 2021 12:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ważny przez rok, a daty na wykorzystanie do 2 lat. Przynajmniej tak było w moim przypadku, nie wiem czy ostatnio coś się zmieniało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#840 PostWysłany: 19 Paź 2021 13:25 

Rejestracja: 19 Paź 2021
Posty: 2
Cześć,
podpowiedzcie czy w TAP restrykcyjnie sprawdzają bagaż podręczny, przede wszystkim wagę?

z góry dzięki za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group