Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 10 Cze 2021 14:30 

Rejestracja: 10 Cze 2021
Posty: 8
@karder dzięki za pomoc, na takie odpowiedzi liczyłem ;)
@abelincoln ładna ta prowizja jeśli wziąłbym Basic - 300 euro od osoby :shock: a nie orientujesz się czy nie da się jakoś "oszukać" korzystając z chargebacka w banku? cokolwiek? 600 euro drogą nie chodzi, w takim wypadku to chyba będę wolał jakiś czarter last minute wziąć i zaryzykować, że ewentualnie się nie uda polecieć :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#702 PostWysłany: 10 Cze 2021 14:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Poczytaj jak działa chargeback, i nie "kombinuj"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#703 PostWysłany: 10 Cze 2021 14:34 

Rejestracja: 10 Cze 2021
Posty: 8
wiem jak działa chargeback, mało tego, przed napisaniem pierwszego postu tutaj dzwoniłem nawet w tej sprawie do swojego banku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#704 PostWysłany: 10 Cze 2021 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
No to gratulacje. To wiesz ze nie "zadziała" za te 300 euro. Jak masz się przejmować lotem, idź do pobliskiego biura podrózy, kup bilet z opcją flex i jak nie polecisz dostaniesz zwrot.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#705 PostWysłany: 10 Cze 2021 14:41 

Rejestracja: 10 Cze 2021
Posty: 8
a co mi daje opcja flex? bo mam taką opcję jak patrzę na bilety poprzez OTA. jedyne co jest napisane to "Flexible Ticket and COVID-19 insurance ", czyli co - mogę normalnie ten bilet anulować i dostanę pełny zwrot pieniędzy? sorki za nieogarnięcie, ale serio - chcę to zrobić najlepiej i przy okazji najtaniej (najchętniej wolałbym czarter, ale w terminie kiedy chcę lecieć cena za bilet to 4.5k, a nie 2.5k jak na OTA czy bezpośrednio u TAP). wiem, że tu doświadczeni ludzie stąd tyle pytań, nie każdy jest wszystkowiedzący :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 10 Cze 2021 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Kolego flytap.com i deepl.com bo to chyba najwieksza bariera. Otwierasz regulaminy, warunki taryf ctr c i ctrl v. Jesli dalej nie rozumiesz tego co jest tam napisane, wtedy wyciagasz dodatkowe 2k zl i spogladasz na mily usmiech Pani w biurze podrozy (badz Pana, jak kto woli)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#707 PostWysłany: 10 Cze 2021 15:18 

Rejestracja: 10 Cze 2021
Posty: 8
nie mam problemu z językiem - chodzi mi tu o jakieś kruczki, cokolwiek innego, a przede wszystkim jak jest w rzeczywistości bo często to są dwie różne sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#708 PostWysłany: 10 Cze 2021 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
@radek1 "OTA", "bilet anulować" i "pełny zwrot pieniędzy" to oksymoron. Niezależnie od tego, co jest napisane krzykliwą czcionką ;)

Gdyby to co Ty chcesz zrobić było łatwe i tanie, to sporo ludzi z tego korzystało. Ale, niestety, może to być albo łatwe, albo... nie - chyba nawet najstarsi mędrcy TS nie znają tanich i pewnych sposobów...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#709 PostWysłany: 10 Cze 2021 18:47 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W rzeczywistości jest tak,że jak zrobisz chargeback to OTA go zaakceptuje i zwróci Ci kasę zgodnie z warunkami taryfy która kupiłeś i wezmie prowizje. Bank bedzie zadowolony,że wygrał chargeback i oddał Ci kasę :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 10 Cze 2021 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
@oskiboski Jesteś pewien? chargeback załatwia bank przez organizację płatniczą (visa\mc) i jest zerojedynkowy - albo uznają i dostajesz wszystko, albo nie. Jeśli OTA zwraca z potrąceniem prowizji, to to nie jest chargeback, tylko normalny zwrot od OTA...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#711 PostWysłany: 10 Cze 2021 19:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nie jest zerojedynkowy. Jesli linia lotnicza/OTA przedstawi jasno warunki na jakich może dokonać zwrotu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 10 Cze 2021 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Nie sprzeczam się, aż tak dobrze się nie znam - dwa razy korzystałem z chargebacku, oba w momencie w którym OTA potwierdziło zwrot (z potrąceniem prowizji) i tylko trwało to powyżej 3 miesięcy gdy uruchamiałem chargeback. W obu przypadkach zwrócona była cała kwota.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 10 Cze 2021 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
To jest prosta kalkulacja. Jeżeli jesteś zdecydowany polecieć, to bierz najtańszą taryfę (chociaż ja OTA omijam szerokim łukiem, niezależnie od tego jak fantastyczną cenę mają w sprzedaży). Jeżeli chęć/możliwość polecenia wynosi 50/50, to bierz taką taryfę, która umożliwi zmianę / anulację. I teraz jeżeli zamierzasz ewentualnie lecieć w innym terminie, przekalkuluj czy taka ze zmianą wystarczy. Jeżeli będziesz chciał mimo wszystko anulować, bierz w pełni refundowaną taryfę. Żadnych problemów wtedy nie będzie. Ja kupowałem przedwczoraj Turkisha i jasne, mogłem polecieć 4x taniej biorąc najtańszą dostępną taryfę, ewentualnie dokupić bagaż na lotnisku. Ale wybrałem najdroższy biznes mając świadomość, że spektakularnego fotelu raczej nie uświadczę, ale dodatki są kluczowe - i tu - pełna możliwość darmowej anulacji do 12h przed wylotem, a zmiana tylko pokrywając różnicę taryfową. Bo prawdopodobieństwo, że polecę jest 50/50. Jak zaczniesz kombinować z chargebackami, to po pierwsze będzie to miesiącami trwało, raczej pełnej kwoty nie uzyskasz i... tak właściwie będziesz się szarpał z telefonami, pytaniami w banku przez bardzo długi czas. Zawsze możesz też zadzwonić do TAP i tam zarezerwować bilet, poprosić o najtańszą refundowaną taryfę - oni będą wiedzieli, co zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#714 PostWysłany: 10 Cze 2021 19:58 

Rejestracja: 10 Cze 2021
Posty: 8
wszystko jasne, dzięki za pomoc.
raczej postanowione: odpuszczam sobie TAP i będę czatował na czarter bez przesiadek w przyjemnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#715 PostWysłany: 11 Cze 2021 08:05 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 78
Hej, mam pytanie czy ktoś ostatnio leciał TAPem i jako formę bagażu osobistego miał w niewypełniony, miękki plecak przekraczający 40x30x15 cm? Myślę, że w przypadku kontroli da się taki plecak upchnąć do "wzornika" (nie wiem jak to się fachowo nazywa :)), ale czy oni dopuszczają w ogóle plecaki jako formę bagażu osobistego czy tylko torebki i torby na laptopa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 11 Cze 2021 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Jak jesteś w stanie go upchnąć w tzw. "sizer" to możesz lecieć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 14 Cze 2021 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Nowa trasa w siatce połączeń od TAP - tym razem polecą na Dominikanę - Punta Cana od grudnia
https://www.flytap.com/en-cz/promo/punta-cana cena 2000 PLN w dwie strony
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#718 PostWysłany: 14 Cze 2021 16:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
No to czekamy na jeszcze lepsze ceny, jak to było w ostatnim BF.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 15 Cze 2021 11:33 

Rejestracja: 09 Maj 2018
Posty: 13
Z czego może wynikać brak możliwości wybrania lotu WAS-LIS-CUN na stronie?
W ofertach niby występuje(nawet z proponowanymi cenami)
https://www.flytap.com/pl-pl/loty/warszawa-cancun
Dodatkowo przez skyscanner niektóre OTA to oferują, natomiast nigdy nie ma odnośnika do strony TAPa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#720 PostWysłany: 15 Cze 2021 12:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Loty są chyba z nockami w Lizbonie i z tego powodu może nie wybierać np. WAW-CUN. Trzeba wówczas wpisać WAW-LIS-CUN z odpowiednimi datami (ewentualnie podobnie na powrocie) i powinno pójść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group