Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1501 PostWysłany: 24 Sty 2023 11:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
Zwrócą za całość. Zwrot od TAPa mi zajął z 6-7 miesięcy, ale to był początek pandemii. A chargebacka, nie możesz tak adhoc zrobić, tylko trochę czasu musi przejść (do czasu wylotu). Jedyna opcja, zapłacić w własnej kieszeni i czekać na zwrot od TAPa.

Chargeback, to nie rutinoscorbin. Trzeba go używać w umierem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#1502 PostWysłany: 24 Sty 2023 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja nie wiem jak to jest, ale moim zdaniem wygladalo to tak - ktoś mi tutaj na forum rzucił takiego tipa - że w systemie widzieli tylko odwołany jeden lot, dlatego jakoś to skompensowali i wypłacili połowę, bo dla nich w systemie reszta lotów była wykonana
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1503 PostWysłany: 25 Sty 2023 18:58 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
jaras724 napisał(a):
Odnośnie mojego posta sprzed 2 dni to tak straszą tym TAPem, a w sumie pozytywnie mnie zaskoczyli ;)

Co prawda nie zgodzili się na zmianę LIS-FRA-WAW ani LIS-FRA-POZ (z FRA oczywiście LH), ale zaproponowali LIS-PRG-WAW by LO. A z tego co się naczytałem to byłem przekonany, że praktycznie zawsze oferują możliwość latania "gołymi" TAPami.

"unfortunately, it's not possible to confirm any of the options requested.
However, we can confirm the following flights:
TP1246 01AUG / Lisbon-Prague ** 14h20 - 18h40
TP7056 01AUG / Prague-Warsaw ** 19h50 - 21h10 (operated by LOT)"

A w tym samym dniu mają bezpośredni TAPowy, tylko że o 6 rano co mi średnio odpowiadało.


Mały update, zgodzili się nawet na powrót przez ZRH lub GVA (oczywiście operated my LOT), tylko jeszcze próbuję ich namówić na malutki jednodniowy stopoverek w tej Genewie ;)

Przyjemnie się z nimi negocjuje.
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#1504 PostWysłany: 25 Sty 2023 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@jaras724 i to wszystko przez fb?
mi w ogole nie odpowiadaja. a na infolinie nie chce mi sie poki co dzwonic, bo mam feeling, ze zanim polece do Faro to jeszcze z 4 razy mi to zmienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1505 PostWysłany: 25 Sty 2023 19:31 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 535
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
@Robaku Tak
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1506 PostWysłany: 25 Sty 2023 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jakieś słowo klucz - słowo bezpieczeńśtwa - dzięki któremu konsument jest w stanie skłonić ich do odpowiedzi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1507 PostWysłany: 25 Sty 2023 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
zgłosiłem opóźnienie bagażu (2 tygodnie) + wniosek o rekompensatę za uszkodzoną torbę, ale zostałem olany.
Uszkodzenie torby zostało uznane za 'zwyczajne zużycie' mimo, że torba nowa (mam rachunek za kupno, kilka miesięcy przed lotem), a do opóźnienia bagażu i dołączonych rachunków w ogóle się nie odnieśli.
Odpisałem im na to mailem, zwracając uwagę, że w ogóle się nie odnieśli do opóźnienia bagażu i rachunków i co? odpowiedź taka sama jak za pierwszym razem, bez odniesienia się do opóźnionego bagażu :)

Jak dalej ich męczyć żeby coś z tego było?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#1508 PostWysłany: 09 Lut 2023 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Przed chwilą robiłem OLCI na WAW-LIS-FAO i okazuje się, że nawet przy najtańszej taryfie promocyjnej, po dodaniu karty gold w Star Alliance (innej niż TP), pokazuje 1 bagaż rejestrowany (dwie osoby podróżujące na jednej rezerwacji). Oczywiście, zmiana miejsca kosztowała mnie po 118zł. / sektor / osobę, czyli ponad 400zł. za podróż w jedną stronę, jednak chociaż ten bagaż dają "w cenie". Po wygenerowaniu kart pokładowych zmieniłem sobie na inną (srebrną) i już ten bagaż nie był widoczny, więc coś jest na rzeczy. Może ta informacja będzie dla kogoś przydatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1509 PostWysłany: 16 Lut 2023 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Informacyjny post w sprawie uzyskania odszkodowania od TAP.

W listopadzie z powodu opóźnionego wylotu z WAW nie zdążyłem na przesiadkę w LIS do GIG i utknąłem w Lizbonie na noc.
TAP zapewnił nowe bilety na wylot następnego dnia o 14, a także vouchery na jedzenie - nie pamiętam, chyba 65 EUR/os ważne tego dnia - swoją drogą nie przejadłem tego (a dużo jem) i kupowałem coś obcym ludziom ;).
Hotelu na nocną przesiadkę nie zapewnili, hotel wraz z przejazdami załatwiłem sobie na własną rękę. Z racji Ligi Mistrzów i WEB Summit, a także później pory (2:00 w nocy) najtańszy pokój w całej Lizbonie kosztował mnie >1700PLN.
Do GIG dotarłem tego samego dnia co planowałem, jednak o 22 zamiast o 6 rano.

Po powrocie 17.11 złożyłem claima na stronie TAP. Grzecznie czekałem i oczywiście nic się nie działo.
Po 1,5 miesiąca pogoniłem ich na socjalach, a tam zapewnili mnie, że przyjrzą się teraz baczniej tej sprawie.

9 dni temu całą sprawę przekazałem do ULC.

Nie wiem czy to pomogło - raczej nie, bo to za krótki czas (ale kto wie?).
Przedwczoraj otrzymałem maila od TAP, gdzie przeprosili mnie za zaistniałą sytuację i proszą o numer konta, na który przeleją 600EUR/os odszkodowanie, a także zwrócą 100% zapłaconej kwoty za hotel i przejazdy.

Po odesłaniu im numeru konta, w 2h odpisali, że przelew został wykonany. Kaska wpłynęła.

Śmieję się, że trafię na ich czarną listę. Loty przekładałem 2 lata. Udało mi się zmienić wylot i powrót z AMS na WAW, a same bilety były 3x tańsze niż całe odszkodowanie. No cóż, raz oni nas, a raz my ich :D!
Powodzenia innym w walce o swoje!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#1510 PostWysłany: 20 Lut 2023 14:17 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
Czy ktoś ma doświadczenie, czy przy zmianie lotu przez linie, można pominąć pośrednika i załatwić to z TAP? Czy tylko z mytrip i płacić?
Czy te loty na jednym bilecie są łączone, czy samolot w Lizbonie czeka, jeśli opożnienie pierwszego lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1511 PostWysłany: 20 Lut 2023 14:23 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 222
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Samo załatwienie czegoś w TAPie kiedy masz u nich rezerwacje graniczy z cudem obecnie, pośrednik podbija dodatkowo poprzeczkę, ich system IT pozwala na dzwonienie na infolinie...
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#1512 PostWysłany: 20 Lut 2023 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Nie sądzę żebyś coś załatwił w TAP przy bilecie z OTA, mi się to nie udało nawet przy anulowanym locie w pandemii, kiedy przewoźnicy podchodzili dużo luźniej do wszystkiego.
Tak, są na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#1513 PostWysłany: 20 Lut 2023 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2047
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Nic nie załatwisz w TAP jak kupiłeś u pośrednika. Właśnie się odbiłem, choć ostatnio po kilku dniach odpowiadają teraz na messengera.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#1514 PostWysłany: 22 Lut 2023 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2013
Posty: 39
Loty: 26
Kilometry: 45 760
Hej, mam pytanie.
Za 2 tygodnie mam lot TAPem: FRA-LIS-CUN i z powrotem po tej samej nitce. Bilety kupione przez GotoGate (tylko podręczny)
Wszystkie kody rezerwacji, (żeby zobaczyć podgląd) podane przez GotoGate nie działają na stronie przewoźnika.
Dzwoniłem na infolinię TAPa i zostałem poinformowany, że będę miał dostęp do rezerwacji na ich stronie dopiero 24h przed odlotem i wtedy mogę zrobić odprawę, albo zrobić ją przy check-inie na lotnisku FRA.

Trochę to dziwne, kiedyś kupowałem przez OTA bilety na Qatar i wszystko działało wcześniej.

1) Czy ktoś miał taką sytuacje? faktycznie tak późno działają te dostępy? czy check-in na lotnisku jest płatny?
2) czy podczas check-inu online albo ewentualnie na lotnisku system sadza koło siebie osoby na jednej rezerwacji? czy rozrzuca po samolocie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1515 PostWysłany: 22 Lut 2023 13:13 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 222
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
W tym wątku jest już info że TAP przejmuje rezerwację 24 godziny przed oraz o myku jak zmieniać miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1516 PostWysłany: 22 Lut 2023 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Piotrek89 sadza obok siebie, ale co do zasady jeżeli nie wykupisz sobie miejsc "na sztywno", to sadza w zależności od dostępności. Robiłem sobie OLCI 36h ptd i widziałem poza swoimi, miejsca powykupywane głównie przy oknie i te "premium". Powiedzmy jakieś 35% samolotu. Przy boardingu natomiast widziałem rodzinę (rodzice + dwoje na oko około 10-letnich dzieci), która była zupełnie rozsadzona (mieli kolejno jakieś tam C+D w jednym rzędzie i dwa inne były zupełnie kilka rzędów dalej). Podobnie na innej trasie (informacje sprzed tygodnia) lecieli pasażerowie, którzy nieustannie między sobą spacerowali. Kuriozalne to było, bo zdaje się, że leciał senior rodziny (jakieś 60 lat w okolicach środka samolotu), zdaje się syn w ostatnim rzędzie z żoną no i być może żona tego seniora jeszcze gdzieś indziej - nieustannie między sobą chodzili utrudniając pracę stewardess, a senior co moment coś domawiał nie mówiąc w żadnym językiem poza tym zza naszej wschodniej granicy, za to stewardessy przychodziły do syna po płatność. Raz nawet była reklamacja, że coś innego zamówił, Stewka nie zrozumiała i zamiast herbaty dostał jakiś alkohol.

Także tak - poopisywałem, żeby zobrazować. Rób online check-in te 36 godzin przed odlotem, to w ramach tej samej rezerwacji posadzi Was razem. Oczywiście check-in na lotnisku jest darmowy.

Natomiast dostęp do rezerwacji (podgląd) powinieneś mieć od samego początku (nawet gdy jest założona, a bilet jeszcze nie wystawiony). Proponuję poszukać na G2G. Zaloguj się po numerze zamówienia i e-mail'u, pobierz sobie eticket, sprawdź czy aby nie ma innego PNR (na pewno jest inny niż numer zamówienia) i jeżeli ten nie będzie wchodził, po numerze biletu z PDFu wrzuć sobie przez stronę Saudii, spisz inny (zapewne) numer PNR i po tym powinieneś móc się zalogować. TAP korzysta typowo z Amadeusza, czy G2G - nie wiadomo. Może z jakiegoś Sabre czy TravelPort, a tam PNR będzie inny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1517 PostWysłany: 23 Lut 2023 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Przejrzalem teamt i szczególnie pomocny w mojej sprawie jest post @SJK
ale mam jedna pewne pytanie
Czy ew. w checkin zrobia zmianę miejsca na comfort bez problemu czy będą marudzili?
Czy w Wawie jest możliwość checkinu w automacie? Rzadko korzystam z automatu na WAW i nie pamietam, ćzy jest tam możliwość wyboru miejsca przy innych liniach
I jesli mam karte silver SA to mogę podejść do check in dla premium/biznes?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1518 PostWysłany: 23 Lut 2023 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1172
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@Robaku nie będą chcieli zmienić TP za free, tylko zapytają czy chcesz zapłacić. Chyba, że uda Ci się to zrobić w ramach OLCI metodą 1:4:59h ptd - wtedy nic nikomu do tego, bo skoro masz mbp, to znaczy, że Ci się należało. Ja tak wbijałem FTki.

Kioski do self check-in w WAW obsługują TP (bynajmniej ich logo widziałem, więc zapewne wszystko działa).

SA = South Aftican? Z silverem raczej nie... jedynie gold uprawnia wszędzie odprawę na dywaniku. No ale... spróbować zawsze możesz. Różnie bywa - czasami grzecznie informują, że dla ekonomicznych jest tamta kolejka obok; czasami pytają że lecisz w klasie ekonomicznej i czy masz status; czasami przymykają oko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1519 PostWysłany: 23 Lut 2023 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Star Alliance.
nie mam pojęcia co to za metoda OLCI 1:4:59 - i albo ze mnie ciągniesz szyderkę ,ale ten tajemniczy kod jest dla mnie totalnie niezrozumiały.
ALe SLK tak pisał, że na 3h przed lotem zmienil sobie w self check inie za darmo na miejsce wszystkie dostepne, także taki mam plan ale też ew. planuje to miejsce ( jesli to będzie juz niemozliwe) licytować w seat

A czasem z Silverem od LOtu podchodzę do Biznesu Lufy a i tak jest spoko, mowia nie ma problemu. To są didaskalia, bo najbardziej zalezy mi tylko zeby jednak sporbowac za free dostać to miejsce comfort bo 4h do lizbony mi się nie uśmiecha,
chciałem z też ich przekonać ze 55 minut na przesiadke to lepiej niech mnie usadzą w pierwszych rzedach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1520 PostWysłany: 23 Lut 2023 18:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Nawet z goldem, byś nie dostał comfort.
Przesiadka też nie będzie miała znaczenia, ale próbuj.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dzidzi oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group