Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1461 PostWysłany: 02 Sty 2023 21:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Tak, oddaj temat do Airhelp czy tam innego pośrednika. Nie ma szans, że sami od siebie przeleją Ci kaskę. Na fb masz grupę do której należy 8000 osób, możesz dołączyć i też wylać swoje żale, ale to nic nie zmieni.

Znajomy miał lot w połowie 2022 i do dzisiaj cisza.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#1462 PostWysłany: 02 Sty 2023 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Abc-x napisał(a):
TapPortugal

Abc-x napisał(a):
z Katowic

Załączniki:
8.png
8.png [ 108.9 KiB | Obejrzany 1426 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1463 PostWysłany: 02 Sty 2023 22:41 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Codeshare pewnie z Lufą, ale to autor może dopowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1464 PostWysłany: 02 Sty 2023 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Ja bym jednak spróbował ile się da powalczyć samemu, uderzać którędy się da, social media, etc. jednak trochę osób na tej grupie pisze, że otrzymuje kasę, choć chyba bardziej za odwołane loty. I tak jesteś w lepszej sytuacji, gorzej zapłacić za lot i ani nie polecieć, ani nie otrzymać pieniędzy. Z airhelp, itd. też jest różnie, moja sprawa z inną linią od prawie roku stoi w u nich w miejscu.

A co do samego TAP... no muszę przyznać, że mam z nimi love-hate relationship, bo z jednej strony tanie bilety, produkt nie jest zły, ogólnie jakoś lubię z nimi latać, a dzięki temu, że ktoś na wyższym stanowisku w tej linii okazał się być człowiekiem, zaoszczędził mi pewnego razu wiele stresu i pieniędzy, ale...

Wspominałem chyba nawet w tym wątku, że miałem u nich open ticket wydany w covidzie na 2 lata (normalnie dają na 1) i dzwonię w listopadzie się upewnić, że jest ok, nawet 3 razy, bo za każdym razem z trochę inną sprawą, ale przy każdej z tych okazji pytałem o ten open ticket i każdy potwierdział, że tak, że 2 lata i do stycznia 2023 jest ważny. No to w końcu wybrałem sobie lot, dzwonię w grudniu zarezerwować - przełączają mnie wielokrotnie, ale po kolei każdy konsultant, że tylko jeden rok i ogólnie, to od roku ten bilet jest już nieważny (faktycznie rezerwacja przestała się pokazywać na stronie TAP). Aha, no i jeszcze nie mogli go odszukać po PNR, tylko po etixie - w listopadzie mogli bez problemu po PNR.

Byłem przełączany kilka razy, na szczęście miałem na "piśmie" na messengerze, że bilet ważny 2 lata do stycznia 2023 i w końcu jedna konsultantka mówi żebym przesłał im na specjalnego maila screena i zadzwonił za godzinę. Wysłałem, dzwonię za godzinę - no nie może znaleźć, ale żebym wysłał jeszcze raz i się nie rozłączał. Wysłałem, ok - dostała. Idzie skonsultować z supervisorem. Jest zgoda, przyznali mi rację. Babka mówi, że co prawda ona nie może zrobić takiej rezerwacji, ale przełączy mnie do kolegi, który to zrobi. No ok, przełączyła, czekam... 2 godziny słuchania muzyczki i muszę iść już spać, więc się rozłączam.

Dzwonię następnego dnia - nie ma takiej rezerwacji, ani po PNR ani po etixie. Przełączy mnie do kogoś innego, kto będzie mógł ją wyszukać (w tym momencie historia powtarza się nie wiem ile razy, nie wiem ile razy zostałem przełączony, ale za każdym razem to samo i za każdym razem opowiadanie całej historii od początku). Nikt nie pomógł, po północy już tylko muzyczka, muszę znowu iść spać.

Dzień trzeci - dzwonię i już potrafię rozpoznać po głosie niektórych konsultantów, powtarza się historia z dnia poprzedniego, jestem przełączany niezliczoną ilośc razy do następnej osoby, nikt nie może znaleźć rezerwacji. Historię przypadku opowiadam już jednym tchem. W końcu trafia się jakiś ogarnięty gość, mówi, że to się nie da od ręki, że tę sprawę trzeba przekazać wyżej i że to oni do mnie zadzwonią. Oczywiście nie wierzę i kilka razy się pytam czy na pewno zadzwonią? Minęło kilka godzin... przychodzący z Portugalii :shock: Babka zdziwiona, że nie mówię po portugalsku, mówi, że ona ledwo co po angielsku, ale wszystko już załatwiła i mogę u niej wykorzystać open ticket - finalnie się udaje. Co prawda chciałem wziąć opcję z większą liczbą przesiadek w kontekście milowym, ale kobieta nie mogła mnie zrozumieć, myślała, że chcę zmienić trasę, więc już machnąłem ręką, ciesząc się, że w ogóle ten bilet mogę wykorzystać, bo już zwątpiłem :) Bilet wystawiony, rezerwacja potwierdzona :)

Aha, było to 1,5 tygodnia przed świętami, w pierwszy dzień świąt dzwoni ktoś z portugalskiego numeru... Odbieram, znowu facet zdziwiony, że nie mówię po portugalsku, pytam po angielsku o co chodzi. Gość, że z TAP w sprawie tej rezerwacji co mieli do mnie zadzwonić, ale on nie mówi po angielsku, więc zadzwoni ktoś inny... Nie zadzwonił :lol: No ale rezerwacja zrobiona przez tą babkę cały czas wisi, więc chyba to kwestia burdelu, który mają ;)

Nie wiem ile godzin spędziłem na infolinii przez te 3 dni, polecam dzwonić przez Skype, bo za free i w takich sytuacjach, od razu po połączeniu wciskać kombinację klawiszy 2-2-3 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1465 PostWysłany: 03 Sty 2023 21:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2019
Posty: 36
Może się komuś przyda. W wielu miejscach, również w tym wątku ludzie piszą, iż limit wagi bagażu kabinowego w TAP to 8kg. Na stronie przewoźnika w chwili obecnej to 10kg.
https://www.flytap.com/en-lt/booking-in ... p-products
https://www.flytap.com/en-pl/baggage
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
 
      
#1466 PostWysłany: 03 Sty 2023 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Kupiłem dziś FAO w tej noworocznej promocji. Tak właściwie to się na nią przyczajałem. Oczywiście, podręczny 10kg jak @rpilski napisał (w regulaminie) wystarczy. Jednak jak to nadal wygląda w kwestii wyboru miejsca dla golda w innym niż TAP programie w ramach *A? Nadal płatny wybór przy check-in'ie? Czy z kartą SK*G da się jak w LH wybierać jak się chce? Jeśli zaś płatny: myk z cancel check-in o 1:05 PTD i ponownym wyborze z kwotami rzędu 0PLN/EUR zadziała czy coś tam "naprawili"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1467 PostWysłany: 03 Sty 2023 23:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@1955845624 Jak leciałem w lipcu, to jako Gold A3 nie miałem żadnych przywilejów w kwestii wyboru miejsca. Musiałem "mykować" - wtedy działało. Ale np w październiku w A3 nie działało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#1468 PostWysłany: 04 Sty 2023 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Sudoku ja właśnie w lipcu też wbijając Golda z SK nie miałem żadnej opcji manewru. Przy gate dopiero zmienili jak im powiedziałem, że ze względów medycznych (nagle znalazła się możliwość, pomimo że wcześniej był pełny samolot). Na powrocie nie miałem okazji przetestować kombinacji z OLCI, bo Embraer, więc jakkolwiek - było dobrze. No nic, może jeszcze ktoś będzie leciał w ciągu miesiąca i coś podpowie - najwyżej trzeba będzie zapłacić i mieć święty spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1469 PostWysłany: 05 Sty 2023 02:54 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 801
srebrny
Czy w przypadku rezerwacji przez OTA najniższej klasy tylko z bagażem podręcznym istnieje potem możliwość dokupienia w ramach zarządzania rezerwacją na FLYTAP.com bagażu rejestrowanego?
=> Jeśli tak to czy ceny bagażu są wyższe niż podczas rezerwacji na FLYTAP.com?
=> Jeśli nie to czy jedyna opcja to zakup via OTA czy jakaś infolinia TAPa jeszcze wchodzi w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1470 PostWysłany: 05 Sty 2023 09:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
tak można dokupić
tak drożej jest
jak zakupić przez infolinie (gdzie zyczę powodzenia, zeby się dodzwonić) będzie chyba ciut drozej
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#1471 PostWysłany: 15 Sty 2023 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Widzialem pytano w tym temacie - ale nie wiedzialem odpowiedzi,wiec moze ktoś wie - czy zmianach / odwołaniu któregos lotu
wchodzi w grę zmiana lini w ramach sojuszu czy bardzo ciezko to idzie?
Zmienili mi z 2h przesiadki 16h i nie usmiecha mi sie nocka w LIS
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1472 PostWysłany: 15 Sty 2023 13:23 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Próbowałem wiele razy i nigdy mi się nie udało. Szanse praktycznie zerowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1473 PostWysłany: 15 Sty 2023 13:38 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 219
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Także próbowałem, tylko loty z ich siatki, ewentualnie z sojuszu z LOTem które występują pod ich numerami, ich strona nie zawsze widzi wszystkie możliwości, trzeba samemu znaleźć loty i im przekazać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1474 PostWysłany: 15 Sty 2023 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
tak, ale rozumiem, że jelsi ich strona np. widzi polaczenie np. tap-lot - to jest to do przepchniecia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1475 PostWysłany: 15 Sty 2023 13:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
No widzi, ale to nić nie daje. Tez jak mi anulowali LIS-CUN, strona pokazywała via Kanadę, ale nić nie dało. W LO i A3 jest podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1476 PostWysłany: 15 Sty 2023 13:51 

Rejestracja: 16 Lut 2021
Posty: 13
Nie zgadzają się na nic, tylko i wyłącznie loty "pure" TAP
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1477 PostWysłany: 15 Sty 2023 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
OKej, a dadzą hotel czy tez nie ma takiej opcji ? bo [problem jest taki ze ani dzien wczesniej ani dzien pozniej nie ma polaczen bez nocki w LIS
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1478 PostWysłany: 15 Sty 2023 14:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Dobry żart tynfa wart. Jak już się pośmialiśmy to wróćmy do rzeczywistości.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1479 PostWysłany: 17 Sty 2023 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mam pytanie czy na Okęciu jest jakieś biuro sprzedaży TAPa i czy ew. można coś tam załatwić z dokupieniem bagażu itp?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1480 PostWysłany: 17 Sty 2023 22:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Kothson napisał(a):
Dobry żart tynfa wart. Jak już się pośmialiśmy to wróćmy do rzeczywistości.


Jedynie co, to w trakcie Check inu, na stanowisku

Co do biura

tap-portugal-opinie-recenzje-uwagi,226,107603&p=1499384&hilit=biuro#p1499384
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: konradb90 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group