Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1441 PostWysłany: 24 Lis 2022 12:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Tez tak kiedys mialem, przebookowali mi lot na taryfe A a ta nie daje mil w M&M ani w Turkishu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#1442 PostWysłany: 24 Lis 2022 17:43 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Sudoku napisał(a):
Czarny Piątek już jest w TAP:
https://www.flytap.com/pl_pl/black-friday
Nie sprawdzałem jeszcze, czy są jakieś fajności.


Największym plusem jest Terms & Conditions, czyli promo na dalekie terminy

Cytuj:
Campaign valid until 11:59 PM of November 28, 2022;
Campaign valid for flights between:
• January 16 - March 30, 2023
• April 18 - July 14, 2023
• September 1 - November 30, 2023
It is only possible to make reservations whose departure and arrival dates occur within the same promotional period, in accordance to the above mentioned time periods;
Campaign valid for trips on flights operated by TAP;
Campaign not combinable with other offers or campaigns that are occurring;
This offer is subject to availability of seats and the desired rate;
Waiting lists are not allowed;
Minimum stay period:
• Europe and North Africa - from Friday to Saturday or 3 days
• Others - from Friday to Saturday or 5 days
Maximum stay period up to 1 month;
Extension of ticket validity not allowed;
Offer valid only for bookings made on http://flytap.com/


i na przykład w sezonie Lizbona z Warszawy
Załącznik:
WAW-naar-LIS-15-8-—-22-8.png
WAW-naar-LIS-15-8-—-22-8.png [ 30.28 KiB | Obejrzany 1799 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1443 PostWysłany: 24 Lis 2022 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Bilet kupiony u pośrednika. Z powodu strajku TAP anuluje lot. Na maila wysyła informacje, że skontaktuje się z pasażerem i zaproponuje zmiany. Na stronie TAP po zalogowaniu można dokonać samodzielnie zmiany, jednak akurat te pożądane połączenia są z dużą dopłatą (bezpłatnie można zmienić na dwudniowe połączenie). Na messengerze TAP twierdzi, że trzeba kontaktować się z pośrednikiem.

Czy komuś udało się dokonać w takiej sytuacji zmiany na infolinii lub na messengerze?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1444 PostWysłany: 25 Lis 2022 02:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Sudoku napisał(a):
Czarny Piątek już jest w TAP:
https://www.flytap.com/pl_pl/black-friday
Nie sprawdzałem jeszcze, czy są jakieś fajności.


Cabo Verde z Lizbony o północy z czwartku na piątek zrobiło się tańsze - właśnie upolowałem na luty LIS -RAI za 1360 zł :-) Miałem go na oku od jakiegoś czasu, wcześniej kosztował najtaniej 1830.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1445 PostWysłany: 26 Lis 2022 07:31 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Czy komukolwiek ostatnio TAP wypłacił odszkodowanie za opóźnienie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1446 PostWysłany: 08 Gru 2022 17:10 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
lukasz_kowal napisał(a):
Robaku napisał(a):
to może ktoś sie podzieli pocovidowym doświadczeniem w tapie przy longhaulu, bo shorty przedcovidowe milo wspominam i rozważam to Szikago mocno nawet w lutym

Ja się bardzo chętnie podzielę, bo miałem okazję lecieć na tej trasie kilkanaście dni temu.

WAW-ORD ok, nic ponad słabą przeciętność, ale cena ;)

Powrót do WAW, miał być planowo 9 września, ale 31 sierpnia dostałem maila o odwołaniu tego lotu i że mogę sobie wracać 11 września, czyli dwa dni później. Nic innego zaproponować nie mogli. Będąc już na miejscu, udało mi się wyszukać w ich super apce, połączenie w pierwotnym dniu wylotu (9 września), ale z 18h postojem w Lizbonie. W sumie może być, bo zwiedzę sobie miasto no i zawsze to bliżej w razie jakiejść kolejnej wpadki. Nowe bilety przyszły. 8 września, kolejny mail o odwołaniu i że proponują zmianę na 11 września. Tym razem już ich olałem i kupiłem lot czymś innym. I doleciałem bez przeszkód. A żeby było ciekawiej, to od TAP dostałem kolejnego maila o anulacji lotów z 11 września i kolejne bilety na 14 września. Tak więc, dziękuję tej g%$#o linii.

Mała aktualizacja.
Dostałem odszkodowanie za tą "przyjemność" skorzystania z TAPa. Oczywiście, nie bawiłem się w żadne czekanie po naście miesięcy / kilka lat (chociaż wniosek i tak wysłałem), jak inni zadowoleni klienci szturmujący ich FB i Twittera pod każdym nowym postem i skorzystałem z AirHelpa. Całość zajęła około 2 miesięcy od momentu dostarczenia im kompletu dokumentów.
Kokosów nie zarobiłem, bo i tak musiałem opłacić sobie lot powrotny KLM, ale zawsze to te 100-200 pln w kieszeni i nauczka na przyszłość ;)
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1447 PostWysłany: 19 Gru 2022 00:58 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dobry Wieczór
Mam szybkie pytanie: chciałabym dziś zarezerwować bilety do Maputo (Tap Portugal), ale...jestem w trakcie wyrabiania nowego paszportu...co zrobić?podać numer starego??? Można potem zmienić BEZPŁATNIE numer paszportu?
Nawet jak chcę zatrzymać dzisiejszą cenę na 48h. to i tak muszę podać numer paszportu....co robić..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1448 PostWysłany: 19 Gru 2022 07:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@justysia75 Da się zmienić nr jak otrzymasz nowy paszport. Patrz # 1322 tap-portugal-opinie-recenzje-uwagi,226,107603
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
#1449 PostWysłany: 19 Gru 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A czy miał ktoś kiedyś jakiekolwiek niedogodności z tytułu wpisania losowego numeru paszportu lub dowodu przy rezerwacji? Bo zawsze tak robię i jeszcze żadnego problemu z tego nie było.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1450 PostWysłany: 19 Gru 2022 11:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A z jakiego powodu zawsze tak robisz?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1451 PostWysłany: 19 Gru 2022 21:48 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
moze nie pamieta, moze jest leniwy.

sprawdzanie literka po literce co pasazer wpisal przy kupnie biletow zajmuje bardzo duzo czasu oraz duza czesc pasazerow robi jakis blad wiec linia nie wymagaja tych danych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1452 PostWysłany: 19 Gru 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Problem powinno dać się ominąć. O ile na stronie TAP trzeba przy zakupie podać numer paszportu, to przy kupnie przez OTA tego samego biletu TAP np. opodo w wielu przypadkach nie będzie to wymagane. Kwestia poklikania po wyszukiwarkach typu: skyscanner, kayak, momondo etc w różnych wersjach językowych, żeby znaleźć OTA w dobrej cenie i bez koniecznosci wpisywania danych z paszportu.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1453 PostWysłany: 21 Gru 2022 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
poleciałem wreszcie TAPem i choć nie miałem żadnych przełożeń / znaczących opóźnień to jednak i tak zdarzyła się mocno dyskwalifikująca przygoda.

Loty BER - LIS - FOR + powrotny. Te krótkie to bez historii, te długie - lot LIS - FOR Airbusem A330 Neo, zdecydowanie z tych nowszych. Pyszne jedzenie, świetna rozrywka pokładowa (tak jak chodzi o zawartość jak i o sprzęt, ekran w wysokiej rozdzielczości i dość spory), udało się usiąść w economy+ bez płacenia zań. Powrót FOR - LIS już zwyczajnym A330-200, więc bez szału i jedzenie też takie sobie, ale to był nocny lot więc większość czasu przespałem. Aha, na tym locie dopłaciłem do economy+ bo nie chciałem ryzykować nie-dostania go, ale wydaje mi się że były jeszcze jakieś wolne w nim miejsca.

Wieć niby ok, jedyny fuck up podczas lotów to to, że było lekkie opóźnienie na trasie BER - LIS, i po lądowaniu w LIS ja i sporo innych osób lecących do FOR dostaliśmy SMSa, że ze względu na opóźnienie do FOR lecimy dzień później przez Belo Horizonte. Po wyjściu z rękawa i krótkiej rozmowie z kimś z TAPu okazało się, żeby się tym nie przejmować i biec szybko na lot do FOR, który spokojnie udało się nam złapać :)

I gdyby tu się problemy skończyły to nie było by co wspominać, ale to nie koniec. Po lądowaniu w FOR okazało się, że brak jednej z moich dwóch walizek, i to tej ważniejszej, ze sprzętem do kajta. Wypełniłem zgłoszenie zagubienia, i tu zaczynają się schody, bo w poniedziałek rano (przyleciałem do FOR w piątek wieczorem) dostałem maila wygenerowanego z jakiegoś systemu, że mój bagaż został właśnie wysłany z Berlina do Wrocławia!!! a dzień później telefon od kuriera ze Szczecina 'gdzie i kiedy możemy umówić się na przekazanie bagażu?'.
Także straszna wtopa z ich strony. A właściwie ze strony firmy handlingowej, no ale ja z firmą handlingową żadnej umowy nie zawierałem, to już sprawy TAPu, a oni nijak działań handlingu nie byli w stanie skoordynować. Godziny spędzone bezsensownie na infolinii (ludzie na infolinii nic nie mogą, tylko odczytywać dane z systemu handlingowego do którego ja również mam dostęp, więc nie polecam kontaktu z nimi w ten sposób bo nic się nie da załatwić), 2 wizyty na lotnisku w Fortalezie i rozmowy z managerem TAPu itp itd. Ostatecznie bagaż dostarczono do mnie po dwóch tygodniach.

W sumie - raczej nie polecam

P.S. a tak szczerze, to niestety, ale jeśli ktoś chce lecieć do Brazylii z Europy, i to do miasta innego niż SP / RdJ, to może nie jest skazany na TAP, ale TAP ma w tamtym kierunku zdecydowanie najlepszą siatkę połączeń & najlepsze godziny lotów, więc jeśli ktoś, jak ja, nie lubi siedzieć w samolocie czy na lotnisku, to TAP i tak jest zdecydowanie nalepszą opcją :? :cry: :o :shock:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1454 PostWysłany: 23 Gru 2022 12:14 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Moje boje o odszkodowanie z TAPem: poki co jedna wygrana a drugi boj jeszcze sie toczy.
Lot RAI-LIS-FRA, drugi odcinek odwolany na dzien przed wylotem i przeniesienie na lot 10h pozniej. Prosba o odszkodowanie do TAPa oczywiscie zbyta standardowa informacja o zlej pogodzie jako przyczynie odmowy odszkodowania. 16.12 uderzylem do niemieckiego arbitra, dzis przyslali potwierdzenie, ze TAP wyplaci po 600EUR na osobe.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1455 PostWysłany: 23 Gru 2022 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
ja własnie leciałem na Cabo Verde tapem i oczywiscie nie mialem miejsca w economy +, miejsca jest makabrycznie mało .Fotele mało przyjemne, co do spóźnień to na 4 loty było tylko 1 i to ostatnio lot chyba problem z lądowaniem w Paryżu
Mam jeszcze kilka lotów tapem madera + faro
aczkolwiek przy locie do faro mam przesiadke w Lis okolo 75 minut i tak jak wiem ze ja zdąże to lece tam z rowerem wiec mam nadzieje, ze zdążą przepakować moj rower bo jednak lece do faro głownie jezdzic sobie na szose i surfowac wiec wolalbym przez 10 dni nie zostać bez roweru
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1456 PostWysłany: 23 Gru 2022 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Drobne sprostowanie - TAP nie ma typowej klasy eco+ Y+. Jest tylko strefa extra legroom, która 'daje' więcej miejsca i odchylenie fotela. W standardowych miejscach economy jest 1cm mniej niż w ryanair. (Przed pandemią było lepiej)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1457 PostWysłany: 26 Gru 2022 12:46 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Latem więcej lotów TAP Air Portugal do Brazylii i Wenezueli.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosc ... BJxFeddAPA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1458 PostWysłany: 28 Gru 2022 16:46 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Sorki za lamerskie pytanie.
Czy jak mam wylot o 10 minut wcześniej w tap, to mogę zmienić?
Już zapomniałem, jak to u nich działa 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1459 PostWysłany: 02 Sty 2023 21:06 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 3
Witam uprzejmie.
Mam pytanie do "starych wyjadaczy" dotyczące odszkodowania od TapPortugal.
Z winy przewoźnika miałem opóżnione połączenie łaczone na azory.Na drugi lot nie zdążyliśmy z Katowic i przebukawali nas na następny lot 5h później.
!6.10.2022 złożyłem reklamację na ich stronie wklejając wszystkie screeny biletów i zmian i opisując sytuację.
Mamy 02.1-01.2023 i cały czas jak wejdę na ich stronie na reklamację to jest :under analysis;)
Macie Państwo może jakieś pomocne sugestie jak dziadów popędzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1460 PostWysłany: 02 Sty 2023 21:12 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Nie jestem starym wyjadaczem, bo tylko raz leciałem tym szajsem i ostatni ;)
Ale to normalne, że trochę sobie poczekasz. Przejrzyj ich Fb i Twittera, to zobaczysz stado czekających na zwrot, odszkodowanie, rozpatrzenie reklamacji, klientów. Możesz spróbować ich gonić poprzez media społecznościowe, co niektórym podobno pomogło.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: fevlad oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group